Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Halo Dziewczyny!!!

Informuje ze zyjemy
Nie no trzeba cos zrobic, forum Nam pasc nie moze

Ja nadal sie lecze, dzis koncze 3-cia serie zastrzykow - takze 16 strzalow za mna...
Dzis mam neurologa i takie tam.... szkoda pisac normalnie 🥴

Patryk na szczescie jest zdrowy, moja Mama pomaga mi sie Nim zajmowac bo sama niestety nie daje rady

Postaram sie nadrobic od mego ost wpisu to upstrze chociaz forum poematem 😜 😜 😜 😜

Buziaki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć. Ja tylko na chwilę
Staram sie czytać ale nie zawsze mi wychodzi.
Poza nauką mamy jeszcze kłopoty
Jakby wydatków było mało
Filip ma ospę - czekam aż Sabina będzie miała
A mój mąż ma PÓŁPASIEC i to w najgorszym miejscu. na twarzy. Już 2 tygodnie jest w domu - i do nowego roku ma zwolnienie bo ma paraliż prawej strony twarzy. Dostaje zastrzyki i jeździ na rehabilitację a jak to nic nie da to sterydy 😞(

Sabinka super. Coraz więcej mówi, Większość słów powtarza, Uwielbia tańczyć i ciągle się śmieje. Myszka mała.
Ostatnio zaczęła siusiać do ubikacji - na takiej kolorowej nakładce. I tak jej się podoba że co 15 minut woła "si si".

Postaram się jeszcze wpaść przed świętami z życzeniami.

Myślę o Was cały czas 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Od 20.15 próbowałam ululać Lenkę a ona co przysneła to zaraz wstawała i płakała, mężowi udało się i dopiero co zasnęła 🙂

wercia super że mama Ci pomaga mam nadzieję ze zastrzyki pomogą i ból zniknie albo zelżeje 😘

Tilli no to jak Sabinka przejdzie ospę to będziesz miała z głowy 😉 a co do półpaśca to współczuję mój mąż też kiedyś miała ale na ręce i połowy ciele 🤢 Zdrówka dla twoich chłopaków 😘

Życzę spokojnej nocy. Uciekam do męża. Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny byłam dzisiaj z małym na szczepieniu i rozmawiałam z lekarką że Marcel nie zawsze reaguje jak się go woła..nie jest zainteresowany zbytnio zabawą ze mną...tzn tylko przez chwile ...i jest bardzo ruchliwy itd woli sam się zajmować sobą a ona że to budzi pewne obawy u dziecka i ze daje mu 3 miesiące i później wystawi skierowanie do neurologa jestem zalamana...czy wasze pociechy tez się tak zachowują...boje się o niego strasznie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
megan nie wiem co Ci doradzić zrób tak jak lekarz powiedziała za 3 miesiące idź na badanie, moja bawi się ze mną ale czasem bawi się sama, jak ja wołam to zawsze reaguje no ale każde dziecko jest inne wiec nie zamartwiaj się. Ja też w lutym idę z Lenką do okulisty bo cały czas ucieka jej oczko więc zastanawiam się czy nie czeka nas leczenie 🤢

Kurcze właśnie sobie uzmysłowiłam że miedzy 16-18 miesiącem życia jest szczepienie przeciw BŁONICY, TĘŻCOWI, KRZTUŚCOWI 🤢 więc czeka nas wizyta u lekarza już w styczniu jak się nie mylę 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJKA
widze że w końcu forum działa, wpadłam się zameldować że jestem, potem poczytam, szukam łóżka dla Pailunki bo musze dziś zamówić żeby na weekend przyszedł, jeszcze duużo rzeczy pokupić, jutro mam opiekę, zapakowałam połowę rzeczy z kuchni do pudeł i jutro przenosze do nowego 🙂 i okna musze pomyć, potem zostaną jeszcze generalne porzadk podłóg itd i reszte będzie można przenosić, musimy się na przyszły wtorek/środę przeprowadzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂 widze, ze jestescie tylko po cichu 🙂
Wercia czekamy na poemat ,
Tilli wspolczuje problemow ,ze zdrowiem nie ma zartow i trzymam kciuki,zeby odeszly..
A jesli chodzi o Zuzi zachowanie to tak,bawi sie ze mna, reaguje ,z reguly jest grzeczna ale zlosci tez pokazuje.
Haaa dzis nam tv zabieraja do naprawy bo obudowa sie jakos niszczy od srodka lakier sie odszczypuje i to widac z zewnatrz wyglada jak pekniecie, no w kazdym razie Zuzia przezyla szok,bo tv nie ma (juz spakowany) i napewno za bajeczkami bedzie tesknic. A wogole to obudzil ja maz jak pakowac tv glosno i o 6stej juz diabel lata.
A co do zachowan, chlopcy czesciej bawia sie sami i wolniej reaguja..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I ja witam 🙂


