Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂
Dziekuje za dobre slowo dziewczyny 😘
Meliska masz racje takie sa wybory ludzi. Do Francji chcialam wyjechac juz sporo lat temu, zanim poznalam M, a jak pojawil sie on to wszystko ulozylo sie w calosc. Nie moglam przewidziec, ze jednak bedzie mi pod pewnymi wzgledami ciezko. A od M nie moge wymagac przeprowadzki do Polski, bo ja do Algierii tez by, nie zgodzila sie wyniesc.
A co do kuzynostwa, to ja akurat bylam niesamowicie zzyta z moja kuzynka, ktora mieszkala w Niemczech i mimo odleglosci laczyla nas niezwykla przyjazn.

Aniqa zdaje sie, ze wspominalas, ze twoj M nalega na drugie dziecko, wiec tylko Ty musisz sie zdecydowac 🙂 Chyba, ze myslisz najpierw poszukac prace i troche pracowac.
Faktycznie sie tu ciazowo zrobilo...jeszcze za Agami trzeba trzymac kciuki 🙂
Pewnie w przeciagu dwoch lat bede tu jedyna mama z jednym dzieckiem. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Dzien dobry 🙂
Dziekuje za dobre slowo dziewczyny 😘
Meliska masz racje takie sa wybory ludzi. Do Francji chcialam wyjechac juz sporo lat temu, zanim poznalam M, a jak pojawil sie on to wszystko ulozylo sie w calosc. Nie moglam przewidziec, ze jednak bedzie mi pod pewnymi wzgledami ciezko. A od M nie moge wymagac przeprowadzki do Polski, bo ja do Algierii tez by, nie zgodzila sie wyniesc.
A co do kuzynostwa, to ja akurat bylam niesamowicie zzyta z moja kuzynka, ktora mieszkala w Niemczech i mimo odleglosci laczyla nas niezwykla przyjazn.

Aniqa zdaje sie, ze wspominalas, ze twoj M nalega na drugie dziecko, wiec tylko Ty musisz sie zdecydowac 🙂 Chyba, ze myslisz najpierw poszukac prace i troche pracowac.
Faktycznie sie tu ciazowo zrobilo...jeszcze za Agami trzeba trzymac kciuki 🙂
Pewnie w przeciagu dwoch lat bede tu jedyna mama z jednym dzieckiem. 🙃


odpowiedz chyba była do mnie nie do Meliski 😜 😎

za Agami oczywiście kciuki zaciśnięte 😉 😎
Coq nie mów nie hop..... może się sytuacja i wizja Ci odmieni patrz na naszą Aniqę 😁 😜 no i obyśmy za dwa lata jeszcze tu były 😎 😘 😘 😘i co by nas przybywało 😜 a mamusiek z forum nie ubywało 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny dostałam pracę. bede zastepca kierownika w sklepie odzieżowym wielkopowierzchniowym. nie do końca jestem zadowolona, bo startowalam na kierownika, ale skonczylo sie na zastepcy (pewnie ze wzgledu na brak doswiadczenia w branzy odzieżowej). Ale ja nie o tym...cala radość zmąciło mi to, ze w przyszly poniedzialek musze byc w Bydgoszczy na trzytygodniowym szkoleniu...więc siedze i rycze, jak ja sie z Kalina rozstanę???? nie wyobrażam sobie tego, trzy tygodnie????!!!! to jest dla mnie wieczność, a mala napewno tez bedzie tesknic. No i teraz nie wiem co zrobic, poswiecic sie i pojechac, ale dostac prace czy zrezygnowac i szukac dalej...z tym ze pewnie wszedzie na jakies szkolenia wysylaja zazwyczaj...mam metlik w glowie 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
dziewczyny dostałam pracę. bede zastepca kierownika w sklepie odzieżowym wielkopowierzchniowym. nie do końca jestem zadowolona, bo startowalam na kierownika, ale skonczylo sie na zastepcy (pewnie ze wzgledu na brak doswiadczenia w branzy odzieżowej). Ale ja nie o tym...cala radość zmąciło mi to, ze w przyszly poniedzialek musze byc w Bydgoszczy na trzytygodniowym szkoleniu...więc siedze i rycze, jak ja sie z Kalina rozstanę???? nie wyobrażam sobie tego, trzy tygodnie????!!!! to jest dla mnie wieczność, a mala napewno tez bedzie tesknic. No i teraz nie wiem co zrobic, poswiecic sie i pojechac, ale dostac prace czy zrezygnowac i szukac dalej...z tym ze pewnie wszedzie na jakies szkolenia wysylaja zazwyczaj...mam metlik w glowie 😞 😞 😞

