Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
lydziaa84 napisał(a):
Kornelka- karmię tylko piersią i wprowadzam dziś system co 2 i pół godziny- wszystko było by ok. gdyby nie był przyzwyczajony do ciągnięcia cyca jak ma spać.

brunia- no masakra, biedny maluszek. A z tym ubieraniem szkoda gadać.

Ja też staram się karmi jakoś tak żeby było co 3 ghodz w zależności od tego ile zje ale teraz to chociaż możliwe jest go zagadac bo wcześniej to nic a nic. Jak sie daje to przeciągam jak np zjadł 120 i zaczyna płakac za 2,5 godz to te 30 minut staram się go czymś zając. Jak się nie da to trudno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
brunia86 napisał(a):
Kornelka wiesz ja sie zastanawiam nad zmianą ośrodka tzn. w moim ośrodku są 4 różnie jakby przychodnie. Każda ma inną nazwe i mojego m jest w innej i moja koleżanka co ma dziecko w wieku Olusia w innej i one były bardzo zadowolone. Ta koleżanka była w poniedziałek to były dwie pielęgniarki i zagadywały do małej i w jednym momencie delikatnie dały szcepionki od razu w obie nóźki. Mała nawet nie pisnęła. A tu? Już nie pierwszy raz jestem niezadowolona. Jak byłam w ciąży to źle sie czułam to nie miałmi kto ciśnienia zmierzyc bo lekarze i pielęgniarki w tym samym momencie na obiad poszli. Cyrk poprostu. Pogadam dzisiaj z moim m i chyba jutro pójde zmienic przychodnie.
Mały nadal szlocha a juz 2 godz mineły.... 😞 Przeciez ja ją ukatrupie za 4 tyg bo tylko ona jest od szczepien w tej przychodni 😞


Brunia Ty się nie zastanawiaj. Zmień wszystko co się da żeby tylko do niej nie trafic. Oj jak sobie wyobraziłam Olusia szlochającego do tej pory.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też próbuje co 3 godz ale czasami daje wcześniej jak się nie da go przetrzymać a ile Wasze maluszki zjadają? Pytanie do mam butelkowych 🙂 Bo mój tak 100 w dzien robie 120 wiec czasami wiecej troche ale w nocy bo ma tylko jedną pobudke tak ok 3 zjada 140. No ale od 8 po kapieli nie je to długa przerwa. a jak jest u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
No i znów marudzi, bo spać che, ale jak ty zasnąć bez cyca.
Zmykam "walczyć" z małym


Jak już się przyzwyczaił zasypiać przy cycusiu o teraz będzie ci ciężko odzwyczaić chociaż on mały jeszcze to próbuj ale bądź konsekwentna. Ja tak Gabi przyzwyczaiłam do zasypiania przy cycu i prawie 2lata się mordowałam. Z Tosią już mądrzejsza jestem nie pozwalam jej zasypiać, wyłapuję moment kiedy wiem że już "wyjadła" i jak puszcza cyca to ja ją hop do odbicia....czasami popłakuje bo dalej by se cycusiowała ale nie ma zmiłuj..wiem wiem jędza ze mnie 🤨 tylko Tosia smoka ciągnie nie wiem jak Twój Szymek
Tosia zasypia sama w łóżeczku, włączam jej karuzelkę, daję smoka, przytulaczka...jak bardzo marudzi i widać że ciężko jej zasnąć to troszkę za rączkę ja trzymam i odchodzę jak dalej marudzi to znowu do rączki i znowu odchodzę jak się uspokaja. Tu chyba Justyna pisaŁa że jak mały mocno płacze w łóżeczku to bierze na ręce uspokaja i odkłada i tak aż do skutku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
madalena20 napisał(a):
ulala napisał(a):
Diviana napisał(a):
Ulala ja też uważam na to co jem a moja mała strasznie się z bąkami męczy pręży się i płacze i nic nie pomaga, ja myślę że to może być od mm bo problem się pojawił po 3 dniach stosowania a wcześniej nie było. Jak zjem pieczone jabłka to łatwiej jej kupkę zrobić na bączki to jednak nie pomaga 😞 a tak bardzo się męczy, zamówiłam ss mam nadzieję że może to pomoże

Też zastanawiałam się nad kupnem SS lub Delicolu ale jak na razie nie kupiłam.
Magda Ty kiedyś chyba polecałaś ten Delicol 🙂 Myślisz, że by pomógł na kupkę?


