Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Dzień dobry.u nas noc dość spokojna mały spał w łóżeczku od 21-1:30,a potem po przebraniu pieluszki spał ze mną przy piersi i tak pospał prawie do 5 rano.zawsze po piątej coś mu przeszkadza i tak na ogół do 6 lub 6:30 się męczy chociasz nie wiem o co chodzi bo kupki i bączki ładnie puszka a pręży się jakby nie mógł się załatwić 🤨. mój dalej strasznie charczy ale tak jak napisała brunia86 zawsze odpowiadają tu że wszystko jest ok 😠. Teraz Sebastianek mi ładnie śpi ale nie w łóżeczku tylko foteliku samochodowym bo jak tylko daje go do łóżeczka w dzień to od razu się budzi 😞,a ja oczywiście muszę dom ogarnąć i pranie zrobić.miłego dzionka dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brunia86 witaj u nas 🙂
Dziewczyny czy Wasze maluszki trzymają głowę na prosto? Moja Nadia trzyma tylko na prawej lub lewej stronie, nie wiem czy to dobrze i iedy to powinno zaniknąć, wiem,że Moniczek jakąś podusię kupowała żeby Tosia trzymała głowę na prosto, jakie były przesłanki do tego i w jakim wieku powinno dziecko główkę tak trzymać?
Zauważyłąm też ,że Nadia czasami śpi tak niespokojnie i piszczy, doktor powiedziałą,że to wiotka krtań, a ja już nie dopytałam czy to zniknie i kiedy i jakie są konsekfencje tego???czy w ogóle są?
No i wczoraj zauważyłąm u Nadi na podniebieniu białą krostę 😞 Nie wiem co to wiem,że jo aneczka chyba miała podobny problem ze swoją niunią i jakiś środekna a kupiła możecie mi coś podpowiedzieć? Co by się stało gdybym tego nie zauważyła i nie leczyła???
Daniela czaderskie zdjątko Tosi w avatarze 🙂 🙂
A i w co wy w domu dzieci ubieracie? Ja mieszkam w bloku na parterze i nie mam za ciepło 😞 Na wekend u rodziców jak byłam naplili w piecu i było ciepło, a tu po powrocie u nas niby 20-21 stopni ale jakoś tak zimno się wydaje i ubrałam Nadie w body długe i pluszowego pajacyka i wyciagnęłam kołderkę i już nie śpi pod kocem bo wydaje mi się,że już pora?A u Was jak to wygląda??Ocipieje z tym ubieraniem małej 😞
Madalena torcik zaje****sty 🙂
Aniołku moja Nadia jeszcze w prawie każdą pieluzkę kupka, ale jest młodsza od Twojego Maleństwa...Właśnie dziewczyny do kiedy tak może być,że co pampers to kupa
existence co do tego co napisałąś a propo jedzenia i karmienia piersią też się z tobą nie zgodzę , bo organizm kobiety karmiącej jesttak przystosowany w czasie karmienia,że produkuje pełno wartościowy pokarm dla twojego dziecka, jeżeli Ty w diecie nie dostarczasz jakiegoś skłądnika, to organizm ściąga z ciebie, i dzieckodostaje pełnowartościowe mleczko 🙂 Jednak minus jest taki,że odbija się to na zdrowiu matki bo jak nie dosztarczasz np wapnia w produktach spożywanych to wtedy ubywa Ci z Twoich kościczy żebów np. Mam nadzieję ,ze naoisałąm zrozumiale 🙂
No i jeszcze chciałam dopytać ile Wasze dzieciaczki Teraz sypiają czy cały czas z przerwami na karmienie?
a i ile powinno dziecko tyć w ciągu tygodnia,żeby było ok?Bo mam trochę kompleks, mOjego męża brata syn starszy od Nadi o 3 tygodnie i waży już 5500, a Nadi w tamtym tygodniu ważyła 4140 I TROSZKĘ MARTWIĘ SIĘ czy mam odpowiednią ilość pokarmu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia dziękuję Ci za tak wyczerpującą odpowiedź 🙂 😘 😘 już sobie zapisałam do ulubionych co by mieć pod ręką Twoje rady 🙂
Pati ja w domu mam tylko 18-19st więc u Ciebie cieplutko w porównaniu do mnie 🙂 Przykrywam kołderką a ubieram body na kr. rękaw i bluzeczkę + spodenki i skarpetki. Na noc pajacyk lub śpiochy i koszulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati, u nas to nie była krostka tylko biała plamka. To była pleśniawka. Ja początkowo podałam Aphtin, ale nie zadziałał. Co więcej, wkrótce plamek na języczku przybyło 😞
Te plamki mogą się oczywiście pojawić wszędzie: na języku, podniebieniu i dziąsełkach.
Po konsultacji z pediatrą zwalczyłam je bardzo szybko, ale potrzebny był lek na receptę - syrop Fluconazin i Dicoflor w proszku.
Zarówno syrop jak i Dicoflor podawałam na smoczku. Maczałam go w syropie a potem obtaczałam w Dicoflorze.
Pati, wrzuć mi proszę link do gorsetu - majtasów wyszczuplających. To co napisałaś brzmi obiecująco 😉
A co do przybierania dziecka na wadze - dla dzieci w naszym wieku, norma to 150-200 gram tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę jeść obiad Tosia postękuję więc się chyba budzić będzie. Zjem i mimo tego że czuję się paskudnie wyjdę z nią na dwór bo takie słonko ładne świeci aż szkoda żeby niunia się w domku kisiła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pati123 napisał(a):
brunia86 witaj u nas 🙂
Dziewczyny czy Wasze maluszki trzymają głowę na prosto? Moja Nadia trzyma tylko na prawej lub lewej stronie, nie wiem czy to dobrze i iedy to powinno zaniknąć, wiem,że Moniczek jakąś podusię kupowała żeby Tosia trzymała głowę na prosto, jakie były przesłanki do tego i w jakim wieku powinno dziecko główkę tak trzymać?
Zauważyłąm też ,że Nadia czasami śpi tak niespokojnie i piszczy, doktor powiedziałą,że to wiotka krtań, a ja już nie dopytałam czy to zniknie i kiedy i jakie są konsekfencje tego???czy w ogóle są?
No i wczoraj zauważyłąm u Nadi na podniebieniu białą krostę 😞 Nie wiem co to wiem,że jo aneczka chyba miała podobny problem ze swoją niunią i jakiś środekna a kupiła możecie mi coś podpowiedzieć? Co by się stało gdybym tego nie zauważyła i nie leczyła???
Daniela czaderskie zdjątko Tosi w avatarze 🙂 🙂
A i w co wy w domu dzieci ubieracie? Ja mieszkam w bloku na parterze i nie mam za ciepło 😞 Na wekend u rodziców jak byłam naplili w piecu i było ciepło, a tu po powrocie u nas niby 20-21 stopni ale jakoś tak zimno się wydaje i ubrałam Nadie w body długe i pluszowego pajacyka i wyciagnęłam kołderkę i już nie śpi pod kocem bo wydaje mi się,że już pora?A u Was jak to wygląda??Ocipieje z tym ubieraniem małej 😞
Madalena torcik zaje****sty 🙂
Aniołku moja Nadia jeszcze w prawie każdą pieluzkę kupka, ale jest młodsza od Twojego Maleństwa...Właśnie dziewczyny do kiedy tak może być,że co pampers to kupa

