Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja małemu dosypywałam kleiku kukurydzianego, łyżeczkę, jak miał 2 miesiące. Mam moja powiedziała, że mogę. Lekarka powiedziała, że nic nie powinno się stać.

Heh mój Julek ma już banan za sobą i żyje 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
jo-aneczka napisał(a):
Marta - ja też zauważyłam, że Hania po jabłku ma większe problemy z kupką. Mocno stęka a potem "twardziel" wychodzi. Myślałam, że to niemożliwe po jabłku 😮
A jak wy sobie same radzicie? Dajesz radę?

No ja odstawiłam jabłko i jest normalnie.
Radzimy sobie, nie mam wyjścia. Udaje mi sie to jakoś ogarnąć na tyle że wieczorem mam czas by pogadać z m. przez telefon bądź poesemesować (he i wymyliłam nowe słowo).
Niestety psychicznie różnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie dziewczyny ja to mam wrażenie, ze do wychowywania dzieci trzeba trochę intuicyjnie podchodzić 🙂 Ja miałam się wstrzymac do 15, ale jak musiałam ją zacząć dokarmiać mlekiem, to pomyślałam sobie, ze jedno karmienie mlekiem zastąpię kaszką.No i tak zrobiłam i jest ok. A od poniedziałku działam z jabłkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka, ja też myślę, że możesz troszkę nowości już zaserwować Lilce.
Ostatnio gdzieś przeczytałam, że to nie wiek się liczy ale waga. Większe dzieci (w sensie o większej masie ciała) z reguły lepiej i łatwiej przyswajają nowe produkty.
A ja dziś ważyłam mojego żuczka - równiutkie 8 kilo szczęścia 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
Ann a jaką tą kaszkę dałaś zwykłą czy smakową?? I jak to zrobiłaś, że Haniołek ją wypiła Bo ona chyba raczej gęsta jest??


Foga, kaszkę to łyżeczką trzeba podawać. Butlą nie przejdzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo-aneczka mam ma 40-1 😁 😁

Paninka moja mam Julce dawała słoiczki, jak miała 3 msc i tydzień 🙂 🙂
A do karmienia musiałabyś większy smoczek kupić - do kaszek taki chyba 🤨 🤨
Ja mam taki ma dużą dziurę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
Foga napisał(a):
Ann a jaką tą kaszkę dałaś zwykłą czy smakową?? I jak to zrobiłaś, że Haniołek ją wypiła Bo ona chyba raczej gęsta jest??


Foga, kaszkę to łyżeczką trzeba podawać. Butlą nie przejdzie 😉

No właśnie dlatego zapytałam ann, bo napisała, że Hania "wypiła" więc sie zdziwiłam 🙂 sama zeżarłam kaszkę, którą dostałyśmy w gratisie i była gęsta....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ann5353 napisał(a):
Jo -aneczko, Foga kupiłam smoczek do papek od 3 miesiąca życia 🙂 Kaszkę zrobiłam taką mniej gęstą i poszło 🙂


ło matko.. nawet nie wiedziałam, że taki smok istnieje.....ja to zielona jestem w żywieniu niemowląt.. nie wiem jak to u nas pójdzie........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJKA KOBIETKI 😉
Melduję że po tygodniu chorowania dziś czuję się znacznie lepiej. Jeszcze trochę słabo ale katar znacznie mniejszy. Julcia odkasłuje a i Lenka jakby pogodniejsza i mniej kaszle! Jest szansa że będzie OK 😉
Diviana życzę duuużo zdróweczka! Dla Ciebie i Alutki żeby nic nie złapała. A na zdjęciu wygląda super i strasznie się zmienia, ale wciąż pięknie wygląda!!!!!!!
Co do kłótni z mamą to niestety czasem tak jest. Jak Zosia była mała to przed samymi świętami Bożego Narodzenia się z nimi(rodzicami) pokłóciłam! Stanęłam za moim m. Rodzice po prostu usilnie chcieli wziąć małą płaczącą Zosię na ręce, a my nie pozwoliliśmy i było krótkie spięcie! A potem szybko przeszliśmy do porządku i codzienności! Teraz nie wyobrażam sobie wychowywania moich Skarbów bez takich wspaniałych dziadków!

jolajola dla Was obu dużo dużo zdróweczka! Na ten katar żeby nie podrażniać noska to może maść majerankowa!? Nam bardzo pomogła i złagodziła katar!!

aniołku Ogromnie się cieszę że z Oliwką wszystko dobrze! Oby tak dalej!!!!

Strona kotlet.tv - świetna. Tylko, że jak już na nią wczoraj weszłam to przepadłam 😉 Uwielbiam gotować piec i dogadzać moim Skarbom więc się zaczytałam i już na mamuśki nie wróciłam ☺️ Ja już zaczynam myśleć o choince i pysznościach do powieszenia! W zeszłym roku testowałam pierniczki - witrażyki.Szukam więc nowego pomysłu na ten rok tym bardziej że po ostatniej wizycie z Palomą w tortowni - oszalałam i już chcę się pobawić w wycinanki i ozdabianki!

buziaki i miłego dnia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga napisał(a):
ann5353 napisał(a):
Jo -aneczko, Foga kupiłam smoczek do papek od 3 miesiąca życia 🙂 Kaszkę zrobiłam taką mniej gęstą i poszło 🙂


ło matko.. nawet nie wiedziałam, że taki smok istnieje.....ja to zielona jestem w żywieniu niemowląt.. nie wiem jak to u nas pójdzie........


