Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ostatnio w końcu zaczął ładniej pierś ssać, i w nocy jakby lepiej. Nie mogę się nadziwić jak to się dziecko z dnia na dzień zmienia.Teraz ma okres radosnych pisko-płaczków i uśmieszków z zaciśniętymi ustami.I co tu mówić bigos z mamusi, mu nie straszny 😉 Gondola powoli robi się na styk. A jak Wasze maluszki przeżyły pierwsze święta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
ja zakładałam takie pfee paputki, może zacznę w gości ubierać butki 🙂) Moje maleństwo znowu nie śpi,ale ,że nie płacze. Cisza w łóżeczku.

W święta miałam koniec podstawowego macierzyńskiego. Poczułam oddech pracy na plecach. W sierpniu tyle czasu te 20 tygodni mi się wydawało. A tu siup i minęło. Teraz już wykorzystam 4 tygodnie dodatkowego i stare urlopy . ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Dziewczynki! 🙂
Długo mnie nie było... Nie miałam internetu... 😞
Potrzebuję pilnie Waszej pomocy - mam do Was kilka pytań! 🙂
1. Czy przepajacie swoje maluszki wodą/herbatkami? Jeśli tak, to w jaki sposób - przed karmieniami, zamiast niektórych karmień, po karmieniach?
2. Ile czasu mniej więcej i co ile jedzą Wasze bobasy?
3. Czy podajecie już inne pokarmy niż mleko? Jeśli tak, to od czego zaczynałyście? Pamiętam, że Marta-lion pisała o marchewce gotowanej na wywarze i coś o podaniu glutenu - ten gluten to w jakiej postaci?
Moje pytania biorą się stąd, że mój skarbek jest grubasiński i będąc u neurologa lekarka kazała mi go odchudzić 😞 ...przegładzać 😞 ...oszukiwać herbatkami...
Karmię go piersią i jak dotąd wszyscy mi mówili (w tym różni lekarze), że taka po prostu jego uroda i jak zacznie się więcej ruszać, to szybko zmieni wygląd...
Pewnie nie uda mi się Was doczytać, ale postaram się troszkę przejrzeć!
Mam nadzieję, ze u Was wszystko dobrze 🙂 A tym bardziej, że święta minęły super 🙂 Jadłyście już wszystko? Czy uważałyście na kapuchę, cytrusy, mak? 😜
Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do Madaleny... Próbuję się zalogować na sierpnióweczki, a pojawia mi się komunikat "to konto jest podejrzane". Coś się zmieniło? Czy może zapomniałam swoje hasło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agusiak, mój ksawi je co 2,5 - 3 godz w dzien, w nocy różnie czasem 3 czasem 4 ... ja karmie cyckiem, ale po mału wprowadziłam już jabłko, marchewke , dziś startujemy z marchewką z ziemniakami 😉
co do glutenu to ja daje w postaci kaszy manna, pół łyżeczki na 100ml deserku, zupki czy jak kto woli 😉 i tak przez 2 miesiące...
a ile twój szymon wazy ze kazali ci go odchudzac? Ksawier 20 grudnia ważył 9280 i nasza pediatra uwaza że jeśt śliczny i zdrowiutki 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
agusiak, mój ksawi je co 2,5 - 3 godz w dzien, w nocy różnie czasem 3 czasem 4 ... ja karmie cyckiem, ale po mału wprowadziłam już jabłko, marchewke , dziś startujemy z marchewką z ziemniakami 😉
co do glutenu to ja daje w postaci kaszy manna, pół łyżeczki na 100ml deserku, zupki czy jak kto woli 😉 i tak przez 2 miesiące...
a ile twój szymon wazy ze kazali ci go odchudzac? Ksawier 20 grudnia ważył 9280 i nasza pediatra uwaza że jeśt śliczny i zdrowiutki 😎
🙂 I na pewno jest! 🙂 Ksawier ma już 5 miesięcy!
A nasz Szymek ma 4 i waży już 9700 (w ubranku)! mierzy ok 70cm, nawet może więcej trochę.
A kaszę mannę to taką zwyczajną, czy jakąś błyskawiczną? albo jakąś dla dzieci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć.
agusiak Nikt tutaj nie pisze bo dziewczyny się na sierpnióweczki przeniosły z tego forum i zablokowały dostęp osobom które długo nie pisały. Mój WIktorek je już prawie wszystko co jest dostępne dla bobasów po 4 miesiącu a już czekają nowe produkty bo dziś kończy 5 miesiąc i nawet znalazłam kaszkę z czekoladą na dobranoc. Moja mama też mi się ostatnio pytała czy np. banany mogę jeść i się śmiałam że jak Wiktor je to ja chyba też mogę już 🙂 🙂 co do herbatki to ja daję między posiłami 100ml i czubatą łyżeczkę np. jabłkową z melisą (ulubiona) ziołowej (uspokajającej)nie chciał nawet smoczka brać do buzi jak mu dałam jabłuszko i ja sobie ją piję hehehe
Wiktor waży ok. 8 kg i to właśnie na tych dodatkowych jedzonkach tak zaczął przybierać szybko bo prawie kilo w dwa tygodnie. Je wg schematu na 5 miesiąc 2 razy mleko początkowe 180 ml , 2 razy moje mleko, jeden deserek i jedną kaszkę albo zupkę. Ma rumieńce jak cypisek od tych witamin hehehe
a od dzisiaj będzie schemat po 5 m-cu
POZDROWIONKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolina napisał(a):
Cześć.
agusiak Nikt tutaj nie pisze bo dziewczyny się na sierpnióweczki przeniosły z tego forum i zablokowały dostęp osobom które długo nie pisały. Mój WIktorek je już prawie wszystko co jest dostępne dla bobasów po 4 miesiącu a już czekają nowe produkty bo dziś kończy 5 miesiąc i nawet znalazłam kaszkę z czekoladą na dobranoc. Moja mama też mi się ostatnio pytała czy np. banany mogę jeść i się śmiałam że jak Wiktor je to ja chyba też mogę już 🙂 🙂 co do herbatki to ja daję między posiłami 100ml i czubatą łyżeczkę np. jabłkową z melisą (ulubiona) ziołowej (uspokajającej)nie chciał nawet smoczka brać do buzi jak mu dałam jabłuszko i ja sobie ją piję hehehe
Wiktor waży ok. 8 kg i to właśnie na tych dodatkowych jedzonkach tak zaczął przybierać szybko bo prawie kilo w dwa tygodnie. Je wg schematu na 5 miesiąc 2 razy mleko początkowe 180 ml , 2 razy moje mleko, jeden deserek i jedną kaszkę albo zupkę. Ma rumieńce jak cypisek od tych witamin hehehe
a od dzisiaj będzie schemat po 5 m-cu
POZDROWIONKA


