Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć dziewczyny,

Zabieram się naskrobania posta już z trzeci dzień i czasu brak.
Poza tym czuję się w pełni usprawiedliwiona jeśli chodzi o moją nieobecność, pomijając fakt nastroju jaki mnie dopadł, zeszły tydzień był koszmarny.
Jaśminie zaczęły wychodzić trójki, o czym wspominałam, na złym nastroju się jednak nie skończyło. Pisałam chyba, że miała gorączkę we wtorek, w środę mniej i może stan podgorączkowy w czwartek...nawet nie mierzyłam temperatury, bo Doliprane i tak dawałam jej na ból...a bolało ją i momentami mocno. Jednego dnia obudziła się z drzemki i godzinę płakała, darła się wręcz, podobnie w nocy. Poza tym calutki tydzień spędziła na rękach, ciągle płakała, nic nie chciała robić, a ja jak obiadu nie miałam ugotować...do tego wszystkiego bolał mnie ząb, a pogoda taka, że nosa wychylić nie można było. W piątek zobaczyłam, że Mała ma wysypkę, skojarzyłam - dzięki forum oczywiście 😉 - że może to nie tylko żeby ale i trzydniówka 🤔 ...no i w niedzielę było po wysypce. Bardzo mnie to cieszy, że jest za nami to choróbsko, które w dodatku pod względem gorączki przebiegło tak łagodnie.
No i chyba w prezencie na Dzień Matki Jaśminie się polepszyło 😉 A w poniedziałek odzyskaliśmy nasze dziecko 😉

U nas generalnie bez zmian. Mąż zaliczył drugi semestr, 🙂 ma dwa egzaminy z pierwszego do poprawki we wrześniu, ale jak na 9 egzaminów to całkiem dobrze. Złożył dokumenty na master2, może się dostanie.
Poza tym dostał się na kurs ochroniarski. Drogo to kosztuje bo 2000 euro, ale podobno pracę można dostać w agencjach ochroniarskich...Choć jak się dowiedział wymagają teraz często jeszcze innego kursu z zakresu ewakuwoania ludzi i zachowania sie np. podczas pożaru...a to kolejne 1400 euro. Kurs trwa miesiąc, od rana do wczesnego wieczora i zakończony będzie egzaminem. Są tacy, który nie zdają 😎 no liczę, że mąż pieniędzy nie utopi w błocie i go zda, a co najważniejsze znajdzie pracę.
Jeśli chodzi o pracę, to żadnego odzewu. Mąż wysłał do wszystkich prawników, w Clermont,którzy specjalizują się w prawie jakie on studiuje swoje cv z prośbą o staż..nawet do St-Etienne i do Lyonu - sporadyczne odpowiedzi...negatywne oczywiście, że stażystów nie poszukują w tym momencie.
Podjęliśmy decyzję, że szukamy pracy w całej Francji, tzn. bardziej ja w tym momencie, bo mąż ma swój kurs i też nie wiadomo co studiami. Oczywiście nie pracy byle jakiej, a choć odrobinę związanej z moimi studiami. Jeśli gdzieś złapałbym kontrakt cdi to będziemy się przenosić...oczywiście to jakieś nowe drzwi, ale nie liczę na cuda 😉
W poniedziałek miałam być u dentysty, ale zachorował a ja zresztą nie mogłam przyjść na godzinę, na którą się umówiliśmy. Idę w sobotę i życzę sobie od progu, żeby wyrwał mi ósemkę, bo mam już dość, w życiu z taką częstotliwością nie brała leków przeciwbólowych 🤢 Generalnie jego postępy w pracy, tzn. w leczeniu moich zębów zaczynają mnie delikatnie irytować...
Jak już jestem przy dentyście to oczywiście nadal dzielnie walczę z powtórką gramatyki włoskiej podczas każdej drzemki Małej i czasami przy śniadaniu...choć w zeszłym tygoniu nic nie dało się zrobić.
Jaśminie się kompletnie przestawiło i już nie sypiamy do 9.30-10. Mała wstaje między 7.30-8.30 🤢 A kładzie się spać 22-23.

