Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej,

U Nas nocka dzis bardzo dziwna... poszedl spac kolo 21. Obudzil sie o 0:45. Potem kolo 4:00 sie przebudzil, ale nie chcial jesc... zrobil kupke i poszedl spac. Na jedzenie obudzil sie 6:08.
Dzis zaczyna byc marudny, widac ze chce mu sie spac ale nie umie zasnac 😞 Wczoraj dostal lezaczek i dzis go do niego przyzwyczajam 🙂 Wyglada slicznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
znalazłam Was mamusie ! 🙂
Byłam ciekawa co się u Was dzieje i chciałam podzielić sie problemami i pytaniami ale wiecznie brak czasu.
Teraz jeszcze mam intensywny czas na studiach i nie wyrabiam. Mały skończył wczoraj 3 tygodnie. Katarek nadal go męczy. Jutro jedziemy do pediatry bo mi się ten wydłużający się katar nie podoba 😲 i przy okazji się zważymy i zmiezymy.
Nocka dzisiejsza należny do udanych.Maleństwo spało ładnie zasypiał sam w łóżeczku nawet bez smoczka !
Mój Adaś tez sika przed założeniem nowej pieluszki bo jest mu po prostu zimno 😉
Dziewczyny karmicie samym cyckiem ???? Bo ja na razie samym i mały wstaje regularnie do jedzenia. tylko nie wiem jak jeść. w sumie próbuje wszystkiego i czekam czy mu coś będzie. Raz jedne dostał wysypki po kawie to odstawiłam zbożowa na bok i tak sie morduję.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia20101 napisał(a):
Co do bolesnych piersi. Mam atakie sutki że karmie tylko i wyłącznie dzięki nakładkom silikonowym. Bez nich nie byłoby mowy. Ale i tak bola więc smaruje na zmianę Bepantenem i maścią na brodawki ze Skarbu matki polecam tą druga szczególnie 🙂

Gosiu mam to samo bez nakladek silikonowych nie jestem w stanie karmic. Sa tego dobre i zle strony 🙂
Najwazniejsze ze sie najadaja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ulka napisał(a):
ja to ubieram moją w body takie z krotkimi ramionami tylko i czasem skarpetki czy rajstopki jak zimno, bo jak biore cos wiecej lub pozakrywam mocno to zaraz potowki ma, takze ubrana jak w wakacje chodzi. i mi troche głupio ze tak ubrana ale jej chyba pasuje..jak ma załozony jakis kaftanik to sie czerwona robi i gorąca a śpi pod kocykiem, w domu tez mam temp standard

czy wasze dzieci tez tak mają? czy to moja takie upodobania - jak jej zmieniam pieluche to czekam jakies 2 min, robi wtedy buzie w dzióbek i zaczyna sikac w powietrze, ale ja jestem przygotowana i mam podkład podłozony, tylko ze robi tak praktycznie za kazdym razem - sika jak nie ma pieluchy , i czy to cecha wszystkich dzieci czy moja tylko pieluszki oszczedza

Ulka czy Twojej corci potowki robia sie tez na udach i bokach? dokladnie w miejscach gdzie gumki od pampersow? bo nasz ma chyba wlasnie potowki z tego co czytalam, ale nie na buzi... chodzi w samym pajacyku. moze musze zalozyc bu body. ale ale mnie by osobiscie bylo zimno w takim ubraniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia20101 napisał(a):
Basia mój Mały nie może wypić jednym chlustem całego mleka i mu się leje po brodzie. Finał jest taki że prawie po każdym karmieniu przebieranie mimo tego że podkładam pieluszkę w czasie karmienia.

tez tak mialam. Teraz juz coraz mniej mu leci po brodzie, wiecej moze wypic 🙂 Z czasem sie normuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nadia85 napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
nadia85 napisał(a):

Aga, Dorianna współczuję Wam..


nadia nie trzeba nam współczuć, nie lubię tego. ja dziękuję Bogu, że Maciuś oprócz nóżki jest całkowicie zdrowy. a za nas trzeba trzymać kciuki, żeby było lepiej


Aga współczucie to dobra cecha. Napisałam tak, bo teraz jako matka bardziej rozumiem co czują kobiety, gdy choruje ich dziecko. Bardziej potrafię wczuć się w ich położenie. I oczywiście trzymam kciuki, żeby było lepiej..


za kciuki bardzo dziękujemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
w ogóle to dzień dobry 🙂

Gosia super, że się pojawiłaś w końcu 🙂

Ulka a mój ostatnio też ma takie jakieś krosteczki na buzi i nie wiem czy to od tego, że mu gorąco czy od placka orzechowego którego zjadłam kawałeczek...

