Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Asia u mnie nie ma żadnych nauk przedchrzcielnych, potrzeba mi tylko od chrzestnych zaświadczenie od ich księdza, że chodzą do kościoła etc

Basieńka jeśli chodzi o maść majerankową to nam lekarka kazała smarować Maciusia:
- na czubku nosa
- na czole
- za uszkami
- przy węzłach chłonnych
- klatkę piersiową
- plecki
- w okolicach nerek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
DZIEWCZYNY CZY POMIMO ŻE KARMIĘ PIERSIĄ JEST MOŻLIWE ŻE DOSTAŁAM JUZ OKRES????CZY KTOŚ Z WAS TAK MIAŁ?BO DZIŚ RANO COŚ JAKBY ŚLUZ Z KRWIĄ ....I BOLI MNIE JAK NA OKRES?!? ALE NADAL CYCKIEM SIE KARMIMY???PROSZĘ RADZCIE CZY TO NORMALNE CZY COS ZE MNA NIE TAK?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa biedna 😞 nie dość ze człowiek chory to mu pod górke... no nic.musisz wytrzymać te 8 dni.Guga na GG Ci napisałam,czytałaś?? wiecie co,upatrzyliśmy laptopa 🙂 ten i żaden inny 😎 http://allegro.pl/sony-vaio-eh2j1e-i3-2330m-4gb-gf410-hdmi-w7-warsza-i2177308289.html zobaczcie jak macie ochotę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
widzisz agus... a nie mowilam ze fajny .... 🙂 moj tylko ten gryzak wciaga i jeszcze ma taki plastikowy w ksztalcie 8 dostalismy od goscia z allegro w prezencie tez super...
neurolog w osrodku rehabilitacji niemowa.. dowiedzialam sie tyle ze maly ma to napiecie i nacwiczenia w srode i jeszcze do logopedy bo ulewa.... no a do neurologa prywatnie mamy na 20.03..
wiem widziala ten monitor oddechu.... ale... jest problem bo kasa.. my ostatnio sie lodwo zmiescilismy z oplatami a monitor to 200 zl;( teraz sa te szczepienia pneumokoki rotawirusy itd... no i kasa plynie 😞((( ja bardzo bym go chciala ale .... no zobaczymy co powie neurolog jak powie ze to bezdech to trzeba bedzie to kupic.. a narazie maly spi albo ze mna od rano a w nocy spi na boku i bok od lozeczka jest kolo mojej glowy wiec kazdy jego szmer slysze i od razu sie budze.. od tygodnia nic sie nie dzialo wiec moze juz bedzie ok....
wiem wiem pewno myslicie sobie ze materialistka... ale naprawde jest krucho z kasa 😞
a co do weekendu to nie bede pisac bo nie chce juz dokladac problemow.. i tak na forum sie smutno zrobilo... ja caly weekend was czytalam ale nie pisalam...
napisze tylko ze trzymam kciuki i za mamusie i dzieciaczki i pamm za twojego misiaka tez... i wierze ze to fatum sie skonczy co nad nami zawislo ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane my kąpanie zaraz!!!
Candys możliwe jest to że dostałaś okres podczas karmienia piersią także się nie martw ale współczuję!!! Jedne nie mają w ogóle a drugie tak jak ty mają!!!
Agami współczuję z tym wszystkim wiem jak kasa idzie a człowiek by wszystko dziecku kupił szczególnie że potrzeba Kubusiowi tą matę kupić, lecz ja myślę że to nie będzie bezdech!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
holi32 napisał(a):
hej kochane my kąpanie zaraz!!!
Candys możliwe jest to że dostałaś okres podczas karmienia piersią także się nie martw ale współczuję!!! Jedne nie mają w ogóle a drugie tak jak ty mają!!!
Agami współczuję z tym wszystkim wiem jak kasa idzie a człowiek by wszystko dziecku kupił szczególnie że potrzeba Kubusiowi tą matę kupić, lecz ja myślę że to nie będzie bezdech!!!

