Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

malstep napisał(a):
Jo-aneczka ,Marta Dzięki za odpowiedzi odnośnie pepuszka ,martwi mnie tylko ta wydzielina biała.
malstep, jak jagodzie odpadł kikut, to też przez dwa lub trzy dni coś tam się paprało ale pielęgnowałam tak jak z kikutem i już jest ok 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Witajcie mamusie i maleństwa 🙂
Kurcze, przez to ze nie mam u siebie netu, nie wiem co u Was a na zaległości nie mam czasu 😞 😞 😞 😠
Mam nadzieję, że wszystko dobrze u Was i waszych maleństw. 🙂 zaraz przelecę wasze posty bo ciekawa jestem co tam u Divianki I Alicji
Oj Laseczki, dzwonili dzisiaj do nas z wrocławia z tej kliniki. Termin zabiegu 3.10.2011 🤢 😮 🤢 🤔 Troszkę sie denerwuje, myślałam, że będzie troszke wieksza za nim będą ja cieli pod całkowitą narkozą 😞 😞 😞 😞 😞 😞 chyba umrę na zawał............ 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie dziewczyny, my właśnie wróciłysmy ze szpitala, ogólnie nic nie wiadomo dlaczego mała tak spadła na wadze, miała tą żółtaczkę z którą wyszła wtedy ze szpitala niby na poziomie dopuszczalnym ale u niej nie spadła potem, a czemu ta waga tak spadała nie wiadomo 😞 dostała antybiotyk i dużo kroplówek jak to stwierdzili na stan ogólny, zaczęła przybierać ale nie mamy jeszcze wagi urodzeniowej, mam ją wybudzać na jedzonko i sama dużo jeść by mieć dużo pokarmu. Bardzo dziękuję wszystkim za smsy, bo byłam tam sama nikt mnie nie odwiedzał tylko mąż późnymi wieczorami po pracy a że było o porze odwiedzin długo być nie mógł. Mam nadzieję że u Was wszystko dobrze i że dzieciaczki zdrowe.
Aniołek będziemy wszystkie mocno trzymały kciuki za Oliwkę żeby było dobrze, wiesz jest maleńka ale im młodszy organizm tym szybciej się regeneruje, pamiętam z zajęć że nawet jak coś ma taki maluszek uszkodzone to organizm potrafi sam zneleźć zastępstwo i ładnie sobie radzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 🙂

My dzisiaj od rana załatwiałyśmy z Tosią sprawy w urzędach, mamy już pesel i odebrane becikowe 😉 Tosię męczą okropne kolki od jakichś 2godzin 😞 płacze biedaczka strasznie 😞 chyba przez wczorajsze Karmi.... 🤨 🤔
Ja już ogarnęłam chatkę, ugotowałam zupkę teraz czas na jakieś jedzonko bo od rana tylko 1bulke słodką zdążyłam zjeść....
idę was doczytac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ann5353 napisał(a):
madalena20 napisał(a):
ann5353 gratulacje dla Hani z okazji skończonych 4 tygodni życia 🙂

Dziękujemy 😘 😘 😘
I składamy życzenia - wszystkiego co najlepsze i dużo zdróweczka - dla MARYSI z okazji ukończenia pierwszego miesiąca życia 🙂 🙂 🙂

DZIĘKUJEMY 🙂
I DZIEŃ DOBRY 🙂
Mmausie po SN jak u Was z trzymaniem moczu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniołek - będzie dobrze, musi być... tak jak Lydzia napisała, wszystkie zaciśniemy kciuki i malutka szybko wyzdrowieje 🙂

