Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Diviana napisał(a):
Foga pewnie przejął się rolą ojca po prostu 🙂
A ja mam pytanie, od kilku dni jest mi strasznie zimno moja temperatura to 36 stopni, też tak macie? zawsze miałam normalną temperaturę a teraz jest niższa i tak mnie zimno telepie a w domu mamy taką standardową temperaturę koło 23 stopni


Diviana mi jest strasznie zimno po każdym karmieniu ale tak to różnie u mnie z temperaturą.podejrzewam że jesteś osłabiona dla tego masz taką temperaturę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

ann5353 napisał(a):
Ja przytyłam 13kg - z 44 na 57, a obecnie ważę 50 🙂 Czyli zostało 6 🙂 Z tym, że ja mam pytanie z innej beczki, co zrobić żeby je zatrzymać?


ann5353
kochana to możemy sobie podać ręce 🙂 hehe tylko że ja ważyłam 43 kg a przytyłam 13 kg i teraz ważę już 49 kg 🙂 i też się zastanawiam co zrobić, żeby więcej nie chudnąć. Ale coś czuję, że od karmienia i przy dwójce brzdąców szybko zgubie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ DOBEREK 🙂
My dziś same z Nadią w domku bo mąż już po urlopie wróił już do pracy.
Od rana miałam zajęcie i dopiero teraz mała na dobre przysnęła i mogę do Was cokolwiek napisać 🙂
My dziś obiad zakupy, długi spacerek i tak dzionek minął, i Nadia podobnie jak forumowe niektóre dzieciaczki nie chciała wcale cały dzień spać poza spacerem, od kiedy wróciłyśmy ze spaceru małą non stop jeść i jeść i tak co chwla przy cycku 🙂
Daniela mój mąż ma jutro urodzinki i ja dziś zamówiłam dla niego tort urodzinowy z napisem, który wiem,że go ucieszy 🙂 "Kochanemu tatusiowi i mężowi 🙂"
POza tym jutro też jest nasza 3 rocznica ślubu, ale niestety nie uczcimy jej jakoś nadzwyczajnie...
Divianka twoja temperatura może niższa bo trzymasz dietę, karmisz i jesteś przemęczona, może Twój mąż mógłby czasem troszkęCię odciążyć...Wiem,że masz nowy domek i chcesz mieć czysto iładnie, ale olej te porządki iodpoczywaj zamiast sprzątać czy myć podłogę w łazience...
Przeczytaj co Marta z Magdą na brzuszku napisały i może Ci to jakoś pomoże...
co do ćwiczeń brzucha po cc też się zastanawiałam kiedy będę mogła zacząć, moje 7-8 kg które zostały do zrzucenia mnie dołują....żresztą pred ciążą też przytyłam rochę węc chciałabym jakieś znacznie więcej zchudnąć ... 🤢
Jak czytam was,że Wam tylko kilogram czy 4 do zrzucenia zostały to baaaaaaaaardzo Wam zazdroszczę, mam nadzieję,że codzienne spacery z Nadią i karmienie piersią mnie jakoś wyszczyplą 🤢 🤢 🤢
A pisałyście o fryzjerze...moja głowa też woła o pomstędo nieba odrosty, wyblaknięty blond, oj wymaga to interwencji i chyba muszę sobie zamówić moą fryzjerkę do domu żeby coś zzrobiła bo czuje się zapyziała 🤨 🤨 🤔 😲 😲 😲



