Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
meliska napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
co do kaszek to ja wczoraj przeczytałam, że nie powinno się podawać całej porcji na razie tylko dodawać jedną łyżeczkę kaszki do butelki mleka.

już jestem głupia 🤔

no to ja tez...na kaszce jest napisane ze od 4 m-ca, porcja 150ml wody. wiec prawda pewnie lezy pośrodku. trzeba samemu wyczuc ile podac. mojej Kalinie oprócz zielonej kupki nic nie bylo, zadnego bolu brzuszka, nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
meliska napisał(a):
marika321 napisał(a):
pytanie- laski mój mały ostatni robi kupkę raz na tydzień i ok to nie dziwi ale ostatnie dwa razy była naprawdę ZIELONA i nie wiem co mam z tym zrobić ?????? jakieś pomysły ?????

wiem że pisała tu ostatnio któraś ale u nas jest taki problem że my narazie nic nie wprowadzaliśmy nowego tylko moje mleko i bebilon który pije od samego początku z powodu niewystarczających ilości mojego mleka....

Kalinka miała zielone kupy, ale chyba od nowego żarełka właśnie... może przejdź się do doktora... ja w każdym bądź razie nie pomogę

zielona kupka może też być od zimna, jeśli na spacerku maly np. zmarzł. a czasami poprostu tak jest, ze jest zielona bez powodu. wczoraj tak wyczytałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane!!!
Witam COQ w końcu cieszymy się że jesteś!!!
ładne temaciki teraz nas to tylko czeka bo wiecznie zupki kaszki i deserki!!!
Ja wprowadziłam kaszkę mannę ale zaraz przerwałam bo przestraszyłam się że mały miał zastój w kupie i teraz daję mu sam deser i poję go herbatkami i wodą chętnie pije!!!
Kupę robił co 2 dzień rano i twardą ale dziś już minął 2 dzień zobaczymy oby jutro zrobił!!!
Ja mojemu podaję deserki różne smaki i na 2 dni ma słoiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
meliska napisał(a):
marika321 napisał(a):
pytanie- laski mój mały ostatni robi kupkę raz na tydzień i ok to nie dziwi ale ostatnie dwa razy była naprawdę ZIELONA i nie wiem co mam z tym zrobić ?????? jakieś pomysły ?????

wiem że pisała tu ostatnio któraś ale u nas jest taki problem że my narazie nic nie wprowadzaliśmy nowego tylko moje mleko i bebilon który pije od samego początku z powodu niewystarczających ilości mojego mleka....

Kalinka miała zielone kupy, ale chyba od nowego żarełka właśnie... może przejdź się do doktora... ja w każdym bądź razie nie pomogę

zielona kupka może też być od zimna, jeśli na spacerku maly np. zmarzł. a czasami poprostu tak jest, ze jest zielona bez powodu. wczoraj tak wyczytałam.


Kajtuś raz na tydzień robi heh 😉
A zielona to tak jak dziewczyny piszą - mnóstwo przyczyn...może Ty coś jesz takiego, a może to mieszanie cycka z butelką robi rewolucję 🙂
Ale jeśli robi i i jakoś szczególnie się przy tym nie męczy to ja bym na razie do lekarza nie szła...no ale to ja i za nikogo się wypowiadać nie chcę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
NovaM napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
meliska napisał(a):
marika321 napisał(a):
pytanie- laski mój mały ostatni robi kupkę raz na tydzień i ok to nie dziwi ale ostatnie dwa razy była naprawdę ZIELONA i nie wiem co mam z tym zrobić ?????? jakieś pomysły ?????

wiem że pisała tu ostatnio któraś ale u nas jest taki problem że my narazie nic nie wprowadzaliśmy nowego tylko moje mleko i bebilon który pije od samego początku z powodu niewystarczających ilości mojego mleka....

Kalinka miała zielone kupy, ale chyba od nowego żarełka właśnie... może przejdź się do doktora... ja w każdym bądź razie nie pomogę

zielona kupka może też być od zimna, jeśli na spacerku maly np. zmarzł. a czasami poprostu tak jest, ze jest zielona bez powodu. wczoraj tak wyczytałam.


