Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam w niedzielę

Lenka obudziła się w nocy na butle o 3 a potem o 7 i już nie poszła spać ale do 8 poleżała w łóżeczku potem mąż się nią zajął a mała mu kupkę walnęła i biedny musiał przewinąć a ja pospałam do 11. Mąż zrobił śniadanko i przyniósł do łóżka 😜 kurcze ja tak chce codziennie 😉

A tak w ogóle to wczoraj pokłóciłam się z mężem bo za dużo wypił u znajomych a obiecał co innego wiec wieczór miałam skopany a dzisiaj chłopaczyna się stara ale ja za bardzo się nie daję bo cały mój trud by poszedł na marne jak coś się obiecuje to się dotrzymuje 🥴

My już po spacerku ale zimno, u nas ferie sie zaczęły i dzieciakom śnieg spad 😁

tedit oglądałam 'Co za tydzień" i widzę że ekipa programu była w Legnicy na WOŚP i że fajne zespoły u Was grały nie to co u mnie 😠

wercia naprawdę zdjęcie z tymi ząbkami super emilia spostrzegawcza jest 😉

Kinia to trzymamy kciuki i powodzona buziaki od Lenka dla Maksia 😘

emilia karaoke fajna sprawa ale w lokalu 😉

Mam pytanko czy któraś tak miała jak moje dziecko, od dwóch dni je mi zdecydowanie mniej ze 150ml albo zje tylko 100ml albo 50ml no i sama nie wiem czemu jak zrobię jej kaszkę 150ml to potrafi zostawić 60-80ml?

Miłej niedzieli 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kiniek powodzenia......dla mnie to niewyobrazalne 😞 samo to,ze Maxio bedzie glodny a co dopiero to co go czeka 🤨
Gosiaczek Zuzu tez tak gardzila jedzeniem, wiec bralam ja pochodzilam,odbeknela i dawalam reszte pic czasem pila czasem nie. To dlatego pewnie,ze wszystko wokol sie robi coraz bardziej interesujace. jak maz ja karmi to wypije 60/150 ,a ja wiem jak wlasnie z przerwami i wypija calosc ale w podwojnym czasie bo kazdy dzwiek to ona glowe odwraca itd...
I masz racje co do meza. On ma byc autorytetem dla dziecka ,a poki co sam ze soba nie potrafi sie zgrac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek moja Natalia juz od długiego czasu w dzień wypija tylko 90 ml i to przewaznie na spiku bo inaczej zostawi, na noc robie jej kaszke 150 ml nie zawsze wypije do kończ ale za kazdym razem tak po godz wypija 90 ml i w nocy raz lub 2 razy po 120 ml z manną czyli wniosek jeden w dzień je mało w nocy nadrabia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i udalo sie nam chrzest zamowic. Na maj bedzie, bylismy u Ang. klechy dal nam formularz, jakas tam rozmowa bedzie przed chrztem i luz. Chrzest 20 minut po mszy . Wszystko szybko ,sprawnie bezproblemowo. A polski ksiadz chcial zebysmy biegali na nauki, jezdzili za nim i wlazili mu w doope i najlepiej wzieli slub koscielny co za bezczel facet....!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam was

U nas tez sniegu co nie miara zimno strasznie

Nocka ok cos kolo 3-4 wstaalm by dac mu smoczka wiercil sie i przez sen lekko poplakiwal ale spal wiec ja tylko smoka i dobranoc dalej wstal o 6 mleko dalam i ja poszlam spac on zreszta tez po 15 min zasnol

Mam pytanko jak wasze dzieci sie budza w nocy to placza ruszaja sie? mowia cos??

