Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już się dziś z wami pożegnam. Idziemy kąpać maleństwo - dziś później niż zwykle, ale liczymy na większe zmęczenie i szybszy sen.
Mam nadzieję, że obejdzie się bez sensacji brzuszkowych i Hania zaśnie przy karmieniu bo mnie już ręce i plecy bolą od noszenia.
A dziś zważyłam małą - rośnie jak na drożdżach. 5,1 kg 😮 😮 😮
No i wczoraj rozstaliśmy się ze śpiochami w rozmiarze 62 🙂
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Witajcie dziewczyny.w końcu wszystkie po porodach super!! co myślicie o muzyce bobaska?ktoś puszcza swojemu szkrabowi?ja od dziś mu puszczam i jak na razie śpi od 16 do teraz więc w naszym przypadku dość super bo nawet nie stęka tak(chyba też ma coś z brzuszkiem chociasz raz dziennie robi kupkę i pryka często). co do smoczka to mój go ssa tylko jak przytrzymujemy mu paluszkiem bo inaczej od razu wypluwa.a tak spędzam dni na noszeniu go i karmieniu bo się chyba chłopak od cyca uzależnił 🤪 🤪 nawet tata go ponosić nie może bo ryk,ale jak już w końcu uda mi się go ululać to na ogół śpi już ładnie.najspokojniejszy jest w wanience ale temp.musi mieć 40C inaczej się drze no i po wyciągnięciu z wanny jakby go mordowali tak się wydziera puki cyca nie poczuje.pozdrawiam wszystkie sierpnióweczki i miłego weekendu życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj mamusie właśnie lulałam małą i płakałam ciągle tylko ja do małej wstaje mój ciągle laptop albo komórka albo leży sobie a jak zwróce mu uwagę to słyszę ale przecież ja jej nie nakarmię... no ręce opadają 😞 nie moge powiedzieć, że całkowicie olewa nas bo przy kąpielach pomaga kolacje bądź śniadania mi robi jak ja karmie ale to, że ciągle ja do małej wstaje i za dnia i w nocy no na okrągło......
no nic uciekam sie umyć póki mała grzecznie śpi...
DOBRANOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka - to przepraszam za zamieszanie! Po miesiącu pożegnanie z rozmiarem 62? wow! 😮 to super rośnie! 😁 My nadal 56 🙂 Męczymy szczególnie 3 pajacyki, które kupiłam w mothercare, bo są słodkie i mi żal, ze tak szybko z nich wyrośnie 😉
I u nas gotowa kąpiel czeka, ale mały "śpi jak niemowlę" 😁 Wczoraj i przedwczoraj go budziliśmy specjalnie na kąpiel, żeby trzymać się godziny 20 - ale dzisiaj to już mi go żal! W ciągu dnia mało spał, dopiero po spacerku zapadł w głęboki sen i tak śpi nam od 18! 😮 Nie chcę go tak budzić, bo przecież teraz rośnie! 🙂
Joan84 A jaka to muzyka dla bobasa? to radio dla dzieci? Czy raimond lap?
My puszczamy do usypiania mozarta dla maluszków, którego słuchałam też w ciąży przed snem, ale nie zauważyłam jakiegoś szczególnego działania...

Dziewczyny, które miały szwy na mariolce - ile czasu te szwy się rozpuszczają? 😞
Mnie bolą cały czas... 😞 zwłaszcza po spacerze... 😞 Chyba jutro już sobie daruję spacer... 😞 tylko boję się, że wtedy wpadnę w jakąś depresję z braku świeżego powietrza i słońca! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
Oj mamusie właśnie lulałam małą i płakałam ciągle tylko ja do małej wstaje mój ciągle laptop albo komórka albo leży sobie a jak zwróce mu uwagę to słyszę ale przecież ja jej nie nakarmię... no ręce opadają 😞 nie moge powiedzieć, że całkowicie olewa nas bo przy kąpielach pomaga kolacje bądź śniadania mi robi jak ja karmie ale to, że ciągle ja do małej wstaje i za dnia i w nocy no na okrągło......
no nic uciekam sie umyć póki mała grzecznie śpi...
DOBRANOC
Mój ma od wczoraj o testowania Smartfona z Play i z nim siedzi cały czas... albo gada ze swoim kolegą o tych Smartfonach... I wkurza mnie, jak w nocy ja wstaję, a on chrapie... Wcale się nie budzi... I dlatego miałam wczoraj wrażenie, że znudziło mu się już bycie tatusiem... 😞 No ale tak poza tym to bardzo się stara, gotuje, roi zakupy, załatwiał papiery, przychodnię... przewija, odbija 🙂 full serwis 🙂 tylko cyca nie ma 😜
Myślę, że każdy na swój sposób okazuje uczucia... może potrzeba czasu na oswojenie się z nową sytuacją. A może i my jesteśmy trochę przewrażliwione jeszcze przez tą burzę hormonów 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj-chyba jeszcze mało mamuś się tu przeniosło... albo wszystkie już śpicie? 🙂
Ja zmykam, może za chwilkę się Szymon obudzi? Przynajmniej pupkę mu umyjemy... 😉
Dobrej i spokojnej nocki, Kochane! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Joan84 A jaka to muzyka dla bobasa? to radio dla dzieci? Czy raimond lap?
My puszczamy do usypiania mozarta dla maluszków, którego słuchałam też w ciąży przed snem, ale nie zauważyłam jakiegoś szczególnego działania...

