Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Cześć 🙂
gosia tak jak lusi mówi nic na siłę nadejdzie i na Piotrusia pora 🙂
co do wstawania to ostatnio mamy podobnie bo misiek wstaje o 5 na siusiu pozniej trochę pomarudzi bo chce już wstawać ale przekonuję go by jeszcze spać i potrafimy spać do 8.
lusi nie wiem jak to robię ☺️ ogólnie misiek to wariat ale na spacerach zawsze czymś go zainteresowuję jak nie motylami to mrówkami, ślimakami no i oczywiście autami i jak nie chciał iść za rękę to mówiłam choć posukamy czegoś np kotka i tak się nauczył. Gorzej jest jak idziemy z koleżanką i dzieckiem bo się popisuje ale tylko na początku. dziś byliśmy na 2 godzinnym spacerku koleżanka z wózkiem a misike za rękę nie poamiętam jak wózek wygląda.
A dziś jak misiek wstanie idziemy na basen nareszcie tylko misiek nie za bardzo chce się kąpać w kólku czy w motylkach na głębszej wodzie chyba się boi. żałuję że nie chodziłam z nim na basen jak był mały. A jak tam wasze maluszki reagują na wodę. A od kilku dni miskiek to nawet nie chce się kąpać mam problem z wsadzeniem go do wannny 🤢
uciekam się szykować 🙂
pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Cześć,

Ostatnio nie miałam motywacji do pisania.Myślałam,że będzie gorzej przez te upały ale bez większym problemów dałyśmy radę. Cały weekend basen na balkonie i opalanko, a wieczorem jakiś spacerek 😉
U nas wszystko po staremu.Powoli przygotowujemy się do urodzin, mieliśmy je spędzić na ogródku u teściów, ale wolą przyjśc do nas w ten upał. Ponoć u nich na placu jak na rozżażonej patelni jest 🤪 Nie robimy żadnej wielkiej imprezy, normalne spotkanie rodzinne torcik,kawa, kolacja i jakieś napoje % 🙂
Dziewczyny jak ten czas leci, czasami nie mogę się nadziwić jak Lili się zmieniła za ten czas.Jak wiele już potrafi zrobić, jaka jest samodzielna i uparta! Jak patrzę na te bobaski w wózku to aż nie mogę uwierzyć, że z niej taka kruszyna była 😁
Moje dziecię chyba zrezygnowało z popołudniowej drzemki 😮 Od 2 dni nie śpi, ale za to o 19 już odpada, gdybym wczoraj wcześniej zrobiła mleko to przed 20 już by spała w swoim wyrze, a tam rozbudziłam ja i szalała do 22:30 😁 Nie zapeszając sprawy nocnikowe znowu się poprawiły.Ładnie sama chodzi i mówi,że chce siku.Wczoraj nawet byliśmy na spacerze i w sklepie bez pampka! I suchutko, dopiero po przyjściu usiadła na nocnik i się wysiusiała.

Miłego słonecznego Dnia mamusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Część 🙂
my w tym roku też skromnie obchodziliśmy urodziny. Co do nocnikowania to u nas na zmianę parę dni bez pampersa a później na złość to gdzie popadnie szczególnie w turawie bo na trawę. Nie chce zachowalac Ale misiek przesypia cała noc od kiedy zasypia sam po za jednym wyjątkiem jak była ta burza pół nocy płakał bo spaliśmy w turawie więc szyszki stukaly do tego prądu zabrakło a ja się ogólnie to burzy boję więc to byla jedna z najgorszych nocy. pierwszy raz nie umiałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O jej, Anya zapomniałam, że Misiek jest najstarszy 😁 Wszystkiego najlepszego dla solenizanta!Oby zdrowo rósł i dalej dawał rodzicom mnóstwo radości! 😆
To mieliście przeboje podczas burzy, Misiek odczuwał na pewno, że się denerwujesz i mu się udzieliło 🙂 🙂 🙂 Ale daliście radę- a to najważniejsze!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie!

Sto lat dla naszych małych solenizanów, dla Michałka i Lilianki 🙂
Dużo zdrówka dla Was i uśmiechu na co dzień!!

Anya witaj w klubie, ja również boje się burzy. A mam jeszcze w mieszkaniu okna dachowe, więc jak jest burza czy ulewa, to dudni jak w studni 🙂
Wkreciara u nas tez zdarzają się dni bez drzemki, wtedy wieczoram Lenka kładzie sie szybciej spać. Juz nie mamy strupków po sopie, zostały czerwone plamki, i gdzie niegdzie blizny, będę musiała później smarować taką specjalną maścią.
Lusi co u Was? Wszystko dobrze?

