Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam

Co do noszenia ja mojej nigdy nie nosiłam za długo tylko wtedy kiedy musiałam jak miała delikatne kolki to brałam na ręce, na odbicia a teraz też biorę kiedy muszę, jak mąż wraca z pracy to zazwyczaj ją ponosi i tyle 😉

emiliaeem no historia jak z horroru 😮

majaaa no najlepiej jak będzie ciepło czyli znając nasz klimat to sierpień i wrzesień 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witam was,
kurcze usiadłam chwile do kompa żeby przygotować coś do pracy i trzymałam małą na kolanach i uderzyła się czołem o biurko. płakała, ale mam nadzieję, ze nic sobie nie zrobiła? chyba czaszka na czole jest już dość twarda i chroni dziecko, cholera jestem zła na siebie.

dziewczyny czy wasze dzieciaki wyciągają juz rączki do was albo do członków rodziny? iczy juz siedzą same? bo moja oparta o kanapę to posiedzi trochę,ale tak żeby sama to jeszcze nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monia oby małej nic nie było może zbyt mocno się nie uderzyła a przestraszyła. Co do wyciągania rączek to wyciąga po zabawki ale czy do mnie hmm może zdarzy jej sie ale raczej nieświadomie i jeszcze nie siedzi sama. Jak to mój mąż wczoraj stwierdził że ona wcześniej zacznie mówić niż chodzić bo gada jak najęta 😜

ale u nas śniegu jak tak będzie sypać cały dzień to znowu nas zasypie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie! 🙂
Maja, gdyby tyko chodziło o łapanie wszystkiego lewą ręką to ok, ale Miłosz bardzo długo miał ją mocno zaciśniętą i trzymał sztywno wyprostowaną. Też się zastanawiam czy może miało na to wpływ zdarzenie w szpitalu. Jak miał 5 tygodni trafiliśmy do szpitala z wirusowym zapaleniem płuc i żółtaczką która nie schodziła. Podawali mu antybiotyk i glukozę kroplówką która schodziła bardzo wolno. Raz 4 godziny raz 9, w zależności jaka była pielęgniarka. Wkurzałam się strasznie, ponieważ jakieś zasady obowiązują. Pilnowałam aby chodziła równo, ponieważ żyłki cieniutkie i często się zapychały. Welflony musieli mu wymieniać co półtora dnia.
Któregoś dnia strasznie płakał, najedzony, przebrany coś było nie tak. Poprosiłam, aby sprawdziły wkłucie, czy wszystko ok ale im się nie chciało, stwierdziły krótko że to na pewno ja coś zjadłam. Po kilku minutach położyłam go, pościągałam bandaże i co? okazała się że ma rękę fioletową. Byłam tak wkurzona, gdybym ich nie prosiła to rozumiem. Biegały później jak ze sr.... ciągle zmieniały okłady. Nasza służba zdrowia, niech ją...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia- kurcze jak musimy teraz uważać, Milo teraz wygina się we wszystkie strony i trudno przewidzieć co za chwilę zrobi. Rączek do nas jeszcze nie wyciąga, jedynie po zabawki lub po to co go w danej chwili zaciekawiło. Jak go posadzę to chwilkę sam posiedzi, a później bach.. na bok lub do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pyrka na wizycie zaczęła kaszleć 🤔 i pediatra dał jej antybiotyk… 😮Nie wiem czy to nie za wcześnie w końcu ma tylko katar…

monia321 Sabinka siedzi sama 😜, ale po kilkunastu minutach traci siły i się przewraca. A rączek jeszcze nie wyciąga. I nadaj nie przekręca się z plecków na brzuch i odwrotnie. 😮

Ewa No to może faktycznie przez to ma rączkę osłabioną, niewiadomo co mu się tam wydziwiło. Głupie piguły, Strajkować to wiedzą jak , a wredne jak nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć i czołem 🙂

Mój Maruder troszkę padł 🙃 Także spokoju chwila 😉

Majaaa no ja też wolę,żeby ciepełko było 😜 sierpień, wrzesień jak najbardziej... Przed EURO mężulowi urlopu nie dadzą 🥴 Tylko macie tam niedaleko jakieś hotele, pensjonaty co by nocleg zakombinować?

