Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

hehe kornelka malego trzymasz na recach? 😜
daniela moj usnal,chyba z placzu. Dalej go mam na recach bo sie boje ze sie obudzi 🤢
kregoslup wola o pomoc 😞

http://www.youtube.com/watch?v=DhaJvQ205cY
zakochalam sie w tej piosence ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna891 napisał(a):
hehe kornelka malego trzymasz na recach? 😜
daniela moj usnal,chyba z placzu. Dalej go mam na recach bo sie boje ze sie obudzi 🤢
kregoslup wola o pomoc 😞


Moja właśnie przed chwilką usnęła ale zanim zasnęła to tak potwornie zabulgotało jej 2razy w brzuszku że aż ja na dłoni poczułam te bąble 😞 i oczywiście okropny, przeraźliwy płacz podczas tych bulgotek i biedna z tego płaczu aż się spociła bo czoło mokre 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justyna891 napisał(a):
hehe kornelka malego trzymasz na recach? 😜
daniela moj usnal,chyba z placzu. Dalej go mam na recach bo sie boje ze sie obudzi 🤢
kregoslup wola o pomoc 😞


karmiłam prawym biustem teraz na lewy przełożyłam, jakos sobie radzic trzeba ale i tak mi słabo idzie i karmienie i pisanie. ja 90 z obu piersi nie odciagne, oze ze 2 razy sie udalo i to przed karmieniem. jakby co to dobranoc kobitkimoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniela napisał(a):
Justyna891 napisał(a):
hehe kornelka malego trzymasz na recach? 😜
daniela moj usnal,chyba z placzu. Dalej go mam na recach bo sie boje ze sie obudzi 🤢
kregoslup wola o pomoc 😞


Moja właśnie przed chwilką usnęła ale zanim zasnęła to tak potwornie zabulgotało jej 2razy w brzuszku że aż ja na dłoni poczułam te bąble 😞 i oczywiście okropny, przeraźliwy płacz podczas tych bulgotek i biedna z tego płaczu aż się spociła bo czoło mokre 😞


ja te bulgotanie czesto czuje pod palcami 🤢 🤢 i sie boje ze dopoki sa to mu nie przejdzie 🤢
wczesniej jak puscil baka to tak zaczal plkac strasznie 😞
http://www.petronela.pl/informacje-o-produktach/windi/windi.html
co o tym myslisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
Crazy ja nie zauważyłam, wcześniej były to uśmiechy przez sen

Zmienilam Tosi pieluche kupka wodnista i zielona 😲 😮


dobry wieczór dziewczyny!!ja to mało pisze ale czytam Was codziennie.piszę mało bo mam mało czasu:/ wiadomo dzidzia,domowe obowiązki i jeszcze starsza córa która jest dosłownie żywym srebrem i wszędzie jej pełno jak tylko wraca ze szkoły.Mój mały też ostatnio ma kolki 😞 nie śpi prawie cały dzień,w nocy śpi większości ze mną przy cycu(tylko tak jest spokojny). Daniela[color=blue][/color] mój mały też ostatnio zrobił taką kupkę i niby ok,a wodniste robi codziennie i niby też wszystko ok(tak tu mówi lekarka wizytowa). Sebastian waży już 5400 więc ślicznie przybiera na wadze(nie dziwota tylko na cycu cały czas wisi) i mierzy już 60cm więc od urodzenia 4cm więcej.
Crazzzyyy[color=blue][/color] Sebastianek mój już się uśmiecha wcześniej chyba miał uśmiechy nie świadome ale teraz bardziej się uśmiecha kiedy np.się do niego mówi lub całuski wtedy uśmiecha się ustami ale wiadomo dźwięków nie wydaje.
siehankowa[color=blue][/color] mój krasnal też ma wysypaną buźkę może to trądzik niemowlęcy?ja mojemu przemywam przegotowaną wodą buźkę czasami nawet 2 razy dziennie.sprawdź jak reaguje ta wysypka jak np.wystawisz małego na słońce.mojemu wtedy robią się bardziej widoczne i czerwone te chrostki,a jak jest w domu w zimnym pomieszczeniu to mniej widać.A dziewczyny które już współżyją mam takie pytanko: jak u Was z tymi sprawami bo u nas jakoś teraz lipa jakbym w ogóle się nie nawilżała tam 😞 z po pierwszym porodzie tak nie miałam a teraz lipa 🥴. życzę spokojnej nocy bez kolek i innych nieprzyjemnych niespodzianek oraz wytrwałości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna891 napisał(a):
daniela napisał(a):
Justyna891 napisał(a):
hehe kornelka malego trzymasz na recach? 😜
daniela moj usnal,chyba z placzu. Dalej go mam na recach bo sie boje ze sie obudzi 🤢
kregoslup wola o pomoc 😞