Kajtuś raz na tydzień robi heh 😉
A zielona to tak jak dziewczyny piszą - mnóstwo przyczyn...może Ty coś jesz takiego, a może to mieszanie cycka z butelką robi rewolucję 🙂
Ale jeśli robi i i jakoś szczególnie się przy tym nie męczy to ja bym na razie do lekarza nie szła...no ale to ja i za nikogo się wypowiadać nie chcę 😉

dzisiaj rozmawialam ze znajoma, ktora ma 4 dzieci i mowila, ze jak zaczynala wprowadzac jedzenie, to każde mialo zielona kupke na poczatku. wiec troche sie uspokoilam, mysle, że Kalina poprostu tak reaguje na jedzenie nowe i z czasem sie to unormuje. jedyne co, to bede rzadziej wprowadzala nowości (np. 1 raz w tygodniu 1 nowa rzecz), a nie jak dotychczas co 3 dzień. Obecnie króluje starte jabłuszko 🙂 kaszki narazie sobie odpuszcze, natomiast musze poszukać przepisów na zupki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa ja też staram się raz na tydzień nowości wprowadzać bo wtedy widać co dziecko tak naprawdę toleruje 🙂 Co do kaszek gotowych to też na razie nie wprowadzam bo Kajtek jeszcze cięższy będzie 😜 Na razie tylko odrobina kaszy manny 🙂

Co do tych wypróżnień to rzeczywiście śmierdząca sprawa 😜 bo maluchy są inne i na inne rzeczy inaczej reagować będą więc trzeba swoim instynktom zaufać 🙂

Jejjj chyba za długo dzisiaj na świeżym powietrzu byłam bo spanie mnie łamie na maxa i ledwo co oczy mam otwarte 😉


Dobranoc mamusie i synusie i córusie 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
coq no wreszcieeee 🙂 🙂 🙂 ano napisałam do siostry Twojej, bo już po prostu od zmysłów tu odchodziłyśmy, bo nie wiedziałyśmy co się z Tobą dzieje. więc wpadłam na pomysł, żeby Twojej siostrze wysłać wiadomość z zapytaniem czy u Ciebie wszystko w porządku 🙂 mam nadzieję, że nie zrobiłam nic złego...


Co Ty Aga nie zrobilas nic zlego! Po prostu moja siostra nie miala pojecia o co chodzi, dlatego napisala do mnie zdziwiona 😁
Dobry wieczor,
Padam. walczylam z prasowaniem a od piatku poszukuje sukni do slubu. Oczywiscie dupa:/
Wrazenia podobne do wrazen Pam. Jutro o 20:15 jedziemy na spotkanie z kobitka ktora ma atelier i tanie,sliczne suknie Blagam trzymajcie kciuki.
Coq 😘
d
Dziewczyny, czy ktoras z Was przygotowuje sama papki dla dzieci? Bo ja chce za jakis tydzien dac Yasmince marchewke, albo kabaczka i zastanaxiam sie jak przygotowac - jeszcze nie wiem czy kupie gotowe czy bede sama gotowac, ale chcialabym sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
Meliska ale Julka jest cudna ;D jaki jezorek 😉) czapka jak na dame przystalo a jezor jak na zadziore i łobuziare...
co do słoiczków to kiedys szperałam w necie i znalazłam cos takiego... z forum jakiegos... ja zamierzam probowac te przepisy 🙂
alternatywa dla słoiczka

zadziora dobrze napisane... lepiej nie zadzierać z nią 😜
a przepisy ciekawe... jak się doczekamy warzywek to będę pichcić jej sama 🙂

na mnie też już pora... dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry Mamuski...

ZIELONA kupa.... no wlasnie...temat woda u nas od 5 dni.... przyczyny różne od prozaicznych takich jak dieta przez bakterie beztlenowe do jakis innych paskudstw... 😮
Jezeli nie leci woda, nie ma krwi czy śluzu to ok - to news od rodzinnej....
Mozna podać Lakcid lub cos podobnego na odbudowanie flory w jelitkach.... my jutro jak nie bedzie poprawy dajemy kupke na posiew 🤨
Buzki i miłej niedzieli :*
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 5 miesiecy dzisiaj nam stuknęło !!!!!!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane dziś piękna słoneczna niedziela się u nas zapowiada mały jak na razie zasnął więc piję herbatkę i przed chwilką zeżarłam ładnie to nazywając drożdżówkę!!!!
Mój mały dziś 3 dzień brak kupy zobaczymy!!!
Dziś mu starłam jabłuszko na tarce szklanej i wcinał aż mu się nóżki trzęsły!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
holi32 napisał(a):
hej kochane dziś piękna słoneczna niedziela się u nas zapowiada mały jak na razie zasnął więc piję herbatkę i przed chwilką zeżarłam ładnie to nazywając drożdżówkę!!!!
Mój mały dziś 3 dzień brak kupy zobaczymy!!!
Dziś mu starłam jabłuszko na tarce szklanej i wcinał aż mu się nóżki trzęsły!!