Rok temu o tej porze usnąć nie mogłam, walizka stała spakowana, a o 4 rano budziłam Jaśminę na wakacje do Polski...ech nie dociera jakoś do mnie, że w tym roku nie jadę. Najbardziej mi szkoda tego wszystkiego co miałaby tam Mała 🥴

Przepraszam, że nie będę komentować, ale może z dwa razy tu zajrzałam.
Z ostatnich postów tylko tyle...Asia ja bym chciała do Ciebie na Dzień Dziecka 🙃
Nic nie kupuję, nie mogę powiedzieć, że Jaśmina ma wszystko, bo wcale wiele zabawek nie ma, ale po pierwsze takie małe dziecko nie rozumie swojego święta, a po drugie takie wydatki to nie dla nas teraz.

Dobrej nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry,
Coq poklaskałam Ci za tak długiego posta 🙂 Szczerze mówiąc jestem zdziwiona że we Francji taka sama lipa z pracą jak w Polsce....Miejmy nadzieję że kurs pomoże Twojemu męzowi w znalezieniu czegoś. A gdybyś Ty coś znalazła w innej części Francji to co ze studiami męża? Czy on juz może kończy? Trzymam mocno kciuki za poprawę sytuacji finansowej 😘
Holi ja też nie lubię takich dni - chociaż ja tam się nie nudzę 😜
Meliska ja jutro w domku siedze bo M do pracy jedzie 🥴 Czechy muszą poczekac do soboty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo 🙂
Wanilia czyli problemu nie będzie jakbyśmy chciały jutro wpaść?
Coq oby się wszystko ułożyło po Waszej myśli 😘 I cieszę się, że Jaśmince się poprawiło, bo z tego co piszesz to trochę przeszliście 🥴
Ja czekam aż M wróci z pracy i jadę do koleżanki do szpitala, a później jedziemy na grilla 😮 ło matko pogoda akurat 😮 ale co tam miejscówki wewnątrz są, a panowie niech się grillem zajmują 😜
I chyba moją córeczkę na wyrost wczoraj pochwaliłam... już dziś 2 razy na fotel nasikała 🤢 na szczęście wcześniej tapicerkę na podłogę zwaliła 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No no owa kofola .... i jej fenomen.... 😮 No cóż ..czesi uwielbiają własne marki i wszystko co czeskie jest boskie w związku z tym nie mogło być tak by nie mieli swojej Coca Coli! Występuje w różnych smakach o tradycyjnej, przez cytrynową, wiśniową waniliową po ziołową!!! Jak mam być szczera to taka z butelki jest średnia- szczególnie ta orginal..... no ale ta w restauracji schłodzona nalana z pipy to już bomba ! Tak tak w CR Kofole w nie których restauracjach podają jak piwo z pipy!!! O piwie nie będę pisać bo do jutra bym nie skończyła hahaha !!! U nich jest inna kultura picia. U nas żeby się nabombić u nich dla smaku! Zawsze podawane z pianką na 2-3 palce 😜 😜 😜 U nas rządzą wielkie kompanie piwowarskie przez co niektóre piwa tracą na smaku.... U nich stawia się na browar lokalny !!! Jakie było moje zdziwienie kiedy kiedyś rano w Trutnovie na porannym spacerze widzę jak panowie toczą kegi do pabów na rynku!!! Geniealne !!! Nie samochód a pracownicy browary który znajdował się dwie ulice dalej 🙂 🙂 🙂

Wanilia co do tej soboty to ja nie wiem - zastanawiamy się bo doszliśmy do wniosku że jak macie już jednych gości to my Wam na głowie nie potrzebni... a jak wróciłam to myślałam, że chłopaki razem się tego piwa napiją... więc jak coś to najwyżej przerzucimy to na za tydzień. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jaśmina śpi. Zaglądam na szybciora.

Wanilia studia magisterskie podzielone są na dwa oddzielne dyplomy, zresztą tu po każdym roku studiów można wyjść z dyplomem, a pracodawcy często szukają kogoś z bac̣+2 albo bac+3 czyli matura plus dwa lub trzy lata licencjatu. Więc może zatrzymać się bez problemu na M1, zapierał się, że już ze studiami nie chce mieć nic wspólnego, ale teraz papiery złożył, miejsc jest mało, jak uda się przejść konkurs to będzie studiował jak nie to nie. Gdybym złapała pracę gdzieś z umową na czas nieokreślony, to pewnie nawet gdyby miał studiować ruszylibyśmy stąd. Zobaczymy.
Dziękuję za trzymanie kciuków, przydadzą się bo naprawdę cienko przędziemy.

