Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Emilia co do wychowawczego rzeczywiście źle Cię zrozumiałam. Wracam do pracy 2 lutego po urlopie wypoczynkowym i prostu to zgłosiłam pracodawcy.Nic mam nie przynosić. Zamierzam tylko dostarczyć zaświadczenie,że karmię piersią bo wtedy należy się jedna godzina na karmienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Jejus Megan mam nadzieje,ze dojdziesz od czego to dretwienie bo na nerwice to nie wyglada.!
Kinia brak mi slow i tyle.......buziaki dla Was niech czas szybko mija....
My dzis byismy u ksiedza pogadac jeszcze w przyszlym miesiacu jakis wyklad godzinny nas czeka i juz czekamy do maja na chrzest. 🙂
Bylam tez u lekarza bo myslalam,ze zmienic tabletki bo bralam te dla karmiacych ale lekarz powiedzial,ze jesli nicmi sie nie dzieje itd to moge je brac ciagle. No i dostalam na 6 kolejnych miesiecy 🙂 Zuza mnie dzis terroryzuje ,straszliwie jestem zmeczona na szczescie tatus jest w domu i ja przejmuje ale co z tego jak ona i tak piszczy w ultradzwiekach tak glosno,ze mi szyby popekaja niedlugo , to jest fajne ale nie CALY DZIEN 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek jak tak czytam o Maksiu to aż serce mi się kraje co on musi przeżywać...taka mała kruszynka...wiesz co.. teraz porównuję te operacje "na raty" u Ciebie a tę jedną (płatną) operację u mojej kuzynki....i gdyby mi się coś takiego przytrafiło to byłabym skłonna dać dużo więcej niż te 7 tysięcy, żeby dziecko miało tylko jedną operację ! i żeby się tak nie męczyło ! biedny aniołeczek. (U mojej kuzynki po tej jednej operacji nic nie widać, w ogóle.. nawet nie trzeba robić drugiej operacji po ukończeniu 2latek przez dziecko, a dodam że miał duży rozszczep wargi i podniebienia, jednak co prywatna klinika to prywatna).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania prywatna nie prywatna i tak byłaby 3 etapowa. Maks ma najgorszy i najcięższy przypadek taka operacja trwałaby ponad 7h żadnemu maluchowi nie dadzą takiej narkozy jak mogą to rozłożyć w czasie , nawet Dudkiewicz(nr 1 w tego typu operacjach na Polskę) w IMiDzie nie zrobiłaby tego na raz mimo, że ona preferuje operacje jednoetapowe. Maks przy jednej części krwawił tak mocno, że trzeba było zakończyć szybciej co dopiero jakby mieli korygować na raz całość 😞

Lecę do szpitala zajrzę pewno jutro ,dziękuję za otuchę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem

Lenka tradycyjnie zasnęła w jednej sekundzie, była wymęczona bo oczywiście od 15 nie śpi, próbowałam ją ululać o 17 i nic. A co do mojego usypiania to tak pierwsza drzemka w wózku bo płakała a ja za miękkie serce mam a druga już w łóżeczku ale to dlatego że akurat karmienie wypadło po którym zasnęła 😉 A mam za swoje narzekałam jak miała 4 drzemki po 30 minut to teraz mam 2 po 30min 😠

ewa co do wstawiania zdjęć to tak musisz otworzyć stronę http://imageshack.us załadować zdjęcie a potem skopiować link forum i wkleić go w poście 😜 mam nadzieję ze dobrze wytłumaczyłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kiniek brak mi słów , mogę sobie tylko wyobrazić te krzyki Maksia co on musi przejść niby tylko korekta a bidulek musi się tyle namęczyć i to w obcym miejscu, życzę wytrwałości i żeby znalazł się już w swoim łóżeczku, a ty Kinga dasz rade musisz 😉


gosiaczek ciesze się ,że cie nie zanudzam 🙂 a jak tam sposób usypiania w dzień , u mnie pomaga tylko wózek ja mam gorzej wieczorem , teraz po kąpieli i jedzonku zasnęła w łóżeczku a najgorsze jest to że na 99% sie obudzi i znów do 23 będzie grandzić 🙃


