Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

McDa super, gratulacje dla Was, no Sebuś praktycznie tak duży jak Maks !!

Ewa u nas Ewa spała w sumie od pierwszej nocy,a Maksiak miał kolki i to takie hard corowe i pierwsze 4,5 miecha było bezsenne niemalże,ale potem do dziś śpi jak suseł, całą noc i od 2-3 h niemalże codziennie 😁

Zmykam działać , mamy gościa, no i magiczne słońce za oknem w sam raz na dłuuugi spacer 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
McDa 🤪 🤪 🤪 🤪 😘 😘 😘 😘 😘 😘 Jak się cieszę!!!!!!!!! 🙃 🙃 🙃 🙃 Duży Chłopczyk,więc i poród ciężki,ale grunt,że wszystko dobrze! 😘 Wyobraź sobie,że mój Sebek ważył 250g więcej 😁 I obwód główki miał 36 😮 😮 😮 Jak ochłoniesz daj znać co i jak 🙂 Odpoczywaj! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Dziewczyny!!!

McDa- gratulacje!!! duzy chlopak, czekamy tak jak reszta dziewczyn na wiecej wiadomosci 🙂 🙂 🙂

U Nas w miare ok, chorowalismy.
Patryk konczy ospe, dopiero jak strupki zaczely odpadac i sie goic to zaczal sie drapac bardziej, na brodzie zostana mu chyba 2 dziurki bo zdarl strupy, a razem z ospa infekcja - goraczka, gardlo zawalone, katar i mega zaropiale oczy wiec dostal antybiotyk.
Po tym chorowaniu mielismy kwarantanne takze Święta spedzilismy w domu, a ja sie smieje ze w garkach bo i Wigilia i obiady na 2 swieta w domu, no i normalne szykowanie.
Ja jeszcze w Wigilie bylam u lekarza tak strasznie mnie bolalo gardlo, skonczylo sie na antybiotyku.

Sylwester w domu, a potem troszke pojezdzilismy na wycieczki.
Jutro przedszkole, ciekawe ile Patryk pochodzi.
Od wczoraj znowu harczy Patrykowi z nosie 😠 😠 😠
Pod koniec lutego mamy laryngologa.

Buziaki 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny!!!

Gdzie sie podziewacie? Wskakuje a tutaj takie pustki...

Patryk ruszył wczoraj do przedszkola, na szczescie bez problemow i marudzenia.
Ja zaraz biore sie za segregowanie zabawek, przez ten czas kiedy Rozbojnik byl w domu powstal jeden wielki groch z kapusta.
Na weekend zapowiadaja odwilz a chcielismy gdzies w gorki wyruszyc.

asiula83 - witaj, pamietam Cie z brzuszka, napisz co u Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Oj cisza cisza ale może ta pogoda nie zachęca do pisania 🤢 Ja od 3 dni przeziębiona Lenka na szczęście zdrowa dzisiaj nie poszła do przedszkola bo na 11 miałyśmy wizytę u ortopedy i wszystko ok jest poprawa nadal ma chodzić po domu w skarpetkach siadać z nóżkami skrzyżowanymi chodzić na palcach no i najlepiej buty w kostkach sztywne. A wiosną ma jeździć na rowerku biegowym 😉

Ja odebrałam wyniki i nadal mam złe tylko lekka poprawa wiec ze staraniami musimy poczekać 🥴

asia
super że zajrzałaś 🙂

wercia no tak jak dziecko w domu to zabawki wszędzie u mnie to samo ale nauczyłam ją że jak wyciąga coś nowego to to czym już się nie bawi chowa i odkłada na miejsce 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja jak sie zabralam za segregacje zabawek to nawet ponad norme, ktora sobie na dzis wyznaczylam zrobilam takze jestem zadowolona.
I nazbierala sie nawet jedna mala reklamowka zniszczonych szpargalow do wyrzucenia, lepsze to niz nic.

