Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Jestem ale widzę ruch marny 🤢

Maja nie mąż będzie dzwonił do znajomej i ona nas umówi na luty bo jak ja dzwoniłam w starym roku to babka mi powiedziała że zapisy dopiero w nowym, potem się pyta w jakim wieku dziecko więc mówię 16 miesięcy a ona do mnie że takich małych dzieci to doktor nie przyjmuje, kurde ręce mi opadły wiec mówię jej że ja już byłam z dzieckiem na wizycie i ma nawet kartę założoną a ona wielce zdziwiona 😠 tylko poszłam prywatnie i jakoś wiek nie przeszkadzał 😠 I niestety oczko jej ucieka 🥴 to wygląda tak że zapatrzy się na coś ( jak ja to mówię zawiesi się) wtedy to oczko ucieka od nosa w przeciwną stronę 😞

Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
witam a mnie znow nie bylo pare dni latalam za prezentem do mamy bo w n7edziele jedziemy na urodziny i kupilam duza antyrame i wywolalam z 7 zdjecz ostatnictygodni adi z oskarem oobawili sie wzieli flamastry i pokolorowali zby9 nie bylo takbialo i powiem wam ze fajnie wyszlo bo to co adi namalowal to oskar swoje zdolnosci pokazal i poprawil
🙂
u nas z nocnikiem podobnie jak ue emilii oskar madry jest jak ma pampersa to chetnie usiadzie i zacznie cisnac oczywiscie udajjac ale jak mu sciagne pampersa to od razu ucieka moze raz czy 2 sie zdarzyloa ze zrobil kupke ale to juz widac musialo go przycisnac

dod paru dni codzienie gdaies wychodze i wkoncu nie slysze ryku oskara za mna fakt obiecuje mua za kazdym razem ze jak bedjie grzeczny kupie ciastka ji skutkuje od czegos trzeba zaczac jeszcze musze oduczyc go wchodzenia ze mnado lazienki bo zalatwic sie w spokoju nie moge bo onmisiada na kolana a jak nie chce to w placz on wszystko placzem zalatwia

emialeem trzymaj sie kochana bedzie dobrze i Olus ebedzie smigal na nozkach, Oskar od razu nauczyl sie biegac nie chodzic on spokojnie isc nie moze umoich rodzicowjak sie rozpedzito z kuchni do pokoju nie raz nie wyrobil na zakrecie

u nas snieg to i dziennie adi idzie z oskarem na sanki, oskar jak czuje strach to wyskakuje z sankow a mamy takie plastikoweto mu sie nic niesta ie a za 1 razem myslelismy ze bedzie ryk boonw ten snieg a oskarwstaje i w smiejch

sorkiza bledy piszena tablecie szybko i troche tnie i czasu by mi nie starczylo na poprawnki, biore sie za obiad jeszcze po makaron dosklepj polecea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam

Emiliaeem powiem to co wszyscy, nie martw się na zapas, ale nam to i doskonale Cie rozumiem, jak paulinka się urodziła miała skrzywioną stopę i to bardzo, martwiłam się tym, tylko jeden lekarz powiedział że będzie koślawić jak będzie chodzić i kazał mi ją odginać-ćwiczyć, robiłam tak jak kazał, reszta mi mówiła, a to się samo ureguluje, to normalne, ja oczywiście przewrażliwiona jak większośc matek, dziś na szczęście w zasadzie sladu nie ma, czasem ustawi te nóżkę bardziej do środka, ale jest dobrze, więc pozostaje mi życzyć Tobie żeby skończyło się tak samo!
co do agresji, mam to samo, nie wiem gdzie to widzi bo nigdy nikt nikogo w domu nie uderzył a ona nas bije! jak się wścieknie to po twarzy nam albo gdziekolwiek jak nie dostanie do twarzy, też się tym martwię, tłumaczę jej że nie wolno, czasem już krzyknę bo jak powiem nie wolno to dopiero zaczyna bić 😞 ani nie oglądam żadnych filmów gdzie biją, w bajkach też nie, nie wiem skąd to mam, mam nadzieję że wyrośnie 🙂

Gosiaczek to super że Lenka już tak ładnie korzysta z nocnika... Paulinka wola sisi jak chcę kupkę, dziś np. nie zdążyłam jej rano posadzić to u ciociu zawołała i jak ją posadziła na nocniczek to zrobiła kupkę 🙂 ale na siku nie woła... musze zacząć ją sama sadzać tak w ciągu dnia, ale obawiam się że nie usiądzie jak jej się nie będzie chciało 😞

i ja jak ją sadzam na nocnik to najczęściej przed tv albo gdy daję jej jeść, wtedy siedzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Lenka spał do 9.30 no ale standardowo wstawałam do niej dwa razy i zauważyłam ze teraz chodzi spać o 21.30 🙂