Gratulacje 🙂 Super ze sie udalo 🙂
Ja bym pojechala wiem ze 3 tygodnie jest to dlugo, ale zawsze na weekedy mozna wrocic do domu. Moze sie uda zeby Twoj M wzial sobie wolne i np na tydzien do Ciebie do Bydgoszczy przyjechal z Kalina. Glowa do gory. Niestety kazda nowa praca wiaze sie ze szkoleniami i nie zawsze sa one na miejscu.
Glowa do gory bedzie dobrze. A zastepca kierownika tez niezla fucha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa BRAWO !!!!!!!!GRATKI!!!!!!

no i miałam pisać to co Basia 😉 😎 jesli tylko praca Ci pasuje , godziny wynagrodzenie to oczywiście że bierz 🤪 🤪 🤪i niech mąż z Kalinką do Ciebie wpadnie na chwile jakoś przetrwacie ....to tylko 3 tygodnie na weekendy smykniesz do domu 😉 no i zastępca kierownika może nawet lepiej skoro sama mówisz że nie masz doświadczenia nie wszytko będzie na Twoich barkach...a wiadomo szanse awansu zawsze są 😉

bardzo się cieszę że znalazłaś pracę kto nie ryzykuje ten nie ma 😉 więc warto spróbować......!!!

hmmmm 😮tylko szkoda że pewnie plany powiększenia rodziny 😜 narazie zawiesisz 😁 😁 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
dziewczyny dostałam pracę. bede zastepca kierownika w sklepie odzieżowym wielkopowierzchniowym. nie do końca jestem zadowolona, bo startowalam na kierownika, ale skonczylo sie na zastepcy (pewnie ze wzgledu na brak doswiadczenia w branzy odzieżowej). Ale ja nie o tym...cala radość zmąciło mi to, ze w przyszly poniedzialek musze byc w Bydgoszczy na trzytygodniowym szkoleniu...więc siedze i rycze, jak ja sie z Kalina rozstanę???? nie wyobrażam sobie tego, trzy tygodnie????!!!! to jest dla mnie wieczność, a mala napewno tez bedzie tesknic. No i teraz nie wiem co zrobic, poswiecic sie i pojechac, ale dostac prace czy zrezygnowac i szukac dalej...z tym ze pewnie wszedzie na jakies szkolenia wysylaja zazwyczaj...mam metlik w glowie 😞 😞 😞

Aniqa a ja się wybieram do rodziców pod Bydgoszcz, może sie uda spotkać? 🙃 Gratulacje laska : jedź na szkolenie , bierz robotę a jak będzie nie tak jak chcesz to przynajmniej masz socjal na czas ciazy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa super że udało Ci się dostać pracę. A co do wyjazdu szkoleniowego to wiadomo, że ciężko się rozstać z dzieckiem no ale jeśli praca zapowiada się fajnie i są w niej możliwości rozwoju to chyyba warto 🙂
A co do tego, że i Ty chciałabyś dzidziusia to po prostu instynkt według mnie. Po prostu w końcu jesteś gotowa na drugie dziecko 🙂

Ja to bym bardzo chciała, M też no ale sytuacja nam na razie nie pozwala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
dziewczyny dostałam pracę. bede zastepca kierownika w sklepie odzieżowym wielkopowierzchniowym. nie do końca jestem zadowolona, bo startowalam na kierownika, ale skonczylo sie na zastepcy (pewnie ze wzgledu na brak doswiadczenia w branzy odzieżowej). Ale ja nie o tym...cala radość zmąciło mi to, ze w przyszly poniedzialek musze byc w Bydgoszczy na trzytygodniowym szkoleniu...więc siedze i rycze, jak ja sie z Kalina rozstanę???? nie wyobrażam sobie tego, trzy tygodnie????!!!! to jest dla mnie wieczność, a mala napewno tez bedzie tesknic. No i teraz nie wiem co zrobic, poswiecic sie i pojechac, ale dostac prace czy zrezygnowac i szukac dalej...z tym ze pewnie wszedzie na jakies szkolenia wysylaja zazwyczaj...mam metlik w glowie 😞 😞 😞