Pisałam wam już ,że Natalia nie lubi kaszki na gęsto, zauważyłam tez że jak jej robię na noc na rzadko to też zostawia i się przebudza głodna na mleko więc dziś zrobiłam jej 150 ml + 3 łyżeczki mannej i zobaczymy czy sie przebudzi jak zwykle czy może jednak pośpi do 3 w co mi teraz trudno uwierzyć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilia jak usypianie w dzień post niżej 😉 a co do podawania kaszki na wieczór u nas bez różnicy czy dam mleko czy kaszkę to i tak się budzi a ty jakiej manny dodałaś jej do mleka na noc?
a jedyny plus tego że Lenka mało śpi w dzień to szybkie zasypianie wieczorem nawet już nie guga przed snem bo przy butli zasypia 😜 Co do tego budzenia się Natalki to wydaje mi się że wyrobił jej sie taki rytm a może przetrzymaj ją do 20.30 badz do 21 i dopiero połóż spać 🤔 hmm sama nie wiem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam

Duzo szkrobiecie a ja potem nie wyrabiam bo poematy piszecie

wercia naj naj dla patryczka to juz 7 m-cy super

Kiniahorror to co musicie przezyc biedny maksio ale tak jak mowicie on nie bedzie pamietal

emiliaemmnie no kobierto jak ty to robisz ze wstajesz o 12 a Olek co karmisz go na spiocha? 🙂

gosiaczek my mozemy sobie rece podac moj ma w dzien 3 drzemki po 15-20 min dzis wyjatkowo spal 1 drzemka pol godz a druga az 1h45 min co bylam w szoku

Majaaamy tez mamy owczarka niemieckiego wlasnie suke tylko ona jest juz stara jak na swoje pieskie zycie i od malego nauczona na dworze w klatce ale ona nie tknie zywej duszy tzn czlowieka bo jak widzi koty to glupieje mysmy sie takim wlasnie sposobem pozbyli 3 kotow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek no właśnie zdążyłam wkleić i zauważyłam normalnie telepatia 🙂 dałam jej manną na mm czyli wyszło na 150 ml 8 miarek 😉 oj nic nie dało płacze 😲 dałam smoka , a co do przytrzymywania nic nie daje nawet jak położę ja po 21 to tez się o 21,40 obudziła , no nie wiem coś sie jej poprzestawiało odkąd ma zęby no zobaczymy jak to będzie dziś bo ma smoka i śpi 😉 ale sam fakt dopiero co zasnęła a już płakała 🤢 Wczoraj np była marudna o 19 i mąż ja położył to o 19,30 wstała i jak ją położyłam po 22 to spała do rana z pobudka o 2,30 na mleko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kinguś ja się tam nie znam.. wiem że synek mojej kuzynki miał tylko jedną operację jak skończył 6 miesięcy. Teraz ani śladu znaku po operacji 🙂 Nie wiem jak się to dzieli na przypadki, wiem natomiast że on miał dość duży ten rozszczep. Nie zagłębiałam się głębiej w temat.
Tak czy siak biedny Maksiu...trzymajcie się tam mocno.. wszystkie ciocie forumowe są z wami :* buziaki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badania nic nie wykazały mam isc do neurologa w piatek ba badanie szyji tzn kręgów. Byłam tez u ginki z NFZ u nowej poleciła mi znajoma....moj boże rozłozyłam sie na fotelu zanim babcia doszła do fotela to ja siedziałam i wietrzyłam łataszke na maksa..w koncu jak doszła to zastanawiałam sie czy cos biedna tam zobaczy hehehe powiedziała ze ladnie sie zagoiło i ze od tabsów to nie moze być. Ale zmienilam z azalii na inne nazwe pozniej wam podam bo krecilo mi sie w glowie i było mi niedobrze po przyjeciu tabsa. No i pytam sie jej o to w jakim czasie po cesarce moze byc druga ciaza a ona wielkie oczy i tekst: a jedno to nie wystarczy? ze po cesarce to juz nie wolno bo słaba macica i ze jak robia operacje to mogą uszkodzic pęcherz itd a jak juz by sie trafiło to dopiero po 5 latach...mowie jej ze karmie a ona co? co? chyba nie dosłyszała hahaha