Kinia powodzenia dla ciebie i Maksia nio od 2 w nocy nie jesc masakra jakas ja w szpitlau pamietam mielismy byc naczczo do badania USG niby na 11 mial je miec a o 11 mial juz jesc to w glowe zachodzilam jak ja z takim glodomorme wytrzymam ale przyszla o 9 i kazala nam isc wiecj bylam uradowana choc o 8 jadl wiec na czczo nie byl ale nic nie mowili

MajaCh chyba wszyscy polscy ksieza maja jakas obsesje na punkcie slubu koscilnego ja na kolendzie tez dostalam ochrzan ze nie mam zamiaru brac slubu koscielnego ale co mi tam mam go w d.....

Ja slepa to dopiero po poscie emilii zauwazylam ze w awatarku sa zabki kroliczka u nas ida ida ida... i wyjsc nie chca a czuje wyrazne twarde i nabrzmiale w tym tyg ide do lekarza to zobaczy jego zabki nio i jutro ta zakichana ligota i te badania DNA ehh znow ryk Adrian jedzie ze mna na wypadke gdyby ten "debil" mial tma tez byc wara od mojego dziecka skoro on twierdzi ze to nie jego to nie jego i kropka

Milego niedzielnego wieczorku wam zycze :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
Emilia1 jestem jestem tylko dzisiaj bylismy w AUCHANIE NA ZAKUPACH. KUPIŁAM TROCHE SŁOICZKÓW W RAZIE AWARII I DESERKI. DAŁAM JEJ DZSIAJ JABŁKO Z SUSZONĄ SLIWKĄ, ALE NIESTETY NIE CHCE. wASZE DZIECIAKI CHĘTNIE JEDZA DESERKI? bo Ania nie lubi.
Aaaaa jakis nastrój mam ostatnio do bani i nawet nie chce tu pisać coby wam humorów nie psuć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenka była tak zmęczona że od razu padła 😉

monia321 moja wcina wszystko i deserki i zupki nawet jak ja coś próbuje i dla mnie jest fuj dla Lenki mniam mniam 😜

darka
moja jak sie budzi w nocy to sobie guga, kręci sie i częśto lezy w poprzek potem słyszę że zaczyna sie złościć i popłakiwać wiedz szykuję mleczko, czasem budzi się popłakując i daję mleczko po nim albo od razu zaśnie albo przez 30 min. do godziny sobie pogada i zasypia 🙂

MajaCh no to są Polscy księża ale zależy jeszcze na jakiego się trafi, ja z mężem przed ślubem mieszkaliśmy, ale księdza nie przyjęliśmy bo nie chciało mi się słuchać kazania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pyrka pierwszy raz w swoim krótkim życiu ma Katarek i nie może sobie z nim poradzić 😞 Jeden dzień tak się zsikała w nocy że cala przemokła i chyba się zaziębiła.
Budziła się kilka razy w nocy. A ja musiałam wstać o 5.30 żeby zdążyć do szkoły! Zaraz idę spać bo padam na twarz
Jutro idziemy do lekarza


Gosiaczek Za taką kasę to tylko rodzić dzieci 🙃

emilia1 I u masz rację. Tacy co mają wszystko w dupie, do pracy nie łaska to mają lepiej niż my. Bo w wyciąganiu kasy z opieki i od księdza są dobrzy.

MajaCh Ja w przyszłym tygodniu jak wyzdrowieje to dam małej jogurcik na próbę
A takie wtrącanie się księży do wszystkiego to mnie wkurza. Powinni bez gadania ochrzcić dziecko i nie interesować się życiem rodziców. Nam palnął takie kazanie, że zastanawiałam się czy jest sens chrzcić. A wąty miał o to że nie chodzimy do kościoła. Już się nie chciałam z nim kłócić ale ja wierzę w Boga ale w instytucję kościoła to już nie bardzo. Bo co parafia to inne zasady. Jak to jest że jedna wiara a jeden ksiądz mówi coś a drugi coś zupełnie innego??? 🤢

emilia1 Ja nie wiem ile Pyrka wypija w dzień ale na noc ok. 180-200ml z kaszką a w nocy 160ml i czasem ma mało, ale już jej nie daję więcej. Trochę się powierci i zasypia.