ja jak dawalam jablko tarte surowe to maly 3 dni kupy nie robil jak dalam gotowasne to od razu kupa byla... jablko surowe zatwierdza wbrew pozorom..pytalam pediatre i wlasnie powiedziala ze lepiej takie przetworzone jablko niz suroe bo po surowym moze wlasnie kupy nie byc...
i czlowiek nie wie co myslec bo od dawien dawna mowili ze jablka rozluzniaja.... i co tu teraz myslec;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry!

Agami dziekuje Ci za wczorajsze odpowiedzi. 🙂 Dzis odstawiam tabletki.

Guga wszystkiego najlepszego dla Emmy na te 5. 🙂

Aniqa chyba sie porzadnie wkurzylas 🥴

Holi ja to jestem drozdzowkowym potworem 🙃 i kocham drozdzowke mojej babci!!!

A u mnie dzis rano powodz! No moze nie rano, bo o 11, wyciagnelam Yasminke zasikana, przescieradlo mokre, materac mokry, bo oczywiscie nie kupilam przescieradla ochronnego. Ale szybko sytuacje opanowalam i juz Mala spi w lozeczku.
A propos jedzenia, mysle, ze Yasmine zaczyna kumac jedzonko. Jak mam ja na kolanach i cos jem to wodzi wzrokiem za wszystkim i potem patrzy mi w twarz 😮 Chyba w tym tygodniu zaczne jej cos niecos dawac.

Milej niedzieli kobiety! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Dzien dobry!

Agami dziekuje Ci za wczorajsze odpowiedzi. 🙂 Dzis odstawiam tabletki.

Guga wszystkiego najlepszego dla Emmy na te 5. 🙂

Aniqa chyba sie porzadnie wkurzylas 🥴

Holi ja to jestem drozdzowkowym potworem 🙃 i kocham drozdzowke mojej babci!!!

A u mnie dzis rano powodz! No moze nie rano, bo o 11, wyciagnelam Yasminke zasikana, przescieradlo mokre, materac mokry, bo oczywiscie nie kupilam przescieradla ochronnego. Ale szybko sytuacje opanowalam i juz Mala spi w lozeczku.
A propos jedzenia, mysle, ze Yasmine zaczyna kumac jedzonko. Jak mam ja na kolanach i cos jem to wodzi wzrokiem za wszystkim i potem patrzy mi w twarz 😮 Chyba w tym tygodniu zaczne jej cos niecos dawac.

Milej niedzieli kobiety! 😘

super ze udalo mi sie pomoc.. jeszcze sprawdzilam na ulotce od azalii tych moich tabletek i to samo znalazlam w necie azalia.. bo te tablietki sie bierze bez prxzerwy wiec organizm nie dzieli cyklu na fazy zadne wiec spokojne... zreszta chyba holi jest aptekarka to moze sie wypowie 🙂))
milej niedzieli coq... a ty tez juz moze dawac jak mloda szuka wzrokiem... moj mly tez jak jem cos to patrzy strasznie lapczywie hihi szczegolnie jak jem jogurt... bo on w byalym pojemniczku... a jego jedzonko tez zawsze w bialej miseczce jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
holi32 napisał(a):
guga wszystkiego naj naj dla EmMy
Agami nawet nie mów mój mały 3 dzień kupy nie robi a jeszcze mu dziś podałam jabłko tarte i z tego co wiem to surowe tarte rozluźniająco działa a gotowane na biegunkę więc ja już nie wiem

no widzisz co osoba to opinia w necie opinie sa podzielone ale ja jak dalam mu 2 dni z rzedu surowe to nie robil i pytalam pediatre i tesciowa tez mowila ze po jablkach no ale nie wiem moze to reakcja na nowe byla niz ogolnie na jablko;p w kazdym razie dzis domowej zupki nie chcial jutro bedzie druga proba;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...