Wiem ze to jest straszne co napisze ale dzieci sa okrutne i wcale tak nie tesknia jak nam sie wydaje, to raczej nam, mama jest trudno przezyc rozstanie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór 🙂
Coq wierzę jaki ten powrót był dla Was ciężki 😘... ale tak to jest, że każdy goni za swoim szczęściem, a że ono tak po świecie rozsiane 😉... jo też sama jak palec, bo rodzeństwo poza granicami... dobrze, że mamcia na miejscu i nawet nie potrafię sobie wyobrazić jak mi zazdraszczają 😉 I widzę, że M się wziął za urządzanie gnizadka... małymi kroczkami do celu 🙂
Aniqa a ja nie sądziłam, że kiedyś to przeczytam 😉... do ataku 🤪... na M ma się rozumieć 😁 😁 Pracy gratuluję 🙂... chociaż przeprawa czeka Cię niemiłosierna 🥴... ale dasz radę matka... przeca my twardzielki 😉... co nas nie zabije to wzmocni 😉
Basieńka oj ładnie rośnie fasoleczka 🙂... a waga... jeszcze zacznie rosnąć 😜 😁
Chloe jakie słodkie te Twoje brzdące 🙂

Mowa...wiem wyolbrzymiam pewnie... są gorsze problemy ☺️... ale jakoś spokoju mi to nie daje... że może coś przegapiłam... zaniedbałam 😞
3 dni w żłobku i mamy katar 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny i jeszcze prywatna prośba 😉... dostałam właśnie wiadomość o zakończeniu programu lojalnościowego z Mola - seria toaletowych papierów 😜... żeby odebrać nagrodę potrzebny mi jeszcze 1 pkt !!!... a 6 pkt to już byłoby czyste szaleństwo 😉... proszę Was bardzo sprawdźcie swoje łazienki czy przypadkiem nie posiadacie takiej srajtaśmy 😉 Podaję link produkty Mola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

Meliska moja kuzynka tez sie ze mnie smiala ze gruuuba bede 🙂

mam kolejny dzien lenia.... ale 6 Lutego jade do Czech na miedzynarodowy zjazd milosnikow skitouringu 🙂 juz sie nie moge doczekac. Jade z moim M, Tatusie i Florem. Bedziemy wyprobowywac przyczepke na narty 🙂 juz sie nie moge doczekac 🙂
I na koniec jeden link:
https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1560456_591652267577588_1552374305_n.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):

Wiem, pochwalialam sie ☺️, ale ja prawie nigdy nie mam czym 😉


Jakoś tak mi to smutno zabrzmiało.... Jak nie masz zym? Ech, kobito : ja tam Cie uwielbiam 😘


Smutno? Chyba nie, zrozumialabys jak weszlabys do naszego mieszkania 😉
...bo o chwalenie w tym temacie mi chodzilo.

Dzien dobry 🙂

Marika wiesz, ze zawsze Was mylilam, nie osoby a nicki. Wybacz 😉
A robota takiego zamowilismy http://www.cdiscount.com/electromenager/preparation-culinaire/bosch-mcm42024/f-11022-boschmcm42024.html
Aniqa trzy tygodnie to sporo, ale przezyjecie, Kalina w koncu bedzie z bliskimi, a ona w dodatku zwyczajna byc i z niania i z innymi, nie to co moj wyplosz 😜 No i gratuluje!!!
Meliska wydaje mi sie, ze nic nie moglas przegapic, przeciez Julce poswiecasz czas, przebywa z babcia, chodzi do zlobka, wiec jak najbardziej stworzylas Malej mozliwosci do rozwoju. Sama widzisz, ze z niej dziarska dziewczyna, towarzyska, odwazna, jesli dobrze pamietam ona najszybciej rozwijala sie ruchowo z wszystkich tu dzieci... Wydaje mi sie, ze w pewnym momencie zacznie mowic...ale moze dla wlasnego spokoju skontaktuj sie ze specjalista.
...Ja czesto czytajac to co pisalyscie o waszych dzieciach, odnosilam wrazenie, ze Jasminie jeszcze daleko do takich zachowan, odbierania swiata, i poziomu samej mowy. Widze teraz, ze wyjazd do Polski duzo zmienil, Mala wiele nauczyla sie od dzieci, widze u niej kopie zachowan dzieci moich siostr, zrobila duzy postep w mowie, choc nie klei jeszcze zdan, jesli juz to pojedyncze, czasowniki czasami odmienia, czasami uzywa bezokolocznikow, zaczela mowic o sobie (Minka 😉 ) i okreslac przynaleznosc do niej, no i w koncu babcia, ciocia, wujek przestali byc jakas nieznana abstrakcja 😉 Odnosze tez wrazenie, ze duzo wiecej rozumie, bo wczesniej zdwalao mi sie, ze nie zawsze do niej dociera co mowie 😎 Wczoraj mnie totalnie zaskoczyla kiedy wyjelam puzzle z Trefla, w listopadzie podejmowalam z nia proby ukladania, ale ani ja to specjalnie nie interesowalo, ani nie zalapala, ze rzecz lezy w ulozeniu obrazka. Wczoraj od reki wszystko ulozyla i robila to wielokrotnie bez pomocy. ....Takze Meliska Julka tez moze Cie zaskoczyc. 🙂
Biedny jest moj M, bo nie rozumie co Jasmina mowi 🤢 Zastanawiam sie teraz czy przypadkiem znowu mieszakna jezykowa nie przystapuje jezyka polskiego.

