Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzien dobry!!!!

Witus sto lat!!!!!! 😘 😘 😘

a ja mam znowu kilka pytan? ile dzisiaj mam dac tego jabluszka ( nic sie nie dzieje zadnej wysypki ani bolu brzuszka) wczoraj dostala 3lyzeczki to dzisiaj z 5 moge? i jak bede wprowadzac nastepny produkt to jak? znowu zaczynac od 3 lyzeczek np. z marchewka a reszte dac jabluszka? czy wtedy tylko marchewke i w jakiej ilosci? i od wczoraj Lilka puszcza bardzo smierdzace baki...kilka razy ja rozbieralam bo bylam przekonana ze kupa tak smierdzi 😉 😉wczoraj wypila tez duzo herbatki koperkowej (ale pila ja tez wczesniej i az takich aromatow nie bylo) wiec mysle ze to po jabluszku...i teraz co to znaczy? wszystko ok czy np. brzuszek nie radzi sobie jeszcze z trawieniem owocow i dlatego takie gazy smierdzace?


oj troche sie nazbieralo tych pytan ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Hej 🙂
Witusiu 100 lat 🙂
Paninka możesz dać pięć, albo to co ci w słoiczku zostało, rozdzielić na dziś i jutro. Bo słoiczek musisz zużyć w ciągu trzech dni. Potem możesz dać marchewkę i też sobie ten mały słoiczek rozdzielisz na trzy dni - w pierwszym dniu 3 łyżeczki, a resztę w pozostałe dwa dni. Co do pierdzioszków to mogą być bardziej zapachliwe 😁 - ogólnie kupka bedzie inna, bo to już coś innego niż samo mleko. To normalne. Może ci się też kolor kupki zmienić i to też normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DZIEŃ DOBRY 🙂
100 LATEK ZDRÓWKA DLA WITKA 🙂 🙂 🙂 🙂
Marysia zasneła wczoraj oczywiście przy cycku dopiero po 23 i już na całą noc została....nie wiem kiedy ona w końcu będzie w nim przesypiać noce tak jak należy 🤨 🤨 🤨
teraz sobie drzemie pewnie 30 min 🙂
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry Słońca wspaniałe, mamuśki najlepsze.
Wituś 100 latek 🙂
Paninka super że karmienie tak ładnie poszło
Kornelka i Andżelika wy to nieziemskie jesteście uwielbiam Was czytać o poranku bo tak późno to ja już śpie 22.00 to koniec moich możliwości ☺️
Ja dziś wyspana, bo malunia jak zajadła o 22.00 to wstała o 3.00 i spala do 7.30 pierwszy raz od urodzenia tak długo co prawda przez to zrezygnowala z porannej drzemki ale dzięki temu ma bardzo wyspaną i zadowoloną mamę 😎
Mój mąż w szkole pilnie się uczy, a ja wystroiłam swoje szczęście w nowe jansy od babci i się ciesze że mam taką ładną i mądrą córeczkę, no i jeszcze ogarnianie domu mnie czeka a tak mi się nie chce.
A i mam pytanko czy mogę Ali gotować zupki z dyni która wcześniej była zamrożona, wczoraj rozłożyłam dynię na części pierwsze pokostkowałam i do zamrażary a dynia ekologiczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie,
korzystam szybko z komputera u kuzynki. U mnie oprócz braku wody (susza trwa) nastał kryzys z netem. Od czasu do czasu zaglądam do Was jak jestem u znajomych lub kuzynki, ale produkujecie tyle postów, że mam problem, żeby coś napisać. Z resztą sprawdzam tylko "aktualne tematy" bo też nie mogę będąc w gościach siedzieć cały czas przy kompie.
Madalena - wysłałam Ci na maila doc-a z przepisami - dostałam od koleżanki - jak będzie ktoś chętny to udostępnij go dziewczynom.

Jak dobrze pójdzie, to na święta będę miała już neta, to powysyłam zaległe piosenki itp (pamiętam, co mam komu dosłać). Ale to dopiero będzie po, bo na szczepana planujemy ochrzcić Anię.

A tak wogóle u nas wszystko w porządku, Ania rośnie, waży 7,40. Miałyśmy jednorazowy incydent z krwią w kupce, ale lekarz dał jakieś lekarstwo i jest ok. Karmię tylko piersią, choć wieczorem wydają się już pustawe i w nocy budzi sie na cyca co 2-3 godziny, ale ładnie przybiera więc na razie tak zostanie. Jak miną problemy brzuszkowo-kupkowe i skończy brać leki wieczorem mam zamiar jej dawać trochę mm - może będzie spać lepiej. Nie wprowadzamy nowego jedzonka, bo nie chcę, żeby Anię obsypało na chrzciny, ale już na imprezie coś dostanie.

Pozdrowienia dla wszystkich mam i dzidziusiów (słodkie te wasze maleństwa)

I jakbym nie miała jeszcze neta - Życzę Wam wszystkich Wesołych Świąt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Diviana dynię Ali oczywiście podawać możesz, ale ja bym jednak zaczęła rozszerzać dietę od bardziej codziennych i prostych warzyw i owoców, typu marchewka czy jabłka.