na solarce byłam och...samopoczucie lepsze...za 2 dni znowide bo bylam na 6 min
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
megan hehe ale ci się babcia trafiła ale kiedyś tez do takiej chodziłam, ale przestałam po tym jak moja siostra poroniła źle się czuła i poszła do niej a ona powiedziała że wszystko jest dobrze i ze po poronieniu tak może się czuć, siostra wróciła do domu i czuła się coraz gorzej wiec pojechałam z nią prywatnie do gina który dał jej skierowanie do szpitala na oczyszczenie po poronieniu 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wercia to juz 7 miesięcy!!!
______████████████
______████████████
██████████████████████
___▒███░░░░░░░░░░░▒▒
__ █ ▒▒▒█░░ ███░░░░░▒▒
__█▒█▒▒█░█▒▒▒ █░░░░▒▒
__█▒▒▒▒██ ▒█▒▒ ███████
_▒░████░ █▒▒▒ █░░░░▒▒
▒▒░░░░▒░░████░░▒░▒▒
▒▒░░▓░░░░░░░░░░▒▒▒
_▒▒▒▒▓▓▓▓░░░░░▒▒▒
___▒▒▒▒▒░░░▒▒▒▒▒
_____█▄▀▄▀▄▀█
______▓▓▓▓▓▓▓
_____▓▓▓▓▓▓▓▓▓
____▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓
__ ▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓ (▒)(▒)
__▓▓▓▓▓▓ ▓▓▓▓▓ (▒)(▓)(▒)
__[|]▒▒▒▒▒ ▓▓▓▓▓_ (▒)(▒)
__███████ ▓▓▓▓▓ (║/)
__████████ ▓▓▓▓ (║/)
__██████████ ░░░ ║/)
___███████████_ (║
___███████████_ (║
____███████████
_____██████████
______█████████
_______███▒▓▓▒▓▓
___ ▓▓▓▓▒▒▒▓▓▓▒▓▓
__ ▓▓▓▓▓▓▓▒▓▓▓▒▓▓
____▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
███████████████████

wszystkiego najlepszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiniek napisał(a):
Ania prywatna nie prywatna i tak byłaby 3 etapowa. Maks ma najgorszy i najcięższy przypadek taka operacja trwałaby ponad 7h żadnemu maluchowi nie dadzą takiej narkozy jak mogą to rozłożyć w czasie , nawet Dudkiewicz(nr 1 w tego typu operacjach na Polskę) w IMiDzie nie zrobiłaby tego na raz mimo, że ona preferuje operacje jednoetapowe. Maks przy jednej części krwawił tak mocno, że trzeba było zakończyć szybciej co dopiero jakby mieli korygować na raz całość 😞

Lecę do szpitala zajrzę pewno jutro ,dziękuję za otuchę


Kinia ucałuj maluszka jest mi tak przykro ze tyle nerwów tracicie aż lzy w oczach stają ale to dla jego dobra będzie wam strasznie wdzięczny bo nie wszyscy rodzice są tacy żeby walczyc o to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megan ale temat z ta ginka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!hahahhaha tez kiedys bylam u starej bardzo starej baby w Wawie jak mieszkalam na Zoliborzu.PORAZKA hehehhe niedowidzi,niedoslyszy,nie do konca rozumie,i do tego mowi baardzo wolno hehhe, kurde zapomnialam o tym mi sie wlasnie przypomnialo hehehehhe
Wercia 7 miesiecy juz????? o kurczaczki........... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Psuje mi się laptop,więc mogę jutro nie zajrzeć... 😮 😲 😲 😲

Kinga trzymaj się! 😘 Jakby nie było, już jest czwartek! W domu pewne rzeczy znosi się inaczej! 😘 Grunt,że drugi etap za Wami! Czasami lepiej dojść do celu małymi kroczkami niżeli jednym susem... Buziaki dla Maksia!!! 😘

Emiluś mój Olek tnie drzemkę od 17.30 do 20(dzień w dzień), potem jedzonko, kąpiel, zabawa, jeszcze raz mega doładowanie żarcia i zasypia o 22, czasami troszkę później... U nas metoda na przetrzymanie się nie sprawdza. Mały im bardziej zmęczony, tym bardziej drze japońca! 😮 A w dzień śpi w foteliku samochodowym 🤪 Lubi i koniec! Sporadycznie kimnie w gondoli 🤨 No i jeszcze dodatkowo musi podusię przytykać do noska 🙂 A na noc usypiam Go w łóżeczku turystycznym. To dla nas umowny znak,że pora na dłższe spanie wieczorne 🙂 Działa jak szwajcarski zegar 😁