Diviana - miło ciebie znowu widzieć... a ile teraz Alusia waży?? I jak u ciebie z pokarmem?? A coś mówili na to, że nie jadłaś nabiału, by mała mniej ulewała?? Trzymam kciuki za szybkie tycie maleństwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniq, u mnie w miarę normalnie, tylko ja staram się odkąd przestało mnie boleć po nacinaniu ćwiczyć kilka razy dziennie mięśnie Koegla, tak nam radziła położna w SR i jak tylko mi się przypomni to zaciskam co trzeba kilka razy pod rząd 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniq u mnie też bez zmian
Foga Existence mi się wydaje że wasze maluchy mają kolki....moja Tosia jak się pręży, i robi czerwona jak burak jest wtedy niespokojna, jak dam cyca to coś tam pociągnie ale bardziej go szarpie niż je dlatego u nas egzamin zdaje smoczek bo to wtedy na nim się wyzywa. I podczas tych bóli słyszę też że strasznie w brzuszku jej się przewraca tak burczy....
Niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać aż te jelitka się przyzwyczają do nowej sytuacji 😉 ewentualnie wspomagać się herbatkami czy preparatami na kolkę ale np na moją Gabi żaden preparat nie działał i ok.3mce była męczarnia, płacz, noszenie na rękach i bujanie........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana witaj z powrotem 🙂 Trzymam kcuki za Alę niechszybko przybiera na wadze 😘 😘
Aniołek za Oliwkę również trzymam kciuki i życzę Wam powodzenia i dużo dużo zdrówka 😘 😘

Co do pępka to ja dzisiaj u Tosi zauważyłam krew zaschnięta i coś czarnego w środku, podczas nast. przebierania muszę to dokładnie obejrzeć i chyba też zadzwonić do położnej.
Dziewczyny a jak wy psikacie tym octinoseptem to jak to później osuszacie?? czekacie aż samo wyschnie i nakładacie pieluchę??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuje dziewczynki za dobre słowa 😉 😉 😉 😉
Divianka dobrze, że juz w domku jestescie 😉 Moja Oliwka tez słabo przybierała na wadze i dopiero po miesiacu odzyskała swoja wage urodzeniową. Także bedzie wszystko dobrze 😉 😉 😉 😉 😉 😉
A miałam się was jeszcze pytać, czy któremus z waszych dzieciaczków tez wyszedł pępek 🥴 🥴 🥴 🥴 Oliwce odpadł kikut w piąta dobe po urodzeniu, potem sie ładnie zagoił, choć tez troszkę krewki z niego leciało, a pare dni temu jej wyszedł 😮 😮 😮 😮 Chyba pójdę z Nią do lekarza, bo trzeba go jakos schować 🤢 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek82 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
Aniołek, Ksawierowi wyszedł pępek - po tym właśnie lekarka stwierdziła przepukline pępkową...


I co z tym zrobiła???????????????? To kurcze, juz ja rejstruje 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

no właśnie nic nie kazała z tym robić... powiedziała, że będziemy się martwić jak mały skończy 2 lata, bo przeważnie do tego wieku przepuklina sama się wchłania...
wiem, ze niektórzy lekarze zalecają naklejanie takich specjalnych plasterków na ten wystający pępek, ale są i zwolennicy i przeciwnicy tej metody, bo nie zawsze ona skutkuje...
wyczytałam też, ze można kłaść dzieciaczka na brzuszku-to też niby może pomóc we wchłonięciu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
Aniołek, Ksawierowi wyszedł pępek - po tym właśnie lekarka stwierdziła przepukline pępkową...


I co z tym zrobiła???????????????? To kurcze, juz ja rejstruje 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

no właśnie nic nie kazała z tym robić... powiedziała, że będziemy się martwić jak mały skończy 2 lata, bo przeważnie do tego wieku przepuklina sama się wchłania...
wiem, ze niektórzy lekarze zalecają naklejanie takich specjalnych plasterków na ten wystający pępek, ale są i zwolennicy i przeciwnicy tej metody, bo nie zawsze ona skutkuje...
wyczytałam też, ze można kłaść dzieciaczka na brzuszku-to też niby może pomóc we wchłonięciu...

juz zarejstrowalam oliwke na jutro. zobaczymy co powie pani doktor 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana - super, że już wróciłyście do domu. Teraz wwzystko powoli wróci do normy. A ty jedz kochana i karm Alutkę, żeby ładnie przybierała na wadze.
A tak z ciekawości zapytam - ile Ala straciła na wadze?
Aniołek - jeju, 3 październik - to naprawdę niedługo. Będziemy trzymać kciuki, żeby wszystko się udało i żeby Iliwka za miesiąc już była w pełni sił. A ty koleżanko to zawałem serca dziecka nie strasz 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moniq1984 napisał(a):
ann5353 napisał(a):
madalena20 napisał(a):
ann5353 gratulacje dla Hani z okazji skończonych 4 tygodni życia 🙂

Dziękujemy 😘 😘 😘
I składamy życzenia - wszystkiego co najlepsze i dużo zdróweczka - dla MARYSI z okazji ukończenia pierwszego miesiąca życia 🙂 🙂 🙂

DZIĘKUJEMY 🙂
I DZIEŃ DOBRY 🙂
Mmausie po SN jak u Was z trzymaniem moczu??