Delicol podaje się maluchom po to, żeby pomógł niedojrzałemu jeszcze żołądkowi strawić laktozę zawartą w mleku. I wydaje mi się, że nie szczególnie pomógł by na pojawienie się kupki u brzdąca no bo jak pomaga lepiej trawić to z czego ma być potem ta kupa 🙂 Może być też tak, że Twoje mleko jest tak idealne dla Mateuszka, że całkowicie się wchłania i dlatego nie ma tych kupek. Tylko jak piszesz, że on płacze i pręży się do tego puszcza bączki to może znaczyć, że ma trudności z kupą. Lepiej zadziała czopek glicerynowy. A jak nie to należało by skonsultować to z lekarzem.


Dzięki Magda 🙂
Z tymi kupkami to jest tak, że Mateuszek robi raz na 2 dni ale od 4 czy 5 dni jest tak, że pręży się i popłakuje rano. Myślałam, że może ten Delicol mu troszkę ulży. W pierwszych trzech tygodniach kilka dni nie robił kopy ale nie było tych prężeń i nie martwiło mnie to a teraz to widzę, że się męczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja robię podobnie jak daniela o ile sie da. Najgorze jest wieczorem po kąpieli bo zasypia od 19 czy 20 do nawet 22 a bywało gorzej. Zjada też nie zawsze takie same porcje bo od 90 do 120, 150, 160. Przeważnie je po 120 co 3 godziny a w nocy wytrzymuje dłużej wczoraj jak zasnął po kąpieli czyli liczmy 22 to o 3 i 6 zjadł. Dziś zjadł o 5.20 100, 8-60, 11.10-120 i jak zasnął tak jeszcze śpi a ja z Wami buszuję 😁 Ja zapisuję od ponad 2 tyg pory karmienia i ilości jakie zjada. Pomaga mi to zrozumiec samą siebie i małego 🙂 To dobry sposób ale i tak czasem nie wiem czego on chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Diviana napisał(a):
Daniela to nieźle że Tosia się tak daje u mnie Ala niestety zasypia przy cycu, bez cyca ani rusz 😞 nie ma mowy o spaniu sama z siebie to chyba 2 razy mi usnęła jak już bardzo zmęczona była inaczej niestety nie chce 😞


Diviana ja przedwczoraj to myślałam już że z siebie wyjdę bo nie wiedziałam jak mu dogodzic z tym cyckiem bo mykał i zasnął to go do łóżeczka a ten oczy jak 5 zł i tak kilka razy. W końcu z cyckiem w zębach położyłam go do łóżeczka przewieszona przez nie( wygodnie nie było bo ja 152 mam) ledwo sięgnęłąm ale trzymał dzielnie cycka to i ja nie wymiękałam i zasnął mocniej to hyc cyca z buzi i spał 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to mój też tak ma.Że zjada róznie ale zwylke 100 lub 120 🙂 I też tak miał że po kąpieli zasypiał tak ok 22 ale od jakiegos tyg może troche wiecej zasypia o 20 a kąpie go zawsze o 19. No raz nie zasnął ale to przez teściówke bo go rozbawiała 😠
Mam nadzieje że mu tak zostanie 🙂 Bo pobudka dopiero tak ok 3 czasam 2 w nocy 🙂 i potem już do 7 rano spimy 🙂 Tylko martwie sie zawsze czy sie nie odparzy bo tyle godz.No ale przeciez nie bede go budzic na przewijanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🤪 🤪 🤪 W końcu z cyckiem w zębach położyłam go do łóżeczka przewieszona przez nie( wygodnie nie było bo ja 152 mam) ledwo sięgnęłąm ale trzymał dzielnie cycka to i ja nie wymiękałam i zasnął mocniej to hyc cyca z buzi i spał 🤪 🤪 🤪 🤪