agusiak tego mozarta tez mam i to jest z tej serii ale puszczam przede wszystkim Kołysanki dla bobasa i Usypianki bobasa.popatrzę przez parę dni czy to to zadziałało czy po prostu miał taki dzień i dam jeszcze znać :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
Mamusie a kładziecie już swoje Maluchy na brzuszku?
Jak często i na jak dlugo?

mapa, Ksawier uwielbia leżeć na brzuszku, ale jak go kładę na swój brzuch 🙂 może tak lezeć i leżeć... szybko też zasypia w takiej pozycji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusiak napisał(a):
Dziewczyny, które miały szwy na mariolce - ile czasu te szwy się rozpuszczają? 😞
Mnie bolą cały czas... 😞 zwłaszcza po spacerze... 😞 Chyba jutro już sobie daruję spacer... 😞 tylko boję się, że wtedy wpadnę w jakąś depresję z braku świeżego powietrza i słońca! 😮

agusiak, ja miałam rozpuszczalne i dopiero po prawie 3 tygodniach ból ustąpił... mogłam normalnie siadać, chodzić, nic nie uwierało i nie ciągneło... przez ten cały czas uzywałam tantum rosa, robiłam nasiadówki z rumianku i za każdym razem gdy korzystałam z wc podmywałam się pod prysznicem... ja mimo bólu nie rezygnowałam ze spacerów - co dziennie min. 2 godz. chodzenia... cierpiałam po tym jeszcze bardziej, ale nie chciałam zabierać maleństwu przyjemności ze spacerów 😉
na szczęście 3 tyg. jakoś zleciały... ufff, nigdy nie myslałam, że mozna się tak cieszyc z tego że siada się na tyłku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joan84 napisał(a):
co myślicie o muzyce bobaska?ktoś puszcza swojemu szkrabowi?ja od dziś mu puszczam i jak na razie śpi od 16 do teraz więc w naszym przypadku dość super bo nawet nie stęka tak(chyba też ma coś z brzuszkiem chociasz raz dziennie robi kupkę i pryka często).

joan, ja mam ściągniete z chomika 6 płyt z muzyka bobasa czyli raimond lap, zgrane na jedna płyte i praktycznie na okragło puszczamy to Ksawierowi 🙂 praktycznie zasypia i budzi sie z ta muzyką 😉 a jak ładnie sie uśmiecha jak jej słucha 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

U nas nocka w miarę spokojna 🙂 Co do smoczka to już nie tylko na spacerach nam towarzyszy ale i w domu. Zauważyłam że jak Tosię boli brzusio to ten smoczek jej pomaga bo go gryzie dziąsełkami i się uspokaja, nie wkłada swoich łapek do buzi no i nie maltretuje mojego cyca. Jednak jak zaśnie już snem mocniejszym to staram się wyciągac jej tego smoczka, nie chciałabym żeby się "uzależniła".
A mój mąż to mnie dzisiaj zaskoczył w nocy...spałam jak zabita i nie słyszałam Antosi i on wstał zmienił pampersa i dał małą do karmienia i mówi że pampersa chyba źle założył a ja do niego że na pewno dobrze....rano sprawdzam a tam pielucha tył na przód 😁 😁 😁 ale najważniejsze że wszystko się dobrze trzymało 😉 😁

Miłego dzionka dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zaczynam się obawiac, ze te krostki u Ksawiera to nie potówki (tak mówiła położna) a ze moze to byc skaza białkowa 😞 bo one nic nie schodzą a wręcz jest ich coraz wiecej 😮 juz nie tylko na policzkach, brodzie i uszkach ale i na rączkach i pleckach 😮 dobrze,ze w czwartek mamy wizyte u lekarza... zobaczymy co powie... oby to nie była skaza 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa napisał(a):
a ja zaczynam się obawiac, ze te krostki u Ksawiera to nie potówki (tak mówiła położna) a ze moze to byc skaza białkowa 😞 bo one nic nie schodzą a wręcz jest ich coraz wiecej 😮 juz nie tylko na policzkach, brodzie i uszkach ale i na rączkach i pleckach 😮 dobrze,ze w czwartek mamy wizyte u lekarza... zobaczymy co powie... oby to nie była skaza 🤨

