Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Leginsik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
Leginsik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
..oo..jakie moje zdjecie profilowe rozchwytywane jest 😲..tyle odwiedzin w ciagu dwóch dni 😮 😁 😁 😁 😁
😁 😁 😁 😁 😁 to liczba wizyt od zarania dziejków! 😆 😆 😆 😆 a ja sama wlazla ze 3 razy bo zdjecie piekne 🤪 jeszcze ten karykaturek na scianie 😁

jak zaczełam sie tu znowu udzielac było 600,a teraz o aż 70 więcej ! 😁 😁 😁
Hania lubi ten obraz,co sie na niego spojrzy to zaciesza 😆

aż zajrzałam jeszcze raz w Twój profil hihi
i ja 🤪 🤪 🤪 tak gapic sie jak w ołtarzyk 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁

no ej..bo mnie zauroczycie i bede płakać i trza bedzie potem modły nade mną odstawiać 😁 😁 😁
egzorcyzmy Leginson Rose 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia1986 napisał(a):
jej, jak za dawnych czasów, tyle stron do nadrobienia 🤪 🤪

ja chwilowo odpoczywam, rano byłam na spacerze, potem obiad, potem sprzątanie , dzieci usypianie i wogóle od rana cos sie dzieje 🙂
ojojoj..to cos sie dzieje 😉Kupilam Olutce dzis smoka w duszka i on swieci w ciemnościach 😆
Kasiu a jak tam Michaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
AsiulkaZG83 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
jej, jak za dawnych czasów, tyle stron do nadrobienia 🤪 🤪

ja chwilowo odpoczywam, rano byłam na spacerze, potem obiad, potem sprzątanie , dzieci usypianie i wogóle od rana cos sie dzieje 🙂
ojojoj..to cos sie dzieje 😉Kupilam Olutce dzis smoka w duszka i on swieci w ciemnościach 😆
Kasiu a jak tam Michaś?


jeszcze śpi, choć stęka przez sen, więc pewnie się obudzi i nici z mojego odpoczynku 😉
jutro jedziemy do okulisty bo od urodzenia nie był na kontroli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Leginsik napisał(a):
MamaNataszy napisał(a):
Leginsik napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
MamaNataszy napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
asiac123 napisał(a):
witam w to niedzielne jakże do bani popołudnie....
facet w pracy, młody po obiadku ja już posprzątałam tylko prasowanie zostało, a spaceru niestety dziś nie będzie pogoda koszmarna, raz para deszcze później słonko ,świeci a następnie śnieg pada...u was też taka ponuro???
ja widzę że chyba mój taki misiek jest skoro 10 kg waży.
nic idziemy na popołudniową drzemkę bo zaczyna mi tu na kanapie wojować.
miłej niedzieli


mój też Misiek, 10,5 waży 🙂
dziś po raz pierwszy zjadł budyniu, az uszy mu się trzęsły 🙂

Takiego prawdziwego byduniu?

no właśnie ? 🤪


tak, zwykły budyń na zwykłym krowim mleku 🙂 żadnej reakcji nie było 🙂 dzis na kolacje kasza manna 🙂

No prosze 🙃 ..a Hania kachy nie lubi..spróbuje jej dać to z hippa

Moja Mała też kaszek nie lubii, i daje jej tylko ryżową i ją wcina. Moja je już dużo. Podobno ma uczulenie na białko mleka krowiego i dlatego dali jej bebilon pepti, ale kupuje jej jogurciki po 5 msc życia i tam jest białko i nic jej nie jest.

a stwierdzono u niej alergie ze pije pepti? bo skoro po białku nic jej nie jest to przejdz moze na zwykle mleko 🙃

No nie ma stwierdzonej tylko miałą podejrzenie. I nam kazali te mleko pić i tak zostało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia1986 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
jej, jak za dawnych czasów, tyle stron do nadrobienia 🤪 🤪

ja chwilowo odpoczywam, rano byłam na spacerze, potem obiad, potem sprzątanie , dzieci usypianie i wogóle od rana cos sie dzieje 🙂
ojojoj..to cos sie dzieje 😉Kupilam Olutce dzis smoka w duszka i on swieci w ciemnościach 😆
Kasiu a jak tam Michaś?