McDa no powiem Ci że zawsze rano jak wstanie to jej mówię " jak będziesz chciała siku albo kopkę to wołaj na nocniczek dobrze a ona kiwa głową na tak" i woła z tym ze nie zawsze 🙂

darka zazdroszczę że wychodzicie na sanki u nas śniegu tyle co kot napłakał i nie mieliśmy okazji wyjść na sanki 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a u nas rano było tyle śniegu że miałam problem wyjechać, cieszyłam się że jak wrócę z pracy to pójdę z małą na śnieg, a on znika w oczach, popadał deszcz, jest na plusie i strasznie mokro... na razie mala śpi bo zasnęła w aucie jak ją odbierałam od cioci ale potem mam nadzieję że zajdziemy na dwór 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 🙂 Mala spi wiec chwilke mam, obiad gotowy. Kolezanka byla z cora i sie dziewczyny pseudobawily. Jak sie widza to radosc nieziemska,wolaja z daleka Zuzia wola Kola bo ta mala Nikola a jak juz sie za zabwki biora......az nie wiem co robic. Zuzia zabiera zabawki. Sama nie chce sie bawic akurat tymi ale jak Nikola cos wezmie to ona od raz NIE NIE i z lapami do niej leci i tez pilnujemy bo nieraz sobie by daly po buzi ...To ten etap. Oby szybko sie znudzila tym biciem i oby przeszlo. I ciagle to NIE NIE NIE nawet jak cos chce to krzyczy ,ze nie np picie. a jak postawie na stolik to ona reke wyciaga po to. Ale np jogurt sama musi jesc. Bo jak ja chce dac to nie i nerwy. A ona lyzeczka juz swietnie siebie karmi na szczescie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja no to super że mała Ci sama je. Lenka różnie raz ją karmię a raz sama się nakarmi choć wtedy chyba więcej obok niej tego jedzenia niż w brzuszku ale zauważyłam że jak ją karmię to np. marchewki nie zje ale sama tak 🙂 Co do tego NIE to Lenka tez ma ten etap i też zabiera zabawki ale na szczęście nie bije dzieci i mam nadzieję że nie będzie tego robiła 😉

McDa my nawet nie wyszłyśmy na dwór bo cały dzień padało 😠 ale zapowiadają opady śniegu wiec jest szansa że weekend spędzimy na sankach 🙂

Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I ja mówię Dzień dobry ale na tym nie koniec 😉

Nocka fatalna Lenka często się budziła i od 6.30 do 8 nie spała tylko kręciła się po łóżku i jęczała, kurcze chyba znowu zęby jak się nie mylę dolna trójka wychodzi 🤢

A ja już od rana sprzątam mieszkanko, pranko rozwieszone i o dziwo Lenka współpracowała 😉 Teraz od 30 minut śpi a ja wzięłam się za siebie 🙂 make up zrobiony i włosy wyprostowane teraz delektuję się kawką i ciszą 🙃

Dzisiaj umówiłam się z siostrą więc mąż zostaje z Lenką a ja idę połazić po sklepach może nawet coś kupię 😜 a jesli nie to i tak wyjście z domu bez Lenki mi się przyda 😉

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam dziewczynki

Gosiaczek zazdroszczę wyjścia 🙂 do nas zaraz brat z żoną i synkiem przyjeżdżają, chcemy zrobić dzieciaczkom jakieś ładne wspólne zdjęcie i wywołać na płótnie dla dziadków z okazji ich dnia 🙂 mam nadzieję że choć na chwilę ładnie staną 🙂