dorianna mój Maciek też w nocy jak go przebierałam to zaczął sikać i musiałam go przebierać 😉

mój Maciek w domu chodzi z reguły w body i w jakich spodenkach/śpioszkach i jakiejś koszulce. w domu jest ok 21-23 stopnie. zależy gdzie. na dole u rodziców jest cieplej i tam jest ok 22-23 stopni, a u nas u góry ok 21. i moja mama jeszcze często go przykrywa kocykiem a ja uważam, że to niepotrzebne... owszem jak śpi, to wtedy go przykrywam kocykiem, ale tak to jak nie śpi to staram się nie


aaa, my byliśmy dzisiaj znowu na zmianie gipsu. i pan doktor powiedział, że widoczna poprawa. no ale pewnie jeszcze ze 2 miesiące gipsu będzie. no ale to i tak niedługo 🙂 Maciek tak krzyczał i tak wierzgał, że 4 osoby nie mogły go utrzymać 😜 pan doktor powiedział, że piłkarz się zapowiada 😁 tak tą lewą nogą z gipsem macha 😜 że dobrze będzie mógł kiwać 🙂 a płakał dzisiaj nie dlatego, że go coś bolało, tylko to był płacz ze złości, bo mój Maciek to złośnik mały jest i dużo rzeczy wymusza płaczem, to raczej krzyk jest niż płacz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej.u nas masakra.Julka wczoraj dostała gorączki 38.5 i jak chciała syropek wypic to od razu zwymiotowała.później kupa taka se.boje sie ze to grypa żołądkowa albo wirus jakiś 😞 więcej juz takich ekscesów nie było ale całą noc temp i teraz też cały czas 37.7 - 38 i nic jej nie podaje bo czekam na 38.5 a ona taka zmarniała...szkoda mi jej 😞 całą nockę miałam przegwizdaną bo tylko patrzyłam czy nie wymiotuje,co tylko głosniej odetchnęła to moje oczy w 5zł.taka jestem zmęczona ze padam na pysk!!mam wrażenie że mięśnie mnie bolą... i jak wstaje to mroczki przed oczami...temperatury nie czuje moze to tylko zmęczenie,bo przecież mała do tego też sobie jadła co godzine nad ranem...słyszałam że u Was podobnie- odkładam, przez chwile udaje że śpi a potem ryk.obowiązkowo smok,bo bez niego bym zginęła śmiercią tragiczną...taka jestem padnięta ze chyba nie pokonam wszystkich stron dzisiaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pamietacie jak Nowa opowiadala o swojej poloznej co kazala malego smarowac olejem Kujawskim?
Chyba wiem skad to wziela. Jak bylam z Chloe i Katja na warsztatach Świadoma Mama dostalysmy ksiazke Odkrywam Macierzynstwo, w ktorej pisze: "Do masazu uzywamy naturalne oleje jadalne np. oliwe z oliwek, olej sezamowy, olej migdalowy. Oleje powinny byc ekologoczne najlepiej z pierwszego tloczenia." 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
Pamietacie jak Nowa opowiadala o swojej poloznej co kazala malego smarowac olejem Kujawskim?
Chyba wiem skad to wziela. Jak bylam z Chloe i Katja na warsztatach Świadoma Mama dostalysmy ksiazke Odkrywam Macierzynstwo, w ktorej pisze: "Do masazu uzywamy naturalne oleje jadalne np. oliwe z oliwek, olej sezamowy, olej migdalowy. Oleje powinny byc ekologoczne najlepiej z pierwszego tloczenia." 🤪


Heh ale Kujawski to chyba slonecznikowy jest 😁
A te oleje, ktore wymienilas faktycznie maja dobroczynne wlasciwosci.
Mi z reszta malzon wyskoczyl tez z oliwa z oliwek. Podobno u nich sie nia smaruje dzieci i dobrze spia. 😎

A wlasnie! Malzon wrocil z wczasow tygodniowych. chcial mi zrobic niespodzinke, ale capnelam go w tramwaju, bo zadzwonilam do niego. no na tyle sprawny, ze sam mogl przyjechac do domu, zreszta juz pobiegl zalatwiac tysiac spraw;ktore sie uzbieraly w czasie tygodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ulka napisał(a):
ja to ubieram moją w body takie z krotkimi ramionami tylko i czasem skarpetki czy rajstopki jak zimno, bo jak biore cos wiecej lub pozakrywam mocno to zaraz potowki ma, takze ubrana jak w wakacje chodzi. i mi troche głupio ze tak ubrana ale jej chyba pasuje..jak ma załozony jakis kaftanik to sie czerwona robi i gorąca a śpi pod kocykiem, w domu tez mam temp standard

czy wasze dzieci tez tak mają? czy to moja takie upodobania - jak jej zmieniam pieluche to czekam jakies 2 min, robi wtedy buzie w dzióbek i zaczyna sikac w powietrze, ale ja jestem przygotowana i mam podkład podłozony, tylko ze robi tak praktycznie za kazdym razem - sika jak nie ma pieluchy , i czy to cecha wszystkich dzieci czy moja tylko pieluszki oszczedza

robi bez pieluchy bo w pieluszce cały czas ma cieplusko a jak jej zdejmiesz to byle wiaterek i zaraz siusia 🙂 standard 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ulka napisał(a):
ja to ubieram moją w body takie z krotkimi ramionami tylko i czasem skarpetki czy rajstopki jak zimno, bo jak biore cos wiecej lub pozakrywam mocno to zaraz potowki ma, takze ubrana jak w wakacje chodzi. i mi troche głupio ze tak ubrana ale jej chyba pasuje..jak ma załozony jakis kaftanik to sie czerwona robi i gorąca a śpi pod kocykiem, w domu tez mam temp standard

czy wasze dzieci tez tak mają? czy to moja takie upodobania - jak jej zmieniam pieluche to czekam jakies 2 min, robi wtedy buzie w dzióbek i zaczyna sikac w powietrze, ale ja jestem przygotowana i mam podkład podłozony, tylko ze robi tak praktycznie za kazdym razem - sika jak nie ma pieluchy , i czy to cecha wszystkich dzieci czy moja tylko pieluszki oszczedza


hehe mój to nie tylko sika ale robi kupe czasami jak go przebieram 😮 😮 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...