Nocnik. Mogę w tym temacie sobie sporo zarzucić. Nie jestem mamą zabieganą, pracującą, więc powinnam o siusianie do nocnika zadbać, a przyznaje się bez bicia, że bardzo to zaniedbałam.

Jakie rozmiary pieluch noszą wasze dzieci? Kupiłam teraz pierwszy karton 4+ i mimo, że na oko z 4 nie widać różnicy to na pupci już tak. Czy 5 są duże?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam...
U nas właśnie po burzy.....

Meliska pięknie jedziecie z tym nocnikiem 🙂 u nas brak sukcesów na tym polu....zresztą nocnik mamy dopiero od tygodnia siada tylko w ciuchach bez tylko raz usiadł.....tak to nawet nie chce.....

Pieluchy u nas 4 nadal 🙂

Aniqa fajny piesek 🙂

Coq oby praca w końcu się trafiła i to jakaś fajna!!!! To od razu z górki by było 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
u nas noc fatalna, katar tak Kaline krztusił i dusił, ze nie spalam tylko czuwalam nad nia. nie wyspana na maksa jestem
a zapomnialam powiedziec, ze w przyszlym tygodniu moje 2 siiostry z niemiec przyjezdzaja , których 3 lata (od mojego ślubu) nie widzialam 🙂
Coq, oby wam sie w końcu powiodło...a jakiej pracy szukasz? jaki kierunek skończyłas? jeśli można wiedziec oczywiście
Co do pracy, ostatnio odezwala sie do mnie kumpela ze studiów, ze szuka wspólnika do założenia gabinetu terapii jakiejs dla dzieci iczy nie jestem zainteresowana 😮 bo ja generalnie przedszkolanką jestem 😁 😁 ale bez powołania, zupełnie tego nie czuje i pewnie bym sie w takiej pracy nie odnalazła, wiec grzcznie podziękowałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
PHejka kochane dzis pogoda byla nie za szczegolna. U nas dopiero ok 17 przestalo padac.
Bylismy ze znajomymi na spacerku z dzieciakami ponad 1.5 h.
Wygonily sie i teraz nasz maly spi.
Wanilia to fakt ty sie nie nudzisz ale wiem ze czasem bys tego chciala. He.
Meliska to spoko jutro kawa i placek u wanili.
Aniqa wspolczuje przeziebienia Kaliny oby jej przeszlo do konca tyg.
Mowisz ze ty z wykształcenia przedszkolanka oj kurde zazdroszcze zawszs o tym marzylam.
Coq mowisz ze nie tak latwo z praca. Oby sie udalo znalesc cos fajnego.
Wiecie co my nosimy pampersy 4 + ale 5 tez sa dobre. A 4 male.
Pozdrawiam milej nocki wszystkim zycze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa skończyłam filologię romańską, francuski plus drugi język, w moim przypadku włoski, od podstaw. Studia takie nie dają wielkich możliwości, bo albo idziesz uczyć do szkoły, albo mozolnie kształcisz się na tłumacza. No jeszcze w obsłudze klienta z językiem obcym można, w korporacji jakiejś.
Francuski to tu wszyscy znają 😉 polski nie jest językiem szczególnie poszukiwanym. Na moje nieszczęście nie znam angielskiego.
W okolicy szukam byle jakiej pracy, a w całym kraju wszędzie tam gdzie język polski jest potrzebny czyli handel, transport, logistyka. Szanse mam o tyle marne, że nie mam doświadczenia w tych branżach. Zdarzają się oferty, gdzie wymagają wykształcenia lingwistycznego na podobnych stanowiskach, jak np. tu 60 km od Clermont...no ale jak trzeba znać angielski również, albo niemiecki to odpada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

u nas dzisia dwie burze, jedna rano przed 9 taka w miarę, a druga ok 16 to megaaaa burza była...

poza tym to dzisiaj dostaliśmy od moich rodziców prezent na 3 rocznicę ślubu (to dopiero 26 czerwca), ale kupili więc dali - telewizor lcd led 32 cale 🙂 a do tej pory w salonie mieliśmy 29 cali ale ten z tych grubych 😉 więc jak dla nas to super prezent! 🙂 już podłączony 🙂

byli też u nas po południu brat M. z rodzinką. no i 8-letni Filip porysował nam podłogę... jestem wściekła, bo wielu rzeczy Maćkowi nie pozwalam, bo mieszkamy tu dopiero 4 miesięcy i na pewno pewnie przez najbliższych 20 lat będziemy mieli te same panele. i staram się dbać w ogóle o to wszystko. a Maciek ma taki motorek jeździk i Maciek jeździ na nim spokojnie. a tamten szalał i kółkami porysował podłogę. zwracałam mu uwagę kilkukrotnie ale miał to gdzieś 😮 a po ich wyjściu to jak tamten nakręcał z kółkami w miejscu to w tych miejscach po kilkanaście rys na panelach... i jestem zła 😠 😠 😠

