Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
agami napisał(a):
nadia85 napisał(a):
agami napisał(a):
no podobno tak jest ze jedna dluga drzemka a pozniej co 2 godziny i Kuba tez tak ma dlatego ja go o 21 kapie i o 22 klade nie szybciej by mi ta dloga drzemka wyszla od 22-4 lub 5 a nie jak bylo wczesniej od 19 do 1 a pozniej juz co 2 godziny.... i to sie sprawdza:P wiec zostalismy na nocnym kapaniu
co do herbatek to ja mam uspokajajaca z hipp i zeby nie dawac jemu to ja ja pije normalnie z szklance i on w mleku moze cos tam dostaje 🙂)
eh trzymajcie kciuki... ubieram misiaka i gonie do przychodni.... on ma szczepienie a mnie juz nosi.. tak sie boje co to bedzie... trzymajcie mocno mocno... buziaki.. do wieczora....


Agami trzymam mocno... i jakie w końcu bierzesz? skojarzone? bo ja takie dylematy jak Ty mam...

a co ty tez szczepilas najpierw na nfz??? po rozmowie z pielegniarkom znajoma i mama i po przeczytaniu artykułu w necie ktory moj maz gdzies wygrzebal ze nie wolno zmieniac jak sie zaczelo stwierdzilismy ze zostajemy na tych nfz... niestety.. ja chcialam przejsc ale po tym artukule i po rozmowie z ta pania stwierdzil;am ze nie chce miec na sumieniu ze malewmu cos jest po zmianie... tzn ze jakas reakcja wystapila... no i ja od rana co 15 minut do kibelka tak sie boje tego szczepienia 😞((( pol nocy nie spalam... ehhh glupia baba... moglam od razu wziac 5w1 i nie sluchac nikogo a teraz juz jest po wszystkim.... trudno... ale postanowilam ze zaszczepie malego napewno na rotawirusy i pneumokoki by pozniej nie zalowac jak teraz ze nie zaszczepilam....
ok biore tygrysa na przewijak bo slysze ze sie tam prezy.. wiec kupa leci i szybko do autka bo na 14 mamy... a maz zaraz bedzie...
nadia... a ty jak zaszczepilas?


widzisz a ja zmienilam firme szczepionki przeciwko zoltaczce z Euvax w szpitalu na Engerix i mi pediatra wprost powiedziala, ze co prawda mowi sie zeby firm nie zmieniac ale bardzo dobrze robie bo ten engerix jest znacznie lepszy... takze kazdy przypadek trzeba indywidualnie rozpatrzec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc Dziewczyny!! 🙂

Ledwo Was nadrobilam, tyle od rana napisane 😆
My juz po spacerze, dzis pochmurno, ale cieplo i tak jakos spokojnie... ptaki spiewaja 🙂

Aga kochany Maciek! Bambina do 24:30 nie spala. A nawet potem jeszcze ja w lozeczku slyszalam. U mnie nie oplaca sie dziecka klasc o 19 czy 20, bo po godzinie, dwoch lub trzech mamy zabawe do nocy. potem co prawda spi do 11, ale wieczory sa z glowy. A obudzila sie na jedzenie tylko o 6 i 9 rano wiec fajnie.

U nas po szczepieniu nie ma sladu. A kluta byla w uda.

Dziewczyny zdjecia nowych fryzur dawac !! 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
wanilia napisał(a):
A co do slodkiego to ja nie wiem....całą ciąże jadłam naprawde malo a teraz am takie parcie na słodkie że szok 😮

W ciąży to nie jadłam ze względu na cukrzycę, a teraz to nie ma dnia, a nawet są dni, że jakby nie słodkości to bym nic nie jadła 😮 dziś na śniadanie zjadłam 20 dag michałków 😮

myslalam ze tylko ja taka slodyczo maniaczka... 😜
na sniadanie banan popchniety tortem z urodzin meza 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak myślałam że troszkę żartowałaś!!! heheh ale sorki bo ja jakaś dziś naprawdę jestem wyrodna!!! Spać mi się chce i jakoś taka smutna jestem!!! Co do jedzenia słodyczy to ja też uwielbiam mniam mniam!!! Jadła bym ciągle coś ciągle i ciągle!!! Potem się odezwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
katja26 napisał(a):
hej dziewczyny byłam dziś sprawdzić to napięcie mięśniowe i od razu dostałyśmy skierowanie do por rehabilitacyjnej.
Dziewczyny na wypadające włosy mogę z czystym sumieniem polecić szampon Dermena ( w aptekach) ok 30 zł