A teraz jeszcze pytania.
Nadal uzywacie wozkow? Pierwsza rzecza jaka Jasmina robila kiedy wychodzilysmy bylo wdrapywanie sie do wozka, zanim jeszcze sie ubrala. Teraz z racji braku wozka u rodzicow, biegnie prosto do drzwi i spacerujemy bez.
Nosza Wasze dzieci bodziaki? I kiedy z nich rezygnujecie? Bo u mnie juz jakies ostatnie sztuki dobre i tak sobie mysle, ze od wiosny juz koszulki same.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

Gratulacje postepow dla Jasminki 🙂
Moze warto teraz pomyslec o zlobku np. na jakies 2 czy 3 godzinki dziennie.
Co do wozkow to tak uzywamy wozka jeszcze. w szczegolnosci kiedy idziemy na spacer. Nasze spacery z reguky trwaja jakie 2 do 3 godzin wiec tego by nie wytrzymal. Pozatym na spacerze zwykle jeszcze spi jakies 1:30 godziny.
Co do bodziakow nie uzywamy juz od jakis 5 miesiecy. Nosi normalne majtki rajstopy a na gore bluzke i bluze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki dziewczyny. A ja myslalam, ze wczesnie z body zrezygnujemy 😎
Chloe 98? To masz duzego chlopaka. 🙂 U nas 92 i jeszcze 86 wlasnie body w tym rozmarze mamy.

Jasmina non stop chce zakladac buty 🤢 Teraz wlasnie zalozyla je sama, bo ja nie chcialam...chadza tez po domu w rekawiczkach i czapce 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Taak,body nosimy caly czas. Obecnie 92/98, ale chcialabym jakies na 104 chcialbym
Jeszcze wychaczyc,bo przynajmniej jestem pewna ze ccieplo w plecki.
Wozek czasami uzywamy,chociaz przyznam, ze glownie samochodem jezdzimy, a jak z niania chodzi na dwor,to glownie na nozkach.
Dzieki dziewczyny za cieple slowa i dodanie otuchy, bo ja mam galoty pelne, jak to bedzie...ale wiem,ze musze sie poswiecic,wiec wierze, ze jakos ten trudny czas przezyjemy.
Planu macierzynskie odlozone na czas nieokreslony, hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo 🙂
Dzięki dziewczyny za dobre chęci 😘... zarządzam koniec przetrząsania łazienek... dorwałam dziś jeszcze ręczniki z tymi kodami...mam więc mały zapas 😜... i nagroda zamówiona 😉
W drodze od babci Julka zasnęła, a to ino jakieś 5 min drogi... położyłam na sofie i nie wiem czy budzić czy niech do rana śpi... ale chociaż glutki trza z nosa wyciągnąć... Babcia i Dziadek za jednym zamachem obdarowani laurkami zrobionymi przez Julę w żłobku 🙂 i do tego kalendarz z fotosami wnuczki... radość Babci bezcenna 🙂
Basieńka Ciebie wiecznie gdzieś nosi 😎
Coq jeśli szykuje się dłuższy spacer to wózek ofkors 😉... przy czy czasami wygląda to tak, że mama pcha wózek i niesie na rączkach dziecko 🤢... na krótkie wyjścia i wyjazdy ino nóżki 😉 A bodziaków już od miesięcy nie używamy, choć był to dla mnie najwspanialszy wynalazek 😉... zobaczycie, że jak dzieci zaczną regularnie korzystać z nocniczków to będzie to tylko udręka 😉... a tak Jula czasem nawet mamy nie angażuje tylko rajtki w dół i si 😁
Jaśminka poczyniła wielki krok na przód 🙂
Robot 1-wsza klasa...aż mi się zamarzyło takie cacko 😉... czy Ty teraz z kuchni wychodzisz? 😜
A co do rozmiaru... już w nieliczne 92 się mieścimy... głównie 98/104 😉
Aniqa a kiedy ten wyjazd się szykuje? czyli decyzja podjęta? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...