Patryk jak wrocil z przedszkola to zaczal buszowac po pudlach i odnajdywac "nowe" zabawki, co chwile wolal "ojej znalazlem"

Gosiaczek - dobrze ze u ortopedy ok, my mamy wizyte 18-tego, musielismy przekladac z powodu ospy, a stopy i kolana na pewno koslawi bo to widac,
buty nie pomogly a po domu prawie zawsze w skarpetach gania.
Zycze aby wyniki szybko sie poprawily.
U Nas na razie nie da sie wyegzekwowac tego sprzatania a chcialam dokladnie tak jak Ty robic, w grocie solnej co jest to sprzata z dziecmi, w przedszkolu tez a w domu to olewa 😞
Musze nad tym pracowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc 🙂 Wercia ja tez zagladalam i widzialam ,ze cisza wiec to nie mobilizuje do pisania,dobrze,ze zaczelas 🙂
Gosiaczek super,ze nozki w porzadku,
Wercia,a to prawda Zuzia jak ma zabawki sprzatac to ja parza w rece....wszedzie pieknie sprzata a w domu woli zeby je wywalic do kosza niz zeby posprzatala.
Kupilam jej dzis nowe naklejki z Dora,szal pal mowie Wam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny!!!

Faktycznie widze zastoj na forum ale pewnie podczytujecie tak jak ja przedtem...

U Nas dzis szklanka na dworze, w nocy padal snieg z deszczem i wial wiatr takze na rano masakra.

Ale ten roboczy tydzien przelecial, Patryk chodzi zadowolony do przedszkola, na szczescie nic nie marudzi takze jest ok ale wiecej juz nic nie chwale bo zapewne zapesze...

Niestety jak zwykle charczenie w nosie powrocilo oraz kaszlanie tymi splywajacymi gardlem glutami ale z tego co zauwazylam to dzieci ciagle tak smarkaja i kaszla w przedszkolu...

MajaCh - u Nas wlasnie tak ze sprzataniem jest, gdzie indziej posprzata albo nawet zaczyna sprzatac jak jeszcze nie trzeba a w domu lipa
Wczoraj za to byl wielki dzien "odnajdywania" zabawek, przejrzalam 2 pudla klamotow i wiekszosc tych niby "znalezionych " zabawek byla na dnie wiec wczoraj jak Patryk dorwal zabawki to ciagle tylko "ojej znalazlo sie" "ojej znalazlem"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Was !
Ja także czytam, ale jakoś brak czasu na pisanie. Dostałam kilka zleceń i próbuję to wszystko razem jakoś ogarnąć.
Wercia u nas z zabawkami podobnie, chociaż Milo czasami już coś tam posprząta, szczególnie jak zaraz będzie robił coś z nami na czym mu bardzo zależy. Wiesz ale u mnie jest jeszcze Madzia która uwielbia roznosić wszystko po całym mieszkaniu i nie są to tylko zabawki ale jedzenie ciuchy, gary, kable, co tylko uda jej się zdobyć. A możliwości ma coraz większe, do perfekcji opanowała otwieranie szafek, tak jakoś wkłada te małe paluszki w dziurki i ciągnie że nie potrzebuje żadnych uchwytów. 😉
Emillianem uważaj niedługo Ciebie też to czeka, pamiętasz jeszcze ten kosmos w domu? 🙂
Asiula witaj, pamiętam jak urodziłyśmy maluchy ja Milo, Ty Weronikę. Zastanawiałam się jak dajesz sobie radę z dwójką maluchów. Napisz czy teraz jest już łatwiej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam Was

dziękuję za gratulacje 😉
i nawet Asiula zajrzała, super!

