Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2011 | Forum dla mam


Leginsik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • AsiulkaZG83_m

    2069

  • Louisedg_m

    1828

  • czarna79_m

    1239

  • asia19874_m

    1365

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
MamaNataszy napisał(a):
Leginsik napisał(a):
Matko,straszne ! dobrze że nic jej do tej pory sie nie dzieje. Trzeba teraz tak pilnować 😘 😘 😘 😘

Nooo. Normalnie mam takie pretensje sama do siebie, ehhhh 😠 😠



hej z jednej strony straszne a z drugiej normalne... dziewczyny nie pierwszy nie ostatni raz, mój mały ostatnio sobie siedział w łóżeczku a nagle słyszę "łełełe" a młody głową w szczebelki przywalił, niestety musimy się do tego przyzwyczaić i tylko służyć im matczynymi ramionami i miłymi ciepłymi słówkami dla naszych maleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Z gory przepraszam, ze sie wtracam. Wiem, ze jest tutaj watek sprzedam, ale mam wrazenie, ze nikt tam nie wchodzi.
Mam do sprzedania buciki na wiosne/lato i sukieneczke Gap
http://allegro.pl/buciki-dla-dziewczynki-robeez-rozmiar-18-11-5-cm-i2273481543.html

http://allegro.pl/sliczna-sukienka-gap-6-12-miesiecy-i2274155122.html

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie!
Co za pogoda raz słońce a po chwili śnieg 😮 Marek ma już 4 zęby i siedzi nawet na chwile nie pozwala sie położyć 🙂
Mam do was pytanie czy podawałyście już swoim maluchom żółtko?? Bo ja sie naczytałam różnych diet dla maluchów i tam piszą o jajku, na razie nie wybieram sie do pediatry wiec pytam Was..zaznaczając że mój jest alergikiem na mleko krowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiac123 napisał(a):
dziewczyny zastanawiałyście się nad chodzikami dla swoich pociech??
bo skoro mój nie chce pełzać ani raczkować tylko chodzić dźwigać się i wstawać to chce mu kupić chodzik.Tylko się waham czy to aby na pewno dobry pomysł??

Ja słyszałam, że chodzik spowalnia etap chodzenia. Dziecko jak już chodzi to wtedy można kupić dla świętego spokoju Mamusi, ale dopóki nie chodzi raczej nie powinno się kupować, bo to hamuje rozwój chodzenia. Nie wiem, musisz się pediatry dopytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Leginsik napisał(a):
My jesteśmy na etapie wprowadzanie,jajo przyjęte więc dwa razy w tygodniu już szamie..spróbuj nawet pół żółtka dać i zobaczysz jaka bedzie reakcja...niestety nasze dzieci to takie małe króliczki doświadczalne hehe

A jak te żółtko bd gotowa.? Mi lekarz zaleciła wprowadzenie i nie wiem jak to zrobić. Niestety białka nie możemy przez tą skazę, jak na razie mamy się wstrzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MamaNataszy napisał(a):
Leginsik napisał(a):
My jesteśmy na etapie wprowadzanie,jajo przyjęte więc dwa razy w tygodniu już szamie..spróbuj nawet pół żółtka dać i zobaczysz jaka bedzie reakcja...niestety nasze dzieci to takie małe króliczki doświadczalne hehe

A jak te żółtko bd gotowa.? Mi lekarz zaleciła wprowadzenie i nie wiem jak to zrobić. Niestety białka nie możemy przez tą skazę, jak na razie mamy się wstrzymać.

ugotuje jajko i pol zoltka dodaje do obiadku,a teraz to czasami robie jej lane kluski na rosole bez przypraw tylko same warzywa,do tego dodaje kaszki zeby bylo gesciejsze i zupka gotowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Leginsik napisał(a):
MamaNataszy napisał(a):
Leginsik napisał(a):
My jesteśmy na etapie wprowadzanie,jajo przyjęte więc dwa razy w tygodniu już szamie..spróbuj nawet pół żółtka dać i zobaczysz jaka bedzie reakcja...niestety nasze dzieci to takie małe króliczki doświadczalne hehe

A jak te żółtko bd gotowa.? Mi lekarz zaleciła wprowadzenie i nie wiem jak to zrobić. Niestety białka nie możemy przez tą skazę, jak na razie mamy się wstrzymać.

ugotuje jajko i pol zoltka dodaje do obiadku,a teraz to czasami robie jej lane kluski na rosole bez przypraw tylko same warzywa,do tego dodaje kaszki zeby bylo gesciejsze i zupka gotowa 🙂

Aha. To super. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny za rady w sprawie tych nieszczęsnych jajek... Marek zdecydował że jajek jeść nie będzie i każda próba podania mu troszeczkę żółtka kończyła sie odruchami wymiotnymi 🤢 Próbowałam dołożyć do obiadku ale i to nie pomagało ponieważ Mały je wyczuwał i obiad szedł do śmieci...eh...
Poza tym właśnie odstawiam Małego od cycusia od 2 dni w ogóle nie dostaje go a ja pije szałwie 3x
mam nadzieje że to pomoże i jakoś bez problemowo to przejdę i moje piersi tez bo co do Marka to go obeszło wszystko podobno dzieci szukają potem cycusia a on nic było i nie ma po prostu ☺️
Dziewczyny czy Wasze Maluchy tez krzyczą i popiskują bo mój to sssssstrasznie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
shore napisał(a):
Dzięki dziewczyny za rady w sprawie tych nieszczęsnych jajek... Marek zdecydował że jajek jeść nie będzie i każda próba podania mu troszeczkę żółtka kończyła sie odruchami wymiotnymi 🤢 Próbowałam dołożyć do obiadku ale i to nie pomagało ponieważ Mały je wyczuwał i obiad szedł do śmieci...eh...
Poza tym właśnie odstawiam Małego od cycusia od 2 dni w ogóle nie dostaje go a ja pije szałwie 3x
mam nadzieje że to pomoże i jakoś bez problemowo to przejdę i moje piersi tez bo co do Marka to go obeszło wszystko podobno dzieci szukają potem cycusia a on nic było i nie ma po prostu ☺️
Dziewczyny czy Wasze Maluchy tez krzyczą i popiskują bo mój to sssssstrasznie 😁