Pati123 ja mieszkam w domku i też mam taką temperaturę jak ty.i chyba dziś powiem mojemu żeby poodkręcał grzejniki przynajmniej tam gdzie dzieciaki są czyli u mnie i w pokoju córki bo mi się wydaje że jest za zimno(ja sama w bardzo ciepłej bluzie siedzę) chociaż mieliśmy dopiero zacząć grzać od października.
Jeśli chodzi o biały nalot na podniebieniu czy języczku kiedy jest nie leczony potrafi się nieźle rozprzestrzenić(mam koleżankę której synek to miał i nie leczyła mu i potem miał całą buźkę taką wewnątrz i całe usta-leczyła mu potem to jego własnym moczem tak jej lekarz przykazał).
Co do mleka to się zgadzam jak czegoś brakuje to automatycznie zabiera to z organizmu matki(dlatego często kobiecie idą zęby i szybciej przy jakimś wypadku są złamania kości).
Sebastianek robi mi od początku tylko po jednej-dwóch kupkach na dzień więc to ile kupek i jak długo to bęzie trwać chyba zależy od dziecka i tego co mama je i jak jest trawione.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z częstotliwością kupek w pampersie to wg mnie sprawa bardzo indywidualna.
Moja Hania robi 1-2 kupki ale rzadko bo co 2-3 dni. I nie wydaje mi się, żeby było to uzależnione od tego co ja jadam. Z tego co piszą inne mamy, jadamy bardzo podobnie a częstotliwość kupek jest inna.
Hania przez pierwsze dni życia sadziła kupki częściej (kilka razy dziennie), ale już od co najmniej miesiąca jest tak jak napisałam wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny!!