Moja właśnie przed chwilką usnęła ale zanim zasnęła to tak potwornie zabulgotało jej 2razy w brzuszku że aż ja na dłoni poczułam te bąble 😞 i oczywiście okropny, przeraźliwy płacz podczas tych bulgotek i biedna z tego płaczu aż się spociła bo czoło mokre 😞


ja te bulgotanie czesto czuje pod palcami 🤢 🤢 i sie boje ze dopoki sa to mu nie przejdzie 🤢
wczesniej jak puscil baka to tak zaczal plkac strasznie 😞
http://www.petronela.pl/informacje-o-produktach/windi/windi.html
co o tym myslisz?


Ja już to kiedyś widziałam na Allegro ale jakoś wiesz nie specjalnie mi to odpowiada... 😞 nie jestem do tego przekonana no bo jak "tam" będziemy tym ingerować to mam wrażenie że dupcia się przyzwyczai i później bez tego "kateterka" ani rusz.
Musimy przetrzymać, wspomagać się herbatkami i preparatami w końcu musi przejść....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!
jeszcze nic nie przeczytałam, więc nie jestem na bieżąco... Dopiero teraz mam chwilę by w ogóle zajrzeć... Dziś miałyśmy tragiczny dzień... Ranek był piękny - Jagoda spała do... prawie 11 stej z przerwami na jedzenie.. za to późnej sie zaczęło.. płacz, prężenie i co chwila chciała cyca... Nie wiem jak ja mam co dwie godziny ją karmić skoro ona po 15 minutach znowu ssie wszystko co ma pod usteczkami (oprócz smoka oczywiście)... Normalnie załamka... chwilke na dworze po południu się uspokoiła.. a od 17stej koncert do prawie teraz... Od 18stej pomagała mi mama, bo m w pracy... ale Jagoda płakała tak, ze już nie miałam pomysłu co robić... oczywiście domagała sie cyca, jak już napiła się mleka, to znowu płacz, bo brzuszek pełny jak u bąka i chyba bolał... po kąpieli niedawno jeszcze troche popłakała a teraz z 15 minut temu usnęła wykończona płaczem..
Jestem padnięta i zarazem przybita bo nie wiem co jej jest...
Zobaczymy, co jutro powie nowy pan doktor, jedziemy na 8.00 na wizytę kontrolną po ukończeniu 4 tyg życia... mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i że może cos mądrego nam doradzi.. Bo moja rodzinka załamuje mnie teraz radami, że skoro mam zajeb***tą antylkokową butelkę to powinnam odciągać mleko i przez nią karmić dziecko, by nie miało kolek, bo przy piersi nałyka się powietrza i pewnie dlatego ma kolki...........ech.... już nie wiem co robić...