Katja i gdzie bedziesz chodzic na rehabilitacje? nam pediatra polecila mgr Wawrzynca, zreszta w internecie tez ma bardzo dobre opinie. termin na nfz na maj, ale wczesniej zaczniemy prywatnie, tez u niego.
widzisz, bo "nie ma pacejntow zdrowych, sa tylko co najwyzej zle zbadani" - tak brzmi wstep do ksiazki z patofizjologii zreszta 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
guga napisał(a):
katja26 napisał(a):
hej dziewczyny byłam dziś sprawdzić to napięcie mięśniowe i od razu dostałyśmy skierowanie do por rehabilitacyjnej.
Dziewczyny na wypadające włosy mogę z czystym sumieniem polecić szampon Dermena ( w aptekach) ok 30 zł


to juz 3 na fitness bedzie chodzic 😉


4 jak sie okazuje.. wlasnie maz pojechal nas zarejestrowac... wiec maly wazy 6200 i ma 63 cm ... co do nocnego braku powietrza podobno niemowlaki tak maja ale jak sie boje to moge do neurologa isc. wiec ide prywatnie ale termin dopiero na 20.03 😞( no i mowila ze te nianie sa... no ale ona nie wie... jej zdaniem niektore dzieciaczki tak jaja bo sie slinia i ta slinka moze wspasc do tylu i stad krztuszenie sie i brak powietrza... ale na wszelki wypadek neurolog nas zobaczy... co do fitnesu to lekkie napiecie jest wiec 2 razy w tygodniu mamy smigac na rehabilitacje...terminy na marzec moze sie uda...
co do szczepienia to rotawirusy wypil z usmiechem na twarzy.. pierwsze uklucie tylko pisnal delikatnie w druga roczke rozplakal sie ale jak przytulilam to sie uspokoil ale w noge to poprostu przelalo szale goryczy i byl juz plakus fest... ale tez sie w miare szybko uspokoil bo chcialam cyca dac na korytarzu ale przestal plakac wiec w nosidelko i do domu... teraz lezy w wozeczku.. na budzie przypielam grzechotki do wozka i macha raczkami i sie bawi... od czasu do czasu zaplacze chyba jak mu sie przypomni... no ale porownujac poprzendie i to szczepienie to bylo o niebo lepiej... był naprawde dzielny....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
coquelicot napisał(a):

U nas po szczepieniu nie ma sladu. A kluta byla w uda.

bo u was sie chyba nie szczepi tej nieszczesnej gruzlicy
zalecane szczepienia w roznych krajach


Mozliwe Chloe. Zreszta ja tez mam 2 czy 3 znamiona po szczepieniu na ramionach, bo pamietam, ze najpierw szczepili w przedramie, a jak sie nie przyjmowalo to w rami. Ale to juz w czasach szkolnych i nawet nie wiem na co.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agami ciesze się ze juz po i jakos poszło 🙂 Buziaki dla dzielnego Jakuba 😘
My byłyśmy na spacerze i zakupach, ledwo się do domu dotoczyłam po tej siłowni (wjazdy do sklepu= schody). No i byłysmy tez w banku po papiery na kredyt. Po powrocie mialam nadzieję że mała pospi i da mamie herbatke wypić ale oczywiście ona miała inne plany 😉 więc potańczylysmy trochę, pośpiewalysmy, pomeczyłysmy cyca i teraz relaks pod karuzelką z wietzreniem pupy 😁
Nie ma pacjentów zdrowych sa tylko zle przebadani, tak? Coś mi tu sierdzi z tym napięciem, że niby co, zaraz się okaże że wszystkie dzieci powinny na rehabilitację chodzić??? U nas juz 4 a większośc jeszcze przed wizytą.. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
guga napisał(a):
Agami...
a ile mały cm mial jak sie urodził?
czytajac o Rafalku ze ma 72 cm przestraszylam sie ze Emma nie rosnie bo ma 59cm 😮

Guga urosnie 😆nasz ma to po nas ja182,maz193,syn 12 lat i 170 takze Rafał gorszy nie moze byc 😉

jak narazie gorczki brak 🙂oby tak do jutra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
katja26 napisał(a):
hej dziewczyny byłam dziś sprawdzić to napięcie mięśniowe i od razu dostałyśmy skierowanie do por rehabilitacyjnej.
Dziewczyny na wypadające włosy mogę z czystym sumieniem polecić szampon Dermena ( w aptekach) ok 30 zł