Paulinka wczoraj była nieznośna, cały cięzki dzień się bardzo ciągnął, zaczęlo się od tego że stłukła słoik na płytkach i chciała się bawić tym szkłem! nie mogłam po odkurzać wyjść, musiałam ciągnąć ją za sobą, a ona się rzucała i darła w niebogłosy, potem jak odkurzałam to ciągle mi go wyłańczala i ciągnęła za rurę z piskiem, jak poodkurzałam powiedziałam jej że ma tam nie chodzić na razie, bo bałam się że gdzieś może jeszcze być jakiś kawałek szkła, to wyobraźcie sobie że ten mały diabel specjalnie tam chodził i jeszcze do tego ściągała tam buciki... jak chciałam spowrotem ubrać buty i tak mnie skopała że masakra, oczywiście z wrzaskiem, ubralam to ona znów za stół, usiadła na podłodze gdzie było rozbite i ściąga buty, jeszcze przybiegła do mnie pokazuje buty i woła: mama butu, mama butu! no masakra i tak kilka razy, potem jechałam do miasta z nia i mamą bo musiałam kupić coś na prezent- dziś idziemy do kuzynka bo się mu syn urodził, to narobiła mi tyle wstydu że ojej! najpierw w sklepie zabawkowym, nie chciała puścić zabawki to wyszarpałam jej siłą, położyła się na podłoże i rzucała się oczywiście z piskiem, wyszłyśmy ze sklepu to ganiała po rynku i nie pozwoliła chwycić się za rękę, a tam ciągle auta jeździły, co ją chwyciłam to zaczynała piszczec że wszyscy na nas patrzyli, oczywiście kilka razy przewróciła się do błota jak nam uciekała, cała czarna, brudna, upłakana, czerwona... pieorn mały! potem już miałam dosyć tego jak uciekała i wzięłam ją na ręcę to szpanowala się, kopała mnie, wrzeszczała w niebogłosy, a wszyscy ludzie na nas patrzyli, masakra! dziś na szczęście jest sobą 🙂 na razie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja się rozpisywałam bo rano na konferencji mama i siostra z 2 godz spędziłam. Potem prasowanie. Śniadanie dla Syna, a teraz skończyłam zabawę z 2 ciastami drożdżowymi. przeżyłam tez histerie córki , niejedna. Najgorsza była ta kiedy jej się mandarynka skończyła, rzucała krzesłami, nie żartuje, jest coraz gorzej, do tej pory kładła się raz na tydzień na podłogę popłakała pokrzyczała i przeszło. Teraz tych histerii w ciągu dnia jest niezliczona ilość, czasem nawet nie łapie z jakiego powodu. Staram się ignorować, przytulam tylko wtedy gdy już jej przechodzi, albo kiedy przybiera ta poważniejsza postać. Tylko pytanie kiedy koniec, jak to się dopiero zaczęło , no i czy będzie gorzej?
no a jak by tego było mało to zaczyna tez być wszystko na "nie"
O nocnej histerii , kiedy ja kładziemy do łóżka już nie wspomnę,porażka.


emliaeem trzymaj sie i bądź dobrej mysli.


gosiaczek, no to poszalej sobie po sklepach. Udanego spotkania.

McDa87 widze ze ty tez nie masz lekko, całe szczęście Lilka nas nie bije, a moze jeszcze nas nie bije
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zasnela, czas na odkurzyc i umyc podłogę, a nie chce mi sie. Oj żeby tak sie chciało jak sie nie chce. 😁 😉 😉.

Jeszcze tak mni przyszło do głowy , odnośnie nauki sikania, stosujecie może takie pieluchy do nauki lub wasi znajomi?. Mam gdzieś jedna, muszę sie dogrzebac do niej. Jak sie by sprawdzały to bym odkupiła kilka.
Mała musie być czysta do maja, bo do szkoły idzie, przedprzeczkola takiego. Póki co nauka robienia siku tez klapa można nazwać. Sadzam ja ja siku , kilkanaście można powiedzieć razy na dobę, a ona i tak zleje sie w pampersa. Niania i siostra za to zapominają o wysadzaniu jej, albo im sie nie chce, jest to robione niesystematycznie, a mi jest cieżko z racji ze nie ma mnie częściej w domu niż jestem, złapać jej rytm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas znow snieg pada i znow poszlismy na spacer przed blok oorzucac sie sniezkami jak dzieci normalnie a oskar wniebowziety sniegiem lubi sie w nim tarzac nie przeszkadza mu ze jest zimny, spodobal mu siebalwan ktory dzieci zrobily

nie zazdroszcze wam tychhisterii , Oskar robi to samo a jak czytalam co robi Lilka Adiemu to on az sie zadziwil jak dziewczynka moze tak histeryzowac my juz mysleli ze tylko oskar to taki histeryk on idac w miescie potrafi jeczec przez cala droge nie wiadkmo z jakiego powodu

zlobek by mu sie przydal bo by sie wyzyl srazem z dziecmi a tak to w domu truje dupe wy cos posprzatacie a janic a jak spi to na paluszkach trzeba

a gdzie wercia znikla?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kobietki.

Udało mi się zajrzeć 😜

Byliśmy dzisiaj na pierwszej wizycie u ortopedy, ten stwierdził z kolei,że Olek mieści się w normach, nie ma powodów do paniki... Ale pediatra nie daje za wygraną i w poniedziałek jedziemy do tego Otwocka. Udało się przełożyć wizytę z 28 stycznia... Boże, tak bym chciała,żeby kolejny potwierdził dzisiejszą diagnozę... Trzymajcie kciuki!!!