Coq to trzymam kciuki za znalezienie pracy!!! mocno! 🙂

my nadal pieluchy w rozmiarze 4 i nie są małe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no Aga, nie dziwie Ci sie, tez bym sie wkurzyla. grrr, nie lubie...ale tu pretensje nie do małego, tylko raczej jego rodziców...chociaż osmiolatek juz powinien rozumieć takie rzeczy.
U nas zerwał sie mega wiatr, aż huczy.
ciekawe czy kurier z pieskiem jutro bedzie, sama jestem ciekawa jak reaguje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja się chyba popłaczę.....
Za chwilę będzie Meliska a ja nadal w pidżamie, mały nie schodzi mi z rak, jak go odkładam to płacz, Werka marudzi i domaga się uwagi, w domu do stanu porzadku wiele brakuje, M siedział w nocy i zjadł mi ciasto i nie mam cukru żeby wstawić szybko następne 😞 A przed chwilą Werka porozwalała mi papiery które zostawiłam na stole bo w nocy wypisywałam zaświadczenia w ramach mojej dodatkowej robótki. I bedę to musiała potem uporządkować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
Wanilia tak to jest z dwójką 🙂 moja Julka niby ma 6 lat ale czasami taki bajzel mi zrobi że mam ochotę ją udusić 😁 do tego Milenka która rozumie wiele ale uważa że jej wolno i bierze nas na płacz ostatnio! ja sie nie daje ale ona i tak płacze.do tego bałaganu wzięłam sobie jeszcze świnkę która rozsypuje trociny z klatki (stoi na szafce) i wsystko fruwa po całym pokoju i na przedpokoju co koniec końcem oznacza że trociny są wszędzie 🤢 ale i tak jest świnior kochany 🙂 wczoraj mąż położył go na sobie jak leżał na łóżku i jak ja przyszłam i się odezwałam to od razu mnie szukał i tylko się przytuliłam a on mi we włosy zaczął wchodzić 😁 milusiński 😁 mąż na to ; tylko się odezwałaś 😮 a on od razu do Ciebie.-ma sie to coś 😁
Coq znaczy sie ,ze potrzebujesz zjeść truskawkę?hihi w sumie nie są aż takie pyszne ale juz nam sie chce czegoś innego 🙂 na naszej działce znalazłam kawałeczek ziemi(tak 3/2m) i mamy 3 rzadki truskawek dla dziewczynek 🙂 poza tym jeszcze w 3 miejscach na podwórku posadziłam po kilka krzaczków 😆 mamy jeszcze troche poziomek i jeżynke jedną i 2 krzaczki czarnej porzeczki i jeden czerwonej i maliny od wujka,ale te to nie wiem czy w tym roku będą miały owoce.jak nie w tym to w nastepnym 🙂 to jak w następnym roku będziesz sie do Polski wybierała to zapraszamy na truskawki! tylko musisz tak ucelować żeby były 😁 [najwyżej sie KUPI 😁]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane!!U mnie za to dziś słonecznie od rana troszkę wiatru ale w porównaniu do wczoraj to luksior!!!
Byliśmy już z moją siostrą i dzieciakami na spacerku i w sklepie do sklepu z nimi iść dramat!!! hehhe Kupiłam Elusiowi kalosze!!!! Bo kałuże uwielbia!!!
Mały śpi od 12 więc siedzę na necie i gotuje mu zupkę a dziś na obiad mąż zażyczył sobie kurczaka z rożna ale kupny więc mam freee!!! Surówkę tylko zrobię!!!
Wanilia nic się nie przejmuj masz wybaczone bo czasem ogarnąć się nie da!!!! Nie przejmuj się bangladesz się posprząta a Meliska na pewno zrozumie!!! jehjee
Asiaaa mówisz że truskaweczki będą i porzeczka mniam!!! zaś konfitury i drzemiki mniam!!!
Marika witam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...