Moniq kisiel możesz jeść ile chcesz, ewentualnie obserwuj Marysię gdy jesz kisiel owocowy z owoców które szczególnie uczulają typu truskawki czy pomarańcze.
A banany ja jadłam jak Julka miała 2 godziny, więc spoko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej 🙂

u nas nocka dobra. Tosia próbowała dzisiaj swoje pierwsze jabłuszko... ale jakiegoś szału nie zauważyłam 😁 😁
Kornelka co do krzesełka ja sama wybierałam, niestety na osobistego liczyć nie mogę w tych kwestiach 😁 😁 Przy Gabi miałam to drewniane krzesełko ale to tak dla rocznego dziecka dobre będzie a teraz postawiłam na metalowe. Mam nadzieję że będzie dobrze służyc....
Andzelika jeśli chodzi o imię to u nas też się krzywią że co to za imię Antonina....
Inez spokojnej podróży i cierpliwości 🙂

a tu mój mały Einstein 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
daniela napisał(a):
hej hej 🙂

u nas nocka dobra. Tosia próbowała dzisiaj swoje pierwsze jabłuszko... ale jakiegoś szału nie zauważyłam 😁 😁
Kornelka co do krzesełka ja sama wybierałam, niestety na osobistego liczyć nie mogę w tych kwestiach 😁 😁 Przy Gabi miałam to drewniane krzesełko ale to tak dla rocznego dziecka dobre będzie a teraz postawiłam na metalowe. Mam nadzieję że będzie dobrze służyc....
Andzelika jeśli chodzi o imię to u nas też się krzywią że co to za imię Antonina....
Inez spokojnej podróży i cierpliwości 🙂

a tu mój mały Einstein 😁 😁

Gratuluję pierwszego poważnego jedzonka 🙂 🙂 Einstein elegancki i ładny taki, zadowolony z życia widac 🙂 Oj ma Tosia tą czuprynkę 🙂 🙂 🙂 i bardzo ładne ma oczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kornelka, wodę nam "wydzielają" po 3 godziny dziennie. W zbiorniku, który jest na całą wieś jest niemal pusto. Przez te 3 godziny nie wiem w co mam ręce włożyć - pranie, zmywanie, łapanie wody do gotowania i kąpania. Jeżeli nie będzie trzydniowej ulewy sytuacja się nie zmieni. ok, uciekam do domu, bo za chwilę włączą wodę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kornelka Alicja chodzi spać o 18.00 więc wtedy męża dopadam 🙂 o 22.00 to już spać chodzimy 🙂
Existence współczuję z tą wodą
Daniela cudna Tosia, a jakie krzesełko kupiłaś? Ann chyba kiedyś fajne pokazywała bo ja też musze zakupić, jak byście mogły propozycje wstawić to byłabym wdzięczna
martalion zacznę od jabłuszka itp chodziło mi bardziej czy dynię mogę zamrażać i z niej potem zupkę gotować
Ja przeleciałam podłogę w salonie jak to Daniela mówi teraz ululałam moje szczęście i dalej ide sprzątać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana ja kupiłam Chicco Happy snack, nie zajmuje dużo miejsca i ma pojemny kosz oraz dużą tackę do jedzenia 🙂 oparcie ma 3stopniową regulację a tacka 4stopniową
dla Gabi miałam krzesełko drewniane ale ona je dostała na rok także drewniane dla starszaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dzisiaj lenia, nic mi sie nie chce. kuzyn u mnie siedzi bo mój m robi mu auto no i tez głupio mi przy nim coś sprzatać a prasowanko czeka..... oj jak ja tego nie lubie...... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moniq kisiel można 🙂
Diviana możesz mrozić i później z tej dyni zupki gotować. Pokrój w jednorazowe porcje, do woreczków i do zamrażalki 🙂
A co do krzesełek to ja nie mam - tylko huśtawkę 3 w 1 🙂
http://allegro.pl/3w1-hustawka-krzeslo-do-kar-lezaczek-producent-24h-i1963254888.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Diviana napisał(a):
martalion zacznę od jabłuszka itp chodziło mi bardziej czy dynię mogę zamrażać i z niej potem zupkę gotować

Ja myslę, że można. Kiedyś mi lekarz powiedział, że mrożone warzywa i owoce w sezonie, mają wiecej witamin
i "dobrych" składników niż te kupowane "świeże" poza sezonem, bo zazwyczaj są sztucznie nawożone itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja juz na zakuach bylam...lilka w wozku uspiona biore sie za porzadki tylko m. z wyra musze wygonic!zaraz moj tata w odwiedziny przyjedzie

dziewczyny jakby ktoras wiedziala i miala chwile czasu to bardzo ladnie prosze zeby mi wyjasnila i odpowiedziala na pytania z rana...ja wiem ze moze one idiotyczne sa ale nie chce zadnej glupoty zrobic... ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...