Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
malstep ja podaje espumisan i bioGaie u nas na szczescie pomagaja ale rezultaty bylo widac po okolo tygodniu stosowania, o tych niemieckich kropelkach to np. jo-aneczka moze Ci napisac bo na pewno je podawala...
a jak Twoje prawko? bo ja bardzo trzymalam kciuki i ciekawa jestem czy Ci pomogly 😉

wlasnie jesli chodzi o bioGaie wczoraj skonczyly nam sie i odpukac od jakis 2 tygodnia kolki sie nie pojawiaja i zastanawiam sie czy kupic kolejne opakowanie i dalej stosowac? czy moze obejdzie sie juz bez nich?

I jeszcze pytanie o kupe...wczoraj Lilka zorbila ogromna kupe, az sie zastanawialismy gdzie to sie w takim malym czlowieczku zmiescilo...zastanawiam sie czy to od tego mleka modyfikowanego czy od tego ze zaczelam herbatki ziolowe i koperek pic..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Hej 🙂
U nas nocka też taka sobie - malutką chyba brzuszek bolał. Coś musiałam zjeść tylko nie wiem co...
Paninka u mojej małej ilość kupek się zmniejszyła, za to wzrosła objętość. Wydaje mi się, że to normalne - dzieciątka są coraz starsze 🙂 Ale może niech się jeszcze inne mamusie wypowiedzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuję Paninka za odpowiedź.
A bez problemu pogę podac maluchowi to co piszesz bez skonsultowania z lekarzem.Ty z kimś to konsultowałaś?Obydwa preparaty podawałaś jednocześnie? boże bo już zaczynam się stresować i nie wiem co robić.A żadko teraz tu do was zaglądam bo nie mam czasu i nie czytam o waszych sposobach na kolki,a wiem że pewnie nie tylko mój Franio ma taki problem.
Dzięki za kciuki z prawkem,zdałam za 3 razem ale to jeszcze jak w ciąży byłam chyba jakoś w 8 miesiącu mi się udało zdać;-) ale trochę mnie przeorali zanim zdałam;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malsteprozmawialam z polozna a akurat trafila mi sie bardzo fajna i konkretna babka co zna sie na tym i wie co mowi 🙂 i dziewczyny na forum tez polecaly i podaja swoim maluchom espumisan podaje 3 razy dziennie a bioGaie raz wieczorem po kapieli...tylko jak mowie po dluzszym stosowaniu bylo widac efekt i polozna twierdzila ze to naturalne krople sa i nie zaszkodza, dla pewnosci pytalam jeszcze pediatre i potwierdzila 🙂wiec bez obawy mozesz je zaserwowac franiowi, ja jeszcze bardzo duzo Lilke klade na brzuszku w dzien jak w domu jestesmy to caly czas na nim spi, i duzo jablek pieczonych albo gotowanych jadlam...teraz jeszcze pije herbatke koperkowa z hipp i na pobudzenie laktacji z herbapolu (ona tez dziala na gazy w jelitkach) i Lila baki jak stary chlop wali 🤪 🤪 i jeszcze dociskam jej nozki do brzuszka, albo okreznymi ruchami masuje... a dziewczyny na forum jeszcze polecaly ciepla kapiel, termofor albo podgrzana zelazkiem pieluszke klasc na brzuszek lub cieplym strumieniem suszarki ogrzewac brzuszek ale nie wiem czy to dziala bo nie praktykowalam...poprobuj moze u Was cos zadziala...trzymam kciuki za Was 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paninka napisał(a):
malsteprozmawialam z polozna a akurat trafila mi sie bardzo fajna i konkretna babka co zna sie na tym i wie co mowi 🙂 i dziewczyny na forum tez polecaly i podaja swoim maluchom espumisan podaje 3 razy dziennie a bioGaie raz wieczorem po kapieli...tylko jak mowie po dluzszym stosowaniu bylo widac efekt i polozna twierdzila ze to naturalne krople sa i nie zaszkodza, dla pewnosci pytalam jeszcze pediatre i potwierdzila 🙂wiec bez obawy mozesz je zaserwowac franiowi, ja jeszcze bardzo duzo Lilke klade na brzuszku w dzien jak w domu jestesmy to caly czas na nim spi, i duzo jablek pieczonych albo gotowanych jadlam...teraz jeszcze pije herbatke koperkowa z hipp i na pobudzenie laktacji z herbapolu (ona tez dziala na gazy w jelitkach) i Lila baki jak stary chlop wali 🤪 🤪 i jeszcze dociskam jej nozki do brzuszka, albo okreznymi ruchami masuje... a dziewczyny na forum jeszcze polecaly ciepla kapiel, termofor albo podgrzana zelazkiem pieluszke klasc na brzuszek lub cieplym strumieniem suszarki ogrzewac brzuszek ale nie wiem czy to dziala bo nie praktykowalam...poprobuj moze u Was cos zadziala...trzymam kciuki za Was 😘

