Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

O, i czytam, że Marta daje rady rehabilitacyjne.
Nie przeklnę cię, Martusia, co więcej pochwalę 😉 Sama nie muszę już nic dodawać 😉
Paloma i Mapa - w waszym przypadku poradziłabym dokładnie tak jak Marta - spróbujcie sobie pójść na konsultację do rehabilitanta. Moje doświadczenie pokazuje, że rehabilitanci lepiej wychwytują wszelkie odstępstwa od normy niż neurolodzy.
A innym mamusiom to radzę - nie czytajcie za dużo naszych postów odnośnie asymetrii i napięcia 🙂, bo zaraz każda z was zauważy, że coś jest nie tak.
Lece karmić, potem dopisze resztę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
dzień dobry
Ja dziś u rodziców.Bo u nas prądu nie ma 😠Ciekawe jak długo.Wymieniają konwektor,tylko szkoda,że o tej porze 🙃 🤢
jo-aneczka ja sie fotografią nie zajmuje
foga ja robiłam badania krwi Filipowi,bo miał trochę niską hemoglobinę.Krew pobierają z palca.
paloma trzymam za was kciuki,aby z Dominikiem było wszystko ok.
Co do asymetrii to ja się nie wypowiem.U nas wszystko jest ok.Na samym początku Filipkowi główka uciekała w jedną stronę,ale teraz jest już wszystko ok.I nie mamy żadnych zaleceń co do rehabilitacji.
Widziałąm,że pisałyście o powrocie do pracy.Ja chyba z was najwcześniej wrócę.Bo nie długo mi się kończy macierzyński i jak wykorzystam stary urlop,to do pracy wracam ok 19 stycznia.Maskara jak ten czas zleciał.Z jednej strony chcę wrócic do pracy,bo mam fajną pracę,ale z drugiej strony też mam troszkę obawy,że mały zostanie z obcą osobą,wiem,że na pewno będę za nim tęskinić.Ale z jednej pensji nie da rady żyć,tym bardziej,że kredyt na dom do spłaty 😞
Też jestem za tym ,żeby urlop macierzyński był dłuższy,ale żyjemy w takim,a nie innym kraju.
andżelika ja nie szczepiłam na rota,ani na pneumo ,wykupiliśmy tylko 5 w 1.Też się długo zastawialiśmy na tymi sczepieniami,i w końcu doszliśmy,że wybieramy te podstawowe.Nie wiem czy dobrze.
Rozpisałam się troszkę 🙂
Ja uciekam,idę z małym na spacer,chociaż na dworze zimno,ale musimy się troszkę dotlenić.
Mam nadzieję,że potem zajrzę i że jak przyjadę do domu to,że bedzie już prąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
Dziewczyny ratujcie.. Dlaczego śpiące dziecko nie zasypia????? Oczy mu się kleją, otwiera na siłe i nie zasypia tylko płacze, kwili, znów płacze, uspokoi się, porozgląda i od nowa polsko ludowa. Tak od kilku dni. Bujanie, wożenie, pojenie, karmienie, zabawa.... nic nie pomaga. Zaczęłam podawac ss, przy jedzeniu też się wygina, pręży aż cały czerwony się robi. Złości sie nie wiem czemu, macha rączkami no zupełnie jak nie Ryś. Co zrobic z tym usypianiem?? Jak zaśnie to też na krótko, czasem pośpi dłużej ale to nie to co było.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jo-aneczka napisał(a):
Jiżisz, ja czytam, że już paczuszki do was docierają, szybka ta nasza poczta. Ale w takim razie Kornelka - koniecznie przeczytaj co ci napisałam na sierpnióweczkach.
Ok, wracam do czytania.
P.S. A tak w ogóle to dzień dobry


jo-aneczka jak tylko Ryś zaśnie to zaglądnę tam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, pewnie ze jestem dumna z twoich karnetów 😁 i śmiało mogę stwierdzić, ze uczeń przerósł mistrza 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
andzelika, jaki nr konta? bez przesady - jeszcze nikt nie zbiedniał przez 4zł 😜
kornelka, a może jest za bardzo zmęczony i dlatego cięzko mu usnąć? Ksawier czasem tak właśnie ma, jak za póżno położe go spać.

dziewczyny, a mozecie polecic coś na suchą skóre? nie wiem co sie dzieje, ale mam taką suchą na dłoniach, ze az mnie swędzi 😮 nigdy tak nie miałam 🤔 a do tego zacząl sie u mnie etap wypadania włosów - łoo matko, wszędzie walaja sie moje kudły 😲 nie dosc że mam ich mało to jeszcze teraz tak sie sypią 🤔 żebym tylko nie wyłysiała 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kornelka ja nie dam żadnych rad bo u mnie od kilku dni tez trwa podmiana dziecka....ale wyobraźcie sobie że przed chwilą Tosia usnęła bez marudzenia 🤪 pobawiłam się z nią na macie, później odłożyłam do łózeczka i pokazywałam jej kółeczko z Tiny Love tak się nim zaciekawiła....pierwszy raz tak długo jakąś zabawką....odeszłam na chwilę wracam a ona śpi 😁 😁