A u nas jakoś leci, Leni juz drugi tydzień chodzi do żłobka. Od pon. zostawiam Ją z moją siostrą w domu, żeby przed wyjazdem czegoś przypadkiem nie złapała. Ja juz powoli obmyślam, co mam zabrac na wakacje, leki, ciuchy, kosmetyki itd.
Niestety coś mnie bierze, jakies przeziębienie, bo kicham, mam katar, i w ogóle się czuję taka "połamana".

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anya żadne spóźnione, Lili właśnie dzisiaj kończy 2 latka 🙂

Dziękujemy Wam dziewczyny za życzenia!!

Ewelek- Jak dobrze przeczytać,że ospę już macie za sobą! Kiedy macie dokłądnie wyjazd? O ile dobrze kojarzę to lecicie do Grecji? 😮 A Ty siękuryj jak najszybciej, bo na urlop dziewczyno jedziesz, a nie chorować 😜


Dzisiaj przychodzi do mnie teściowa i będziemy robić tort na jutro. Znalazłyśmy fajny przepis na necie tort truskawkowy Tylko my planujemy zrobić z malinami zamiast truskawek.Będzie to mój debiut, także mam nadzieję,że nie będzie najgorzej 😁

Ok, lece ćwiczyć zanim zrobi się upał.
Buziaczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

Masakra!!!Już sierpnióweczki rozpoczynają 2 latka!!!! Ale ten czas zasuwa !!!!

Ogromne buziaki dla Michałka i Lili, abyście zawsze byli szczęśliwymi dziećmi, nie zważali na krzyki rodziców i poznawali świat według własnych zasad 🙂

Anya, jak tam kąpiele, przełamał się Miesiek do wody?. U nas Łucja ją uwielbia, w basenie mogłaby siedzieć przez cały dzień. Ale jest to taki mały na podwórku, na prawdziwym otwartym basenie jeszcze nie byliśmy. Do tej pory tylko kryty,ale też nie było problemu. Łucja chętnie zakłada motylki, ale nie wejdzie głęboko. Musi czuć podłoże 🙂

Wkreciara, nie wiem jak dajesz radę bez drzemki Lili, dla mnie jest to czas na regeneracje:P Gratulacje za nocnik!!!Ja też muszę pochwalić moją Małą.Byliśmy u siostry i przez cały dzień pięknie robiła na muszlę (zapomnieliśmy nocnika). W domu to tylko na noc zakładam, ostatnio tez w trasy autem jeździ bez…. także miejmy nadzieję, że pożegnaliśmy pampki w ciągu dnia 🙂
Powodzenia z tortem 🙂 na pewno będzie pyszny/. Ja do ciast mam dwie lewe ręce, zawsze mi zakalce wychodzą :P

Ewelek, super, że Lenka już wyzdrowiałą. A przez ten tydzień z ciocią pewnie będzie przeszczęśliwa 🙂 To już dla niej prawie jak wakacje 😉


A ja jutro mam wieczór panienski siostry...właśnie obmyślam menu i drinki 😁

miłego słonecznego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry!

Ale mamy dziś we Wro tropiki!!

Lusi to coś mi się popierdzieliło z tym panieńskim siostry, ja myślałam, że już był.Ale jestem zakręcona. Kurcze dziewczyny ogromne gratulacje dla Was i pociech za nocnikowanie, bo to jest zasługa i mam i dzieci. Też już bym tak chciała. Ze względu na to że Lenka sporą część dnia spędza w żłobku, to ciężko u nas będzie.
Wkreciara wylot mamy za tydzien w piątek. Wczoraj byliśmy na zakupach kosmetyczno-aptecznych. Jeszcze tylko pare rzeczy brakuje i mogę powoli zacząc mysleć o pakowaniu. Zamówiłam walizkę, właśnie dziś do mnie dotarła, czekam jeszcze tylko na czajnik i żelazko turystyczne.
Powodzenia z tortem. Ja w przeciwieństwie do Lusi, bardzo lubię piec ciasta,torty też się zdarzają. I nie powiem nawet mi wychodzą. Też myślałam aby w tym roku upiec Lenusi. Wyślij proszę ten przepis, który znalazłaś. Trzymam kciuki za torta. Na pewno będzie smaczny!