u nas na razie trwa docieranie się 🙂 wczoraj mały był marudny, no i chciał cycka chyba co pół godziny, dziś już o wiele lepiej, w nocy się budził co godzinę-półtorej na cycka (a wczesniej caly czas chciał i jak nie pił to stękał) więc ładnie wypił i spał dalej no i nawet ja się wyspałam lepiej 😉 dziś w dzień też super, pije co półtorej godziny więc jest postęp 🙂 poza tym jest przekochany, Paulinka tez super, ładnie się nim na razie opiekuje, podaje pampersy, daje mu smoczka jak tylko zaczyna stękać albo płakać 😉 każe mi dawać mu cycusia, głaszcze i całuje delikatnie, na kolanka chce go zabierać, generalnie jest na razie ok 🙂 i nawet zaakceptowała bez problemu tatusia do spania, wczesniej to tylko mama była, a teraz nawet nie pyta, tylko idzie do taty i jak kłade się z małym przed 21 bo już jestem padnięta to grzecznie zostaje z tatusiem na dole i nie przeszkadza nam 😉 staram się poświęcać jest jak najwięcej czasu, jak tylko mały śpi to bawię się z paulinką żeby nie czuła się odrzucona... także od 15stej jak wraca z przedszkola w domu nic nie robię 😉 ale dajemy radę i mamy się fajnie, postaram się wieczorem albo jutro poczytać co u Was 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny!!!

Widze ruch jak ulu... 😉

U Nas dzisiaj bardzo slonecznie i cieplo.
Rozebralam juz choinke bo zaczely sie igly sypac i stoi na balkonie.
Na te swieta wymyslilismy sobie prawdziwa choinke i bardzoooo Nam sie spodobala taka zywa.

Weekend minal Nam standardowo.
Patryk chodzi do przedszkola i juz czuje sie tam calkiem jak w domu takze rowniez i tam swoje glupawki odstawia, ostatnio co sie ubieramy to w szatni udaje ze na lyzwach jezdzi... 🙃

Tyle ze w nosie znowu mu harczy, nic nie moge odciagnac a w tych czelusciach slychac katar...


McDa
- slicznie razem wygladaja dzieciaczki, widze ze Paulinka zadowolona a Sebulek jaki fajny maluszek,
az by sie chcialo ale niestety rozsadek w moim przypadku daje o sobie znac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Ja miałam projekty więc i czasu mniej ale teraz nie szykuje się żaden nowy więc częściej będę zaglądała no chyba że trafi się jakiś na szybko 😜

McDa jej ale słodziak a Paula prze szczęśliwa zazdroszczę też bym chciała 🤢

wercia moja też już przyzwyczaiła się do przedszkola a od piątku jeżdzi tylko z tatą 🙂

U nas zmiany jednak zrezygnowaliśmy z tego mieszkania bo przeliczyliśmy sobie to wszystko i stwierdziliśmy że w tych pieniążkach się wybudujemy wiec jesteśmy na etapie szukania ziemi i nie jest łatwo bo musi być blisko miasta czyli na obrzeżach żeby szkoła i sklepy były blisko 🤢 tym bardziej że ja nie mam prawa jazdy ☺️ 🤨 a im bliżej tym ceny większe 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc 🙂 rzeczywiscie tu wrze 😁!!!
Gosiaczek domek to cudowna sprawa, napewno znajdziecie ziemie 🙂
Wercia super,ze Patryk juz bez problemu do przedszkola chodzi, a te lyzwy to i mi znane, ja mam panele w jadalni wiec jazda jest codziennie 🙂
Gosiaczek mam pytanie do Ciebie jesli wiesz. Mieszkam w wiktorianskim budownictwie, w lazience poca nam sie sciany okropnie i okna, jest jeden wywietrznik i niby dziala ale nie mam tego z wiatraczkiem. No i woda sie skrapla z rur tez tak,ze podloga pozal sie boze. Nie chcemy sie wyprowadzac z wielu wzgledow ale chcialabym landorce powiedziec co moze zrobic ,bo to po prostu jej niszczeje(wlascicielce) a wiem,ze ona zadba o to tylko niewielkim kosztem, masz jakis pomysl co jej moge zasugerowac ?? a podloge mam vinylowa pod spodem drewniana wiec jak dla mnie cala do zerwania bo jest zamokla ,z zewnatrz tego nie widac ale jak zagne rog to looo 😮
Mowie Wam .....angielskie budownictwo jest smutne i oni sami dla siebie tez tak buduja. polsrodkami....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kochane ja czytam uważnie ale czasu brak na odpisywanie :/
Siedzę po uszy w zaliczeniach jak nie historia wychowania to psychologia 🙂
Ledwo na zakrętach wyrabiam, do tego po weekendzie podróż do Wawki na kilka dni , wszystko na raz , ślub tuż tuż, szkoła drugi weekend z rzędu i po tym ślubnym znów szkoła, także ja ledwo na zakrętach wyrabiam 😁
Zdrowi wszyscy na szczęście wiec chociaż tyle :]