monia321 Pyrka lubi deserki ale nie zjada całego małego słoiczka. Jak ma dosyć to się otrząsa 😉

Darka Moja jak się już obudzi to NATYCHMIAST ma być mleko i drze się w niebogłosy. Żadne tam smoczki, flacha ma być. Zachowuje się tak jakby tydzień nie jadła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
darka Natalia się kreci ja spojrzę czy minęły 3 godz to flacha i śpi dalej, ogólnie to Natalia jest bardzo spokojne dziecko bardzo mało płacze a nawet w ogóle, tylko jak jej się nudzi to marudzi i odkąd wyszły jej zęby to nawet nie gaworzy tylko sobie od czasu do czasu powie eeeeee , nawet mnie to troszkę martwi że nie gaworzy 🤔

    Tilii12345 zdrówka dla Sabinki 😘
a ten jogurt to jaki dajecie ????????????//
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MajaCh napisał(a):
dziewczyny mojej znajomej dzidzius kilkumiesieczny ma uczulenie juz 10 dni nic nie pomaga......ciagle sie drapie, mowi,ze wczoraj buzie az mial pokrwawiona..nie wiecie co to??? on tylko mleczko pije ....w UK sa hujowi lekarze,za przeproszeniem bo wszystko do jednego worka pakuja....


łojotokowe zapalenie skóry...Marcel miał..tylko dermatolog i emolium krem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wieczorkiem!!! 🙂

Śniegu pełno u Nas i jeszcze sypie...
Poszliśmy z Rozbójnikiem na spacer to przewył całe te pół godz. i zwiewaliśmy z parku ekspresem 😲
Znowu ściągał rękawiczki i się rozkopywał a nie mamy śpiwora tylko koce... 😞
Kurcze wyślizgane w niektórych miejscach i to zjazdy też że normalnie idzie się wywalic z wózkiem.
I zauważyłam ze na śniegi to lepiej jechac z zablokowanymi kółkami skrętnymi bo jak są "normalnie" to wózek strasznie traci na stabilności przez te śniegi

Hahaha fajnie że w końcu zauważyłyście zębory 🙃 🙃 🙃

Gosiaczek
- faceci i ich "libacje" ale ważne że już ok i się stara - no ale starac się powinno zawsze a nie jak się coś przeskrobie...
Mój przecież też sobie zaszalał w zeszły weekend - ja poszłam na spacer z Małym ok 16, wróciłam ok 17 to jego nie było już,
w domu palcem nie kiwnięte a ten wrócił o 2 w nocy wypity...

hmmm co do jedzenia to może po prostu taki okres ma, ciężko mi na razie się wypisywac bo Nasz wcina min. te 140 i to jest wtedy jak zjada np. deser, a tak to 180-210

MajaCh
- dobrze że chrzest udało sie Wam sprawnie załatwic, niestety w naszych kościołach czasem różnie bywa, chociaż akurat my na
naszą parafię nie narzekamy, póki co Proboszcz jest super i nie robi problemów przez co ludzie się nie odsuwają od kościoła


darka
- jak Rozbójnik się budzi to różnie, czasem się mu coś śni to płacze, a tak to często się kreci, wierci a ja "udaję" że tego nie widzę
najczęściej się powierci tak z pół godz. a że widzi że nic się "ciekawego" nie dzieje to w końcu zasypia
powodzenia na ligocie


monia
- Rozbójnik lubi wszystko i deserki i obiadki słoiczkowe, oprócz warzywnej potrawki z królikiem czy jakoś tak z Bobovity
z deserków to najlepiej jabłko z bananem ale je tez jabłko, banan,morele albo brzoskwinie itp
lubi i nic mu nie ma
a ze śliwkami nie jadł ale może przez ten zapach suszonych śliwek Twoje nie chciała jesc


Tiliii
- zdrówka dla Sabinki

emilia
1 - ja kupiłam te jogurty dla dzieci w Rossmanie z Nestle, jak na razie waniliowe ale nie dałam jeszcze, teraz one są w promocji
tylko tak patrzę że duże te kubki a niby nie można ich przechowywac w lodówce


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam!
Tilii- zdrówka dla Sabinki, a Ty kładź się i odpoczywaj.