Po skrócie i na szybko 🙂 Natalia śpi mi od 20-7,20 🙂 czyli to rekord 🤪 nieraz spi całą noc z jedna pobudka na przykrycie i picie, a dziś popłakiwała przez sen i mocno smoka gryzła czyli to zęby 🙂 Dzis byłyśmy na szczepieniu , Natalia była dzielna, właśnie wróciłyśmy i teraz śpi 🙂 Ja mam L4 do 20 tego . Znów odezwał się kręgosłup okolice lędźwiowe 😞 😞 niestety dzid wyprostować się nie mogę 🤢 W pracy zapierdal przedświąteczny , a ja L4 😞 juz widzę jaka obgadana zostanę i nic mnie nie zaskoczy jak zus na mnie znów naślą 😠 😲 Ale choroba nie wybiera, a 8 godz bym nie wystała na kasie 😮 🤢


megan wydaje mi sie ,że za bardzo panikujesz, dzieci udają że nie słyszą bo są czyms innym zainteresowane 😉 będzie dobrze nie martw sie obserwuj go a za 3 miesiące możesz dla świętego spokoju skontrolować to z neurologiem 🙂


wercia teraz dopiero zdaje sobie sprawę jak ci musiało bolec 🤢 ja mam cały czas tępy ból a jak wstaje czy siadam to zakuje strasznie 🥴


tili oj biedne chłopaki, Fifi to jakoś zniesie ale mężowi naprawdę zdrowa życzę .


gosiaczek i Maja to przedświąteczny zastój 😁 😁 😁 Ja tez juz dzieciakom prezenty kupiłam 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej

Na wstepie mcda wspolczuje tej calej krzataniny przy przeprowadzce-i to przed swietami, ja tu mam poki co nieskonczony remont a katrony,karnisze mi sie po nocach snia 🤢

Megan- rybko nie panikuj z zachowaniem dziecka:-) ,ja mialam to samo:-) , Filip nie sluchal mnie,sam pod nosem cos gadal, nie zwracal na mnie uwagi- przez to budowalam co rusz to inne scenariusze chorobowe- najpierw ze ma autyzm, potem ze ADHD...a teraz jak fifi tak robi to juz nie panikuje- kazdy ma swoje odpaly,humory-nasze malenstwa tez. :-)