Dobra, teraz jak mała pozwoli zabieram się za czytanie tego, co dzis naskrobałyście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniela napisał(a):
Justyna891 napisał(a):
daniela napisał(a):
Justyna891 napisał(a):
hehe kornelka malego trzymasz na recach? 😜
daniela moj usnal,chyba z placzu. Dalej go mam na recach bo sie boje ze sie obudzi 🤢
kregoslup wola o pomoc 😞


Moja właśnie przed chwilką usnęła ale zanim zasnęła to tak potwornie zabulgotało jej 2razy w brzuszku że aż ja na dłoni poczułam te bąble 😞 i oczywiście okropny, przeraźliwy płacz podczas tych bulgotek i biedna z tego płaczu aż się spociła bo czoło mokre 😞


ja te bulgotanie czesto czuje pod palcami 🤢 🤢 i sie boje ze dopoki sa to mu nie przejdzie 🤢
wczesniej jak puscil baka to tak zaczal plkac strasznie 😞
http://www.petronela.pl/informacje-o-produktach/windi/windi.html
co o tym myslisz?


Ja już to kiedyś widziałam na Allegro ale jakoś wiesz nie specjalnie mi to odpowiada... 😞 nie jestem do tego przekonana no bo jak "tam" będziemy tym ingerować to mam wrażenie że dupcia się przyzwyczai i później bez tego "kateterka" ani rusz.
Musimy przetrzymać, wspomagać się herbatkami i preparatami w końcu musi przejść....


mi tez nie...nawet mnie to przeraza 🤢 damy razem rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna891 napisał(a):
daniela napisał(a):
Justyna891 napisał(a):
daniela napisał(a):
Justyna891 napisał(a):
hehe kornelka malego trzymasz na recach? 😜
daniela moj usnal,chyba z placzu. Dalej go mam na recach bo sie boje ze sie obudzi 🤢
kregoslup wola o pomoc 😞


Moja właśnie przed chwilką usnęła ale zanim zasnęła to tak potwornie zabulgotało jej 2razy w brzuszku że aż ja na dłoni poczułam te bąble 😞 i oczywiście okropny, przeraźliwy płacz podczas tych bulgotek i biedna z tego płaczu aż się spociła bo czoło mokre 😞


ja te bulgotanie czesto czuje pod palcami 🤢 🤢 i sie boje ze dopoki sa to mu nie przejdzie 🤢
wczesniej jak puscil baka to tak zaczal plkac strasznie 😞
http://www.petronela.pl/informacje-o-produktach/windi/windi.html
co o tym myslisz?


Ja już to kiedyś widziałam na Allegro ale jakoś wiesz nie specjalnie mi to odpowiada... 😞 nie jestem do tego przekonana no bo jak "tam" będziemy tym ingerować to mam wrażenie że dupcia się przyzwyczai i później bez tego "kateterka" ani rusz.
Musimy przetrzymać, wspomagać się herbatkami i preparatami w końcu musi przejść....


mi tez nie...nawet mnie to przeraza 🤢 damy razem rade 🙂


A co podajesz Norbiemu na kolki? Ja daję Infacol i Biogaje no ale jak widac to chyba nie działa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga wygląda na to że Jagódkę męczą kolki tak jak moją Tosię i Norberta Justyny 😞
Oj biedne te nasze dzieciaczki

Ja się już z Wami pożegnam. A wie ktoś co u Pati bo coś jej dawno nie było i Eleezy i Agapurki chyba czasu dziewczyny nie mają.

Madzia trzymam kciuki za nockę dzisiejszą, Wszystkim dzieciaczkom przespanej nocki i jak najmniej wstawania 😉

DOBRANOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witajcie - zdam tylko relację z wizyty u logopedy...badała budowę jej buziaka w środku 😮 sprawdzała napięcie języka i policzków i wyszło że ma rozwinięte wszystko jak u dwumiesięcznego smyka czyli wszystko w porządeczku 🤪
ja jestem umęczona po całotygodniowym jeżdżeniu po lekarzach ufff...
jutro za to jedziemy na działeczkę do rodziców to sobie odpocznę hihi,dostanę obiadek pod nos no i caly dzień na świeżym powietrzu 🙂

no a co do jazdy samochodem - to my mamy sharana 7-mio osobowego i zazwyczaj prowadzi mąz a ja w środku między dwoma fotelikami i jeden starszak z przodu a drugi z tyłu ot i tak sobie radzimy 😉 😜

idę spać 🤔 bo padam - DOBRANOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałam..