jeszcze śpi, choć stęka przez sen, więc pewnie się obudzi i nici z mojego odpoczynku 😉
jutro jedziemy do okulisty bo od urodzenia nie był na kontroli 🙂

hmm..ja z Hania tez u okulisty nie byłam..jedziesz tak od siebie skontrolowac czy to badanie też jest wzkazane obowiązkowo jak przy bioderkach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
Mały już śpi po kąpieli więc chwila dla mnie 😜
Dzięki za podpowiedź co do jedzenia, dziś już zaopatrzyłam się w dynie z indykiem z hippa 😉 Ja jedzonko będę sama robiła dopiero jak na działce Teściowej pojawią się pierwsze warzywa więc jeszcze chwilka 🙂
W ogóle to fajnie jak jest Nas więcej 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Leginsik napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
..oo..jakie moje zdjecie profilowe rozchwytywane jest 😲..tyle odwiedzin w ciagu dwóch dni 😮 😁 😁 😁 😁


ja też odwiedziłam 🤪 🤪 🤪 🤪

Fajny bujak 🤪



dzieki 🤪wlasnie jest na sprzedaz!!!!!!!!! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Leginsik napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
jej, jak za dawnych czasów, tyle stron do nadrobienia 🤪 🤪

ja chwilowo odpoczywam, rano byłam na spacerze, potem obiad, potem sprzątanie , dzieci usypianie i wogóle od rana cos sie dzieje 🙂
ojojoj..to cos sie dzieje 😉Kupilam Olutce dzis smoka w duszka i on swieci w ciemnościach 😆
Kasiu a jak tam Michaś?


jeszcze śpi, choć stęka przez sen, więc pewnie się obudzi i nici z mojego odpoczynku 😉
jutro jedziemy do okulisty bo od urodzenia nie był na kontroli 🙂

hmm..ja z Hania tez u okulisty nie byłam..jedziesz tak od siebie skontrolowac czy to badanie też jest wzkazane obowiązkowo jak przy bioderkach ?



a ja muszę Pawełka umówić, bo coś mi zezuje i powoli zaczynam się tym martwić.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

wpadłam tylko napisać, dziś była u okulisty, że z oczkami Michała wszystko ok, nic mały nie płakał, dał sobie zajrzeć w oczka 🙂 nastepna kontrola, jesli zauważe coś niepokojącego, jak skończy 3 lata 🙂

Leginsik - do skończenia roczku zalecana jest wizyta u okulisty, choć im szybciej tym lepiej. Ja tak długo czekałam bo miejsc wczesniej nie było, zapisałam go w grudniu i 3 miesiące czekałam na wizytę państwowo.
Nawet, jeśli Hania nie zezuje i wg Ciebie wszystko ok, warto zbadac oczka 🙂

Aniulka - mi Grzesiu długo zezował na jedno oko, uciekało mu jedno do środka, tak do roku czasu, potem przestało, na kontroli nic nie wykazano.

miłego dnia :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 😘

Po wizycie uczucia mieszane.. 🤢
Napięcie mniejsze,ale neurolog "wyczaiła" że lewe oczko jest nieco węższe od prawego i może to być skutek tego napięcia..mamy zrobić dodatkowe USG przez ciemiączko...pierwsze miałyśmy w styczniu i wszystko było ok..mam nadzieje że teraz też bedzie...usg mamy w piątek o 8:40..

co do OKULISTY jak bylam z Emilką i chciałam żeby sprawdziła czy wszystko ok z oczkami to powiedziała że to niemożliwe jest 😮 Bo Dziecko za małe jest..pokazała Jej długopis Emilka patrzyła na niego i to było całe badanie...i zapłaciliśmy 100 zł....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, widzę że znowu lekarze na tapecie.... ehh.. my dziś po alergologu a w przyszłym tygodniu czeka nas kolejny pobyt w szpitalu- tym razem oddział na którym jeszcze nas nie było a mianowicie chorób metabolicznych.. staram się tym nie zamartwiać i łudzę się że może wszystko samo sie już unormowało z wątrobą Zosi...

Dopiero tydzień temu zaczęłam dawać małej coś poza piersią i wydaje mi sie że dobrze zrobiłam mimo ze lekarze mi póki co nie pozwalali jej nic wprowadzać... Zosia zaczęla lepiej spać i odkąd daje jej te warzywka to nie widziałąm jeszcze żadnych śluzów, krwi czy piany w kupkach a wg mnie to chyba dobrze...

