Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Co do szczepienia z katarem decyzja należy do lekarza. Katar niestety może byc powodem może nie powikłań po szczepionce, ale niepotrzebnych reakcji np zwyczajnie choroby. Ale też zalezy jaki to katar, czasem dziecko na coś reaguje, na wilgoć w powietrzu, czy kurz.

Co do zamoczenia uszu, można. Ale potem należałoby dobrze, ale delikatnie osuszyć. No i nie robić tego zbyt często.

Co do koloru oczu. Kiedyś czytałam, ze ostateczny kolor oczu dziecko uzyskuje po 12 miesiącu życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mamusie 🙂
U nas nocka średnia mała jak zjadła po kąpieli to spała d 19,30 do 1, ale za to obudziła się taa głodna,że nie mogła się najeść...i tym sposobem zanim ją przebrałam to się tak rozżaliła,że totalnie się wybudział nakarmiłam a ona narobiła kupsko,aż słyszałam więc znów przebieranie, a ta widze ma ochotę na zabawę i tak łóżeczko ręce i zasnęła z wielkim bólem o 3, po to by o 4 ponownie się obudzić... 🤢 🤢 😮 😮
no i pospałyśmy do 8 i znów napad głodu łapczywe jedzenie i wymioty 🤢 🤢 🤢
Czy Wasze maluchy też jak jedzą to wymachująrękoma i nogami mam wrażenie,że to dlatego,że ona jest niesamowicie głodna i zanim zapełni wygłodniały żołądeczek to nakopie się namach i nałyka powietrza....a dopiero po zaspokojeniu pierwszego głodu je ładnie krótko spokojnie i intensywnie...

Siehankowa Twój synek wygląda imponująco co Ty jesz kobieto,że on tak ładnie rośnie????

a i jeszcze mam pytanie czy Wasze dzieci nadal robią w każdą pieluszkę kupkę? kurcze Nadia co zje to za przeproszeniem przepuści i mam wrażenie ,że nie przybera jak trzeba 😞 może dopiero z 5 kg waży z naszej wagi tak wynika....Czy to oby nie za mało??? Może ja ją za krótko i za rzadko karmię... 😞 😞 😞 Kurdele ona je co 2 godzinki tak 10 15 minut czasami 20 to wielki święto jak przy cycu...z czego przez ten katar połowe przy odbiciu zwymiotuje 😞 wydaje mi się to niepokojące i jak przez wekend tak będzie to idę pójdę prywatnie do ediatry niech on mi wyjaśni i uświadomi,że przesadzam, albo wykryje przyczynę i ją zlikwiduje 🙂 jak to u Was wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja tez nie widze fotek.
Paninka podczas kąpania mi sie zdarzy ze zmocze uch ale tak specjalnie to nie mocze.
Siehankowa biedny (ale pulchny :silly 🙂 tenn twoj synuś ale napewno bedzie dzielny na pobieraniu krwi 🙂
brunia z tego co mi wiadomo to jak mały ma katar to raczej nie bedzie szczepienie. szczepisz Oliwierka na pnełmokoki? ja sie zastanawiałam ale lekarka mi odradziła i powiedziała ze teraz bardziej sie przyda na rota a po roku zaszczepie na pnełmokoki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marta my moczylismy przy kazdej kapieli uszka...nie mialam pojecia ze sie nie powinno...dopiero moja mama mi powiedziala ( i to po jakims czasie bo stwierdzila ze wczesniej nie chciala sie wtracac 🤔 ) teraz juz tego nie robimy ☺️ ☺️, po kazdej kapieli czapeczke jej zakladam...mam nadzieje ze jak do tej pory nic jej sie nie stalo to juz tak zostanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga ja katar leczyłam sama metodami jak paninka 🙂 Drugi tydzień z nim egzystujemy i Nadia mnie już nie lubi bo bez przerwy fridą ją traktuje, solą fizjologiczną i wodą morską ...a w nocy jest lipa bo suche powietrze nie ułatwia oddychania...po prostu nie pomyślałam o nawilżaczu powietrza czy czymś mokrym na kaloryfer...Głupia du...jestem 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paninka napisał(a):
marta my moczylismy przy kazdej kapieli uszka...nie mialam pojecia ze sie nie powinno...dopiero moja mama mi powiedziala ( i to po jakims czasie bo stwierdzila ze wczesniej nie chciala sie wtracac 🤔 ) teraz juz tego nie robimy ☺️ ☺️, po kazdej kapieli czapeczke jej zakladam...mam nadzieje ze jak do tej pory nic jej sie nie stalo to juz tak zostanie?
Paninka bez przegięcia. Chodzi tylko o to by nie spowodować jakiegoś zapalenia ucha. Po co tam wlewać wodę skoro maluchowi trudniej wyczyścić i osuszyć. A lekki przeciąg i zapalenie gotowe. Ja jakoś staram się uważać, ale jak się naleje się to osuszam. W sumie nigdy nie używam czapeczek po kapieli. Potem jest coraz trudniej zamoczyć uszko, bo dziecko siedzi. A jak się przy płukaniu głowki to ta sama zasada osuszyć i tyle.
To tak jak z Tobą specjalnie sobie wody do uszu przecież nie nalewasz. A jak się zdarzy to się zdarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
Pati lilka wczoraj byla wazona ( a z tego co pamietam urodzila sie z podobnymi wymiarami co Nadia) i wazy 5200 ( a jest na mm )pani doktor powiedziala ze pieknie...wiec mysle ze nie musisz martwic sie waga malej, najwazniejsze ze przybiera 😘 😘


