Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hehhehe McDa naprawde robi minki hahahaha.Wspolczuje ,ze nie spi moja juz padla i juz raz mnie wolala do utulenia bo sie obudzila....ja sobie obejrze Przepis na zycie bo juz jest nowy odcinek w internecie, a wiecie ,ze i Przyjaciolki sa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny!!!
Mialam nadrobic wpisy ale jak na razie za bardzo nie dam rady 😞 😞 😞

Patryk zasypia

W domu sterty prania, troche to dolujaco wyglada ale dam rade. Sterta do prania, na suszarkach sie suszy i wielka sterta do prasowania.

Weekend w Ustroniu minal super, tylko pogoda moglaby byc troche lepsza bo dosc mglisto bylo i w zwiazku z tym widoki marne ale przynajmniej nie padalo i bylo dosc cieplo
Poodwiedzalismy "stare katy" mozna powiedziec bo kilka razy w roku bywamy w tych stronach ale nigdy sie Nam nie nudza
Za duzo nie lazilismy zebym sie nie przeciazyla
Mnie troche bardziej rozbolal krzyz po tej eskapadzie

No i jeszcze co do pokoju to milo bylismy zaskoczeni ze za taka cena bardzo fajne warunki, pokoj duzy - taki 2 czesciowy, z tv, lazienka wielgachna - przystosowana dla niepelnosprawnych, mydelka, reczniki.

Pisalam kiedys jak to Patryk odzwyczail sie od "wyjsc do ludzi" i wyl gdzie popadnie, na szczęście mu to minelo i do centrum handlowego mozemy chodzic 🙂

Patrykowi sie spodobal pokoj, nawet nie ryczal przy recepcji a tego sie spodziewalam,
tylko nie wiadomo skad dostal goraczki po poludniu w piatek i mial niecala dobe, dalam mu Nurofen (na szczescie wzielam ze soba ) i przeszlo do soboty po poludnia, nie mamy pojecie z czego bo oprocz tej temperatury nie mial nic
moze z emocji, chociaz przeciez i tak go wleczemy gdzie sie da zeby byl oswojony


Ja wczoraj bylam u reumatologa, ta kobita mnie troche dobija, najpierw kazala mi cicho siedziec, zapisala mi kuracje na zapalenie stawow - czyli to co juz kiedys mialam - sterydy (w zastrzykach), tabletki, kwas foliowy a jak jej powiedzialam czy moge to zazywac jak mam w czwartek zabieg to sie wydarla czemu nie mowie 😜 😜 😜 szalona kobita

Troche sie stresuja czwartkowym zabiegiem, nigdy nie bylam usypiana i nie wiem jakie to uczucie, no i jeszcze bede sie miala okazje przekonac o tym w czasie zabiegu ginekologicznego 🥴 🥴 🥴

Na dodatek moja Mame zlapal okropny bol kolana i prawie nie moze chodzic a ja nie jestem w stanie jej teraz za wiele pomoc, siedzi biedna w domu, moj maz duzo pomaga w tym "pomorze" chorobowym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dzis w domu, zasypalo mnie hehe, szczerze sie bałam wyjeżdżać bo opony zimowe sa co prawda ale już totalnie do wymiany po przyjeździe z polski. Wczoraj tylko zaczęło padać a ja mialm problemy z hamowaniem. Se odpuscilam prace dzis, nadrobienie jutro lub pojutrze.
Za to wykorzystalam dzień wolny i sprzatnelam dom, a w szczególności moja sypialnie, no i sie pozbylam przewijaka. Teraz mate do przewijają będę na łóżko kładla ,zreszto ona i tak w dzien tylko w majteczkach chodzi, a jedna polke przeznaczylam na pieluchy i kremy Lili.

A teraz śledzę jadłospis po 1 roku życia. Ściągni sobie robię. Mała momentanie przez ostatnie tygodnie zrobila sie totalnym niejadkiem . Płacze przy jedzeniu. Jeszcze na początku było tak ze plula gotowcami ze sklepów , za to domowe obiadki zjadala ze smakiem. Teraz niestety pluje i domowymi. Muszę sie najtrudzic żeby jej wcisnoc śniadanie ,obiad czy kolacje, toleruje tylko manne i mleko,jeszcze. 🥴 😞
Przy okazji piramide żywieniowa przestudiowalam, teraz będziemy korygować błędy. Tylko czasem brak czasu i zmęczenie nad tym gotowaniem górę biorę,ale trzeba sie zmobilizować, dla dzieci.
No apel mamusie Filipka,Michalinki, Olusia,Maksia, Oskara , Wiktorynki odezwijcie sie kiedyś! Tyle nas kiedyś było.