Ewa według mnie, dla swojego świętego spokoju, skontrolowałabym tę rączkę Miłoszka! Gdyby się nawet okazało,że wszystko jest w porządku, jako matka miałabym czyste sumienie 🥴 Tym bardziej,że taka kontrola nic nie kosztuje...

Wracając do tego mieszkania... Ja tam w duchy wierzę ☺️ I ogólnie obsraniec jestem,więc nie dałabym rady tam mieszkać 🤢 A ta akcja miała miejsce z 5 lat temu, a dopiero teraz mieszkanie do kupna wystawili 🤨 Ogólnie rzecz biorąc, uwielbiam straszne historie, ale w takim szoł nie widzę swojego uczestnictwa 🤪 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olek jeszcze sam nie siedzi, nawet tak bardzo się do tego ,,nie ciągnie"...
Dla Niego nadal liczy się brzuszek 😁 Wyleguje się jak foczka 😉
Czasem posadzę Go u siebie na kolanach,ale to tyle. Mąż ze dwa razy posadził Go samego to się składał do przodu jak kartka papieru 😁
On chyba najpierw ruszy na czworaka, tak mi się wydaje... 🤨

Rączki wyciąga do zabawek, do nas też się zdarzy,ale czy świadomie? Nie sądzę...

A najlepszy cyrk dzieje się u nas w domu jak Olcio usłyszy reklamę Orange z Mapetami! 🤪 Najpierw gapi się w ekran jak zahipnotyzowany, nic nie jest w stanie odwrócić Jego uwagi! Zero reakcji na zaczepki! A jak reklama minie- RYK! 😁 😁 😁 Rozżalony jakby Mu ktoś krzywdę robił 🙂 I tak sobie pomyślałam,że może nagram tę reklamę na DVD i będę ją puszczać w kryzysowych chwilach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki,

dawno mnie nie było.
Uczę się testów na egzamin. W weekend miałam jazdy.
Wczoraj byliśmy w odwiedzinach u kuzynki, tej co urodziła córeczkę. Mała wygląda jak laleczka, aż nie mogę uwierzyć, że Lenka też taka była.
Później wstawię zdjęcia.

Moja Lenka budzi w nocy, ale to jej 29 tydzień. I teraz nie wiem czy to skok czy zęby, bo ich nie widać nadal.

Poza tym jest ok w dzień jest normalna i śpi też normalnie...tylko te nocki...jestem zmęczona...ale wiem, że nie jestem sama.

emiliaeem Lenka, jak lecą piosenki na Disney Junior to cisza...szczególnie Ul i Klub Myszka Miki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam po weekendzie 🙂

My dzisiaj mieliśmy jechac na rehabilitację ale mój musiał wyjechac i jedziemy w środę
Śniegu co nie miara, siedzę sama z Rozbójnikiem i boję się wyjsc 😉
Dziś nawet moja Mum nie przyszła żeby pobawic wnusia 😞

Rozbójnik zaczyna prychac jedzeniem, moje "dresy" i burackie koszulki całe w kropkach i jeszcze dziś rzygnął na mnie bo po obiadku wydoił 150 ml herbatki 🙃

emiliaeem
- to super miałaś niedzielę, porządnie wypoczynkową 🙂
my tez nie używamy smoka,chociaż teraz czasem mu wcisniemy, ale więcej się nim bawi niż ma w buzi
no,z tymi słoikami czy wielkimi kubkami to chyba dlatego żeby i Matka odrobinę podjadła za jednym razem 🙂

hmmm co do mieszkania, to jeśli cena byłaby atrakcyjna to kto wie... ale my jesteśmy z męzem dziwaki 😜 nie no wolałabym nie wiedziec że takie coś miało miejsce... 🤢
no ale na pewno o tych co kupią w końcu to mieszkanie to bedą gadac i gadac, a może ktoś (życzliwy) taką plotkę puścił???
a w zabobony, duchy, itp itd nie wierzymy, ja w ciaży i ojca chowałam i na pogrzeby chodziłam i to nie tylko ja i kokard czerwonym nigdzie nie przyczepiamy
Rozbójnik też lubi tą reklamę z Mapetami 🙂


