Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

brunia86 napisał(a):
moja siostra znalazła i mi wysłała 🙂

Pewnego razu było dziecko gotowe, żeby się urodzić. Więc któregoś dnia zapytało Boga:
- Mówią, że chcesz mnie jutro posłać na ziemię, ale jak ja mam tam żyć, skoro jestem takie małe i bezbronne?
- Spomiędzy wielu aniołów wybiorę jednego dla ciebie. On będzie na ciebie czekał i zaopiekuje się tobą.
- Ale powiedz mi, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym?
- Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do ciebie każdego dnia. I będziesz czuł jego anielską miłość i będziesz szczęśliwy.
- A jak będę rozumiał, kiedy ludzie będą do mnie mówić, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie?
- Twój anioł powie ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś, i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył Cię mówić.
- A co będę miał zrobić, kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą?
- Twój anioł złoży twoje ręce i nauczy cię jak się modlić.
- Słyszałem, że na ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni?
- Twój anioł będzie cię chronić, nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem
- Ale będę zawsze smutny, ponieważ nie będę Cię więcej widział.
- Twój anioł będzie wciąż mówił tobie o Mnie i nauczy cię, jak do mnie wrócić, chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej ciebie.
W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało:
- O, Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć powiedz mi, proszę, imię mojego anioła.
- Imię twojego anioła nie ma znaczenia, będziesz do niego wołał: "Mamusiu".


brunia86 na naszej stronce sierpnióweczek widnieje ten sam cytat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Daniela przypomniałąś mi babciny sposób 🙂 Moja mama tak robiła latem jak było gorąco i w polu coś robiła to się własnie mąką pod paszkami posypywała 🙂
Brunia mój to nic nie pije, zupełnie. Nawet przegotowanej wody nie chce. Zastanawiałam się co mogę mu do tego picia kupic ale jakby chciał to przecież jakoś by sygnalizował a ja niczego takiego nie zaobserwowałam. Koperek sama wypiłam bo pluł nim dalej niż widział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brunia ja próbowałam maŁej dawać tej herbatki na trawienie z hippa ale ona nie bardzo chciała i zrezygnowałam...sama ją piję......a małej tylko cycuś.
A ja mam prasowanie a takiego lenia mam.............no nie lubię prasować..........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A u nas na poczatku prądu nie bylo a później internet nie działał 😠
Kornelko współczuje Ci bardzo, ja mam monitor oddechu z tommy jest dobry jedyna jego waga to to że jest na baterie a nie na zasilacz 😠 dlatego chce sprzedać moją nianię i kupić kompatybilną do monitora wtedy wszystko na zasilacz pójdzie, więc jak będziesz coś kupowac to zwróć na to uwagę. A jak opisywałaś objawy Rysia to moja Alicja ma tak samo tylko że ja myślałam że to od przeziębienia. Kaszle raczej rano po nocy, teraz też już pieluszkę mokrą zawieszam na łóżeczku, ale niewiele to daje. A ten odgłos zapowietrzania to ma zawsze jak wyciągnie butle 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Diviana napisał(a):
A u nas na poczatku prądu nie bylo a później internet nie działał 😠
Kornelko współczuje Ci bardzo, ja mam monitor oddechu z tommy jest dobry jedyna jego waga to to że jest na baterie a nie na zasilacz 😠 dlatego chce sprzedać moją nianię i kupić kompatybilną do monitora wtedy wszystko na zasilacz pójdzie, więc jak będziesz coś kupowac to zwróć na to uwagę. A jak opisywałaś objawy Rysia to moja Alicja ma tak samo tylko że ja myślałam że to od przeziębienia. Kaszle raczej rano po nocy, teraz też już pieluszkę mokrą zawieszam na łóżeczku, ale niewiele to daje. A ten odgłos zapowietrzania to ma zawsze jak wyciągnie butle 😞