Wercia Ustron jest piękny, tez tam z chęcią wrócę. Fajnie ze masz udany weekend, przykro z powodu Twojej mamy,mam nadzieje ze szybko wrócicie do zdrowia. I zabiegiegiem sie nie martw będzie ok. Ach i zauważyłam ze pochwalilas męża, pozytywne zmiany to powinno zapowiadałc?

Tedit, witaj fajnie ze znów jesteś, widać mamuskowe uzależnienie uśpione sie przebudzilo 😉. Gratulujemy awansu dla męża, i waszego nowego mieszkania, oby Wam sie w nim dobrze żyło. No i mimo remontu zaglądają czasem , pisz co u Lenki?

A dzis jeszcze tak trochę pretensji do siebie mnie męczy, zreszta nie tylko dzisiaj. Bo zawsze jak mam ten cholery czas wolny ,to zamiast spędzać czas wolny z mała i z synem to ja za gary albo za szmaty sie biorę . Co prawda wspolnie z nią czasem gotuje , Lili kroi tymi swoimi nozami z kuchni ikeoskie warzywa. Przyprawia np mi potrawy, a czasem wszystko to co jest obok. Wczoraj do jajek na omlet wlala swój sok z pomarańczy. 😉 😁. Strasznie to lubi gotowac ze mna. Dzis np drukarkę mi wycierala z kurzu,ale nie zauważyłam i zamaczala microfibre w wodzie i z ta cieknaca ścieżka mi ta drukarkę wyszorowala. Nie wiem czy działa, nie sprawdalam 😉 .Mimo wszystko mi w tym czasie tej kreatywności brakuje, no i jej bo ja sie nietety skupiam na tych obowiazkach . Moze jestem przewrazliwiona i nie dotrzegam w tym az tylu zalet .Nie no oproczvtego rysujemy, chlapiemy woda w wannie , układamy wieże chowamy sie i miski itd. Ale mam wrażenie ze to za mało. A wy jak z tym play czasem sobie radzicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wercia super ze wyjazd się udał i trzymam kciuki na pewno zabieg przejdzie gładko 😉

anjaP tak to już jest jak człowiek ma wolne to zawsze ma coś do zrobienia to tak jak z położeniem się w ciągu dnia wiecznie jest coś do zrobienia i nici z drzemki 😜
Co do zabaw to podobne do tych co wymieniłaś ale czasem ganiamy się, tańczymy, liczymy do 3, mam takie karty na których są obrazki (zwierzęta, kształty, owoce i warzywa itd.) pokazuje jej potem proszę żeby np. dała mi sowę a ona szuka w tych kartach, wydajemy dźwięki zwierząt itd. choć jak czasem mam coś do zrobienia to Barney się z nią bawi to taki program "Barney i przyjaciele" ona wtedy naśladuje tamte dzieci i robi to co one czyli skacze, tańczy, maszeruje, robi kaczuszkę itd.

emiliaeem gdzie ty się podziewasz już śnisz mi się po nocach a sen w skrócie taki spotkałyśmy się w przedszkolu przyszłaś tam po dziecko ale nie po Olusia tylko córeczkę 😮 Jej skąd to się bierze że takie sny człowiek ma 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczek 🙂 Zuzia tez zalapala Barneya a zwlaszcza odcinek z kotkiem 😁
Anja my jeszcze duzo ksiazeczek ogladamy i tak jak Gosiaczek pokazujemy gdzie jest co lacznie ze zwierzatkami i elementami w domu. Pluskamy sie w wodzie ona ma tam kubeczki plastikowe i wode przelewa, dzis strumien wody probowala zlapac heheh ale sie usmialysmy 🙂 tez razem gotujemy uwielbia mieszac jajecznice 😁 taka dumna jest jak to robi 🙂 i budujemy z klockow wieze. Pozniej je burzymy. Rysujemy dzis dalam jej olowek i kartki na dole w salonie ,a ona sobie cos gryzdala i mowi taaataa,maaamaaa hehehehe musze znalezc te bazgroly przyjrzec sie ktore kolko to mama ,ktore tata hehehehe mowie Wam przepyszna jest w tych zabawach, uwielbiam na nia patrzec 🙂 poza tym tanczymy!!! przeboj oczywiscie gangam style raczki tak sklada i skacze ale jak konik skacze i jeszcze lubi te ona tu jest i tanczy ....ale chyba jej sie te chlopaki podobaja bo sie zawstydza na poczatku 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Was