To mnie mega rozbawiło... bo widzę Ciebie przewieszoną przez to łóżeczko 😁 😁 masz oklaska Kochana 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
🤪 🤪 🤪 W końcu z cyckiem w zębach położyłam go do łóżeczka przewieszona przez nie( wygodnie nie było bo ja 152 mam) ledwo sięgnęłąm ale trzymał dzielnie cycka to i ja nie wymiękałam i zasnął mocniej to hyc cyca z buzi i spał 🤪 🤪 🤪 🤪

To mnie mega rozbawiło... bo widzę Ciebie przewieszoną przez to łóżeczko 😁 😁 masz oklaska Kochana 😘


Ja sobie siebie wtedy wyobraziłam jak po jakimś czasie takiego karmienia cycki sięgają mi do kolan 🤪 🤪 no i problemu z sięgnieciem nie ma 🤪 Jejku dobrze ze te dzieci szybko rosną 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
🤪 🤪 🤪 W końcu z cyckiem w zębach położyłam go do łóżeczka przewieszona przez nie( wygodnie nie było bo ja 152 mam) ledwo sięgnęłąm ale trzymał dzielnie cycka to i ja nie wymiękałam i zasnął mocniej to hyc cyca z buzi i spał 🤪 🤪 🤪 🤪

To mnie mega rozbawiło... bo widzę Ciebie przewieszoną przez to łóżeczko 😁 😁 masz oklaska Kochana 😘

🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny chwile mnie nie było a czytania się nazbieralo że ho ho 🙃
Kornelka ja nie wisze przez łóżko a cycki już mam prawie do kolan bo mały to nie przejuje się mamą i jak je to macha głową w jedną i w drugą stronę a co najlepsze to przytrzyma dziąsełkami że się wyjąć nie da 😁
brunia współczuję tych pielęgniarek 😞 mam nadzieje ze Oliwierek szybko zapomni 🙂
my po spacerku a teraz mały śpi na balkonie w sumie to już 2,5 godz ostatnio bije rekordy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anya napisał(a):
dziewczyny chwile mnie nie było a czytania się nazbieralo że ho ho 🙃
Kornelka ja nie wisze przez łóżko a cycki już mam prawie do kolan bo mały to nie przejuje się mamą i jak je to macha głową w jedną i w drugą stronę a co najlepsze to przytrzyma dziąsełkami że się wyjąć nie da 😁

🤪 🤪 dobre 🤪 tego to sobie wyorazac nie musze 🤪 z autopsji znam, ale odczucia takie same jak Twoje 🤪 🤪 Popatrzec na nas z boku tylko 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
brunia86 napisał(a):
Kurcze dziewczyny jak Was czasem czytam to się posikać idzie 🤪


moze pampersa? 😉 😉 😉dobrze ze nam humory dopisuja 🙂
chce Wam pokazac co mój osobisty wczoraj znalazł ale nie wiem gdzie. jak rysio zje tomoze w avatarwk wstawie na chwile bo na dłuzej s 🙂ie nie nadaje 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kornelka Twoje teksty sa najlepsze powinnas kabaret stworzyc 🙂
U nas mąż postanowił zamówić n telewizje przyjechał kurier przywiózł dekoder ale nie przywiózł anteny a dekoder 0 zł za to za antene zapłaciliśmy a nie ma, wiec dzwonie do nich zła i pisze z mezem o postepach poszukiwania anteny na co w koncu mąż do mnie "powiedz im że mąż wystawi tyłek przez okno i bedziemy odbierac ale ja chciałabym ogladac telewizje tez jak meza w domu nie ma" no tak mnie tym rozbroił ze mi zlośc przeszła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Diviana napisał(a):
Kornelka Twoje teksty sa najlepsze powinnas kabaret stworzyc 🙂
U nas mąż postanowił zamówić n telewizje przyjechał kurier przywiózł dekoder ale nie przywiózł anteny a dekoder 0 zł za to za antene zapłaciliśmy a nie ma, wiec dzwonie do nich zła i pisze z mezem o postepach poszukiwania anteny na co w koncu mąż do mnie "powiedz im że mąż wystawi tyłek przez okno i bedziemy odbierac ale ja chciałabym ogladac telewizje tez jak meza w domu nie ma" no tak mnie tym rozbroił ze mi zlośc przeszła