Moja krzyczy i popiskuje, płacze, gada i się kłóci. haha Na pozbycie się pokarmu z piersi jest lek na recept, musisz iść do gina i ci przepisze. szałwia ponoć mało pomaga, ale nie zaszkodzi spróbować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
shore napisał(a):
Dzięki dziewczyny za rady w sprawie tych nieszczęsnych jajek... Marek zdecydował że jajek jeść nie będzie i każda próba podania mu troszeczkę żółtka kończyła sie odruchami wymiotnymi 🤢 Próbowałam dołożyć do obiadku ale i to nie pomagało ponieważ Mały je wyczuwał i obiad szedł do śmieci...eh...
Poza tym właśnie odstawiam Małego od cycusia od 2 dni w ogóle nie dostaje go a ja pije szałwie 3x
mam nadzieje że to pomoże i jakoś bez problemowo to przejdę i moje piersi tez bo co do Marka to go obeszło wszystko podobno dzieci szukają potem cycusia a on nic było i nie ma po prostu ☺️
Dziewczyny czy Wasze Maluchy tez krzyczą i popiskują bo mój to sssssstrasznie 😁

a bierzesz jeszcze cos na zgubienie pokarmu? ja zażywałam bromergon bodajże...i noś uciskające biustonosze np z push up'em
tego żółtka to pół utrzyj do biadku z dużą ilością ważyw,ziemniaka tak żeby nie poczuł zbytnio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamusia_Oliwki napisał(a):
Dzień Dobry 🙂

dołączamy do musiek wrześniowych 2011


Witamy "nową" mamusię.
dziewczyny macie może jakiś fajny przepis na królika??bo mi teściowa przyniosła domowego ale nie mam żadnego pomysłu co by z nim zrobić...
Młody mi się tak przestawił na moje obiadki że nie chce mi w ogóle jeść słoiczków.
Dziewczyny a zastanawiałyście się nad chodzikami??
bo ja się zaopatrzyłam ale na razie wstrzymuje od użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
shore napisał(a):
hej! dzisiaj Mały daje mi w kość ciągle krzyczy i wszystko jest nie po jego myśli 🤔 Co do pokarmu to nie biorę hormonów bo u mnie potoku mleka nigdy nie było wiec myślę ze obejdzie się bez 🙂

no u mnie tez marnie to wyglądało ale lekarz kazał brac co by się zastoje jakieś nie porobiły,zgrubienia etc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
asiac123 napisał(a):
Mamusia_Oliwki napisał(a):
Dzień Dobry 🙂

dołączamy do musiek wrześniowych 2011


Witamy "nową" mamusię.
dziewczyny macie może jakiś fajny przepis na królika??bo mi teściowa przyniosła domowego ale nie mam żadnego pomysłu co by z nim zrobić...
Młody mi się tak przestawił na moje obiadki że nie chce mi w ogóle jeść słoiczków.
Dziewczyny a zastanawiałyście się nad chodzikami??
bo ja się zaopatrzyłam ale na razie wstrzymuje od użytku.


Brukselka 2 szt.
Kleik ryżowy 1 łyżeczka
Królik 20 g
Marchew 2 szt.
Oliwa z oliwek 1 łyżka
Seler - mały kawałek 1 szt.
Woda 0,50 szklanki
Ziemniak 1 szt.

Czas przygotowania:
Przygotowanie:7 minut
Gotowanie:20 minut
Razem:27 minut
Opis

Wodę uzupełniamy, w trakcie gotowania. (Jak jest za mało.)
Ilość wody podana jest na mały garnuszek.
Wielkość garnka wpływa na ilość wody podawaną do przepisów.
Kierujemy się zasadą im mniej wody używamy do gotowania tym lepiej.
Nie gotujemy na dużym ogniu.
10g mięsa= łyżeczka drobno pokrojonego mięska.
Przygotowanie:
Zagotuj wodę w dwóch garnkach.
Pokrój drobno warzywa i królika.
W jednym garnku ugotuj królika

Gotuj około 20 minut.
W drugim garnku ugotuj warzywa. Warzywa wrzuć na wrzątek i od tego czasu gotuj około 15 minut.
Warzywa połącz z mięsem, oliwą i kleikiem.
Zmiksuj

Gotowe.
🙂

ja jeszcze nie wiem jak z tym chodzikiem,najpierw do chodzenia trzeba kupić porządne buty usztywniane,ze jak wsadzisz do chodzika mógł cała stopa sie odpychać a nie palcami. Najlepiej obserwowac na jakim etapie "poruszania" jest,za wczesnie tez lepiej nie wkladac do niego dziecka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...