Daniela chciałąm Ci zaproponowac zamianę ze mną na gotowanie ale sie rozmyśliłam bo nie wiem w końcu co gorsze 🙂
Diviana teraz to już głupia jestem całkiem bo nie wiem, może tak dzieci mają bo kurcze jakies masowe te objawy kaszlu. A co do niani to ja raczej nie potrzebuję bo dom jest mały i czasem myslałam, że by sie przydała ale to chyba zbedne w moim przypadku. Monitor o którym myslę, jest na baterie bo na prąd nie, chce bo się boję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co? Znów się niepokoję bo moje dziecko jakieś spokojne jest, śpi i śpi. Wczoraj zjadł o 12, zasnął o 13 wstał o 17. Pospał, zjadł o 19, pospał zjadł o 21, spał ajk pisałam całą noc do 7. Znów zjadł i zasnął. O 10.30 zjadł pogadał, na świat popatrzył i śpi jeszcze. I mało siusiu robi, tak mi się wydaje. No schizy mnie biorą czy nie? Kompotu mu przecież nie dawałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniela- ja smarowałam mu głowę jakieś 15-20 min przed kąpielą, ale tak mocno no i potem myłam mu łepek, a po kąpieli smarowałam delikatnie. I super wszystko schodziło. A parafinę kupisz w aptece 2 czy 3 zł kosztuje
Paninka- no fakt mała śliczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka moj tez tak robi jak Rysiu.Ja mysle ze to od ost przeziebiena.Bo najpierw katarek,pozniej takie chrumkanie i do tej pory ma takie odglosy jakby mu splywalo cos do gardelka.I do tego sezon grzewczy to dzieciaczkom tez ciezej jest.Nie chce juz popadac w paranoje...
Norbi jednak nie jest przesuniety,oczywiscie ciesze sie ale juz nie wiem co mu jest teraz.Teraz zjadl 120 ladnie i spi,mam nadzieje ze to nie tylko chwilowa poprawa.
Paninka dziwie sie ze polozna ci o tym mowila.W moich rejonach lekarze sa bardzo anty do takich praktyk.Jakby mogli to by z krzyzami gonily..Moja babcia naciaga dzieci odkad pamietam,doroslych zreszta tez.U nas to przechodzi z pokolenia na pokolenie,ale teraz juz chyba zaniknie,mnie chciala tego nauczyc ale boje sie 🤢 🤢 niby wiem jak to sie robi jednak wole nie ryzykowac bo jak sama powiedzialas mozna wiecej krzywdy dziecku zrobic.Dawniej do mojej babci to codziennie z takimi dziecmi przyjezdzaly,teraz juz rzadziej jednak kilka razy w miesiacu jeszcze to robi...
nie wysliznal mi sie ale z tego co wiem to wystarczy chwila zeby dziecko sie przesunelo,zle sie na rece wezmie a czasami nawet samo cos sobie zrobi.A podejrzen nabralam bo ma trudnosci z jedzeniem,nie moze zlapac i zassac mamki od butelki.Meczy sie prezy krzyczy.A mleko nie przestalo mu chyba nagle smakowac,smoczka od bytli tez nie zmienialam.wiec od razu o tym pomyslalam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justyna891 napisał(a):
Kornelka moj tez tak robi jak Rysiu.Ja mysle ze to od ost przeziebiena.Bo najpierw katarek,pozniej takie chrumkanie i do tej pory ma takie odglosy jakby mu splywalo cos do gardelka.I do tego sezon grzewczy to dzieciaczkom tez ciezej jest.Nie chce juz popadac w paranoje...
Norbi jednak nie jest przesuniety,oczywiscie ciesze sie ale juz nie wiem co mu jest teraz.Teraz zjadl 120 ladnie i spi,mam nadzieje ze to nie tylko chwilowa poprawa.
Paninka dziwie sie ze polozna ci o tym mowila.W moich rejonach lekarze sa bardzo anty do takich praktyk.Jakby mogli to by z krzyzami gonily..Moja babcia naciaga dzieci odkad pamietam,doroslych zreszta tez.U nas to przechodzi z pokolenia na pokolenie,ale teraz juz chyba zaniknie,mnie chciala tego nauczyc ale boje sie 🤢 🤢 niby wiem jak to sie robi jednak wole nie ryzykowac bo jak sama powiedzialas mozna wiecej krzywdy dziecku zrobic.Dawniej do mojej babci to codziennie z takimi dziecmi przyjezdzaly,teraz juz rzadziej jednak kilka razy w miesiacu jeszcze to robi...

Justyna tylko sęk w tym że Rysiu nie chorował. Dwa razy lekarz go badał, ten sam, bo na pierwszej kontroli jak byliśmy i drugi raz na szczepieniu. Już zaczynam myślec, że może coś tym dzieciom sie jeszcze ukształtowuje i może dlatego tak mają. Zobaczymy co Divianie powiedzą.
Ktoś do mnie podjechał pod bramę. Zamawiałam coś na all ale zapomniałam co, może to to coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...