Katja i gdzie bedziesz chodzic na rehabilitacje? nam pediatra polecila mgr Wawrzynca, zreszta w internecie tez ma bardzo dobre opinie. termin na nfz na maj, ale wczesniej zaczniemy prywatnie, tez u niego.
widzisz, bo "nie ma pacejntow zdrowych, sa tylko co najwyzej zle zbadani" - tak brzmi wstep do ksiazki z patofizjologii zreszta 😉

Chloe dzwoniłam do klimontowa ale powiedzieli mi że mają terminy na 2 półrocze więc też idę prywatnie z tym że na razie szukam jak możesz to prześlij namiar na swojego doktorka( ile kosztuje?). Staram się jeszcze poruszyć kontakty i może uda mi się gdzieś wcisnąć na nfz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Uuu Agami widać wszystkie kciuki trzymane były skoro Kubulek dzielnie zniósł szczepienie 😉

Anika & Aniqa -> zazdraszczam oficjalnie wizyty u fryzjera 😎

Co do słodyczy to luuuuuuuuuuubię to jak jasna cholera 😜 I wszyscy w chacie wiedzą, że nie można mi ich odmawiać i zabierać spod nosa 😜

Jutro elektryk przychodzi i mam dzisiaj mega zadanie - oznaczyć mniej więcej włączniki, gniazdka, przełączniki, światła, światełka, podświetlenia, ściemnienia łaaaaaaaaaaa zakręciło mi się w głowie hehehe 😉

Wanilia, a już wiadomo co u was z kredytem ??? Bo piszesz, że po papierki w banku byłaś 🙂
Bo czytałam, że mieszkanko już zabukowane 🙂

Guga dobre kopytka 🤪 ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wietrzenie...ja nie wietrzę i dobrze nam z tym heh 🙂
Na szczęście nie musimy chociaż Kajtek jest wniebowzięty jak ma syrki gołe 🤪

Basia chyba o pieluszkach pisała sleep&play pampersa...ja używam ich i tych activ baby i jak na razie jest mega dobrze...nie wiem na ile mi zapas starczy bo ostatnio 4 opakowania po 58szt kupiłam...wzięłabym ale obawiam się, że 3ki mogą już później być na niego za małe 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
katja26 napisał(a):
chloe napisał(a):
katja26 napisał(a):
hej dziewczyny byłam dziś sprawdzić to napięcie mięśniowe i od razu dostałyśmy skierowanie do por rehabilitacyjnej.
Dziewczyny na wypadające włosy mogę z czystym sumieniem polecić szampon Dermena ( w aptekach) ok 30 zł

Katja i gdzie bedziesz chodzic na rehabilitacje? nam pediatra polecila mgr Wawrzynca, zreszta w internecie tez ma bardzo dobre opinie. termin na nfz na maj, ale wczesniej zaczniemy prywatnie, tez u niego.
widzisz, bo "nie ma pacejntow zdrowych, sa tylko co najwyzej zle zbadani" - tak brzmi wstep do ksiazki z patofizjologii zreszta 😉

Chloe dzwoniłam do klimontowa ale powiedzieli mi że mają terminy na 2 półrocze więc też idę prywatnie z tym że na razie szukam jak możesz to prześlij namiar na swojego doktorka( ile kosztuje?). Staram się jeszcze poruszyć kontakty i może uda mi się gdzieś wcisnąć na nfz.


mgr pawel wawrzyniak - 501 596 749 prywatnie w dabrowie, na nfz w bedzinie 40zl

od neurologa dostalam jeszcze namiary ale do katowic i to prywatnie:
mgr Alicja Januszek - 502 98-42-26 50zl

wanilia - tez mnie to bardzo zastanawialo, a teraz jeszcze bardziej sie utwierdzam, ze wizyta u neurologa to jakby 100% ze diagnoza bedzie wzmozone napiecie miesniowe... 😮
dziwne to 🤨
no ale fitness na pewno jeszcze nikomu nie zaszkodzil, szkoda tylko tego stresu co sie czlowiek naje slyszac diagnoze 🥴 szczegolnie ze niczego nie podejrzewa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...