Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

siehankowa napisał(a):
a tak w ogóle to dzien dobry 😉
i prosze o rade 😜 bo obudziłam się z mega katarem i bulem gardła 😮 madalena, ty na pewno znasz jakieś srodki, które można łykac przy karmieniu cycem 😉


Siehankowa to Magda napisała mi wklejam 🙂
Daniela na to Twoje przeziębienie możesz łykać rutinoscorbin, psikać Tantum verde i ssać tabletki homeopatyczne Oscillococcinum. Które w moim przypadku świetnie się sprawdzały przy przeziębieniu. Dowiedziałam się nie dawno, że W trakcie karmienia piersią przyjęcie homeopatycznego środka leczeniczego oddziałuje dodatkowo ochronnie na dziecko.

Łagodząco i przeciwzapalnie działa napar z majeranku i sody. Do około 1,5 litra wody dodaj łyżkę majeranku i łyżkę sody. „Miksturę” gotuj przez 15 minut, spacerując w pobliżu (maluszkowi takie inhalacje nie zaszkodzą) lub pochyl się nad garnkiem, okryj głowę ręcznikiem i wdychaj parę przez 5–10 minut.

Na wodnisty katar bezpieczny jest natomiast homeopatyczny preparat Euphorbium, a na podrażnioną skórę pod nosem – maść majerankowa, Alantan lub maść z witaminą A.
Na gęsty katar przydadzą się środki rozrzedzające i ułatwiające usunięcie wydzieliny. Możesz stosować sól fizjologiczną w kropelkach lub roztwór wody morskiej, np. Sterimar, Marimer, Unimer. Nalej 5 ml soli fizjologicznej na dłoń i wciągnij ją do nosa.
Na kaszel bez obaw możesz wypróbować Flegaminę, Mucosolvan, Ambrosol oraz syropy ziołowe, np. prawoślazowy albo Herbapect.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

U nas nocka w miarę. Tosia zasnęła przed 22 wiec troszkę pobuszowała 😉 Obudziła się o 00.00 i o 3.00 o 5.00 zrobiła mega śmierdzącą kupkę i się rozbudziła. Zasnęła coś po 6 ale wzięłam ją do nas do łóżka bo nie chciało mi się co chwilę wstawać i podawać jej smoka. Spała jakoś do przed 9 zjadła, przebrałam ją, troszkę pomarudziła, znowu przewracało jej się w brzuszku i śpi 🙂
Ja swojego szkodnika nr 1 😉 😜 😁 dałam do babci na nockę 🙂 więc dzisiaj mam jakby luz 🙂
A teraz czekam na koleżankę przychodzi do Tosiaczka w odwiedziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniela u nas tez nocka ladna 🙂 pobudka o 3 i 6.Teraz tez ladnie spi.A tak wogole to sie zdenerwowalam 😠 norberta obudzila wczesniej mokra pieluszka i nie mogl zasnac pozniej.Bardzo plakal a jak wkoncu zaczol sie wyciszac powoli to przyszla meza babcia zaczela go szturchac i krzyczec "no czego sie drzesz" 😠 😠 😠 no myslalam ze wyjde z siebie. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry mamusie
U nas nocka nie zaczęła się najlepiej, bo małego złapała kolka i męczył się do 1 w nocy. Potem zasnął i spał do 4. Następnie pobudka o 7 i od tamtej pory zasypia i po godzinie się budzi.
Jestem zmęczona i czekam na męża jak wróci z pracy i przejmie małego urwiska 😜

MIŁEGO DNIA 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jolajola81 napisał(a):
A ja dziś pożegnałam się z mamą 😞 wyjechała a wróci, aż za rok w pod koniec lipca. Moja kruszynka będzie już pewnie dreptać 😆 i tęsknic będziemy za nią... aż tak smutno zawszę mogłam zadzwonić kiedy chciałam a teraz to nie wiem 🥴


jola rozumiem Cię bo ja też daleko od mamy, od siostry. Z tym, że my nie rozstajemy się na aż tak długo. Zobaczymy się na święta, potem na pewno w czerwcu. Jejciu rok to bym nie wytrzymała, chyba bym się zapłakała. Ale wiem co czujesz. Ja codziennie rozmawiam z moją mamą na skype i mocno tęsknie.
A Twoja mama nie będzie na chrzcinach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczyny 🙂 nawet Was nie czytałam dzisiaj 😞 Od wczoraj mamy masakre w domu. Młodyy aż zachrypniety jest tak płacze 😞 Nos zatkany ale na szczescie nie kaszle i nie ma gorączki.
Kupiłam maść majerankową może troszke ulży. Na opakowaniu pisze od 1 roku ale mama mówi że zawsze jak mielismy katar to nam troszeczke smarowała pod nosem. Myślicie że można?
Padam na twarz poprostu i rece mi odpadają od noszenia 😞
Zyczę miłej soboty papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Inez napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
A ja dziś pożegnałam się z mamą 😞 wyjechała a wróci, aż za rok w pod koniec lipca. Moja kruszynka będzie już pewnie dreptać 😆 i tęsknic będziemy za nią... aż tak smutno zawszę mogłam zadzwonić kiedy chciałam a teraz to nie wiem 🥴


jola rozumiem Cię bo ja też daleko od mamy, od siostry. Z tym, że my nie rozstajemy się na aż tak długo. Zobaczymy się na święta, potem na pewno w czerwcu. Jejciu rok to bym nie wytrzymała, chyba bym się zapłakała. Ale wiem co czujesz. Ja codziennie rozmawiam z moją mamą na skype i mocno tęsknie.
A Twoja mama nie będzie na chrzcinach?

No właśnie nie będzie jej ani mojego taty, bo on wyjechał juz wczesniej.
Dobrze ci, że możecie pogadać na skype my nie, bo moi rodzice nie mają kom i wogóle się nie znają 😠 chodź jakieś 2 lata temu rozmawiali zemną co tydzień, ale to koleżanka mamy miała laptop i im włańczała. Najgorsze jest to, że przez zmiane czasu nie ma kiedy się jakoś zgrać 6 godzin do tyłu to dużo jak ja idę spać to moja mama dopiero wraca z pracy. Jakoś wytrzymuję mam Emilkę i męża wiec nie jest, aż tak źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
daniela napisał(a):
A my już po odwiedzinach, teraz Tosia wietrzy się na dworze 🙂 Ja zrobiłam kawkę i też uciekam do niej.

Ja na dworze to byłam tylko w rossmanie na zakupach i to samochodem. 🙃


Tosia powietrzyła się 2godz i pewnie dalej by się wietrzyła ale ja już głodna się zrobiłam, w domu nawet się nie przebudziła jak ją rozbierałam. Dałam cycusia i dalej śpi 🙂
A pogoda dzisiaj u nas prześliczna, słonko grzeje 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wmisiaga napisał(a):
Tak w ogóle to przepraszam że się nie przywitałam ☺️ WITAM WSZYSTKIE MAMUSIE 🙂 Byłam z wami praktycznie od początku tj na brzuszku ale jakoś tam się nie udzielałam. ale jeśli mnie przyjmiecie w swoje progi to będę bardzo szczęśliwa...
Witaj Wmisiaga 🙂 Rozgość się u nas 🙂 🙂 🙂
Kurde jakoś Cię nie pamiętam 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...