Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej dziewczynki,

ja już ogarnięta, zupka ugotowana dla Lenki, ona śpi.

Moja córeczka już siedzi i do tego podciąga się do jakieś rzeczy jak ją zainteresuje, tak fajnie dupkę podnosi. Obraca się też w okół własnej osi. Z dnia na dzień normalnie 🙂 zanim się obejrzę będzie raczkowała.

gosiaczek
ja bym powiedziała delikatnie, ale masz rację z drugiej str. Bo potem mogą się obrazić.

emiliaeem Buziaki dla Olka, ale ten czas leci.

Ja dla siebie kupuje w stradivarius, Berhska, Orsay, reserved, h&m, zaraz, calzedoni.Dla Lenki w smyku, 5 10 15, reserved kids, h&m no i tam gdzie promocje. Dużo ciuszków mam z Anglii - primarke, next, only, itd.

emilia lenka potrafi z 4 kupki zrobić, odkąd zaczęła więcej jeść. Czasami też rzadką zrobi, ale to po owockach. Posyp mąką ziemniaczaną, dla nas super.

majaCh świetny pomysł 🙂

Kur** i już wiercą!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a no i moja też ma dużo ciuszków z Anglii nowych i używanych 🙂 no i oczywiście w Smyku tez kupuję na wyprzedażach zapomniałam o nim bo jest u nas od 5 miesięcy 😉

Co do tego że dzieci mówią maaamama to wydaje mi się że to normalne gdzieś o tym czytałam że jak dzieciaczki płaczą lub są złe to właśnie wtedy mówią mamam moja przecież też powiedziała mama a jaka przy tym niezadowolona była 😜

tedit współczuję wiercenia znam ten ból ostatnio sąsiad wiercił przed 20 aż Lenka przestraszyła sie i obudziła się z płaczem wiec mąż poszedł do niego i był spokój, podobno zapomniał o małej, ale na drugi dzień przyszedł i zapytał się o której może wiercić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tedit to superowo jak juz sie tak wierci 🙂 Wlasnie wiem dokladnie ,ze to wszystko z dnia na dzien sie dzieje....
zapomnialam Wam wczoraj napisac Zuza probowala paluszkow juniorkow ----az sie trzesie!!!!!! uwielbia je i chlebka probowala ale to go memlala i gniotla w paluchach, a chrupki juz nie sa fajne od kiedy sprobowala paluszkow 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Mamuśki

U Nas dzien jak co dzien = czyli czuję się ukiszona

Czekam az Moja Mum przyjedzie to pobawi sie troche z Rozbojnisiem a ja mam nadzieje chalupe ogarne i pozalatwiam chociaz czesc spraw

Moj mąż to też tak fajnie sie mu gada "przeciez przychodzi Twoja Mama to rob sobie wtedy swoje"
kur....na ale ja wtedy zajmuje sie domem, gotuje, sprzatam itp...

Apropo przyjscia Mamy - to wlasnie napisala smsa ze nie przyjdzie bo zle sie czuje 😞


Ja nie przepadam ze "markowymi" sklepami, wolę "markowe" ciuchy kupowac w szmateksie

emiliaeem - sto lat dla Olunia!!!

McDa
- nie przejmuj sie że ząbków jeszcze nie ma, ok 7-8 m-ca to średnia, naszym dzieciątkom jakoś idą wcześniej - bo np. jak wiek skorygowac u Rozbojnika
to pod koniec 4 m-ca i po co? zeby na próchnicę były wczesniej narazone...

MajaCh
- super że spędziłaś miły weekend z inną Mamuśka, na pewno swietnie sie dogadywalyscie (tu aluzja do znajomych co Nas opuścili) bo kto lepiej nie zrozumie
Mamuski jak nie inna Mamuśka


majaaaa - jak ja Wam zazdoszczę tej Wisły, chociaż ciągłych "nalotów" to trochę mniej...

no właśnie ja też nie kupiłam sobie nic praktycznie odkąd jest Mały

Ciuszki- ciucholand, Allegro, markety, sklepy - jak są wyprzedaży,
dostawac to mało dostajemy - ew. jakieś na prezent, Moja Mum - te co chcemy - tzn,ja kupuję na Allegro a ona płaci
teściowa kupiła właśnie na prezent - rozmiary większe już jak będzie miał ponad rok - chociaż z body przesadziła - dostał w rozm. 98 - takie wielkie że chyba już wtedy w body chodzic nie bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Robaczki! 🙂

Dziękujemy za życzonka 🙃 Za nami również pół roczku! 😜
No i zdrówka dla Marcelka!