wielkie dzięki ,wysyłam męża do apteki.A to jak powiem w aptece te nazwy to będą wiedzieli że to dla niemowlaka ma być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta lion dziękuję serdecznie spróbuje przemywać wodą przegotowaną i tym sudokremem i zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Za dwa tygodnie mamy wizyte przed szcepieniem to zobaczymy czy zejdzie czy nie i jak nie to zobaczymy co doktor na to poradzi...
Paninka my też nosimy pieluszkę jak Nadia do nads przytulona przy odbiciu
Jo aneczka jestem u rodziców i tu nie mam linka do tej stronki z gorsetem ale jak wrócimy do domu i będę na swoim kompie jak przypomnisz to podrzucę linka na gorsecik, który mam to takie jakby rajstopy mocno opinające od kolan aż pod biust. Mają nawet dziurkę i nie trzeba zdejmować żeby siusiu zrobić tylko trzeba bez majtusiów chodzić gdyby chceić korzystać z tego dobrodziejstwa 🙂
Mapa my kąpiemy w na foczcre i wody lejemy tyle,żeby mała miała zanurząoną troszkę cipuszkę ja ją kąpię, a mąż polewa ciałko wodą ,żeby jej było cieplutko i uona to uwielbia 🙂
Siehankowa dziękuiję za info odnośnie wysypki i przepuklinki
Dziewczyny a Wy po co co 3 godziny pokarm odciągacie??? Moja Nadia je w dzień co 2-3 godziny, a jak w nocy śpi dłużej to po prostu przy przebieraniu jej przed karmieniem kapie z obu ale nie odciągam...Ja odciągam ty;lko jak np wiem,że będzie jakieś wyjście np do lekarza na konkretną godzinę, albo jak była u mnie fryzjerka i wiedziałam,że może się zdarzyć ,że będzie farbę zakładać a jak Nadi zachce się jeść to,żeby tatuś głód na chwilkę zażegnał zazwyczaj dawałam tak 40 mililitrów na uspokojenie głodu, a teraz na wizycie zapytałam Panią doktor i powiedziała,że 70 powinna zjadać i faktycznie po 70 ma ful pod korek i beka jak stary 🙂 🙂 Bo właśnie jak jechaliśmy do rodziców ściągnęłam i jak przyjechaliśmy dała jej babcia z butelki to po 70 widać,że miała dość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nocka nie przespana.Norbertowi po tych kolkach noc z dniem sie pomylily 😮 w nocy marudzil i plakal za to teraz tez nie spi,mam nadzieje ze wroci do normalnosci:P
ciekawe jak Tosia Danieli. oby ona dala sie mamie wyspac 🙂
chyba tez sprobuje tych kropli,ale to jak maly antybiotyk odstawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie u nas nocka w miarę ok ale ale od 5 mały znów spać nie może- chyba przez te leki (ma luźną kupkę i mocno stęka przed bąkiem i kupą) mam nadzieję, że po odstawieniu "prochów" wszystko wróci do normy.
A tak dla odmiany chyba mnie coś zaczyna brać 😠 co można brać na przeziębienie jak się karmi piersią??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paninka jak ja zaczęłam podawać mm to moja też kupy takie robi że hej, pampers to z kilogram waży.
Tylko że dziś kupy znów są zielone 😞 nie wiem co się dzieje, przez moją głupotę bo zapomniałam wczoraj podać kropelek w nocy była strasznie marudna i nad ranem też. Alicja też zauważyłam że odkąd karmię butlą nie chce tak ssać piersi 😞 jak jest pełno to ssie a potem jak jest mniej to jej się nie chce i płacze, dziś ją armiłam po 2 godziny a i tak nie wyjadła do końca i chce butle, z której wyjada 60 ml i widze że jest jej mało 😞 wcześniej jak dobrze wyjadała z cyców to 40 ml jej wystarczało 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
Justyna891 napisał(a):
lydzia a jakie leki bierze Szymek?