Siehankowa mój najstarszy syn miał skazę białkową. Krostki miał tylko wokół ust i wyglądały zupełnie inaczej niż potówki. Potówki to takie czerwone krosteczki, a skaza to takie duże wysypisko małych różowych punkcików.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry 🙂

My też nockę ładnie przespaliśmy. Ale ranek tj. godz. 6.00 standardowo pobudka na kupkę i tu się pojawia problem bo Szymek musi się nieźle na prężyć i na stękać, żeby ją zrobić. Jedyny ratunek pierś na której wisi i wisi do momentu aż nie zakończy się to sukcesem. Widocznie mamusia ma mocno kaloryczny pokarm w nocy.

Daniela
taki mąż to skarb, tylko po zazdrościć mój śpi jak suseł i tyłka nie czuje hehe.
Paninka gratulacje dla Lilianki z okazji ukończenia 2 tygodnia życia. 🙂
ann5353 a Twoja Hania jutro ukończy 3 tygodnie, gratulacje za w czasu 🙂 jejku jak ten czas szybko biegnie. A nasze skarbeczki z dnia na dzień co raz piękniejsze.
siehankowa, marta-lion jak ja się ciesze, że nasze bobaski urodzone są tego samego dnia. Czy to jakieś przeznaczenie heh 🤪 🤪 🤪 🤪

Miłej niedzieli życzę Wam kochane mamuśki 🙂 A dla dzidziusiów mnóstwo ciepłego mleczka z cycuszków i zero rewolucji brzuszkowych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Znalazłam coś takiego:
Objawy najbardziej charakterystyczne

Objawy sugerujące zaistnienie problemu skazy białkowej zazwyczaj przypominają te, które znamy z innych odmian atopowego zapalenia skóry. Ich umiejscowienie różni się, przyczyną takiego stanu rzeczy jest zaś zarówno wiek dziecka, jak i stopień zaawansowania choroby. U najmłodszych dzieci najczęściej spotyka się zmiany skórne występujące na raczkach i nóżkach, a także na twarzy, szyi i tułowiu malucha. Sama postać zmian również bywa dość zróżnicowana. Zazwyczaj rodzice zauważają nieduże płaty skóry, które łuszczą się, a jednocześnie są wyjątkowo wysuszone, zdarza się jednak, że objawy skazy białkowej są o wiele bardziej nieprzyjemne z punktu widzenia dziecka. Wielu rodziców mówi o miejscach, w których skóra jest zaczerwieniona i silnie swędząca, a to z pewnością nie ułatwia życia ani im, ani dziecku.

W przypadku niemowląt, pierwsze objawy alergii pokarmowej zazwyczaj obserwujemy na policzkach. Są one wtedy nienaturalnie rumiane i błyszczące, dziecko jednak pociera je i demonstruje nam, że zmiany są dla niego bolesne. Co ważne, zmiany bardzo często ulegają nasileniu nie tylko wówczas, gdy nieopatrznie podamy dziecku produkt wywołujący uczulenie. Czynnikiem potęgującym zmiany charakterystyczne dla AZS może być między innymi pot czy też podrażnienie skóry poprzez niewłaściwy dobór odzieży dla malucha, bardzo często mamy przy tym do czynienia z sytuacją, w której zmiany skórne nasilają się również wówczas, gdy dziecko narażone jest na stres, choćby ten, który jest wynikiem ząbkowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
a ja zaczynam się obawiac, ze te krostki u Ksawiera to nie potówki (tak mówiła położna) a ze moze to byc skaza białkowa 😞 bo one nic nie schodzą a wręcz jest ich coraz wiecej 😮 juz nie tylko na policzkach, brodzie i uszkach ale i na rączkach i pleckach 😮 dobrze,ze w czwartek mamy wizyte u lekarza... zobaczymy co powie... oby to nie była skaza 🤨

Siehankowa mój najstarszy syn miał skazę białkową. Krostki miał tylko wokół ust i wyglądały zupełnie inaczej niż potówki. Potówki to takie czerwone krosteczki, a skaza to takie duże wysypisko małych różowych punkcików.

hmmm, te u Ksawiera są takie bardziej białe , niektóre z czerwoną otoczką dookoła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosia śpi na dworku i niestety ze smokiem 😞
Ja zrobię sobie cappuccino i też pójdę posiedzieć troszkę na dwór. Obiad mam ze wczoraj więc dzisiaj się wysilać nie muszę 😉
Dla wszystkich dzieciaczków dużo zdrówka bo ono najważniejsze.
Marta mnie też coś drapać w gardle zaczyna....jesień się zbliża....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...