Majaaa najlepsze ciuchy mają w lumpeksach 😁 Przynajmniej masz pewność,że pół miasta nie będzie śmigać w takim samym wdzianku 😉

Emilciu ja tam na co dzień też stawiam na wygodę, nie bez powodu Olek ma ksywę ,,facet w rajtuzach" 😁 😉 Body, rajstopy i jazda po dywanie na wstecznym 🙂 A po co mam go krępować ciasnymi łachami, wystarczy,że jak gdzieś wychodzimy, musi leżeć jak kukiełka w dżinach i koszuli 🙃 Co mojego Olka doprowadza do szału 😮

A mi narósł pęcherz w miejscu poparzenia i piecze 🤢 W dodatku rano pękł 😮
Udo mam zajebiste 🥴

Zmykam sprzątać 😞 Do spisania 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emiliaeem - oklask dla Ciebie za uwielbienie dla ciucholandów 🙂

ja bardzo lubie, ale czasu brak teraz a w ciaży jak poszłam to max 1 godzina bo źle się czułam
siku, zmęczona, uśiąsc nie było gdzie

i ja paskuda się pochwalę że mam taki "ulubiony" szmatex - nie trzeba tam grzebac w tych ciuchach - tylko wszystkie ciuchy na wieszakach sa ( nawet szaliki) posegregowane tematycznie - szukasz swetra - idziesz na dział "swetry" szukasz gaci - dział "spodnie"
jedynie na tych "ladach" sa dla niemowląt, torebki, rzeczy do domu - typu serwetki, ksiazki, zabawki

apropo ciuchow - to u Nas body i półspiochy, jak wychodzimy to sluzą za rajtki = zakladam na to cieple spodnie
Rozbojnikos nienawidzi "sztywnych" gaci - typu dzins, sztruks itp i koszul też sztywniackich 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam po dlugiej przerwie
Niepisalam bo najpierw nie mialam czasu,bo moj byl cztery tygodnie w domu najpierw urlop a puzniej mial operacje(wycinali mu tarczyce) no i jakos nie mialam okazji pisac ale was czytalam prawie codziennie.
No i ostatnio sie strasznie czulam chodzilam jak zombi,doslownie zero sily i caly czas spalam z mala w ciagu dnia cztery razy po godzinie i do tego cala noc..w tamten poniedzialek jak wyszlam z mala do lekarza i zalorzylam soczewki(w domu chodze w okularach)nic nie widzialam musialam sie wrucic do domu tak nagle popsul mi sie wzrok!!!
Do tego pilam jak glupia i nie moglam ugasic pragnienia 🤢 🤢
Przypadkowo rozmawiajac z kolerzanka podpowiedziala mi zebym zmierzala sobie cukier(jak bylam w ciazy mialam tez cukrzyce ciazowa)no i zmierzylam.....mialam ponad 600!!!
Do lekarza odrazu no i sie okazalo ze mam cukrzyce!!! 😞 😞 😞 😞
No i insulina do konca zycia!!!Tylko nie wiem jeszcze jaki typ czy 1 czy 2,dzis bede miala wyniki 🤨
Ale juz troszke lepiej sie czuje,przedewszystki widze juz normalnie!!!
mimo insuliny mam jeszcze cukier wysoki no ale to da sie ustawic 🥴
do dziewczyn ktore mialy cukrzyce ciazowa zmierzcie sobie cukier u mnie tez to tak jakos nagle przyszlo a czytalam ze po ciazy z cukrzyca ta choroba puzniej moze wystapic 🤢

Tarczyca do tego to pikus(tez mam od paru lat) i biore codziennie tylko tableti i jest oki a z ta cukrzyca nie moge sie pogodzic te mierzenie i insulina 😞 😞 😞tak bylam szczesliwa ze po narodzinach dziecka mialam to juz za soba..
chce mi sie wyc normalnie!!no ale z drugie strony dobrze ze to TYLKO cukrzyca....
Mam nadziej ze Leonie nie odziedziczy tego po mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anetaaa - przeczytalam co napisałas
zdrowia przede wszystkim dla męża i dla Ciebie

ta "akcja" z popsuciem wzroku po soczewkach to niestety jeden z objawów cukrzycy
ja miałam cukrzycę ciążowa, po ciąży niby wszystko ok, teraz czasem zmierzę ale widzę ile juz grzechow żywieniowych popelniam...
powinnam częściej mierzyc a czasu brak o diecie nie wspomnę a dobrze się czułam na diecie dla kobit w ciąży