madalena - trzymam kciuki za Was, będzie dobrze 🙂

Kurcze.. ja już nie wiem co jest... Mała niby śpi a się wierci i na dodatek wydaje z siebie jakieś dziwne dzwięki najpierw coś jakby chciała odchrząknąć, potem jakby chrumkanie a teraz przy oddychaniu od czasu do czasu dziwnie "pieje"... no idzie fioła dostać z tego wszystkiego 🤢 🤢 🤢 🤢

Uciekam kochane.. dobranoc....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joan, no właśnie ta wysypka na buzce jest raz bardziej czerwona a raz mniej 😮 z tym ze ksawier ma jeszcze na rączkach i na pleckach, wiec to raczej nie trądzik... na razie za radą marty kąpiemy w krochmalu, buzkę też przemywam przegotowaną wodą i czekamy na efekty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien Dobry! wkoncu ☺️
u nas ostatnie dwa dni byly straszne...na 40 godzin Lilka przespala jakies 5 reszte plakala, usypiala na 5 minut i budzila sie z krzykiem,caly czas musialam ja przytulac bo inaczej wrzeszczala...cuda tu sie dzialy, przelewanie jajka nad glowka lizanie czola sprawdzanie czy nie jest przelamana i mierzenie...w pewnym momencie nie wytrzzymalam i warknelam na nia 😞myslalam ze po co mi to bylo ze si enie nadaje itp. ☺️plakalam razem z nia i nie wiedzielam jak jej pomoc...a okazalo sie ze ona...byla glodna, plula moim mlekiem, ja myslalam ze jest najedzona i dlatego a jej nie chcialo sie pic tylko jesc ☺️ dopiero jak jej dalam modyfikowane to sie uspokoila... 😞a ja nie dopuszczalam mysli ze z moim mlekiem cos moze byc nie tak 😞tak z dnia na dzien przestala sie najadac?tym bardziej mi glupio ze np. fodze pisalam zeby bez oporow podala mm a w tym czasie moje dziecko krzyczalo z glodu ☺️ 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mamusie 🙂
Troszkę nas nie było ale już jesteśmy 🙂
Najpierw odpiszę do Was ,a potem napiszę co u mnie 🙂