A to kółeczko to takie.. http://allegro.pl/tiny-love-wesole-koleczko-super-zabawa-gratisy-i1937749458.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siehankowa napisał(a):
Marta, pewnie ze jestem dumna z twoich karnetów 😁 i śmiało mogę stwierdzić, ze uczeń przerósł mistrza 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
andzelika, jaki nr konta? bez przesady - jeszcze nikt nie zbiedniał przez 4zł 😜
kornelka, a może jest za bardzo zmęczony i dlatego cięzko mu usnąć? Ksawier czasem tak właśnie ma, jak za póżno położe go spać.

dziewczyny, a mozecie polecic coś na suchą skóre? nie wiem co sie dzieje, ale mam taką suchą na dłoniach, ze az mnie swędzi 😮 nigdy tak nie miałam 🤔 a do tego zacząl sie u mnie etap wypadania włosów - łoo matko, wszędzie walaja sie moje kudły 😲 nie dosc że mam ich mało to jeszcze teraz tak sie sypią 🤔 żebym tylko nie wyłysiała 😜

siehankowa właśnie o to chodzi bo ja to wiem, że za pózno. Nie wiem jak to wytłumaczyc... bo jak zje i widzę ze już pora na sen to daję go do wózka i wtedy on się uspokaja na troszkę, przysypia i się rozbudza i bawic się chce a oczy mu się kleją. To tak wygląda jakby mu szkoda było spac. Teraz spał 20 minut i obudził go telefon z wyłączonym dzwiękiem tylko wibracje są ustawione. Ja go bujam i woże po 40 minut ale już mi cierpliwości zaczyna brakowac bo nawet i po tych 40 minutach nie chce zasnąc a śpiący jest........
na suchą skórę neutrogena 🙂
na wypadające włosy witaminy Merz Special ( ok 40 zł+-) wzmocnisz włosy, skórę i paznokcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię krem Bielendy - parafinowa kuracja do rąk. No a najlepsze co może być na suche ręce to maczanie ich w rozpuszczonej parafinie kosmetycznej. Polecam, rewelka.
Co do włosów to nie wiem, ja póki co nie używam niczego specjalnego. Po pierwszej ciąży używałam ampułek Kerastase, ale one teraz mają cenę zwalającą z nóg 🤢
Jola pisała, że wcierała we włosy ampułki Seboradin, ale jeśli dobrze pamiętam to szału nie było.

Lydzia - a jak ta twoja kumpela ma na imię? Zapomniałam cię zapytać a w sumie to dobrze byłoby żebym wiedziała z kim chcę rozmawiać 😉
Jutro będę do niej dzwonić 🙂 Dzięki za tel, miło cię było usłyszeć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry.
Zly humor Norbiego trwa.Oby to byl skok i szybko sie skonczyl.Dzis jest o tyle lepiej ze kilka razy sam polezal i nie plakal a wczoraj to cisza byla tylko jak spal.
Teraz usnal i nie wiem w co rece wsadzic 🤢 zdazylam tylko pranie wywiesic dzisiaj.Chyba sie za prasowanie wezme.
Czekam do soboty,maz ma weekend wolny to zajmie sie malym,i przy okazji robimy mala imprezke u taty.Zrelaksuje sie troche 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Kornelka jak czytalam twojego posta o zachowaniu Rysia to jakbym swojego Norberta widziala 😮 😮
Teraz mi usnal bo mialam go na kolanach i "skakalam" tak z nim na siedzac na lozku.Przez takie usypianie juz sprezyny slychac 🤢 Wygladam wtedy jak nie normalna ☺️ 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justyna891 napisał(a):
Kurcze Kornelka jak czytalam twojego posta o zachowaniu Rysia to jakbym swojego Norberta widziala 😮 😮
Teraz mi usnal bo mialam go na kolanach i "skakalam" tak z nim na siedzac na lozku.Przez takie usypianie juz sprezyny slychac 🤢 Wygladam wtedy jak nie normalna

U mnie to nie pomaga bo też go tak przy karmieniu próbowałam uspokoic. Nic tylko krzyk, prężenie i czerwony cały ze złości. Jak go pionowo wezmę, spokój. Kładę do karmienia, krzyk i smoka wypluwa. I tak kilka razy aż się uda, a wczoraj suszarka nam pomogła. I je po 90. Teraz spi a ja na palcach chodzę, mięso do obiadu dopiero rozmrażam. Wiem, że ze zmęczenia nie zasypia tylko czemu nie chce zasnąc jak jest na to pora?????????? Może ss pomoże, może to brzuszek. Po nich kupę robi taką zielonkawą i śluzowatą i pierdzioszki robi wiec może coś go boli. Justyna spróbuj suszarką jak są kryzysowe minuty, daj Boże żeby pomogło. Ja o imprezach to nie myślę nawet ale Tobie zdrowego extra relaksu życzę bo po tym co masz z ....wiadomo 😉 🙂 teściowa 😉 🙂 należy Ci się pożądny 🙂 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka oj napewno sie zrelaksuje 🙃 🙃 😁
Nam dzisiaj pomogl odkurzacz,ale przeciez caly czas chodzic nie bedzie.
Mi tez teraz po tyle je.A je o normalnych porach? Bo Norbi nawet co 2 godz.
ooo znowu sie budzi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justyna891 napisał(a):
Kornelka oj napewno sie zrelaksuje 🙃 🙃 😁
Nam dzisiaj pomogl odkurzacz,ale przeciez caly czas chodzic nie bedzie.
Mi tez teraz po tyle je.A je o normalnych porach? Bo Norbi nawet co 2 godz.
ooo znowu sie budzi 😞