.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja bym wolała żeby mi jeszcze z nawiązką ubyło, ale widząc po spadku mojej wagi jak dotąd może tak właśnie być.
Co do zimna i zmęczenia to faktycznie może być to, zauważyłam też że mi się ręce trzęsą wiec wszystko razem wzięte się u mnie przekłada. Ja to śpie już tak ubrana jak na syberii bo jak w nocy chodze do małej to normalnie zamarzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kreskę mam podobnie jak Daniela i siehankowa 🙂 i pępek też taki ciemniejszy...
A i muszę się pochwalić,że Nadia dziś zgubiła swój kikut pępowinkowy 🤪 🙂 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez ma jeszcze kreske ale slyszlama ze ona moze schodzic nawet kilka miesiecy.
Diviana ja tez mam obnizona temperature mysle ze to z przemeczenia ciagle musimy czuwac nad mala z powodu wymiotow czasem nawet mnie febra trzesie. Mysle ze to po cc nie doszlam do siebie a staram sie wszytko robic prac sprzatac chodzic na spacery.
Moja mala jak sie urodzila wazyla 3630 a wczoraj ponad 4100.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
OOO Evelina to super że nie straciła na wadze pomimo wymiotów. Moja miała biegunke jeden dzień i ważyła jeszcze mniej niż najmniejsza waga szpitalna, ide jutro na ważenie i mam nadzieję że jej przybyło trochę, w dodatku cały czas jest żółta i boje się by ta żółtaczka sie nie rozwinęła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczynki ponawiam pytanie o herbatke verdin fix...sklada sie ona z miety kolendry, dzikiej rozy, zielonej herbaty lukrecji i mniszka lekarskiego... pani w aptece mi ja dala ale chyba sama nie wiedziala do konca czy mozna...a jesli tak to czy jest sens i czy ona moze pomoc lilce na bolacy brzuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam brązowy pępek. A linia uwidoczniła się dopiero po porodzie.
I to prawda - zarówno linia jak i pępek będą widoczne nawet kilka miesięcy - pamiętam to z pierwszej ciąży. Co do pępka to pamiętam, że w którymś momencie zaczęła mi się skóra na nim łuszczyć i dopiero wtedy pozbyłam się tego brzydkiego koloru. Trochę co prawda pomogłam - i zdarłam wierzchnią warstwę skóry 🤔
Diviana - po pierwszym porodzie miałam takie same objawy jak ty. A niska temperatura (u mnie 35,5) utrzymywała się przez kilka tygodni. Teraz jest w normie.
Siehankowa - ty to masz szczęście do spacerów w trakcie burzy 🙂
Daniela - co do wypłaty zasiłku - tu obowiązuje ogólna zasada tj 30 dni od otrzymania kompletu dokumentów. Znów przyjdzie nam poczekać 😞 A tu tyle wydatków 😞
Ja myślę, że dostanę zasiłek za sierpień i wrzesień równocześnie - bo mój oddział ZUS-u wyjątkowo przeciąga każdą wypłatę i przelewa kasę w ostatnim z możliwych terminów.
Kurcze, a ja muszę zapłacić za meble 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Mam pytanie ?
Czy ktorys z waszych meżow brał zwolnienie na opieke nad wami?


Jola, a pytasz o zwolnienie za czas kiedy byłaś w szpitalu czy teraz? Z jakiego tytułu ma być ta opieka?
Bo z tego co wiem tylko w tym pierwszym przypadku mąż może dostać opiekę. I nie jestem pewna, ale obiło mi się o uszy, że dotyczy to tylko przypadków gdy kobieta ma zabieg cc. Podobno przy porodzie naturalnym mężowi zwolnienie nie przysługuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Mam pytanie do mam, ktore karmily przez nakladki silikonowe?

Bo ja mam teraz problem, moja mala nie chce ssac mojej piersi tylko jest wielki krzyk tak sie przyzwyczaila do tych nakladek, ze nie wiem jak ja mozna odzwyczaic 🥴
juz ja karmie prawie 2 tyg
czy ktos z was mial taki problem, zeby wrocic do normalnego karmienia?


Jola, tak jak już pisałam, po miesiącu karmienia, zaczęły mnie boleć brodawki bo mała mi je zaczęła miażdżyć - głównie podczas nocnego karmienia.
Wtedy też przeszłam na karmienie przez kapturki.
I teraz karmię na zmianę: w dzień - normalnie, a w nocy/nad ranem - przez nakładki.
I nie mam problemów z przystawieniem Hani bezpośrednio do piersi, ale moja córcia to już przyzwyczajona jest do różnych form podawania mleka - potrafi pić z butelki (czasem podaję jej odciągnięte mleko) i bezpośrednio z piersi, przez kapturki i bez kapturków.
Po prostu nie widzi żadnej różnicy pomiędzy silikonem a bimbołkiem 😁
Choć może niezupełnie - pewnie gdyby miała wybór to piłaby cały czas przez nakładki 😉 Ale u nas obywa się bez krzyku - akceptuje to co dostaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...