Foga moja Nadia jak ją męczy brzusio ma właśnie taki niespokojny sen...Chrąka, czasami stęka, wierci się ,a niekiedy płacze przez sen 😞 wtedy wiem,że to jej brzusio dokucza i Sab simleks i po bólu, bulgocze,jej w brzuszku, alenie boli ją bo słychaać tylko bulgotki, ale nie więrci się nie stęka i śpi spokijnie 🙂
Daniela dziękuję za troskę 🙂 U nas ostatnio troszkę więcej ganiania było ostatnio i wyjazd do rodziców na wekend więc po prostu pomiędzy bólami brzusia Nadi próbowałam nas spakować, uprać, prasować posprzątać i ugotować dwa obiady, a i jeszcze wizyta u pediatry była więc czasu najzwyklej mi zabrakło i się nie odzywałam...Ja nie wiem czy to co ma Nadia to kolki, ale na to mi wygląda...ostatnio się pojawiły właśnie te bulgotki i wszystko o czym pisałaś Daniela z dziewvczynami...Ja daję Nadi sab simplex jak widzę,że jest źle i na prawdę dają radę. Dziewczyny kupcie te kropelki i dajcie skoro inne specyfiki są za słabe i nieskuteczne...Moja mama i m az mówą żeby nie ingerować i tyle nie dawać bo dziecko małe i lekami ,żeby nie zaszkodzić, ale ja jak widziałam tą skrzywiona minkę Nadi i ten płacz, który ewidentnie świadczył o bólu nie jestem w stanie pozwolić cierpieć mojej maleńkiej...więc daję kropelki wtedy, kiedy uważam,że są potrzebne i juuż, a jak widzę ich skuteczność to mi serce rośnie i komentarze wszystkich wpuszczam jednym,a wypuszczam drugim uchem
Uśmiech nie wiem czy to możliwe, ale Nadia uśmiechnęła się do mnie jak jej coś powiedziałam i uśmiechnęłam do niej,jak miała 4 tygodnie 🙂 🙂mąż akurat to zobaczył i mówi,że jest zazdrosny 🙂 🙂 🙂 🙂 a i Nadi się usmiecha jak kładę ją na przewijaku i włączam jej karuzelę 🙂 Na pewno ją lubi 🙂
Madziu Kochana terqaz ja spłacę swój dług i tak ja Ty się za nas modliłaś teraz ja będę się modlić za Ciebie i Szymonka...
Kornelka moje krwawienie po cc trwało ok 2 i pół tygodnia. ładnie mnie wyczyścili i mam spokój, brzusio twardy i boli i robi się takla kulka z macicy jak z małą na spacerze dłużej jestem...a CO DO FLACZKA TEŻ GO MAM 😞 Dlatego smaruję kremami wyszczuplającymi i dodatkowo zakupiłam gorset wyszczuplający i chodzę w nim aby mi ta skura tak nie wisiała 😞 a co do kilogramów które pozostały to nawet nie chce mówić 😞
Mapa ja biorę pharmaton matruelle

U nas w sumie od piątku walczę z wysypką nie wiem czy to nie skaza bo dużo nabiału jadłam, ale trochę jest to dziwne bo krosteczki sa tylko póki co odpukać na czole, ostatnio na uszkach a teraz wyszły jeszcze na policzkach. Smaruje to sudokremem i ładnie schodzą ale wychodzą nowe... 😞 Najpierw czerwone są takie a potem tak bledną...Zasatawiamy się z m czy to nie od naszego proszku, bo Nadi buzia ma w czasie noszenia do odbicia styczność z naszą odzieżą...
Troszkę ta wysypka mnie zdołowała jem teraz znacznie mniej nabiału właściewie tylko rano jeden mleczny start i tyle a potem tylko biszkopty sucharki ciastka francuskie i jakiś obadek, ale martwię się że na takim menu Nadia nie będzie przybierała, ale co nowego włączę to dziecko ma takie bóle brzuszka,że szok 😞 😞
W czwartek byliśmy na pierwszej wizycie u pediatry Nadia ważyła 4140 czyli na tydzień przybiera 220 nie wiem czy to dużo czy nie, ale Pani doktor była zadowolona 🙂
No i na koniec wiadeomo nie może być wszystko suuuuper 😞 Mała ma małą przepuklinkę pępowinkową 😞 Za dwa tygodnie idziemy na szczepienie i jak Pani doktor zobaczy,że pępek bardziej wyszedł to mamy zacząć go zakleja...
Siehankopwa Twój Ksawier chyba też to ma prawda? Wiesz może coś więcej na ten temat bo ja nie chce wchodzić na net i oczytać się głupot 😞 😞

a chyba Ty Mapa pytałaś o ten znaczny wzrost dziecka po 3 tygodniu. My właśnie wczoraj założyliśmy ubranko 62 i obawiam się,że za tydzień po praniu będziemy śpioszki musieli odłożyć do pudła i zapomnić o nich bo już wczoraj były takie akurat...