Dłuugo mnie znowu nie było, ale czasem poczytuje was troszkę. U nas sporo się zmieniło, mielismy ostatnio z mała trochę kłopotów. Chorowałą na zapalenie dziąseł, nie chciała nic jeść , mało piła. Myśleliśmy na początku, że to zęby, przeziębienie a tu si ępo tygodniu okazało, że dziąsła krwawią....być może od mycia ząbków szczoteczką. Ona sama po domu biegała z tą szczoteczką więc nawet mogła si ęzadrapać, powstałą ranka i stan zapalny,....... ale tego nikt nie wie.
Anka jest nada;l taki chudziaczek, choć bardzo wysoki 🙂) gada na całego, powtarza całe zdania, możemy sięz nią już naprawdę"godadać".
z zabaw to nade wszystko oglądanie filmików z youtuba, zwłąszcza dzieci , które pluskają w basenie 🙂) nie wiem czemu to sobie upodobałą? i oczywiście piosenki typu zuzia, Veo Veo, koła autobusu...śpiewa je razem a nimi. uwielbia książeczki i potrafi dupka małą policzyć do 10 🙂) ja często liczkę miarki mleczka które jej robię, albo czasem schody liczyumylub mamusi paluszki i już od jakiegoś czasu ona liczy do 10.

Dobra, juz mi marudzi, że mam włączyć "dzieci w basienie" pozdrawiam was serdecznie i zmykam 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie to chyba tylko moje przewrazliwienie , bo w sumie tez przy muzyce gangan style
Lili śmiga i tańczy tak jak jak na teledysku 😉 no prawie. Książeczki to przeważnie wieczorna robotka tatusia, aczkolwiek czytam jej w dzień o ile na chwile mi sie ja uda w skupieniu zatrzymać. Lubi oglądać ale słuchać nie, a ostatnio jej sie spodobały albumy ze zdjęciami, i codziennie studjujemy kiedy z pracy przyjdę. Kąpiele wodne z kubeczkami, i siatkiem do cedzenia wody tez kocha. Nie mamy klocków, To zn. mamy jeszcze po synu ale one trasznye cieżko chodzą i w sumie tylko ja je muszę budować i burzyć. Inne trzeba kupić. Ma za to piramide z kartonikow buduje i burzy ,ze wszystkich zabawek to jej ulubiona , oprócz dudusia królika i myszki Minni .
Lila należy do klubiku przyjaciół Myszki Miki, przynajmniej jest jego wierna fanka. To wieczorami ogląda.
Muszę jej kupić karty pamięci, i znaleść czas żeby wybrać sie do sklepu.Narazie mam ściągnięte takie dla niej aplikacje na iPad , swietnie sobie z nimi radzi. Układanek nie lubi zwykłych a na iPad jej sie podoba zwłaszcza ze jak zwiezatka już ułoży wtedy lecą baloniki i ona je zgniata paluszkiem. Jednak wolała bym jej ograniczać dostęp do komputerów i tv. Jedene uzależnione dziecko nam wystarczy. 😁 . No i tez myślałam o francuskiej wersji Myszki Mikey. Od maja do szkoły. Mówili do niej trochę po francusku, narazie mówi oui - tak , ca va- ok, i attention- ostrożnie . Lecę sie umiłowanie i do pracy, szkoda ze dzis mnie nie zawialo, no i dobrze ze ze wczoraj zostałam ominęły mnie kilometry korków, i 3 godzinne stanie w nich.

A ja wczoraj apel pisałam do wszystkich nieobecnych mamusiek i mi sie nie zapisał . Tyle nas było a garstka sie została. Wracać tu mi , bo będę biła!!! 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu jak miło, ominęła cię kara. A moja tez ostatnio myje zeby piec razy na godzine 😉 i ostatnio nie ma tez apetytu na jedzenie, tez zwalalam trochę na kly bo właśnie już ostre konce powychodzily i te 4 czy 5 tez na wierzchu . Muszę jej zajrzeć do buziola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja Was witam 🙂
Kasia321 ale fajnie,ze zajrzalas 🙂 Dziewczyny chyba naprawde wszystko leci hurtem 🙂 Ziazia tez uwielbia liczenie, powtarza po swojemu jak liczymy paluszki u stop. itd. ale najwiecej jest as wa i ci czy raz dwa trzy i lubi po angielsku an tu i ci hehe
Anja to jak Lila juz nie kupka i nie sika w pampek ,mowilas,ze w samych gatkach biega? Zuzia craz czesciej na ten nocnik siada i sika i kupka tez wiec tez sie zbieram zeby takie pieluszkomajtki kupic ,w sensie nie pobrudzi wykladzin( bo jak wiecie w Anglii kurw..same wykladziny....) a bedzie czula mokro jak cos zrobi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

No jak miło Kasiu fajnie ze zajrzałaś no i super że Ania tak pięknie się rozwija 🙂 Co do mycia zębów to Lenka tez sama sobie myje ale robi to tylko w łazience.