ja tez holi mysle ze to nie bezdech... bo mi to wyglada jak by on poprostu nadmiarem wlasnej slinki sie krztusil... bo jak by byl bezdech to by nie wydawal dzwiekow takich by obudzic 2 dorosle osoby w pokoju... ja czuwam i tak przy nim co noc... juz sie przyzwyczailam do budzika co godzine sprawdzic czy na bank na boku spi... no i spi tak blisko ze kazdy jego ruch i chrząkniecie slysze...
no nie jest to fajne brak kasy ale pewno u wiekszosci z was tak jest... mlode malrzenstwa z wielkimi kredytami mieszkaniowymi ;/ masakra jakas...
a tu tyle wydatkow i szczepienia i pampersy i u was mleko modyfikowane i to wszystko naokolo co idzie kosmetyki itd... ja mam ogromna pomoc od przyjaciolki... mase ciuchów pozyczonych mam dla mojego Kubusia od jej Kubusia 🙂 to mega odciazenie... no ale jak mlody zacznie wsowac normalne jedzonko to trzeb abedzie kupowac.. bo nie pozycze ciuszkow by zapaprwac je marchewka;p a podejrzewam ze on bedzie jadł całym sobą ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
holi32 napisał(a):
hej kochane my kąpanie zaraz!!!
Candys możliwe jest to że dostałaś okres podczas karmienia piersią także się nie martw ale współczuję!!! Jedne nie mają w ogóle a drugie tak jak ty mają!!!
Agami współczuję z tym wszystkim wiem jak kasa idzie a człowiek by wszystko dziecku kupił szczególnie że potrzeba Kubusiowi tą matę kupić, lecz ja myślę że to nie będzie bezdech!!!

ja pytalam gina o to Candys i powiedzial mi ze widzimy sie albo jak skoncze karmic piersia albo jak dostane okres...to po okresie...wiec widac to jest mozliwe ze karmi sie i ma sie okres... tak samo jak mozliwe jest karmienie piersia i zajscie w ciaze;D moj brat jest tego idealnym przykladem;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marika no szybko chyba nasza Majcia zacznie ząbkować,jeszcze ząbek się nie przebił ale już go widać o dziwo nie przechodzi tego aż tak źle,nie gorączkuje tylko marudna jest i gryzie wszystko co popadnie z płączem

Candys moja siostra karmiła 10 miesięcy a już po 3 miesiącach normalny okres dostała i miała już do końca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
wiem wiem pewno myslicie sobie ze materialistka... ale naprawde jest krucho z kasa 😞
a co do weekendu to nie bede pisac bo nie chce juz dokladac problemow.. i tak na forum sie smutno zrobilo... ja caly weekend was czytalam ale nie pisalam...

Zwariowałas? przecież wszystkie wiemy jak to z kasą jest i nikt Cie o materializm nie posądzi.
A co do dokladania problemów to to nie tak dziala że kto pierwszy ten lepszy, mam nadzieję że uwagi i pocieszenia dla wszystkich starczy więc jak czujesz potrzebę to wal śmiało 🙂
Napiszesz jeszcze raz co to za gryzak? Moze i moja załapie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Holi nie wiem jak to wygląda z waszym bobaskiem ale ja pierwszy miesiąc miałam fatalny,wieczny strach i płacz bo Maja się jak to ja nazywałam "zapowietrzała" poprostu przestawała oddychać-najczęściej i w sumie chyba tylko działo sie to przy karmieniu albo tuż po, robiła się najpierw czerwona ,gwałtownie sie poruszała no i nie mogła złapać oddechu...to było praktycznie co karmienie .... najpierw dmuchałam jej w twarz ,jak nie pomagalo to klepałam w plecki potem odwracałam do góry nóżkami a jak już za długo to trwało to tak jak przy porodzie-klaps w pupe i wtedy załapywała powietrze i płakała,2 razy to już się fioletowa zaczeła robic...
lekarz powiedział że to się zdarza i że jej minie i faktycznie przeszło i od ok półtora miesiąca nic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agami my też mamy problemy z kasą, budowa domu pochłania wiele... trzeba będzie jakiś kredyt niedługo wziąć... a do tego prywatne wizyty u lekarzy, lekarstwa, mleko modyfikowane (do dokarmiania a idzie 3 na miesiąc, a Maciek dostaje tylko rano i na noc... po 90ml... aż się boję ile by szło jakby cały czas był na modyfikowanym)... pampersy, ciuchy... oj idzie tego idzie...

a co do takiej 8 plastikowej, to tteż taką mamy 🙂 dwie nawet - czerwoną i żółtą 🙂 i też w gratisie od kogoś z Allegro 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
Agami my też mamy problemy z kasą, budowa domu pochłania wiele... trzeba będzie jakiś kredyt niedługo wziąć... a do tego prywatne wizyty u lekarzy, lekarstwa, mleko modyfikowane (do dokarmiania a idzie 3 na miesiąc, a Maciek dostaje tylko rano i na noc... po 90ml... aż się boję ile by szło jakby cały czas był na modyfikowanym)... pampersy, ciuchy... oj idzie tego idzie...