Potrafi i co 2 ale wczoraj równiutko co trzy godz jadł. Dziś 5.20 potem 9.20 i 12.20 i jeszcze śpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anya napisał(a):
Marta jesteś niezastąpiona widze że masz odp na każde pytanie 🙂 podziwiam!!!
Kornelka Michał też tak ma że nie umie zasnąć i się pręży a jak juz po godz albo dłużej uśnie to na 10-15 min 🤢 no i najgorsze jest to że strasznie mało je 😮

Anya bo nie pamiętam... czy Michaś przybiera na wadze? A i jak po kropelkach, nic lepiej czy jednak widzisz różnicę? Dziś przyszło mi nowe opakowanie więc będę podawac co 3 albo 4 godz ale choc powinien dostac o 13 nie dostał bo zapomniałam jak go zaczęłam bujac a jak jadł to za wcześnie było i przed jedzeniem podałam mu zelazo i kwas foliowy i nie chcę też dawac jednego i drugiego razem, choc nie wiem, może można. Magdę bym musiała zapytac 😉 🙂 naszą niezastąpioną doradczynię ale nie chcę jej tyłka zawracac bo ona i tak ma urwanie głowy. Sama, 4 piętro, dwoje dzieci i mąż chory. Magda trzymam za Was kciuki. Jak schodze ze swoich 4 schodków z wózkiem to o Tobie myślę i mówię sobie że dam radę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja właśnie wróciłam ze spacerku i przyszedł listonosz Jo-aneczka jaka ta torebka jest prześliczna 😘 😘 😘
Co do wypadania włosów to u mnie sypią się garściami, cały czas mam związane a mała i tak zawsze jakiś znajdzie i ma w łapkach, zamówiłam taki płyn ale dopiero dziś dostałam to nie wiem zy dobry http://www.biochemiaurody.com/sklep/lotioneclipta.html jak zaczn e stosować to zdam relację zy warto kupić, kupiłam z tej formy tez serum pod oczy na te moje sińce, poleciła mi koleżanka która jest maniaczką różnych smarowideł i na kosmetyki wydaje dużo kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jo-aneczka napisał(a):
A któraś z dziewczyn kiedyś pisała, że na chomiku można ściągnąć dźwięk suszarki - 80 minut 🙂
Może wypróbujecie? Będzie taniej niż ze sprzętem domowym 😉


Osobisty mówił, że nie umie, ja tym bardziej ale wiesz co jo-aneczka? 🙂 młody haker akurat jest w domu 🙂 dobra myśl 🙂 lecę do niej 🙂 masz oklaska i siehankowa też, oooo nie jej sie nie da, to siehankowej buziaki ślę 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czy wasze dzieci leżąc na plecach też tak wysoko odrywają plecy i pupę od podłogi.....bo nie wiem dlaczego Tosia tak dzisiaj robić zaczęła..... i wygląda to tak jakby miała za chwilę przekręcić się na bok lub brzuch..... 🤔 🤔 oj nie wiem czy to dobry objaw 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
Dziewczyny czy wasze dzieci leżąc na plecach też tak wysoko odrywają plecy i pupę od podłogi.....bo nie wiem dlaczego Tosia tak dzisiaj robić zaczęła..... i wygląda to tak jakby miała za chwilę przekręcić się na bok lub brzuch..... 🤔 🤔 oj nie wiem czy to dobry objaw 🤢


Moja też czasami tak robi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w domu - musiałam ugotować obiad. 🙂
De volai my wyszedł, więc jestem z siebie dumna, bo pierwszy raz 😁

Sihankowa może i nie zbiedniał, ale nie widzę u Ciebie w profilu Caritas 😁 😁 A poza tym, to tu 4 zł, tu 4 zł i się nazbiera. Czekam na wiadomość na sierpnióweczkach 😉

Kuba poszedł po zdj do fotografa, bo wywoływałam, a jestem sklerotyk - nie zapytałam o tą sesję, dzwonię żeby on się zapytał. Aaa no i pajacyk przyszedł - w sumie fajny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
Dziewczyny czy wasze dzieci leżąc na plecach też tak wysoko odrywają plecy i pupę od podłogi.....bo nie wiem dlaczego Tosia tak dzisiaj robić zaczęła..... i wygląda to tak jakby miała za chwilę przekręcić się na bok lub brzuch..... 🤔 🤔 oj nie wiem czy to dobry objaw 🤢


Mój tak robi, ale myślę, że jest ok. Jak na macie leżał przekręcił się o 90 stopni. w wózku kopie nogami i się odpycha, wózek pożyczony, może nie rozwali 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...