U nas noc taka jak zwykle czyli 2-3 pobudki na cyca i przebieranie (czyli ok 1,5 godz. przerwy w spaniu).. ale za to od rana powtórka z wczorajszej rozrywki.. mała chce cyca co chwila, choć ulewa już jej się i nie ma ochoty spać... od rana do 13stej było 5 minut snu... teraz śpi od 13stej ale bardzo niespoojnie, co chwila popłakuje, przeciąga się, pręzy... dzwiniłam do położnej zapytać o to ciągłe jedzenie a ona stanowczo zabroniła częściej karmić... i kazała w sytuacjach krytycznych podac przegotowaną wode z cukrem i bardzo śłabą zwykła herbatą.. dziwna ta herbata mi się wydała ale podałam jagodzie i teraz mamy rozwolnienie 😮 no ja już nie wiem co robić.. zwariuję normalnie... teraz czekam na bobotic, bo mama ma mi dowieźć... ech... już nie mam sił.. Nawet wózek z garażu przyciągnęłam do domu taki bardziej do bujania niż do jeżdżenia ale to nie pomaga mąła płacze nawet jak ją w nim bujam...

Wszystkim życzę spokojnego dnia... może później uda mi się do was zajrzeć..

Kurde nawet nie mam jak na zakupy wyskoczyć a nic nie mam w lodówce na obiad... trudno.. będa płatki kukurydziane z lekiem... dopóki m nie wróci z pracy 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marta-lion napisał(a):
Dzień dobry.

My już po pierwszych dziś ćwiczeniach. Dziś też mamy wizytę u rehabilitantki.

Daniela jedno co wiem to na pewno można psikać Tantum Verde 🙂 🙂 🙂 Sama Magdę o to pytałam kilka dni temu, ale może coś jeszcze Ci napisze.

Foga ty nie masz pojęcia co można z takim dzieckiem robić, jakie pozycje 😮 Jak to teraz wiem przy tych ćwiczeniach. Jak mój mąż czasem nam się przygląda to mam wrażenie że pozwala mi na to tylko dlatego, że jestem jego żoną i wychowałam już "w całości" dwoje dzieci 🤪 🤪 🤪

Bruna no to daleko ode mnie, ale strony Polski ładne. Hmmm.... Ale kto wie być może kiedyś będziemy "sąsiadkami" 🙂 🙂 🙂

Jo-aneczka nie odpuściłam 🙂

A coś dawno nie było Agnie-szki, poxi i kogo tam jeszcze ??? 🤢 🤢 🤢

Miłego dnia dziewczynki.

Oprócz Agnie-szki i Poxii dawno nie było Eleezy, Aasi, Mapy, Agapurki i Agusi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa napisał(a):
marta, u nas też cały dzień leje 😠 czekam az choc lekko przestanie to wyjdę z małym na szybki chociaz pół godz. spacer...
No ja tak czy siak będę miała przymusowe wietrzenie, bo na 16 na te ćwiczenia jedziemy.
Majka zadowolona, bo dostała kalosze i nową parasolkę 😁 😁 😁 to przy okazji z tatusiem pospaceruje 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pati, ksawier nie chciał trzymac główki prosto, wiec podkładałam mu takie wałeczki zrobione z pieluszki i poskutkowało 🙂
w domu mamy temp. ok 20-22stopnie , pootwierane okna i ksawier nosi długi rękawek i śpioszki lub spodnie... w sypialni w nocy temp to 20st. i ksawier śpi w bawełnianych pajacykach przykryty już kołderką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
siehankowa napisał(a):
marta, u nas też cały dzień leje 😠 czekam az choc lekko przestanie to wyjdę z małym na szybki chociaz pół godz. spacer...
No ja tak czy siak będę miała przymusowe wietrzenie, bo na 16 na te ćwiczenia jedziemy.
Majka zadowolona, bo dostała kalosze i nową parasolkę 😁 😁 😁 to przy okazji z tatusiem pospaceruje 😁 😁 😁

kaaalooosze 🤪 uwielbiałam je jak byłam mała 😜
a gdzie na rehabilitacje jezdzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie dziewczyny.
Ja nie w temacie 😞 bo nie bylo mnie kilka dni 😞
Bylam u mamy na weekend szkoda tylko, ze tak krotko bylo, no ale coz... dobre i dwa dni.
Wogóle to nie wyspana jestem i jakas taka dzisiaj nie do zycia, nic mi sie nie chce, czyzby ta pogoda tak wplynela na mnie nie wiem zazwyczaj nie dziala na mnie to co sie dzieje za oknem.
Mam nadzieje, ze u was wszystko dobrze? bo raczej nie nadrobie tego co napisalyscie, bo mi sie oczy kleja. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...