McDa Na tym zdjęciach Sebuś wygląda przesłodko ! aż się chce takiego bąbla 🙂 do czasu aż przeczytam o pobudkach co 1,5 h 😁 to na szczęście otrzeźwia 🙃 🤪 🙃

Gosiaczek jak na mój gust świetny wybór, sami się szykujemy do budowania ale w terminie dwóch lat, my na szczęście ziemi mamy pod dostatkiem tylko uzbroić trzeba działkę i zacząć budowę ...ale dajemy sobie te 2 lata

Wercia u nas choinka się nie sypie, bo to jodła, ale za to oklapła, że na nią patrzeć nie mogę, też już się biję z myślami czyby jej nie rozebrać,ale zazwyczaj przynajmniej do lutego stała a teraz jakoś tak ... lipa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 Ja tez w miarę możliwości zaglądam i czytam, tylko weny do pisania brak 😉 Natalia zdrowa i tez z radością chodzi do przedszkola, ciesze sie ,że mimo tych chorób tak szybko się za klimatyzowała.Pamiętacie jak w ciąży dowiedziałam sie ,że mam zapalenie wątroby typu C ??? własnie zaczęłam leczenie interferonem tydz temu byłam w szpitalu leżałam po zastrzyku dobe. Pierwszy zastrzyk bez skutków ubocznych, dzisiaj sobie podaje drugi, boje sie ale jestem dobrej myśli ( musze byc ). najgorsze to to ,że to az rok leczenia 😞 i że po tej chemii będę osłabiona itp. No i do tego łykam tabletki 2 rano i 3 wieczorem .Dostałam miesiąc zwolnienia w szpitalu, jak na razie czuje sie ok , ale gdzie tu jeszcze 😮 Cieszę sie ,że mam Was więc jakby co bede sie wam wyżalać 😜 😉 Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i ja witam 🙂

Gosiaczek własny domek super sprawa, wiem co mówię 😉 nie wyobrażam sobie inaczej mieszkać 😉 i trochę Ci zazdroszczę projektowania 😉

Kiniek pochwal się kiedy masz ten ślub, bo czytałam kilka razy że blisko ale nie kojarze czy pisałaś dokładnie kiedy 😉 no i oczywiście czekam na zdjęcia z ceremoni! i powodzenia na sesji, podziwiam, mi się już uczyć nie chce 🙂 choć jak wrócę do pracy po macierzyńskim to znów będę się musiała niektórych rzeczy uczyć na nowo bo już zapomniałam, a co będzie za rok?? 🙂 ☺️

Wercia, Gosiaczek malutki jest kochany także zachęcam zachęcam 😉 sama przyjemność 😉 wczoraj wieczorem jak nakarmiłam go o 20.30 to obudził się dopiero po 4 godzinach! coraz lepiej 😉 no ale potem już co niecałe 2 godziny, walczę jeszcze żeby nie zasypiał przy cycu bo w nocy pije 3 minuty i śpi a za chwilę głodny 🙂 no ale nie narzekam, nie płacze, jest bardzo grzeczny jak na razie, czasem widze że brzuszek boli ale kolki to na szczęście nie są 😉 oby jak najdłużej! 🙂