augmentin, mucosolwan, atrovent i lakcid no i syrop prawoślazowy


Sporo tego.. takie malenstwa juz musza byc faszerowane prochami 😞 moj bierze ospamox i lakcid oslonowo. I tez takie luzne kupki robi,wlasnie zastanawialam sie czy od tego? zobaczymy jutro.
Diviana nie zadreczaj sie.Najwazniejsze zeby Alicja sie najadla.Karmienie piersia sprawia ci chyba coraz mniej radosci.
A propo ja nie karmie piersia,juz w czasie ciazy podjelam taka decyzje.Czasami mam wrazenie ze panuje teza "kobieta musi wykarmic swoje dziecko piersia".Jesli ktoras podjela decyzje o karmieniu mm to jest wyrodna matka.Pamietam wzrok poloznej kiedy chciala dostawic mi malego do piersi a ja powiedzialam NIE. "o boze ale jak to?.." tak to-nie czuje sie zla matka,moje dziecko je zdrowe i wartosciowe mleko,i chyba na korzysta na tym widzac usmiechnieta mame a nie zadreczona rozterkami laktacyjnymi.I nie ma tak ze karmiac piersia ma sie lepszy kontakt z dzieckiem,codziennie poznajemy sie bardziej i uczucia sa wazniejsze a nie sposoby wykarmienia.
No musialam to powiedziec bo jesli jeszcze raz uslysze ze jestem wyrodna matka to pier**olca dostane 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
ale pustki tu dziś 😉 Wszystkie mamy pewnie na spacerkach.
Moja Hania też "gada". Takie słodkie grrr, głłł, uwielbiam to 🙂
No i doczekałam się uśmiechu. Jeszcze przedwczoraj pisałam, że się nie uśmiecha, a tu wczoraj... niespodzianka 😁 😁 😁
Malstep - na forum na naszej stronce podawałam namiary na dystrybutora kropelek na kolkę - Sab Simplexu. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 tygodnia życia i podaje się go 15 kropli co 4-6 godzin (przed karmieniem). Jeśli jest podawany młodszym dzieciom to dawkowanie trzeba skonsultować z pediatrą bo na ulotce tego nie ma.
Jak będziesz zainteresowana to zajrzyj tam - sporo z nas podaje dzieciom te kropelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moja Lila usmiecha sie swiadomie od okolo tygodnia 🙂 🙂 🙂 i zostawilam ja z tesciowa na 3 godzinki a my pojechalismy na zakupy ale....nic nie kupilam nawet nie przymierzylam bo wszedzie bylo pelno rodzicow z wozkami i maluszkami i jak glupia latalam pospieszalam wszystkich zeby juz wracac do domu...a moja coreczka obudzila sie dostalam od babci butle i poszla spac dalej...nawet sie nie zorientowala ze mnie nie ma 🤪 🙃a mnie chwile po wyjsciu z domu piersi strasznie rozbolaly ( nawet ten pusty) a w tej drugiej to naplynelo mleka ze dla dwojki by starczylo 🤪
pierwszy raz polozylam ja dzisiaj na mate edukacyjna ale to chyba jeszcze za wczesnie bo srednio zainteresowana byla, jak melodyjki z maty jej wlaczalam to sluchala przez chwile i na tym koniec...za jakis czas znowu sprobujemy 🙂 🙂 🙂