Dziewczyny czy Wasze dzieci piją w nocy mleczko?? Bo mojej Lenie coś się poprzestawiało i teraz 2 razy w nocy potrafi zawołac za mlekiem. W sumie to pije 4 razy, bo jeszcze chce przed snem i zaraz po wstaniu 😮Wiem że to dla ząbków i żołądka nie dobrze, jak dziecko je w nocy, ale co mam zrobić, jak chce. mam nadzieję, że jej minie.

Miłego dnia i weekendu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny
Spóźnione ale serdeczne życzonkalili i michasia .
U nas mały ma ostre atopowe zapalenie spojówki dostał kropeki do oczek ale musimy po 7 dniach iść prywatnie do okulisty i badania ze wzrokiem porobić u nas też nie ma postępów z nocnikiem niechce siadać na nocnik a ni na podkładce na sedes i ciąge tylko pampers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
lusi misiek też lubi basen w którym może siedzieć ale do takiego głębokiego to się bał wejść na szczęście się to zmieniło z tatą zaczął wchodzić i nawet machał nogami a ostatnim razem z motylkami to tylko mnie za dwa palce trzymał więc z każdym kolejnym razem jest coraz lepiej 🙂
wkręciara tort malinowy? na samą myśl ślinka cieknie ☺️ 😁 😁 daj znać jak wyszedł i jak urodzinki się udały
ewelek krucze ale ci dobrze z tym wyjazdem tylko wykuruj się. A jak się wogóle teraz czujesz?

U nas w tym roku bum na dzieci: mój brat, szwagierka i kuzynka masakra do tego dwa wesela (jedno w anglii) nie wiem skąd weźniemy na to wszystko kasę masakra 🤢 ale co się chociaż wybawimy to nasze :p
my dziś do turawy bo nad wodą to nie ma co szukać bo miejsca to raczej nie będzie. A wy jak weekend spędzacie? Pewnie w wodzie bo gdzie indziej 🙃 🙃
miłego weekendu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny,

ewelek, mogło Ci sie pomylić z tym panieńskim, bo dwa tygodnie temu też byłam,ale u koleżanki. Na szczęście już wszystkie "ostre" imprezy za nami. Zostały już tylko dwa wesela, 30stka M i urodziny Łucji......W połowie września w końcu odpocznę 😜
A co do mleczka...hmmm dziwnie, może jakoś te upały powodują, że chce jej się pić i mleczko najbardziej Lence smakuje. U nas mleka w nocy juz nie ma od whooo...nawet nie pamiętam 😞
A powiedz mi z lekarstw dla Lenki co zabierasz ze sobą? Bo ja mam dość ubogą apteczkę w domu i może coś podłapię od Ciebie 🙂

Anya, dzielny chłopak z Michałka...Łucja nie odkleja się od mojej szyi jak jest w głębszej wodzie, a u Ciebie, prosze już tylko za rączki.Może to będzie jego pasja 😁
Anya, mogę Ci przybić piątkę z wydatkami, bo u nas są 3 wesela, chrzciny, 30stka M i wszystko w przeciągu 2,5msc 🙂

Gosia, mam nadzieję, że u Piotrusia to zapalenie będzie od piasku a nie na tle alergicznym. Powodzenia na wizycie.

Dziewczyny właśnie zadzwonił mój Szwagier i dał mi znać, że chcą z teściami kupić M. wypasiony basen ogrodowy na urodziny....oj już nei mogę sie doczekać!!Całe lato o takim marzę 🙂

MIłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!

Anya już u mnie ok. Dzięki 😉
To rzeczywiście macie w rodzinie babyboom.
Lusi Ostatnio tak imprezujesz, ze się pogubiłam. hihi No ale rzeczywiście nie zazdroszczę tych wydatków.
U nas w nocy też już dawno mleka nie było, ale tak od czasu ospy, upomina się ciągle, ostatnio coraz częściej mleko kupuję 🙂 Muszę też wziąć niezły zapas na wyjazd.
A nasza apteczka jest bardzo bogata. Spakowałam ją juz na wyjazd. Wzięłam 2 rodzaje leków na gorączke, nurofen i paracetamol, tantum verde na gardło. wit. c, furaginę (bo Lenka jaszcze musi brać przez jakies 1,5 miesiąca 0,5 tabletki przed snem na układ moczowy), calcium w razie uczulenia, orsalit w razie biegunki i wymiotów, nasivin w razie uporczywego kataru, smectę, sól morską do noska, altacet na stłuczenia. Oczywiście termometr i plasterki. Muszę jeszcze kupić tylko panthenol na oparzenia i fenistil na komary. Aha i mam też Bactrim w razie "w", ostatnio mi lekarka dała receptę i wykupiłam. Chyba to wszystko 🙂
Gosia jak tam Piotruś?
Wkreciara co u Was? Jak torcik wyszedł i w ogóle imprezka?
Jak tam poszukiwanie mieszkania??
Pytałaś o wyjazd, lecimy w piątek na Zakynthos 🙂