Diviana juz bede powazna, konczy mi sie repertuar ale widze ze u Ciebie sie zaczyna 😁
Trzeba czasem sobie odpuscic, nie mozna byc wiecznie smutnym i sie martwic. Jesli udało mi sie komus poprawic humor to sie ciesze. wiem ze przyjda i pochmurne dni wiec trzeba ładowac akumulatory zeby miec siłe znów na wyzyny sie wspiac 🙂
daniela dziekuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Diviana napisał(a):
Kornelka Twoje teksty sa najlepsze powinnas kabaret stworzyc 🙂
U nas mąż postanowił zamówić n telewizje przyjechał kurier przywiózł dekoder ale nie przywiózł anteny a dekoder 0 zł za to za antene zapłaciliśmy a nie ma, wiec dzwonie do nich zła i pisze z mezem o postepach poszukiwania anteny na co w koncu mąż do mnie "powiedz im że mąż wystawi tyłek przez okno i bedziemy odbierac ale ja chciałabym ogladac telewizje tez jak meza w domu nie ma" no tak mnie tym rozbroił ze mi zlośc przeszła


Ty się kochana nie przejmuj jak męża nie będzie to cycka za okno wystawisz i też sygnał odbierzesz 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniela napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
No i znów marudzi, bo spać che, ale jak ty zasnąć bez cyca.
Zmykam "walczyć" z małym


Jak już się przyzwyczaił zasypiać przy cycusiu o teraz będzie ci ciężko odzwyczaić chociaż on mały jeszcze to próbuj ale bądź konsekwentna. Ja tak Gabi przyzwyczaiłam do zasypiania przy cycu i prawie 2lata się mordowałam. Z Tosią już mądrzejsza jestem nie pozwalam jej zasypiać, wyłapuję moment kiedy wiem że już "wyjadła" i jak puszcza cyca to ja ją hop do odbicia....czasami popłakuje bo dalej by se cycusiowała ale nie ma zmiłuj..wiem wiem jędza ze mnie 🤨 tylko Tosia smoka ciągnie nie wiem jak Twój Szymek
Tosia zasypia sama w łóżeczku, włączam jej karuzelkę, daję smoka, przytulaczka...jak bardzo marudzi i widać że ciężko jej zasnąć to troszkę za rączkę ja trzymam i odchodzę jak dalej marudzi to znowu do rączki i znowu odchodzę jak się uspokaja. Tu chyba Justyna pisaŁa że jak mały mocno płacze w łóżeczku to bierze na ręce uspokaja i odkłada i tak aż do skutku 🙂


ogólnie było ok ale od jakiś 3-4 dni mu się poprzestawiało. W nocy kiepsko śpi, w dzień to samo. No i ma mega delikatne spanie. Dziś cały dzień zasypiał bez cyca no ale było trochę płaczu przy tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
brunia86 napisał(a):
Diviana napisał(a):
Kornelka Twoje teksty sa najlepsze powinnas kabaret stworzyc 🙂
U nas mąż postanowił zamówić n telewizje przyjechał kurier przywiózł dekoder ale nie przywiózł anteny a dekoder 0 zł za to za antene zapłaciliśmy a nie ma, wiec dzwonie do nich zła i pisze z mezem o postepach poszukiwania anteny na co w koncu mąż do mnie "powiedz im że mąż wystawi tyłek przez okno i bedziemy odbierac ale ja chciałabym ogladac telewizje tez jak meza w domu nie ma" no tak mnie tym rozbroił ze mi zlośc przeszła


Ty się kochana nie przejmuj jak męża nie będzie to cycka za okno wystawisz i też sygnał odbierzesz 🤪


Chyba z Alą zwisającą na tym cycu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...