no mam nadzieję 🤨 🤨 🤨 Choć Lilka jest nieco młodsza...ale niewiele bo 4 dni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałam...
madzia- jesteś wielka - szacun dla ciebie

siehankowa, paninka - dzięki za info o katarze 😘
Pati - moja Jagoda raczej też przy każdym jedzeniu sadzi kupsko.. i w nocy nie przebieram jej przed jedzeniem, tylko po, bo wiem, że w trakcie i tak klocka walnie 🤪 Pytałam lekarza i stwierdził, że niemowlęta tak mają... a co do karmienia to mamy identycznie.. Jagoda jak zegarynka co 2 godziny musi zjeśc, jak nie to później je jakby ze dwa dni nie jadła i krztusi się przy tym, bo robi to za łapczywie...

zaraz pakujemy się i idziemy do babci.. tam jest ciepło... kurcze do czego to doszło, żeby z własnego domu przed zimnem uciekac 😮 🤢 a szalony palacz- konserwator zamiast palić w cetralnym to.... idiota kosi trawę pod blokiem.. taka mokrą i w taki ziąb... no normalnie mieszkam w jakimś innym marixie niż wszyscy 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati, a co do wagi Nadii to wydaje mi się, że jest ok.. my na szczepieniu się ważyłyśmy i Jagoda miała 4550 w wieku 6,5 tygodnia, dr powiedział, że jest super.. więc nie bój nic... Nadia nie jest wygłodzona 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pati123 napisał(a):
Paninka napisał(a):
Pati lilka wczoraj byla wazona ( a z tego co pamietam urodzila sie z podobnymi wymiarami co Nadia) i wazy 5200 ( a jest na mm )pani doktor powiedziala ze pieknie...wiec mysle ze nie musisz martwic sie waga malej, najwazniejsze ze przybiera 😘 😘