U mnie chyba ok, piszę chyba, bo nie czuję parcia na pęcherz, ale chyba zawory trzymają 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien Dobry!
existence foga moja mala tez nie spala w nocy, strasznie sie prezyla plakala i dopoki kupki nie zrobila ( a czasem trwalo to od 19 do 3 rano) od kilku dni odpukac jest juz lepiej, nie wiem czy to kropelki nareszcie zaczely dzialac czy pieczone jablka i cale dni przespane na brzuszku + masaze ale jest duuuuuzo lepiej, teraz budzi sie 1-2 razy w nocy na cyca i zmiane pampersa i spi dalej 🙂 🙂 🙂

aniolek diviana marta ja tez mocno trzymam kciuki za wasze dziewczynki!
co do karmienia przez nakladki to u nas nie ma innej opcji ( jak pisala jo-aneczka) u mnie praktycznie nie ma brodawek 😠 i tylko dzieki smoczkom jestem w stanie nakarmic Lilke piersia, nakladek nie chce bo w szpitalu przyzwyczaila sie do smoka i tak juz zostalo...

ja tez dzisiaj chcialam zalatwic becikowe i sie zalamalam ile papierkow trzeba miec...wiec jeszcze masa jezdzenia przede mna 🥴
i poszlysmy do osrodka zwazyc Lile...od wyjscia ze szpitala czyli w dwa tyg przytyla 360 gram i wazy teraz 4100...troszke malo mi sie wydaje ale pielegniarka mowila ze nie ma co sie martwic kazda waga jest inna a ona dobrze wyglada 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
U nas dziś nocka bardzo dobrze. Malutki jak zasnął o północy, to obudził się o 4 a potem po 7 😁
Koło 9 trochę marudził i się kręcił. Chciałam go przytulić (bo leżał koło mnie), dotykam go a on cały mokry 😮 Okazało się, że kawał prześcieradła jest przemoknięty moim mlekiem, bimboły normalnie jakby eksplodowały. I on biedny w tym leżał 😞

Pati ja mam identycznie ja Ty. Jak malutki zaśnie przy piersi, biorę go żeby mu się odbiło i tak leży sobie na brzuszku na mnie lub na mężu. Wtedy śpi jak aniołek. A jak go odkładamy, to wierci się, stęka. Właśnie z tym mamy największy problem 😞

Diviana super, że jesteście już w domku. Przebywanie w szpitalu jest okropne, coś o tym wiem. Mój synek też miał podawany antybiotyk i też nie wiedzą co się stało. Po prostu wykryli u niego infekcję ale nie zdołali dojść czym została ona spowodowana. Ale jesteś już w domku, wcinaj dużo i będzie dobrze 😁

aniołek trzymam kciuki za Oliwkę i za Ciebie. Wiem, że się denerwujesz. Ja jak wyszłam ze szpitala to powiedziałam do swojej mamy, że od teraz już zawsze będę żyła z gulą w żołądku, że zawsze już będę się bała. Ale bardzo pomaga mi myśl, że mój malutki ma takiego swojego prywatnego opiekuna w niebie, który nie pozwoli aby coś mu się stało 🙂 I naprawdę mi lżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie.
Wkoncu od rana mala mi zasnela jakos strasznie malo spala najwyzej 20 min nie moglam nic zrobic 😞

Diviana wkoncu w domu. to teraz czesciej bedziesz do nas zagladac..
aniolek no faktycznie szybko, ale dobrze, ze to juz niedlugo, bo przez te czekanie pewnie bardziej bys sie denerwowala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...