Moja Mum dostała cukrzycy w ciąży i do teraz ma insulinę, u mnie jak na razie obyło się samą dietą

Co do brania insuliny to pewnie trochę potrwa zanim cukier się unormuje, ja przerobione mam spadki i wzrostu cukru u mojej Mum
wynik 600 to strasznie dużo, można wpasc w spiączkę cukrzycową nawet


I niestety wiem że jestem zagrożona, Patryk też (babcia, dziadek, matka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wercia jak bylas w ciazy to tez bralas insuline?
jak nie to mozliwe ze cie to ominie bo chyba tylko teco braly tak jak ja sa w tym wiekszym ryzyku
z ta spiaczka wiem...tak sie wystraszylam ze szok nie przyszlo mi na mysl zeby zmiezyc cukier,myslalam ze jestem poprostu tak zmeczona zajmowaniem sie Leonie 🥴
Ale podejrzewam tez ze przed ciaza chyba mialam cukrzyce bo bylam caly czas zmeczona,tez caly czas spalam...nie mialam na nic sily nawet do zycia..no i przez to tez sie rozpadlo moje pierwsze malzenstwo..ja spalam a moj maz chulal 🙃
u mnie to tez chyba dziedziczne bo dwie siostry tez z cukrzyca,jedna zmarla bo zaniedbala ta cukrzyce...
tak sie martwie mam male dziecko,chce jak najdluzej zyc dla niej....

Emiliaem najlepszego dla syneczka 😘
Emilia jak twoja mala pieknie stoi!!szok 🙂
Majach gratulacje zembolkow!!u mojej jeszcze nic,majuz tag dlugo popuchniete dziaselka i sie slini ale jeszcze nic nie widac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u mnie udalo sie w ciazy wyregulowac cukrzyce dieta, chociaz ginekolog i moja Mum od razu spiewali o insulinie

no ja niestety jestem w grupie ryzyka
poza tym jak sie mialo cukrzyce w ciazy to jest podwyzszone ryzyko wystapienia cukrzycy w przyszlosci, zwłaszcza typu II

niby mówią że z tą chorobą da się zyc, ze są gorsze ale mimo wszystko jest ciezko ale mozliwosci sa dzisiaj wieksze, sa pompy insulinowe np

Mi jeszcze w trakcie porodu dali glukoze w kroplowce a nie powinni...
Po porodzie 2 h przyszła pielegniarka i kazala sobie zmierzyc cukier - mialam cos kolo 170

( do dzis nie wiem jak ja po 2 h wzielam wstalam, prysznic, mierzylam cukier, bylam u malego bo byl w inkubatorze a potem wzielismy toboly i poszlismy na pietro na sale )

Anetaaa
- a Leoni miala mierzony poziom cukru po urodzeniu bo w szpitalu byli uprzedzeni ze dziecku moze spasc cukier i mial niski - musieli podac glukoze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wrocilam 🙂 Aneta cholera jasna ........Ty sie nie zaniedbasz i nie umrzesz jak siostra az mnie dreszcze przeszly w taki sposob to napisalas...bym Cie poboksowala 😜 dobrze,ze teraz zdiagnozowalas ,a nie pozniej...a,ze wiesz,ze jest ryzyko to bedziesz pilnowac i Leonie.
Emilia a co do lumpkow 😜 dzis poszlam od dluuugiego czasu i kupilam Zolzuchnie kiece za 1,25£ :
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/825/img5388w.jpg/][IMG]http://img825.imageshack.us/img825/3023/img5388w.jpg[/IMG][/URL]

ale jest na 12-18 miesiecy bedzie na pozniej 😉

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Majach Poprawiam swoj post chcialam napisac dwie siostry mojej mamy czyli moje ciotki.
mam nadzieje ze bedzie dobrze musi byc,dzieki 😘
Emilia dziekuje moj sie juz czuje dobrze(my jeszcze nie jestesmy malzenstwem bo czekam na rozwod z pierwszym mezem 🙃:side 🙂
Wercia wlasnie czytalam na temat tych pomp insulinowych,to cos dla mnie tylko one tu kosztuja prawie 4000 euro!!zaraz mam termin u lekarza to sie wypytam o nie i czy placi albo doplaca do nich kasa chorych 🤢Jak nie to zaczynam od dzis oszczedzac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...