moj Fifi zaczyna coraz bardziej kaszlec-jutro jade z nim do lekarza, zadnych innych objawow nie ma. Obawiam sie ze moze miec zapalenie gornych drog oddechoqych,ja mialam non stop od malenstwa z tym problem..-mam andzieje ze to tylko moje obawy.
Poza tym maz wyjechal na kilka dni do roboty, a ja musze zamowic meble z transportem ale dzisiaj ide zapytac bo to niedalekoczy w cene transportu wchodzi tez wniesienie mebli bo nie mam kogo poprosic o pomoc,Mieszkam na parterze wiec jakby co to wciagne powoli meble po scodach:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tym sposobem mój urlop minął i już drugi dzień w pracy. 😠 🤔 ja już nie daję rady a trzeba jeszcze jakieś porządki porobić, niby cały tamten tydzień sprzatałam, ale z Jaśkiem dużo nie nasprzątam. chyba powinnam się lepszej organizacji nauczyć.
Megan, wydaje mi się że nie masz czym się martwić, ale tak jak Emilia mówi jak chcesz to idz do neurologa dla spokojnego sumienia, jak dają skierowanie ( o ile dadzą w tej naszej durnej służbie zdrowia) według mnie trudno mówić o jakiejś konkretnej dłuższej zabawie w wieku półtorarocznego dziecka. on wszystko chce ruszyć, zrobić bam, także trudno się doszukiwać w zabawie tak małego dziecka jakichś uporządkowanych reakcji, taki wiek że interesuje wszystko naraz i nic. a na jakim szczepeiniu byłaś? ja mam chyba dopiero w lutym 🤨
McDa, może i bałagan masz, ale w nowym ślicznym domku, tam robienie porzadków to przyjemność 😆
Agapurka, poproś sąsiadów o pomoc, co będziesz cięzkie meble tachać sama.idz lepiej sprawdz ten kaszel, bo tak jak mówisz żartów z tym nie ma. może to zwykły wirus, teraz wszyscy dookoła chorzy.
Emilia, biedaku! a może to korzonki, mnie złapały parę dni temu, myślałam że nie wstanę, ale już przeszło, okropny był ból. na prace nie patrz, należy Ci się l4 przecież nie symulujesz, mi się zebrało roboty po urlopir, bo teraz koniec roku, trzeba zamykać wszystko powoli, oczywiście najlepiej żebym urlopu nie brała dla nich mimo że przysługuje...
idę dać kolację Jasiowi, kąpać i spać
oby do weekendu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam
i po ciężkim dniu padam 😞 jeszcze tydzien taki;(
kolejna długa lista zrobiona ile rzeczy jeszcze trzeba, masakra, mogłabym w totka wygrać 🙂
i jeszcze tyle roboty 😞

Gosiaczek piękny ten obraz, świetny prezent!

Emiliaeema Ty już przeprowadzona??????? 🙂

Emilia życzę szybkiego powrotu do zdrowia, żebyś jakoś święta przynajmniej bez bólu spędziła!

zamówiłam dziś Paulince łóżko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc Dziewczyny!!!

Wzielam tabletke przeciwbolowa takze moge posiedziec chwile na necie, a ze PAtryk "juz" zasnal wskakuje nadrobic zaleglosci

Patryk łobuzuje, pomaga mi moja Mama bo sama nie daje rady, jak juz musze go przewinac to tylko siedzac na stolku, na stojaco nie daje rady



U mnie nadal niewesolo jesli chodzi o zdrowie
Usiluja mnie wyslac do szpitala - leczenie malo co dalo no i mam stany podgorączkowe codziennie, po 16-tu zastrzykach praktycznie bez zmian, tyle co po 3 wiekszych dawkach sterydow troche mnie
przestalo bolec a potem od nowa
ale jak na razie nie chce isc do szpitala, chyba by mnie do psychiatryka musieli przewozic bo ciagle bym o dziecku myslala
W poniedzialek mam miec rezonans i mam nadzieje ze chociaz to badanie w koncu da jakis wyrazniejszy obraz co sie dzieje, i juz mowie jak bedzie wiadomo i juz trzeba
koniecznie to pojde do tego szpitala byleby tylko sie wyleczyc
A ze koniec roku to masakra totalna jest niestety z badaniami, wizytami itp...
Nie wiem czy nie skonczy sie to jakas operacja czy co...

Na dodatek dzis dzieki swej "zgrabnosci" stluklam termometr rteciowy i panikuje do teraz czy cala rtec zostala pozbierana...


McDa
- widze ze masz urwanie glowy, no ale fajnie ze juz mozecie sie przeprowadzac

megan
- ja na razie nie przejmowalabym sie takim zachowaniem dziecka, dzieci w tym wieku najczesciej najbardziej lubia bawic sie same, czesto w cos sie zapatrza
i nie slysza nic wokol, jeszcze za wczesnie na takie przerazajace diagnozy...
p.s. czy Ty tez mialas tak ciezko dostac sie na rezonans?


agapurka
- zdrowka dla Fifiego


emilia1
- zdrowka dla Ciebie, no i domyslam sie jak musisz cierpiec,
z tego co obserwuje i co lekarze mi juz nagadali to niestety ale po dzieciach 80% kobiet ma problemy z kregoslupem, ciaza a potem dzwiganie dziecka robia swoje...