majaaaa
- hehe mieszkanie w Wiśle ma swoje plusy i minusy, sama z chęcia bym wystrzeliła do Ciebie
zazdroszczę powietrza, ja bym tak chciała żeby Patryk poddychał "zdrowym" powietrzem a nie tym smrodlawym u Nas...
my tez myśleliśmy że Nasz będzie leworeczny ale Nam wytłumaczyła rehabilitantka że po prostu tak stroną jest mocniejsza u Niego a z czasem to się powinno wyrównac

monia321
- Rozbójnik wyciąga rączki do mnie, taty i mojej Mum
nie siedzi a jak sie np, na kolanach podźwignie do siadu to oczywiście leci do przodu i łapie sie za nóżki i taki niby "wygięty" siedzi bo mu tak wygodnie
jak na razie wg "prognoz" to powinien koło 9 m-ca w miarę jako tako usiąść, im później tym lepiej bo kręgosłup nie będzie obciążony jak nie jest gotowy


ewa
- no to pielęgniarki zaniedbały rączkę a potem się skapły i zaczęły "latac" a biedne dzieciątko musiało się męczyc 😠

Tiliii - hmmm no u Nas jak kaszlał to antybiotyku nie dostał, nie lubię jak lekarze od razu strzelają antybiotykami

tedit - ja tez ostatnio jak odwiedziliśmy koleżankę i jej nowonarodzonego synka to nie mogłam uwierzyc że Rozbójnik był taki mały a i tak jej synuś miał pół kg więcej i 1 cm był dłuższy od PAtryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas Ania jest teraz na etapie "warczenia" warczy na zabawki, warczy na nas i warczy jak jest zła 🙂)
A jeśli idzie o jedzenie to cóż....słoiczki a zwłaszcza deserki nie podchodzą 😞(niestety
aha kaszki też nie, zaciska usta jak w tej reklamie plusa ta zielona gęba 🙂) z ja gonie z łyżką 🙂0 zabawnie wygląda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂 my dziś wyszłyśmy pierwszy raz po chorobie na spacer 🙂 Natalia dziś spała może z 30 min teraz zasnęła i mam nadzieję że z 2 godz pośpi 🙂


ewa hehehe chyba źle mnie zrozumiałaś ja jeszcze nawet wniosku na wychowawczy nie złożyłam mam urlop do 6.03 i będę składała na wychowawczy tylko nie wiem czy mogę wcześniej (żeby wiedzieć czy dostane płatny)bo oficjalnie od 7.03 będę na wychowawczym 🤔 i tu mam problem bo jak się nie załapię na płatny to muszę wrócić do pracy 🥴 a to i tak trzeba będzie jakoś wcześniej zgłosić w zakładzie albo iść na chorobowe tylko nie wiem jak mam to zrobić 😮


darka Natalia ma zamknięte oczka i się wierci , a ja szybko robię butle z doświadczenia wiem ze jak dam tylko smoczek to tak bym chyba do rana wstawała dawała smoczek przykrywała i na pewno by się rozbudziła , także daje butle i śpi dalej 😉


emiliaeem nie widziałam u mnie tych musów w plastikowych kubeczkach 🤔


Tilii12345 i jak dałaś danonka ja jutro pójdę do polo bo dzid mi sie nie chciało , Natalia polubiła chrupki dzis zjadła 4 🙂 wkleiłam zdjęcie na agu agu 🙂


majaaa ja mam troszkę daleko do ciebie 😞


monia321 Natalia wyciąga raczki ale sama jeszcze nie siedzi, próbuje pomału 😉 a mała to się raczej bardziej wystraszyła niż ją bolało tak mi się wydaje 🙂


ewa73 dla świętego spokoju idź z małym do swojego lekarza i zobaczymy co poradzi 😉