Megan zainspirowałaś mnie nową panią ginekolog 😁
Mój gin też swoje lata ma... Ale facet sprytny 🙂 I z bagażem doświadczeń (z dziedziny pracy), jakoś wolę takich ☺️
Z kolei jak w 23 t.c. wylądowałam w szpitalu ze skurczami, badał mnie młodszy lekarz 🥴 A taki wyczynowiec był,że zapakował mi USG dopochwowe i zostawił je w środku 😮 A w międzyczasie rozmawiał ze mną i co najgorsze patrzył mi prosto w oczy 😮 Kolor purpury na mojej twarzy przeobrażał się w zasinienie, bo facet do mnie coś papla, ja nic nie czaję, a USG wyślizguje się ze środka! 🤪
Ale z ginekologami zawsze miałam jakieś jazdy ☺️ I odwieczne uczucie,że na fotelu puszczę bąka... ☺️ 🤪 Też tak macie? 😁 Czy tylko ja schizuję?

Wercia
No! Najlepszego dla Patryczka! 😘 Najstarszy Amigo 7 miechów skończył 🙃 Czekam na połemat 😜

Gosiaczek ja,żeby uniknąć rozstępów, musiałabym urodzić w 6 miesiącu 😁 Pod koniec miałam skórę tak naciągniętą,że aż się świeciła 😁 Lusterko wokół pępa, w dodatku tak wypchniętego jak wentyl w kole od roweru 😁 Czyli 20 kg temu ☺️
Ale dla dziecka takich rzecz się nie liczy...

Ewa to popływałaś... Ja tam nawet się nie rwę na basen, bo idę na dno jak Titanic ☺️ Preferuję po warszawsku... tyłkiem po piasku. Ewentualnie po lubelsku, pupą po zielsku 🤪 Chociaż przed ciążą parę razy byłam 😆 Oczywiście pływaczki na ramionach obowiązkowe 😁 i kółko 🙂 Mąż mi dokuczał,żebym jeszcze butlę z tlenem na plecy zarzuciła...

Edytka
opijamy??? 🙃 Chwal się! Moja siostra zdawała w minioną sobotę i się udało 🙂 Za pierwszym razem!

Darka ja wszystko robię na śpiocha! 🤪 No prawie wszystko... 😉 A Olka do karmienia podaje mi mąż, bo ja nie słyszę,a w trakcie śpię,a i owszem 😜
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emiliaeem ja zdecydowanie wolę facetów ginków od kobitek choć obecnie mam babeczkę i jakoś ją przetrawiłam. Odnośnie historii ,mnie kiedyś ginek na kampusie SGGW zawziernikował i tak się zapędził ze mną w dyskusji o polityce że dawaj dywaguje, spekuluje, macha rękoma, a ja tak siedzę kiwam głową i myślę jak to zabawnie by musiało z boku wyglądać 🙃 🙃 tak mi przypomniałaś właśnie 😉 z puszczaniem bąków to tez temat rzeka, ja zawsze siła woli zmobilizowana do maksimum ,ale sądzę, że ginekolodzy mieli różne gorsze przypadki...np wypadająca macica ,bąk przy tym to pikuś 😉

Dziś nocka w szpitalu super minęła. Spał od 23 do 6 i gdyby nie kobitka z antybiotykiem spałby dalej ehh, no ale swoje też pokazał od 20 do 23 tak krzyczał i rzucał się po łóżeczku, że już traciłam nadzieję, rano powtórka ale jak wychodziłam spał w foteliku także się okaże ...problem taki, że to ząbki idą, a on nawe nie może pomacać, bo rączki w gipsie 😞 😞 dziś też wypisują koleżankę z 4rolatkiem ,jutro tą z 2latkiem więc może zostaniemy sami ? tak byłoby zdecydowanie lepiej ... czas pokaże

Wercia gratulacje pierwszemu siedmiomiesięczniakowi 😉

Magan pewnie, że walczymy, żeby miał normalne życie ,i tak ma maleństwo trudniejszy start, postaramy się mu to wyrównać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...