Paulinkę muszę coraz bardziej pilnować, bo robi się coraz odwazniejsza, wczoraj nawet chciała go zabrać z kołyski, wzięła go pod paszki i zaczynała dźwigać!!! kurcze nie mogę ich samych zostawić, jedynie jak mały w łóżeczku bo stamtąd go nie wyciągnie 😉 poza tym ładnie się opiekuje, dalej jest delikatna, ciągle przy nim siedzi i patrzy, głaszcze, całuje itd... no i od dwóch nocy chce z nami spać w sypialni, zasypia u nas, mąż ją przenosi do swojego pokoju a w nocy przychodzi spowrotem... mały w nocy nie płacze tylko stęka więc ją nie budzi, dobrze jej się śpi wtulona w mamusię 😉

a mi zostało jeszcze 8 kg... niby waga leci ale wkurza mnie to że nie mieszczę się do żadnych spodni i muszę chodzić tylko w leginsach 😉 już bym chciała wyglądać szczuplej niż przed ciążą no ale jeszcze nawet 2 tyg nie minęły 🙂 mam ochotę już ćwiczyć ale rozsądek podpowiada żeby poczekać do wizyty kontrolnej u gina...

w poniedziałek idziemy z dzieciakami na sesję zdjęciową, jestem strasznie ciekawa jak wyjdzie 😉 i czy paulinka wytrzyma tak długo, bo babka mówiła żeby sobie zarezerwować 3-4 godziny! trzeba tablet zabrać 🤪 a we wtorek z malutkim do pobrania krwi niestety 😞 muszę mu zbadać tsh ze względu na to, że brałam leki na tarczycę w ciązy 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia pamiętam pamiętam, późno zaczynasz to leczenie... kuzynka mojego męża też się w ciązy dowiedziała ale ona to chyba miała dosyć poważnie bo zaraz po porodzie coś tam z nią robili, mała ma 4 lata, ona dalej się leczy, brała nawet chemię na to, słaba strasznie, tylko ona to ma jakoś dziwnie bo w soboty i w niedziele wstrzykuje coś tam i wtedy leży słaba jak mucha a od pon do piatku do roboty! jest policjantka i pracuje w poprawczaku z młodzieża! nie wiem jak daje rady! a zaraziła się chyba przy tatuażu (tak podejrzewa) ..
w każym razie mam nadzieję że będziesz przechodzić to dzielnie, bez skutków ubocznych, życze dużo siły i zdrowia!!!! melduj się na bieżąco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka

MajaCh napisałam Ci na priv mam nadzieję ze pomogłam 🤢

Kiniek my jakbyśmy kupili ziemię to chcielibyśmy już w tym roku zacząć budowę no ale się zobaczy wszystko zależy jak pójdzie nam ze sprzedażą mieszkania 😉 ale jaką mam przyjemność w szukaniu projektu domu już parę typów mamy najważniejsze że jesteśmy z mężem zgodni i lubi ten sam styl czyli nowoczesny 🙂

McDa no to super Sebuś ma siostrę ale tak musisz pilnować bo dzieci są tylko dziećmi i różne mają pomysły 😉

emilia życze duzo siły i pisz do nas tak często jak tego potrzebujesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieki dziewczyny za wsparcie 🙂 mcda bo ten zastrzyk to chemia (niestety ) ja własnie jestem po 2 zastrzyku i o dziwo czuje sie dobrze 🙂 ale lekarz mówił ,ze to bardzo długa terapia bo cały rok leczenia i moze ja pózniej odczuje to po organizmie , ale jak na razie nie gdybam oby tak dalej . Nie wiem jak to bedzie jak bede musiała wrócić do pracy i stać tyle godz na kasie 😲


gosiaczek zazdroszczę ci budowy 😉


mcda oj nie przesadzaj , schudniesz na pewno 🙂 fajnie ,ze mały ładnie w nocy sypia, a co do Paulinki hehhe ma żywa lalke więc musisz miec oczy wkoło. Moja natalia tez spi z nami (niestety) co ja przełoże to o 23 juz jest u nas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...