    Tilii12345 Natalia tez miała lekki kaszel i dostała antybiotyk , ale lekarz stwierdził że poszło jej na oskrzela 😉


    emiliaeem to chyba wszystkie dzieci lubią reklamy , bo Natalia jak się w jakąś wpatrzy to nic ja nie ruszy 😉


    wercia82 o dzięki za wiadomość to kupie obiadki , ja tylko kupiłam deserki a faktycznie 2,99 to cena super tym bardziej że ja mam taki słoiczek na 2 dni . Wczoraj dałam jej ten deserek ze zbożami i były tam kawałki zbóż, ale smakowało i zjadła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emiliaeem to w sierpniu/wrześniu już nasze dzieciaki będą prawdopodobnie chodzić o rany !!! 🤪
hmm co do noclegu...to na mam wolne 3 pokoje 2 osobowe i jeszcze jeden 1 osobowy...także zapraszam z noclegiem nie będzie problemu chyba, że spotkanie uda się w pełnym składzie MAMUSIEK to może być problem 🙂

No tak to już jest z tą Wisłą...zima narty, wiosna, lato spacery i jesień w sumie też góry 🙂 Ja odpoczywam jak pada deszcz, ale w zasadzie lubię gości...choć nie ukrywam, że wolę jak wpadają znajomi...
Z rodziną jest jeden problem...obydwoje z mężem kurzymy i głupio nam palić przy rodzicach...na dole w salonie mamy kominek, który wszystko wyciąga i mimo, iż palimy w domu nie czuć nic, ale przy rodzince wiadomo, więcej marudzenia niż przyjemności...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia1 jeśli chodzi o chorobowe to najlepiej udać się do lekarza ogólnego i poprosić o skierowanie do neurologa z powodu bólu kręgosłupa...

U neurologa zwyczajnie powiedzieć, że od ciągłego dźwigania dziecka z bólu w nocy nie możesz spać itp. Prawdopodobnie przepisze Ci leki przeciwbólowe, ala ketonal a i na L4 wydaje mi się, że bez problemu możesz liczyć...tylko coś długi u Ciebie ten urlop macierzyński...

Najlepiej dla pracodawcy i dla Ciebie jest nie wykorzystywać zaległego urlopu, gdyż ten musi zapłacić Ci pracodawca, tylko od razu iść w dniu planowanego końca urlopu macierzyńskiego dać L4 wówczas pieniądze nadal płaci zus i pracodawca jest zadowolony, bo w sumie on nie jest nic stratny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam

Mu po badaniach DNA boze jak on sie darl nio coz normalka musze sie przyzwyczaic tylko obawiam sie ze na szczepienia bedzie chodzil Adrian bo ja powoli go nie utrzymuje bo sie wierci i chce uciec mi tam pomagala jeszcze jedna pigula

ewa wiem cos o zmianie welflona i kroplowkach niby my mielismy przez 3 dni tylko ale tez patrzalam i uwazalan zeby raczka sie sina nie zrobila u nas lecialy po 2h max 3h pierwszy welfolon wytrzymal najdluzej bo chyba 5 dni potem bylo 3 dni a akurat w pon mielismy wyjsc a w sobote wieczorem wielflon przeciekal i wtedy sie nameczyli bo nie umieli u niego znalezc zyly co sie darl o 22 w nocy mu to zmieniali nio ale tak jak ja i inne radzily skonsultuj najpierw z pediatra moze to przejsciowe

U nas wyciaganie raczek do wszystkiego i do dzieci dzis w tej poczekalni chcial pogadac z maluchem ale on nie byl nim zainteresowany siedzi tez nie sam chodz jak sie trzyma czegos to siedzi szytno aa i tez sie zastanawiam czy to swiadome bo czasem wyciagnie do mnie raczki jak jest u mojej mamy i chce isc do mnie bo az sie smieje i tylko do mnie