ja dziennie mojemu daję mm z 2 razy butlę 150-słabo dopija, cycka na żadanie, raz kaszkę, owocki zagęszczane kaszką, wit D podaje codziennie. Zaczynam mieć kompleksy że Franek taki drobny. Idę go ważyć 🙂 Po sylwku zacznę zupki i jakieś może mięska. Najlepszego w Nowym Roku i udanej zabawy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolina napisał(a):
A ja mam też pytanko czy dajecie jeszcze witaminę D3 ??? i jak często? bo ja daję jedną co drugi dzień. Jestem u mamy i dorwałam kompa więc korzystam że mogę coś tutaj napisać 🙂 🙂

ja daje wit. D3 codziennie - jedną krople 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusie
przykro mi ale nie ma takiej możliwości.
Wątek "sierpnióweczki 2011" nie należy do Was - jest przeznaczony dla wszystkich mam, które urodziły swoje pociechy w sierpniu 2011. To, że przeniosłyście się gdzieś indziej, nie oznacza, że mam uniemożliwiać innym mamom integrację.
Nie ma również możliwości usuwania postów, gdyż forum służy pomocy innym mamom, które trafią tu szukając rady. Każda dyskusja na danym wątku może być pomocna dla nowych użytkowników, często omawiane są rozwiązania problemów macierzyńskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

admin napisał(a):
przykro mi ale nie ma takiej możliwości.
Wątek "sierpnióweczki 2011" nie należy do Was - jest przeznaczony dla wszystkich mam, które urodziły swoje pociechy w sierpniu 2011. To, że przeniosłyście się gdzieś indziej, nie oznacza, że mam uniemożliwiać innym mamom integrację.


nie to ja doskonale rozumiem 🙂 ale wiem, że posiada Pan możliwość usuwania postów i to by nas uspokoiło a wątek sierpnióweczki 2011 by pozostał. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...