Monia321- Milo nie chce jeść deserków, mimo to próbuję coś tam mu dać, przeważnie słoiczek wystarcza mi na trzy dni. Daję łyżeczkę, dwie jak nie chce to odpuszczam i na drugi dzień próbuję od nowa.
Dzisiaj pierwszy raz dałam mu ugotowaną na wodzie kaszę mannę (zawsze dodawałam do zupki) z tartym jabłuszkiem. Powiem Wam, że wcinał aż mu się uszy trzęsły.
Zobaczymy jak brzuszek zniesie jabłuszko, bo z tego co kojarzę to niektóre maluszki po jabłku
bolały brzuszki.

Emilia- super, że udało Ci się załapać na płatny wychowawczy.
Wiem coś o noszeniu na rękach. Staram się go za dużo nie nosić, ale niestety często się poddaję. Mnie jeszcze ratuje czasami bujaczek. Jak coś robię i go często przenoszę z pokoju do kuchni, do łazienki itd to jest w stanie trochę wytrzymać.

Darka- Milo jak się obudzi to się wierci i sapie, jak nie ma z naszej strony reakcji to ryk....dawać cyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wercia- Patryczek wstydzioch ..no ładnie.
Mam problem. MIlo jak miał 2-3 miesiące zauważyłam, że ma słabszą prawą rączkę. Sądziłam, że to WNM. Dostałam skierowanie do neurologa. Po badaniu lekarka stwierdziła, że mały ma wszystkie odruchy prawidłowe. Prawa strona rzeczywiście trochę słabsza, ale na to prawdopodobnie miało wpływ jego ułożenie w brzuszku ( fakt jak się obrócił w 6 miesiącu to tak już został). Stwierdziła, że do pół roku powinno się wszystko wyrównać. Niestety niewiele się zmieniło, Milo większość rzeczy łapie lewą ręką, tak jakby prawa nie istniała, no czasami przydaje się do pomocy. Poradźcie mi do kogo powinnam się udać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zycze wam tylko dobranofc i przepsanje nocki

Aaa Emilia ty od razu dajesz butle a ona ma zamkniete oczka czy otwarte? ja dopoki maly nie otowrzy oczek czyi nie zacznie spiewac lub mowic to nie wychodze z lozka chyba ze smoczek wypluty i na zamkniete oczka nie daje butli moze sie juz przyzwyczail ze nie ma po co wstawac skoro mama nie da

aa i ewa kiedys slyszlama cos takiego ze nie warto sie przejmowac tmy ze dziecko czasem chwyta cos tylko jedna reka a druga mniej ma na to 3 lata by zdecydowal ktora reka bedzie ta najsikniejsz aktora bedzie jadl pisal itp.. moj czesto zauwazyam ze lapie prawa raczka jak sie bawi przy pceanie ale i lewa tez idzie w ruch jak cos jest bardzije lewej strony. dziecko mojej cioci ma 5 lat i je lewa reka ale dlugopis trzyma w prawej . Jak chcesz do swietego spokoj skonsultuj najpierw to z pediatra i ona moze poradzi czy warto do neurologa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Kobietki! 🙂

Przede wszystkim Kingusia!!! Trzymamy za Was kciuki! Buziole dla Maksa! 😘

U nas niedziela udana, cały dzień w wyrze 🙂 😁 Nawet się nie malowałam. A że nikt się nie zapowiedział, dzień upłynął przed tv... ☺️
Mężul pojął Olka w opiekę, a ja leżałam do góry kołami 🙃 😁

Mój Synio na nocną (w zasadzie to już rano) szamkę budzi nas wierceniem 🙂 Ale nie płacze. Z racji,że u nas wogóle nie używamy smoczka, nie ma potrzeby częstszego wstawania do Niego 🙂 Być może się kręci,ale ja mam zbyt mocny sen ☺️ Nic nie słyszę, nie reaguję 😜