Tilii
- dla Was rowniez duzo zdrowka!!!
oby maz sterydow brac nie musial, z wlasnego doswiadczenia wiem ze to dosc mocne leki i roznie ludzie reaguja,


Gosiaczek
- fota z Mikolajem typowa dla tego wieku,
Patryk byl przerazony Mikolajem, budzil sie potem kilka razy w nocy
bardzo ladny ten obraz
no a fota "porzadki" tez swietna

Cała reszta- pamietam!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc Dziewczyny!!!

Wzielam tabletke przeciwbolowa takze moge posiedziec chwile na necie, a ze PAtryk "juz" zasnal wskakuje nadrobic zaleglosci

Patryk łobuzuje, pomaga mi moja Mama bo sama nie daje rady, jak juz musze go przewinac to tylko siedzac na stolku, na stojaco nie daje rady



U mnie nadal niewesolo jesli chodzi o zdrowie
Usiluja mnie wyslac do szpitala - leczenie malo co dalo no i mam stany podgorączkowe codziennie, po 16-tu zastrzykach praktycznie bez zmian, tyle co po 3 wiekszych dawkach sterydow troche mnie
przestalo bolec a potem od nowa
ale jak na razie nie chce isc do szpitala, chyba by mnie do psychiatryka musieli przewozic bo ciagle bym o dziecku myslala
W poniedzialek mam miec rezonans i mam nadzieje ze chociaz to badanie w koncu da jakis wyrazniejszy obraz co sie dzieje, i juz mowie jak bedzie wiadomo i juz trzeba
koniecznie to pojde do tego szpitala byleby tylko sie wyleczyc
A ze koniec roku to masakra totalna jest niestety z badaniami, wizytami itp...
Nie wiem czy nie skonczy sie to jakas operacja czy co...

Na dodatek dzis dzieki swej "zgrabnosci" stluklam termometr rteciowy i panikuje do teraz czy cala rtec zostala pozbierana...


McDa
- widze ze masz urwanie glowy, no ale fajnie ze juz mozecie sie przeprowadzac

megan
- ja na razie nie przejmowalabym sie takim zachowaniem dziecka, dzieci w tym wieku najczesciej najbardziej lubia bawic sie same, czesto w cos sie zapatrza
i nie slysza nic wokol, jeszcze za wczesnie na takie przerazajace diagnozy...
p.s. czy Ty tez mialas tak ciezko dostac sie na rezonans?


agapurka
- zdrowka dla Fifiego


emilia1
- zdrowka dla Ciebie, no i domyslam sie jak musisz cierpiec,
z tego co obserwuje i co lekarze mi juz nagadali to niestety ale po dzieciach 90% kobiet ma problemy z kregoslupem, ciaza a potem dzwiganie dziecka robia swoje...

Tilii
- dla Was rowniez duzo zdrowka!!!
oby maz sterydow brac nie musial, z wlasnego doswiadczenia wiem ze to dosc mocne leki i roznie ludzie reaguja,


Gosiaczek
- fota z Mikolajem typowa dla tego wieku,
Patryk byl przerazony Mikolajem, budzil sie potem kilka razy w nocy
bardzo ladny ten obraz
no a fota "porzadki" tez swietna

Cała reszta- pamietam!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jedyny pozytyw jest taki że będę miała więcej czasu 🙂
Chociaż ta choroba przytrafiła się w najgorszym czasie. Bo zmieniła się moja sytuacja z pracą. Już nie chcą mnie zwalniać, przenieśli mnie na inne stanowisko. Do kadr i mam etat w 2 firmach teraz. Zaczęłam od 1.12 a tu już choroba…


Megan Nie martw się na zapas. Filip też bawił się sam bo tak był nauczony, Mała ciągle ma towarzystwo i lubi to. Wszystko zależy od dziecka. Filip też miał okres że na nic nie reagował, ale robił to specjalnie. A jak pytałam czy chce czekoladkę to zawsze słyszał 😉