a co do takiej 8 plastikowej, to tteż taką mamy 🙂 dwie nawet - czerwoną i żółtą 🙂 i też w gratisie od kogoś z Allegro 🙂

wlasnie dzisiaj liczylam ile idze kasy na mleko modyfikowane: kupilam puszke nan pro 1 800g za 40zł. starczylo na 4 pełne dni ( 6 karmień na dobe po 6 Paskich miarek). wiec rachunek prosty, 10zł dziennie na samo mleko 😮 😮 czyli 300zł na miesiac, masakra jakas, nie dośc ze cyckiem przyjemniej to jeszcze taniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
Agami my też mamy problemy z kasą, budowa domu pochłania wiele... trzeba będzie jakiś kredyt niedługo wziąć... a do tego prywatne wizyty u lekarzy, lekarstwa, mleko modyfikowane (do dokarmiania a idzie 3 na miesiąc, a Maciek dostaje tylko rano i na noc... po 90ml... aż się boję ile by szło jakby cały czas był na modyfikowanym)... pampersy, ciuchy... oj idzie tego idzie...

a co do takiej 8 plastikowej, to tteż taką mamy 🙂 dwie nawet - czerwoną i żółtą 🙂 i też w gratisie od kogoś z Allegro 🙂

wlasnie dzisiaj liczylam ile idze kasy na mleko modyfikowane: kupilam puszke nan pro 1 800g za 40zł. starczylo na 4 pełne dni ( 6 karmień na dobe po 6 Paskich miarek). wiec rachunek prosty, 10zł dziennie na samo mleko 😮 😮 czyli 300zł na miesiac, masakra jakas, nie dośc ze cyckiem przyjemniej to jeszcze taniej...

😮 😮 😮 Nie zdawalam sobie sprawy że mleko aż tyle kosztuje w skali miesiąca...
aaagaaa dzięki, jutro pójdę do dziecięcego zobaczyć czy jest taki gryzak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
Agami my też mamy problemy z kasą, budowa domu pochłania wiele... trzeba będzie jakiś kredyt niedługo wziąć... a do tego prywatne wizyty u lekarzy, lekarstwa, mleko modyfikowane (do dokarmiania a idzie 3 na miesiąc, a Maciek dostaje tylko rano i na noc... po 90ml... aż się boję ile by szło jakby cały czas był na modyfikowanym)... pampersy, ciuchy... oj idzie tego idzie...

a co do takiej 8 plastikowej, to tteż taką mamy 🙂 dwie nawet - czerwoną i żółtą 🙂 i też w gratisie od kogoś z Allegro 🙂

wlasnie dzisiaj liczylam ile idze kasy na mleko modyfikowane: kupilam puszke nan pro 1 800g za 40zł. starczylo na 4 pełne dni ( 6 karmień na dobe po 6 Paskich miarek). wiec rachunek prosty, 10zł dziennie na samo mleko 😮 😮 czyli 300zł na miesiac, masakra jakas, nie dośc ze cyckiem przyjemniej to jeszcze taniej...


a ja kupuję Bebilon HA - gdzie 400g kosztuje 30zł...... to wyjdzie jedna puszka na 2 dni... czyli 15 razy 30 = 450zł.... 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coq, novaM, Anika_77 - gdzie jesteście?
Zaczynam się martwić że Bambina szpital zaliczyła, bo coq meldowała się codziennie do tej pory...


no ja też zaczynam się martwić...

i jeszcze rubi się dawno nie odzywała, ale ona pewnie przy trójce dzieciaków ma mnóstwo roboty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Laseencje,
Widze, ze u kazdego klopoty z kasa. U nas tez krucho. wrocilam do pracy, ale tylko na kilka godzin w tygodniu, musialam zrezygnowac z calego etatu, bo nie mielismy co z Sarka zrobic a opiekunka droga baardzo. W zlobkach brak miejsc, bo sa tansze. Musimy Sarke zapisac i modlic sie o miejsca na drtuga polowe roku. Ja bede szukala innej pracy, bo cienko. Karmie modyfikowanym i place 9 euro za opakowanie 800gr, na pampersy czesto sa promocje. Ostatnio w Etosie byly 2 opakowania po 54szt kazda za 12 euro, wiec niezle. Oryginalnych Pampersow nie kupuje, bo drogie. Nigdzie nie jest kolorowo chociaz tu troche lepiej, bo na miesiac dostaje 84 euro na dziecko, akurat jest na pieluchy i mleko. Kupilam tez pieluchy wielorazowe, ale one od 7kg sa. Policzylam i pranie ich taniej wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...