A i tak z dobrych wieści to my od wczoraj jesteśmy na wsi u rodziców więc małą miał się kto zająć a ja miałam czas aby nadrobić zaległe 3 dni na mamusiach 🙂 Wszyscy są mała zachwyceni i naszą ją na rękach nawet jeść i spać jej nie dadzą bo cieszą się,że nie śpi i ma oczy otrwarte 🙂 🤪 🤢 a moja mama zwariowała nawet w nocy jak zmiana pieluszki oikarmienie było to do nas przyszła...jak by mogła to by piersią karmiła 🤪 🤪 🤪 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
Dzien Dobry! wkoncu ☺️
u nas ostatnie dwa dni byly straszne...na 40 godzin Lilka przespala jakies 5 reszte plakala, usypiala na 5 minut i budzila sie z krzykiem,caly czas musialam ja przytulac bo inaczej wrzeszczala...cuda tu sie dzialy, przelewanie jajka nad glowka lizanie czola sprawdzanie czy nie jest przelamana i mierzenie...w pewnym momencie nie wytrzzymalam i warknelam na nia 😞myslalam ze po co mi to bylo ze si enie nadaje itp. ☺️plakalam razem z nia i nie wiedzielam jak jej pomoc...a okazalo sie ze ona...byla glodna, plula moim mlekiem, ja myslalam ze jest najedzona i dlatego a jej nie chcialo sie pic tylko jesc ☺️ dopiero jak jej dalam modyfikowane to sie uspokoila... 😞a ja nie dopuszczalam mysli ze z moim mlekiem cos moze byc nie tak 😞tak z dnia na dzien przestala sie najadac?tym bardziej mi glupio ze np. fodze pisalam zeby bez oporow podala mm a w tym czasie moje dziecko krzyczalo z glodu ☺️ 😞


Paninka a może smak Twojego mleka dziecku nie podchodzi? Myślałaś o tym m0oże???
Ja piję te herbatki z hipa 3 razy na dzień i wydaje mi się,że mleko jest po nich słodkie 🙂 Może posmakuj swojego mleka oceń może to to? Nie wiem a bardzo chciałabym Ci jakoś pomóc 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pati dziekuje kochana!mysle ze nie o smak chodzi bo ona chetnie ciagnie cyca, teraz tez juz pol godz wisi...mysle ze on nie jest tak pozywny jak ona potrzebuje 🥴zreszta aktywny mam tylko jeden cyc...w drugim juz wogole nie mam pokarmu 😞nie pomagaja herbatki dostawianie lili i odciaganie laktatorem 🤨zreszta nie ma co odciagac bo on jest juz caly czas pusty...z drugiego niby tryska ale widocznie slabe to mleko...zaraz przyjedzie polozna bedziemy cos radzic ale jakos bez nadziei...czujeze niestety moja przygoda z karmieniem powoli sie konczy 😞
tak zastanawiam sie czy to nie wina tego ze jakos szybko chudne, mimo ze staram sie jesc duzo to od porodu spadlo mi 18 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a co do krwawienia to ja nadal mam 🤔 sa dni kiedy juz wogole nie leci a potem nagle dosc sporo...one moga sie pojawiac do 6 tygodni tak?

Pati zeby Lilka nie miala kontaktu z naszymi ciuchami to zawsze najpier przewieszam sobie przez ramie jej pieluszke tetrowo i dopiero ja podnosze 😘

ja od wyjscia ze szpitala musialam radzic sobie sama...tzn. moglam tesciowa prosic ale jakos mi sie to nie widzialo...ale na szczescie od poniedzialku m. idzie na urlop i trzy tyg bedzie z nami 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.

Pati jeśli ta wysypka jest tylko na buźce to możliwe że to trądzik niemowlęcy. Przemywaj buźkę przegotowaną wodą. Co do smarowania to oczywiście można, sudocremem też bo on nawet jest na takie sprawy, ale nie za często, bo wiesz jak to z trądzikiem jest.

Paninka trzymaj się, pamiętaj nie cyc się liczy a ty i twoje uczucia do małej. Po co jej płacząca zestresowana mama tym, że dziecko się nie najada. Skoro trzeba będzie podać mm, to podaj. Obie będziecie spokojniejsze
i szczęśliwsze, a to najważniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...