No, ja też nie wiedziałam ☺️ Ale ja będę podawać łyżeczką. Na razie nie wprowadzam kaszki do menu bo się boję, że za bardzo utuczę Haneczkę a jak już przyjdzie czas to wolę, żeby z łyżeczki jadła.
Owoce podaję łyżeczką i mała załapała o co chodzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja to mysle o kleiku i na oakowaniu jest napisane ze do 200ml dodaje sie 6-7 lyzek stolowych to jak do 180 wsype jedna lyzke to chyba przejdzie przez smoczek ( teraz mamy dr browns 3+) a jak nie to mam jeszcze butelke avent ze smoczkiem 3+ tym wieloprzeplywowym wiec mysle ze damy rade 😉 😉

andzelika to nasze mamy to rowiesniczki w takim razie...moja w lipcu 41 skonczyla 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
diviana z owocami tez jeszcze troszke sie wstrzymam...tak okolo dwoch tyg jeszcze...ale kleik dzisiaj jej juz kupie i zobacze...tylko m. najpierw kazal mi kropelki na brzuszek kupic zanim jej dam...bo juz dluzszy czas zupelnie bez pomocy Lilki brzuszek dziala 😉

mialam ja wlasnie na spacer ubiera a tu sie rozpadalo jak na zlosc 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jo-aneczka napisał(a):
Foga napisał(a):
ann5353 napisał(a):
Jo -aneczko, Foga kupiłam smoczek do papek od 3 miesiąca życia 🙂 Kaszkę zrobiłam taką mniej gęstą i poszło 🙂


ło matko.. nawet nie wiedziałam, że taki smok istnieje.....ja to zielona jestem w żywieniu niemowląt.. nie wiem jak to u nas pójdzie........


No, ja też nie wiedziałam ☺️ Ale ja będę podawać łyżeczką. Na razie nie wprowadzam kaszki do menu bo się boję, że za bardzo utuczę Haneczkę a jak już przyjdzie czas to wolę, żeby z łyżeczki jadła.
Owoce podaję łyżeczką i mała załapała o co chodzi 😉

Ale ja chciałam małą nauczyc pić butelką 🙂 A łyżeczką jej jabłko podam 🙂 A moja znowu za mała i muszę ją trochę podtuczyć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A propos karmienia - ja wczoraj lenie kupiłam kaszkę mleczno-ryżową z bobovity 😉 i jabłuszko w słoiczku. Teraz się zastanawiam kiedy i co mogę jej podać! 🤢 Jak myślicie kiedy i co mogę jej podać?? Czy muszę czekać aż skończy 4 miesiące?? Muszę zacząć ją czymś dokarmiać by móc zrobić te badania na kręgosłup! U mnie to było śmiesznie bo Zosia jak była mała to nie chciała w ogóle butli ani kaszek - jadła cycusia i słoiczki (zupki i deserki). Z kolei Jula nie tknęła słoiczków, pluła na odległość za to dzień musiał się zacząć butlą kaszki! I tak jak już wiecie są specjalne smoczki do kaszek 😉

Co do kleiku ryżowego... nigdy nie dawałam go dzieciom. Często jest jednak w domu bo wykorzystujemy go do ciasteczek ryżowych - pyszniutkich, prościutkich i szybkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry
U nas nocka super.Filip obudził się o 5.15.A na kolację wypił prawie ok 180 ml mleka z kleikiem ryżowym 🤪 🤪
aniolek super wieści 🙂
kornelka ja Filipowi wprowadziłam kleik ryżowy jak miał 3 miesiące i 3 tygodnie,najpier troszkę a teraz jadę już wg przepisu na kartoniku
Mogę wam dziewczyny polecić kliek ryżowy z nestle,miałam ten z bobovity i jakoś nie bardzo
My dziś będziemy jeśc banany,jestem ciekawa jak Filipowi będzie smakować.
Co do picia kleiku to ja podaję przez smoczek ten wieloprzepływowy i jest ok 🙂
A deserki i zupki jemy łyżeczką,na początku Filip nie mógł załapać a teraz jest już dobrze 🙂
andzelika pytałaś czy ulwa po kleiku,trochę tak,ale nie jest źle.A co do zagęstnika to ja najpierw też tyle wsypywałam co na kartoniku,ale Filipek miał problemy z brzuszkiem i lekarka stwierdziła ,że mam dodawać ok 1 miarkę na 90 ml,a ja tak jak ci pisałam na 150 ml daję ok 2 miareczki.
inez jola i diviana zdrówka dla was dziewczyny 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...