A moj jest ewenement bo go reklamy w ogole nie kreca ale jest zagorzaly fanem skoskow narciarskich wczorja jak byly te 2 konkursy w jedne dzien przez caly czas jakby chlopca nie bylo tylko sie smial i plul i patrzyl jak zaklety aa i bajka "gang misia jogi" na polsacie rano ok 8:30 leci wtedy sa jego godziny bajek od 8 do 9 ja mam spokoj on patrzy na bajki a ja sie grzebie i sniadanie robie i mam spokoj

Ja sie na spotkanie pisze do Wisly mam rzut beretem 🙂 jakies 45 min drogi Wislanka ktora mam prawie pod nosem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Majaaa Ja jestem chętna na wszelkie wyjazdy 😉 Ale mój tak samo jak mężuś Emiliaeem też nie dostanie wolnego przed euro 🤔

emilia1 Dałam jej dzisiaj 3 łyżeczki i baaaardzo smakowało. Zobaczymy jak zareaguje. Resztę ja zjadłam a ona patrzyła na mnie takim wzrokiem jakbym jej krzywdę zrobiła 😁 Pewnie sobie myślała dlaczego matka zjada moje pyszne jedzonko 😉))

Pyrka lubi oglądać bajki na BABY TV To są takie na jej poziomie 😉 Ja przy tym usypiam 😉 Wszystko w takim zwolnionym tempie i powtarzają 3 razy 😉 Ale ona to widocznie lubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam po długiej przerwie 🙂
miałam cięzki weekend w szkole, 3 zaliczenia i egzamin ale wszystko zdane 🙂 jeszcze tylko dwa egzaminy 🙂

mała dalej się w nocy budzi, kiedy ten skok się skończy?? 😞 ale już jest grzeczniejsza w dzień to może powoli się kończy 🙂 poza tym ładnie opanowała obroty z plecków na brzuszek ale tylko w prawą stronę, w lewo nie potrafi 🙂 zaczęłam jej dawać całe słoiczki zupki lub 100 ml mojej jak gotuję i to zastępuje jedno karmienie mleczkiem 🙂 czyli już na ten weekend mniej odciagałam, ale ulga 🙂

Ewa ja bym poszła do pediatry niech Cię skieruje do dobrego specjalisty, nie ma żartów!

Tilii moja też uwielbia BABY TV, jak puszczę to nie wiem że ona istnieje 🙂 wyłączona totalnie, tylko TV widzi 🙂 nawet jeść nie musi 🙂

a i byłam dziś w rossmanie w końcu zrealizować te kupony zniżkowe z hippa i po drugą paczkę 🙂 i kupiłam dziś dady na próbę, przetestuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Raaatuuunkuuu!!! Moja głowa! 😮 Wzięłam Paracetamol i czekam na efekty...

U nas śniegu posypało, bialutko na ulicach 🙃 I świątecznie, bo u mnie nie ma komu choinki rozebrać i jeszcze dama stoi w salonie 😁

McDa ja Ciebie podziwiam z tym odciąganiem! Ja nie daję rady 🥴 Muszę iść w końcu na krew... Anemia u mnie murowana 😞
Ja już od kilku dni zastępuję Olkowi jeden posiłek zupką 🙂 Dziś zjadł jagnięcinę 😮 🤢 A na kolację chyba podam mu kaszkę na dobry sen czy jakoś tak...

Mąż zaraz z siłki wróci i idę na spacer, muszę się dotlenić...
Majaaa jesteś pewna,że taki spęd z Polski chcesz pod dach przygarnąć? 😁 Dzieci będą już bardziej komunikatywne,więc nie będziemy tak uwiązane i faceci się nimi zajmą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂

Kolejna sesja zaliczona 😉 jeszcze tylko jeden semestr 😁

Nie uwierzycie.... Martynka już raczkuje 😮 😮 😮 😮 tzn ja bym to nazwała : "czołga się" hehe potrafi przez cały pokój wzdłuż i w szerz się przeczołgać 🤪 mała spryciula 🤪

no i woła mema 🙂 zwykle wtedy jak płacze..jak czegoś chce 🤔

a tak to poza tym u nas wszystko po staremu 🙂

za chwilke doczytam co tam u Was kochane i u Waszych aniołków 🙂
buźka:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...