McDa Powodzenia w przeprowadzce. Najgorszy moment przed tobą

Wercia wiem coś o tym bo mój szwagier ma pęcherzycę i swego czasu brał sterydy. Nie dość że wyglądał jak potwór to jeszcze mu wątroba wysiadała.
Życzę Ci zdrowia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wercia przykro mi bo wiem co czujesz :-( ja musiałam w szpitalu być 3 tygodnie Marcel miał 7 miesięcy z dnia na dzień zniknął cyc i mama. Każdy różnie reaguje na sterydy ja np. schudłam i nie miałam zadnych skutków ubocznych ale ja brałam wlewy dożylne i to duże dawki. Buziak w czułko skarbie ..naprawdę chciałabym Ci pomóc :-(

co do Marcela obserwowałam go 2 dni...odkurzał włączył sobie odkurzać począwszy od kontaktu...układa klocki 0odpuszcza mi samochód ale na imie reaguje jak chce..wiec jest wszystko oki :-) lekarka mnie po prostu nastraszyła aha no i przeczytała ze mam SM-A i zaczela grzebać w moim synku 😠 ostatnio właśnie tak reagują lekarze...patrza na mnie jak na królika doświadczalnego i dziwadło...ale za 3 miesiące pojde na kontrolę. no i powiedziała ze powinien już na nocniku siadać ☺️ chyba ma za duże wymagania..
poza tym mówie do niej ze dziecko jest wybudzone dopiero bo w samochodzie zasnął i dlatego taki jest.. ehhhhhhhhhhh kupa strachu a dziecko inteligentne że mąz nawet nauczył go przewijać strony w ipadzie 😜

dzisiaj robię zalewajkę i makaron świderki z mięsem mielonym cebulką i pomidorami mniam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I ja witam

Lenka wczoraj zasnęła dopiero o 22 wiec do projektu usiadłam po 22 i siedziałam do 2 😠 Dzisiaj ledwo na oczy patrzę wszytko z rąk mi leci 🤢

McDa no to przeprowadzka pełną parą idzie ale jak już się przeprowadzisz zobaczysz że warto było 😜

wercia
szpital nie szpital najważniejsze żeby Ci pomogli bo ile można faszerować się proszkami i zastrzykami a mama zajmie Ci się Patrykiem, zdrowie najważniejsze 😘

Tilii zdrówka jak to mówią choroba nie wybiera oby szybko przeszła ta ospa 😘

megan nie daj się zwariować ja jak Was czytam to mam wrażenie że Lenka bardzo mało mówi 🤢 za to dużo rozumie 🙂 no ale tłumaczę sobie że każde dziecko jest inne i rozwija się w swoim tępie 😉

My dzisiaj będziemy pod warszawą wiec do Ikea zamierzam wstąpić 🙂

Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂


u mnie nocka hmmm Natalia zasnęła o 20 tej a o 3 woła apa i że baje chce to tak prze 1,5 godz to w naszym łóżku to w łóżeczku aż zasnęła i spala do 7,30 🙃teraz ma drzemkę. Moje plecy nadal bolą , ale w nocy mogłam w miarę spać 😉


megan no widzisz Marcel mądry chłopiec 😉 i co za lekarz tym siadaniem na nocnik 😠 Natalia na dzisiejszy dzień to nienawidzi nocnika 😉


gosiaczek masz racje każde dziecko rozwija się w swoim tempie 😉


wercia tobie również zdrówka 😘 😘


Mcda super ,że przeprowadzka pełną parą idzie 😉


tilii no to masz w domu epidemię ospy 🤪 zdrówka życzę , a co do pracy to wiesz choroba nie wybiera zdrowie najważniejsze 🙂


Maja a ty choinkę już ubrałaś czy robiłaś przygotowania , że Zuzie w lampki wystroiłaś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcel śpi...aha...no i waży 10,50 kg nie będzie ważył więcej po w jego przypadku to nie możliwe wije się jak glizda i spala ciągle ale w nocy je drwa razy mleko z kaszą i raz picie wiec wstaje do niego 3-4 razy i już zmeczona tym jestem

daje go do prywatnego zlobka na 6 godzin tygodniowo żeby się zabawiał tez z dzieciaczkami
to zdarzenie z Marcelem i lekarzem uświadomiło mi jak wiele mam..nie mogę się na niego napatrzeć...nic innego się nie liczy.. tylko zdrowy synek..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...