Nie jestem na biezaco ale pamiętam ze Kasia sama gotowała dla Grzesia więc mam chyba do niej pytanie- oczywiście jeśli ktoś inny jest w stanie pomóc to bardzo prosz...
czy taką np. marchewkę próbowałyście pasteryzować??? gotowaie codziennie jednej sztuki jest trochę bezsensu a teraz jak znowu czeka nas szpital to musiałabym przejść na kupne słoiczki więc pomyślałam zeby zrobić zapas w słoiczkach małych tylko czy to się utrzyma??? próbowałą któraś z Was???? Tak sobie myślę że z brokułem to chyba może być problem bo pewnie jakoś gazować zacznie... ale może się mylę????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anulcia napisał(a):


co do OKULISTY jak bylam z Emilką i chciałam żeby sprawdziła czy wszystko ok z oczkami to powiedziała że to niemożliwe jest 😮 Bo Dziecko za małe jest..pokazała Jej długopis Emilka patrzyła na niego i to było całe badanie...i zapłaciliśmy 100 zł....


no coś Ty!!
na z Grzesiem byłam jak miał 3 miesiące, teraz jak Mis miał 6. Za kazdym razem najpierw lekarka popatrzała czy dziecko patrzy prosto, potem zakropiła oczka, odczekalismy chwilę i zaprosiła nas do ciemni, gdzie zaklądała wgłąb oka. W ręku miała grzechotkę więc Misiek zajety był zabawką a ona mogła spokojnie obejrzec co tam jest w oku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia1986 napisał(a):
Anulcia napisał(a):


co do OKULISTY jak bylam z Emilką i chciałam żeby sprawdziła czy wszystko ok z oczkami to powiedziała że to niemożliwe jest 😮 Bo Dziecko za małe jest..pokazała Jej długopis Emilka patrzyła na niego i to było całe badanie...i zapłaciliśmy 100 zł....


no coś Ty!!
na z Grzesiem byłam jak miał 3 miesiące, teraz jak Mis miał 6. Za kazdym razem najpierw lekarka popatrzała czy dziecko patrzy prosto, potem zakropiła oczka, odczekalismy chwilę i zaprosiła nas do ciemni, gdzie zaklądała wgłąb oka. W ręku miała grzechotkę więc Misiek zajety był zabawką a ona mogła spokojnie obejrzec co tam jest w oku.



No to w takim razie u Nas "tamto" coś to nie był okulista... 😠 ale przy rejestracji pytali ile Emilka ma lat/miesięcy..myślałam,że wszystko sprawdzą.. 😠 musze umówić moją Myche jeszcze raz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zocha napisał(a):
Hej, widzę że znowu lekarze na tapecie.... ehh.. my dziś po alergologu a w przyszłym tygodniu czeka nas kolejny pobyt w szpitalu- tym razem oddział na którym jeszcze nas nie było a mianowicie chorób metabolicznych.. staram się tym nie zamartwiać i łudzę się że może wszystko samo sie już unormowało z wątrobą Zosi...

Dopiero tydzień temu zaczęłam dawać małej coś poza piersią i wydaje mi sie że dobrze zrobiłam mimo ze lekarze mi póki co nie pozwalali jej nic wprowadzać... Zosia zaczęla lepiej spać i odkąd daje jej te warzywka to nie widziałąm jeszcze żadnych śluzów, krwi czy piany w kupkach a wg mnie to chyba dobrze...

Nie jestem na biezaco ale pamiętam ze Kasia sama gotowała dla Grzesia więc mam chyba do niej pytanie- oczywiście jeśli ktoś inny jest w stanie pomóc to bardzo prosz...
czy taką np. marchewkę próbowałyście pasteryzować??? gotowaie codziennie jednej sztuki jest trochę bezsensu a teraz jak znowu czeka nas szpital to musiałabym przejść na kupne słoiczki więc pomyślałam zeby zrobić zapas w słoiczkach małych tylko czy to się utrzyma??? próbowałą któraś z Was???? Tak sobie myślę że z brokułem to chyba może być problem bo pewnie jakoś gazować zacznie... ale może się mylę????



trzymamy kciuki, zeby wszystko było ok!!!!!!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zocha - jesli chcesz pasteryzowac słoiczki domowej roboty to tak:
uzbieraj kilka słoiczków po koncentracie pomidorowym tesco - maja optymalną wielkość.
Po przygotowaniu obiadku, gotujące się jedzenie wlewasz/wsadzasz zalezy co robisz do słoiczka, szybko zakręcasz i stawiasz do góry dnem.
Po 5-10 minutach wstawiasz te słoiczki już normalnie do gotującej się wody do garnka, przykrywasz scierką i w tej kapieli ja gotuję jeszcze tak z 10 minut.
Następnie wyjmujesz i takie gorące wstawiasz do lodówki - i masz zapasteryzowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...