Maja kurcze twoja przynajmniej woła na nocnik a moja już nie chce a zamierzam w kwietniu nie zakładać jej pampersa i zobaczę jak to będzie wyglądało 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek z tym myciem zębów to było tak - na początku myła zawsze w łazience razem ze mną, ale później to zaczełą juiż biegać po całym mieszkaniu i chciała myć zęby co godzina, kidy tylko zobaczyła szczoteczkę albo jak jej się przypomniało 🙂) a że jest straaasznie uparta i stanowcza to wygrywałą ze mną 🙂) od tamtej pory (zapalenia dziąseł) nie dajęjej szczoteczki , mam jakiś uraz 🙂)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!!

U Nas kolejny dzien zimy, pada snieg i dosc zimno

Patryk łobuzuje a ja zaczynam sie stresowac jutrzejszym zabiegiem

Co do wspolnych zabaw to u Nas na chwile obecna jest uwielbienia autami i wszystkim co na kolkach wiec
siedzimy na podlodze i bawimy sie samochodami, do tego musze wozic PAtryka w ciezarowce - tzn on dupke wsadza do ciezarowki
a ja go musze wozic
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=db1e221e2ab46676][IMG]http://images50.fotosik.pl/1886/db1e221e2ab46676m.jpg[/IMG][/URL]
Poza tym ostatnio lubi ogladac gazety i pokazywac co jest na obrazku, no i zabawa z drzwiami - ja pukam, on otwiera
jakies tance, krecenie sie w kolko i takie tam

U Nas na razie zero "nocnikowego" zainteresowania, zaczniemy jak sie cieplo zrobi


tedit
- doczytalam ze kupiliscie mieszkanie, super i wiecej miejsca, oby remont szybko minal
no i gratulujemy awansu meza

McDa
- super filmiki ale Paulinka duzo mowi

anjaP
-oby Lila zaczela jesc, moze ma taki przejsciowy okres
hehe Lila pomaga jak umie, u Nas tez po sowjemu PAtryk pomaga

a co do Twojego wolnego i zajmowania sie dzieckiem to wydaje mi sie ze kazda pracujaca Mama
ma takie dylematy czy sprzatac czy bawic sie dzieckiem

co do mojego meza to musial zaczac wiecej pomagac przez to moje chorowanie i musze przyznac
ze juz sie wprawil bardzo dobrze i juz dzieckiem sie sam potrafi zajac praktycznie pod kazdym wzgledem
(tylko paznokci nadal nie obcina)

Kasia321-
super ze jestes
prosze kolejna wygadana dziewczynka a u Nas Milczek tylko po swojemu mowi, my mu prawidlowo a on swoje 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej


Moja córka pobiła dziś rekord w niespaniu 🤪 Przespała cala noc od 19-30 do 6,20 i dopiero o 15,15 zasnęła 😲 teraz będzie spała z 2 godz wstanie o 17 tej szok 😲 tak jeszcze nie miałam . Co do zabaw to Natalii ulubiona zabawka jest krzesełko wszędzie z nim chodzi i na nie wchodzi i do zlewu i chce myc naczynia, do łazienki chce sie czesać, do mikrofali chce dusić guziki, do światła chce zapałać i tak dzid cały dzień, jak jej się znudzi to weszła na krzesło z kuchni i na blat 😁 oszaleć idzie co za żywe dziecko 😁 😁 😁


kasiu witaj fajnie że jeszcze do nas zaglądasz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a mnie dzisiaj jakieś zmęczenie dopadło po ćwiczeniach, położyłam się i zasnęłam 😜 teraz kawką się ratuję 😉

emilia jej no to Natalka wszędzie wejdzie dobrze ze mam bramkę do kuchni wtedy Lenka wchodzi do niej kiedy mama pozwoli no i nieźle z tym spaniem 🙂 rekord Lenki to brak drzemki w ciągu dnia kiedyś wstała o 8.00 i zasnęła dopiero o 21 na szczęście to był jednorazowy wybryk 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Właśnie wróciłam os chirurga dziecięcego. wyniki krwi niby dobre. Ale nie są w normie.
Z usg jest problem bo nie mają sprzetu 😮
22 kwietnia idziemy do szpitala i będzie miała operację a po wycięciu to zbadają...


Anja super że Lila już bez pampersa chodzi. Sabinka tylko sporadycznie woła

Wercia Nie przejmuj się każde dziecko jest inne.
Sabinka mówi wszystko ale po swojemu...

A jeszzcze najlepsze.
Okradli nas. Właśnie była policja. W sumie to zginęło u nas i u teścia i u szwagra na budowie bo mamy 3 domy obok siebie.... Głównie kable ukradli, prądowe o od betoniarki 😮 Poza tym łopatę do śniegu, przedłużacz i inne "drobiazgi"
A czułam się tu bezpieczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...