ale wam zazdroszcze tego gaworzenia, juz nie moge sie doczekac az Lila zacznie 😁

jakie mleko modyfikowane podajecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justyna mi nie chodzi o to, że nie chce małej karmić mm nie mam nic przeciwko, ważne żeby była najedzona, tylko że mała się wycwaniła i nie chce cyca ciągnąć wystarczająco bo wie że dostanie butle i przez to karmienie robi się masakrą, ja się umęczę przez 2 godz, ona też bo tylko ciągnie i puszcza cyca, ale zawsze coś tam wypije, no a w końcu butla i jak sobie pomyślę że mogłabym dać butle i karmienie trwałoby 10 min, a tak dwie godziny to mi się coś robi.
Paninka ja daję małej bebilon pepti czy jakoś tak
U mnie mała dziś ulewa 😞 i sama nie wiem po czym bo diety nie złamałam, jedyne co to tymianku do schabu dodałam i może od tego 😞 cały dzień marudzi i trzeba ją na rękach nosić i to dosłownie jak się siedzi i ma ją na rękach to też płacze i ciągle marudzi, a na kupy których robi sstrasznie dużo mocno się pręży 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesć dziewczyny 🙂 Podczytuje Was od czasów ciąży regularnie i podbieram Wasze sposoby na różne problemy wcześniej ciążowe teraz z maluszkami. Dajecie mi wsparcie nawet o tym nie wiedząc 🙂 Czytam jak Wam ciężko i wiem że nie tylko ja płacze i nie tylko moje dziecko ma problemy.A mieszkam w Anglii i jestem daleko od rodziny.Mama była tylko 2 tyg a ja sama zmagam się ze wszystkim.Mój partner pracuje od rana do wieczora.A ja wczesniej byłam straszną pedantką a teraz dzięki Wam mam w nosie to że dom jest nie do poznania w negatywnym tego słowa znaczeniu 🤔 Ja też urodziłam w sierpniu kochanego syneczka.Jest cudowny ale często ma problemy z brzuszkiem.Próbowałam już Infacolu herbatek hippa plantexu.Mama przysłała mi espumisan ale nic nie działa. Nie karmię piersią( przez co dzieki Wam nie robie sobie już wyrzutów 🙂)wiec tto nie wina jedzenia. Nie wiem już co robić.Wiem że Magdalena ma namiary na sprzedawcę Sab simplexu i bardzo bym prosiła jeśli jest taka możliwość o podanie mi ich. Boje się zamówić od nieznanego sprzedawcy bo to chodzi o moją dzidzię a jak podam mu coś co mu zaszkodzi? Boże wiedziałam że będzie ciężko ale że aż tak to nie 😞 Pomóżcie mi dziewczyny proszę. I jeśli sie zgodzicie to się do Was przyłączę 🙂 Chciałam już jakiś czas ale jakos tak byłyście zrzyte że się wstydziłam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
brunia86 witaj! nie ma czego sie wstydzic! im nas wiecej tym lepiej...razniej i wogole w wiekszym gronie latwiej sobie radzic z problemami i jest z kim podzielic sie radosciami i watpliwosciami ( przynajmniej aj tak mam) 😉 😉 😉
u mnie espumisan po tygodniu zaczal dzialac, polozna mowila ze jednorazowe podanie nie rozwiaze problemu...ile czasu go podawalas?kilka stron wczesniej pisalam malstep o moich sposobach na kolke...moze cos dla siebie wybierzesz 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paninka próbuje wszystkiego :/ czasami suszarka działa na chwile albo odkurzacz ... No ja daje espumisan od środy (wiem że to za wczesnie ale mama konsultowała to z lekarzem w Polsce i powiedział ze mogę podac mniejszą dawke nie maksyalną) No wiec daję 10 kropli rano i10 wieczorem.Próbowałam też wody koperkowej ale wydawało mi się że zaczął od tego ulewać i to bardzo więc przestałam go dawać. Poprostu tak mi go szkoda bo nawet w ciągu dnia się pręży i popłakuje a wieczorem to już ryczy wniebogłosy 😞 Ręce mi już opadają.
Magdalena bardzo Ci wspólczuję. Ja mam monitor TT i jestem bardzo zadowolona, chciałam kupić Angel ale zapytałam w sklepie czym się różnią to mi powiedzieli że ceną, więc wzięłam tańszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...