no mam nadzieję 🤨 🤨 🤨 Choć Lilka jest nieco młodsza...ale niewiele bo 4 dni 🙂


kazde dziecko jest inne, moja klucha lubi pojesc, nie ulewa ani wymiotujea w sumie przytyla prawie 1,5 kg tylko tez sie zastanawialam czy to nie za malo ale wczoraj zostalam uspokojona...jak Ci to humor poprawi to idz do lekarza nie zaszkodzi ale wg mnie wszystko jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pati a co do wagi moja Julka jest starsza od Nadii i teraz dopiero z 5kg będzie ważyła. Drobna jest, no ale po kim ma mieć "kości". Lekarka powiedziała że mam się dziecka nie czepiać.
Wprawdzie Nadia urodziła się 550g cięższa niż Julka, ale wg mnie nie masz się czym martwić.
Co do tego wymiotowania po jedzeniu. To poprostu moze od kataru. Przejdź się do lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🤪
Magda powinnaś dostać medal za wsparcie i dobre słowo dla każdej z nas 🤪
Kornelka ja nie mogę popłakałam się ze śmiechu..... pierdonka 🙃 🙃 🙃,a jak Tosi krew pobierali to miałam nogi z waty i mega zaciśnięte zęby...brrr nie mogli jej trafić w żyłę 😮
siehankowa jakież piękne dziecię w awatarku 😆 no duży chłop 😉
za szczepione dziś brzdące trzymam kciuki,u nas katar nie jest przeciwwskazaniem do szczepienia 😞
Tosia kupkę robi 1-2 razy dziennie za to taką że bez mycia ani rusz 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja będę dziś pisać metodą Kornelkową, bo inaczej wszystko zapomnę ☺️
Po pierwsze: Madalenka brawa dla ciebie za długaśny post 😁 😁 😁 😁 Tak mi się milutko na serduszku zrobiło, że ci zaraz zaklaszczę 🙂 🙂 🙂
Paninka, Aniołek, Siehankowa, Foga super foteczki maluszków 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Was Mamusie
Ten katar to chyba zmora męcząca większość dzieciaczków. U nas tez jest ale tylko w nocy.
Daniela zaczęłam stosować kminek, co prawda dziś dopiero 3 dzień ale małego jakoś nie ruszyło z kopkami. Dalej się pręży i płacze a kupki bardzo rzadko. Za to ja mam po tym kminku niezłe bączki, aż mąż się śmieje ze mnie 🙂
Od poniedziałku podaję małemu herbatkę ułatwiającą trawienie z Hippa i ona tez efektów nie daje.
Strasznie mi szkoda tego mojego synka ale nie wiem co mogę jeszcze zrobić by te kupki były takie jak wcześniej i by on się nie męczył.
Nie wiecie dlaczego może się tak dziać???
Dodam, że uważam na to co jem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O matko ale naskrobałyście a nie było mnie tylko,, chwilkę" 😉
Dziewczynki dziekuję za wsparcie, przydało się. Marta ja jednak sama wyszłam i stałam pod drzwiami jak pies a Rysio oj płakał, płakał. Na chwilę przestał i znów zaczął ale trochę już mniej żałośnie. Ta pani co krew pobiera to tu w okolicy nie znajdzie się lepszej to mi łatwiej było. Też we dwie pobierały bo jedna rączkę trzymała a i doradziły żebym wyszła. Postałam jednak trochę ale w końcu wyszłam. Pobierali z żyły bo trochę tych badań lekarz zlecił a w ogóle to ta laborantka jak zobaczyła Rysia i skierowanie to się skrzywiła, pocmokała i powiedziała ,, no zobaczymy bo dużo tego tu wypisał" I już miałam łzy w oczach. A badania miał zlecone bo jak byliśmy na szczepieniu to lekarz powiedział, że Rysio jakiś blady jest i pielęgniarka (m oja cioteczna siostra 🙂) też tak powiedziała, ja sama w domu też to zauważyłam ale pomyślałam że taka jego uroda, pewnie za mało na powietrzu bo przecież w szpitalu przebadali go ,,w zdłuż i w szerz" ( nie wiem czy ortograficznego nie strzeliłam:blink 🙂 Już mi lepiej a Ryszard śpi i kupiłam mu czapeczkę. Zrobiłam jak Paninka 😁 Zaraz Was doczytam a troszkę tego jest jak na czwartkowy poranek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ulala ja też uważam na to co jem a moja mała strasznie się z bąkami męczy pręży się i płacze i nic nie pomaga, ja myślę że to może być od mm bo problem się pojawił po 3 dniach stosowania a wcześniej nie było. Jak zjem pieczone jabłka to łatwiej jej kupkę zrobić na bączki to jednak nie pomaga 😞 a tak bardzo się męczy, zamówiłam ss mam nadzieję że może to pomoże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...