miłego 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny,

Ewelek, urlopuj sie w najlepsze. Rzucę modnymi obecnie hasłami: plażing i smażing 😁 Bawcie się dobrze, oby Lenka szybko się zaklimatyzowała i również korzystała z uroków ciepłych krajów!!! Koniecznie zdaj relację jak wrócicie !

A my wczoraj cały dzień na basenie...ile moje dziecko ma energii, z wody nie dało jej się wyciągnąć. Myślałam, że wieczorem padnie raz dwa...a tu do 22 wariowała w łóżeczku!!Ale przynajmniej w nocy nawet mega burza jej nie obudziła, za to ja nie mogłam spać, miałam wrażenie, że każdy grzmot rozwala jakieś drzewo w pobliżu 🤨
Jak dobrze, że dzisiaj jest chłodniej, bo musimy z Małą na zakupy jechać, wyrosła nam już z sandałków i trzeba kupić następne plus półbuty....nie wyrabiam jak jej szybko stopa rośnie. W ogóle ma bardzo dużą jak na swój wzrost, bo mierzy 80 cm a nosi 23 rozmiar..chyba będzie wysoka, tylko nie wiem po kim, bo Mama to istny kurdupel (163cm 😜).

Miłego weekendu, u nas w końcu mamy jeden wolny, później aż do 14 września cały czas imprezy....wykończę się niedługo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusie
sorry, nie oddzywam sie bo ostatnio nie jest u mie najlepiej. Ogolnie wszystko jest do d....nie mam motywacji pisac, bo i po co? Bez sensu,zeby was obarczac problemami. Czuje sie zle i to sie juz ciagnie od dluzszego czasu...buuu.
Sto lat dla Piotrusia w koncu dzisiaj jego swieto!!Wszystkiego najpiekniejszego w zyciu Ci zycze!
Dla Łucji ( juz na jutro pisze)ogromne caluski, duzo usmiechu i w ogole wszystkie co najlepsze, rosnij zdrowo i dalej obdarowuj rodzicom ogromem radosci!


p.s dzisiaj mam 3 rocznice i p-ilam wino do monitora ( w konczy dzisiaj MECZ),co widac po moim wpisie...
Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej ...

wkreciara, leć do sióstr, kombinuj ten wyjazd, bo podejrzewam, że bedzie to najlepsze wyjście z sytuacji.
Problemami obarczaj, w kupie raźniej 🙂

U nas od rana szał, wielkie święto Łucji!!!! Do torta dorwała się rękami i zrobiła sobie z niego papkę 😜

Ja ostatnio nie miałam czasu na pisanie, dopiero co wróciliśmy z wesela, a już trzeba następne imprezy szykować. W sobote trzydziestka M. !!! JUż się boję co to będzie, bo zebrało się nam ok 20 osób 🤪.
Zarezerwowałam M. lot paralotnią na urodziny, zobaczymy czy się ucieszy, o wszystkim dowie sie na miejscu 🙂.

Lecę robić sałatkę 🙂

BUziaki i głowy do góry ( albo lepiej: cycki w górę :P )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka
pierwsze dziękujemy za życzonka dla piotrusia u nas impreza berzie 31 sierpnia ponieważ chrzestna nie może w tą sobote być i trza było przełożyć pochwalę się 9 września wracam już do pracy podajcie mi jakiś fajny a do tego prost przepis na tort
Łucja wszytkiego dobrego z okazji urodzinek żebyś miała zawsze dobry humorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!

Wszystkiego najlepszego dla naszych solenizantow, przede wszystkim duzo zdrówk?
Lusi pieklas sama torta? Przynzam, że bardzo oryginalny prezent wymyslilas. Gdzie takie cos mozna zalatwic w okolicach Wroclawia, moze kiedys odgapie ten pomysl.
Wkreciara rozumiem, że coś z M. Nie tak? Nam zawsze mozesz sie wyżalić, jak chcesz.

Napisze więcejpóźniej, jak bede miala dostep do kompa, bo niewygodnie mi sie pisze na tablecie.

Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...