McDa znam Twój ból 🙂 Olek też takie cyrki wyczynia! 😮 😞
Dzisiaj czekając na lekarza Jemu jako jedynemu jadaczka się nie zamykała! On stale coś ględzi pod nosem 🙂 A na koniec zafajdolił całego papmersa, aż strach było Go przebrać! 😮 Krzyczał ,,Mama beee". Tylko szkoda,że to bee w gaciach 🥴

Dokończę później bo właśnie mnie atakuje!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulala ale Lila ma wielgasnia kuchnie!!! ta Zuzi to pikus przy tym ogromie 🙂
Emiliaeem ja tez jestem dobrej mysli, ze Ci lekarze Ci stracha niepotrzebnie narobili.
Ja dzis rano mala na kupsko posadzilam w lazience na nocnik sama siadlam siusiu i co ona beczala,ze nie chce ale sama nie wstala. kilka minut posiedziala. zdjelam ja,sucho poszla do sypialni w kat i zrobila kupe w pampka.........jeszcze nie czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

W domu byłam po 21 🙂 a zakupy hmm...raczej nie udane bo jak zwykle albo już tego nie było co chciałam albo nie było rozmiaru, zrobiłam tylko zakupy w biedronce i kupiłam Lence bluzeczkę w Wójciku bo są przecenione 😉

Dziewczyny jak tak piszecie o histeriach dzieci to już się boję moja aż tak się nie zachowuje no przy waszych to aniołek 😮 ale boję się ze wszytko przede mną 🥴 oby nie 😜 😉

anjaP super kuchnia 🙂 też myślałam o czymś takim ale nie mam gdzie tego wszystkiego stawiać 🤢 Co do sikania to moja siostra np. w ciągu dnia małej nie zakładała pampersa tylko majteczki i jakoś szybko się nauczyła i woła na siusiu i kupkę (od 22 miesiąca) tylko na noc zakała jej pampersa 🙂

Maja
nie przejmuj się moja dzisiaj była typowo na nie i na nocnik nie chciała 🤢

emiliaeem trzymam kciuki 😘

darka jej załamujesz mnie tym śniegiem podeślij trochę bo w innym przypadku sanki przerobię i będę miała na kółkach 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anja pocieszyłaś mnie że inne dzieci też się tak zachowują (myślałam że to coś wyjątkowego mnie spotkało:lol 🙂 aczkolwiek współczuję Ci, ale damy radę 🙂 musmy się modlić o cierpliwość 🙂
a kuchania super, Lilka taka dorosła przy niej, musze chyba też Paulince kupić 🙂
co do majteczek, to tylko czytałam kiedyś że takie są i też się nad nimi zastanawiam....

Gosiaczek nauka siusiania bez pampersa w samych majteczkach jest podobno skuteczna, kuzynka tak uczyła i po tygodniu już za każdym razem wołała ale musiała wszystkie dywany pozwijać i ona była cały czas z nią w domu więc mogła sobie pozwolić na to, podobno najważniejsze w tej metodzie jest bycie konsekwentnym- jak raz się zrzuci pampersa to już go nie można zakładać-tylko na noc... u mnie by to było cięzkie do zrealizowania z tej racji że pracuję i wożę małą do cioci a nie będę jej kazała przecież wszystkich dywanów zwijać... myślę o tych majteczkach, jak się nie uda to w wakacje przejdę na tę metodę 🙂 w lecie łatwiej, bo po podwórku się większość gania... 🙂

Emiliaeem dobre z tą kupą 🤪 Paulinka dzis kolejny raz zawołała sisi jak chciała kupę 🙂 i zrobiła dziś 2 razy do nocnika...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emiliaeem wiem co czujesz..nie pisałam wam ale jak byłam na szczepieniu to wyciągnęliśmy Marcela z samochodu jak spał...lekarka zbadała go i mówi do niego halo Marcel a on nic w jeden punkt nie reaguje spojrzała w karte i mówi czy chętnie się bawi ze mna ja mowie ze tylko chwilke i ze sam się ciągle w domu bawi a ona mi powiedziała ze to niepokojące objawy może wskazywać autyzm lub adhd popłakałam się strasznie za 2 miesiące kontrola więc akcja była Marcel układa klocki normalnie bawi się z kuzynem popycha odkurzacz jak odkurzam pranie mi wyciąga z kosza jak wieszam zachowuje się jak kazde dziecko i po co tyle mi strachu narobiła? dla rozwoju daje go do zlobka od 8 do 14 żeby miał zajecia rozwojowe jak dla mnie jest pogodny mądry itd..