Emiluś chociaż firmy z jedzonkami pomyślały o głodnych matkach i ich braku czasu 😁 Za jednym zamachem i mama i dziecko z jednego gara się najedzą 😁
Chociaż przy moim Olku trudno bywa z resztkami... Cały słoiczek pochłania 😁 I jeszcze cycem pokąsza 🤪
U nas powodzeniem się cieszą słoiczki Bobo fruta, ale resztą też nie gardzi 🙂 Z kolei aż piszczy, gdy Go karmię musem z jabłek i bananów (te w plastikowych kubkach).
Z mięska dostał narazie kurczaka i królika, poszły elegancko 🙂

Gosiaczek jednym słowem mąż przeholował 😁 😉 Nie nerwuj się, chłopy nie mają hamulca do gorzały 😠 🙃
Mój podpisał,więc mam spokój 😁 Nawet Olka roczka nie opije, ani swojej 30 🙂
Zemsta jest po prostu słodka 😁 🙂!!!
Jeśli uda się nam zorganizować spotkanie integracyjne, wówczas my damy w palnik! 😁 😉

Słuchajcie jakie jaja... ☺️ To mieszkanie, o którym pisałam,że niby w atrakcyjnej cenie... Co się okazało- otóż cenę można jeszcze wynegocjować, bo nikt go nie chce kupić! 🙃 Ale dlaczego?! Właśnie w nim doszło do niezłej tragedii. Syn obciął matce głowę nożem! 🤪 Że niby demon go opętał...
Także ja też podziękuję ☺️ Strachliwa jestem!

Zmykam spać 🙂 Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emilia Spróbuję danonka bo mały 😉 Filipowi też dawałam waniliowe. Taki jogurcików dla dzieci jak teraz nie było. Jak gdzieś je dopadnę to kupię, ale jak nie to nie będę rozpaczać 😉

Emilia, Ewa Ja się bałam że się nauczy noszenia jak miała kolki, ale na szczęście nie. Co prawda lubi być noszona, ale nie domaga się tego specjalnie. Więc jak ma dobry humor to sobie leży i się bawi.

Emiliaeem Też bym się nie skusiła na takie mieszkanie nawet w baaardzo atrakcyjnej cenie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny...

I po weekendzie uff...jak zwykle pełna chata ludzi a ja bardziej zmęczona niż wypoczęta...
U mnie mała częściej łapie wszystko lewą rączką i na początku myślałam, że będzie leworęczna, ale właśnie ponoć to się do któregoś roku kształtuje i nie ma co na dzień dzisiejszy wyciągać jakichkolwiek wniosków... 🙂

Emiliaeem wow to dopiero historia..chyba też bym podziękowała mimo, iż nie jestem przesądna 🙂

U nas śniegu masakra...wczoraj z małą byłam na 20 min spacerku i mam nadzieje, że nic jej nie będzie...od piątku rano małej podaję Cebion 🙂 Słyszałam w dzień dobry tvn, że z dzieckiem można wychodzić na spacer jeśli nie ma więcej niż -8 stopni na dworze...u nas wczoraj było -5...

W ten weekend okazało się również, że mała lubi brzoskwinie...jak zawsze pół słoiczka deserku było sukcesem tak wczoraj ogoliła cały ( jabłka+brzoskwinie)...ja np za brzoskwiniami nie przepadam tym większe było moje zdziwienie...

Emilia dzięki za pamięć...jestem jestem, tylko takie są własnie uroki mieszkania w Wiśle, jak popada śnieg, albo jest ciepło miasto ( rodzina i znajomi ) pakują się do nas na weekendy...

P.S DZIEWCZYNY kiedy nasze spotkanie ??? Jak już wcześniej wspominałam Zapraszam oczywiście ...tylko jakiś termin trzeba ustalić 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...