poza tym mam angine Marcel się budzi w nocy i ryczy na całego i tak co 2 godz zabieram go do łóżka odnoszę i tak do rana...wykończona jestem a co do agresji no to mój ty boże 😮 kopie rzuca się o podłogę i wali rękami ..gryzie mnie chwyta za nos i z całej siły zaciska dłoń ehhhhh bunt..

no i emiliaeem nie masz nędznej psychiki...dzięki wam przetwrałam najgorszy rok w moim życiu to wy mnie wspierałyście i czytałyście ciągle o moim SM z cierpliwością...dzięki wam nie zgłupiałam..nie wiecie ile to dla mnie znaczy...teraz tez się boje rezonansu bo wykaże czy choroba się zatrzymuje...boje się ze postępuje...bardzo się boje tego i bardzo wam dziękuje ze po prostu jesteście

DOBRANOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam byłam w lidlu i kupiłam Marcelowi spodnie 2 pary za 24,99 kupiłam mu 86/92 (są duże) i 98/102 jestem mega z nich zadowolona dałam 50 zł za 4 pary spodni dresowe są dla dziewczynek i chłopcwó
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Megan. Tu zawsze znajdziesz odrobine optymizmu na dobry początek dnia czy nocy 🙂. Zawsze boimy sie najgorszego, taka natura. Zawsze wolimy być przygotowani na najgorsze i szczęśliwi gdy nasze obawy sie nie potwierdza. Myśle ze będziesz szczęśliwa po tym rezonansie, trzymam kciuki. Po prostu nie może być inaczej, bo fajnym babkom sie to należy .
Emiliaeem Wy tez pewnie na przewrazliwego lekarza trafiliscie. Przykład mojej kuzynki, miała straszne bóle podbrzusza, nasilajace. Lekarze po 2 otwarciach brzucha nie wiedzieli co jej jest, az w koncu gdy wyciął jej guza, a za jakiś czas ona znowu z bolami wróciła oznajmił jej - Pani ma raka i to z przerzutami Nogi sie ubiegły dziewczynie. Ale rodzina zaczęła działać i uruchomione kontakty i znajomosci. Ona trafiła na onkologii w Wawe. A oni jej tam endriometroze wykryli i straszne zrosty po poprzednich operacjajach. Wyciął te guzy których tamci nie zauważyli i to z 5 lat po operacji A ja nic nie boli.
Tak więc dobrze robicie ze to konsultujecie z innymi lekarzami. Życzeń żeby pozytywna opinia kolejnego lekarza była zadowalające .


Gosiaczeak, nie martw sie ja tez tak często mam na zakupach. Teraz so u nas soldes-y ale jakoś tak nie mam ochoty sie wybierać, bo po pierwsze tłumy i kolejki, po drugie jak coś już znajdę fajnego a nawet taniego to na pewno nie w moim rozmiarze. Tak więc chyba sobie odpuszcze, i sobie kupię coś z nowych kolekcji, może mniej ale na spokojnie. A to sobie ostatnio cenie.
Może tylko dla dzieci kilka sklepów odwiedze. Im na pewno coś kupię.

A jak już przy zakupach to dzis w planach ikea ,jedziemy po krzeseleczko i stolik dla małej.

A tak sie wczoraj zalilam na mojego podrobionego anioła a wczoraj ona usunęła jak prawdziwy anioł. Po prostu polozylam ja dałam dudu królika i myszkę Mini, przytulila dała im po buziaku i mi a potem zamknęła oczy po prostu. Spala do rana. A ostatnie noce tylko godziny prerazliwego płaczu ,szarpaniny szczebli łóżeczka i w końcu do nas do łóżka trafiała. Zebym tylko nie" pochwaliła dnia przed zachodem "
Co do kuchni chcieliśmy jej kupić te z ikei , ale ta mi sie spodobała bo ma palace sie palniki i świecący piekarnika oraz sporo kuchennych gadżetów i o 10eur tańsza od ikeoskiej . Miejsca tez zbytnio na nią nie mam mimo ze kuchnia jest spora, stoi na środku kuchni. Ale muszę pomyśleć o innym miejscu. A teraz mała sobie zmywa. naczynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂

a u mnie CUD śniegu tyle że bałwana można ulepić 😁 zaraz idziemy na sanki 😜 Mąż nawet dywan wytrzepał 😉

Dziewczyny po to tu jesteśmy żeby słuchać o tym co dobre i o tym co złe ale oby tego drugiego było mniej 😉 Dlatego optymizmu życzę 🙂

megan też zamierzam podjechać do lidla i zobaczyć te spodnie 😉

Miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...