Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witajcie!!!
ja dzis w pracy, pierwszy raz sama od 3 miesiecy!! 🙂)))
maz zostal z dzieciakami 🙂))) a niech ma i niech sie cieszy 🙂
a ja sie ciesze przy okazji 🙂 bo juz normalnie milam sny takie, ze mam jakis egzamin w liceum nie moge go napisac bo Jagienka ciagle place i musze ja nosic i nie mam reki zeby pisac ani skupic sie nie moge 😉)

wanilia fajnie ze kredyt dostalisci, teraz juz pojdzie szybko!
u nas juz robia instalcje, elektryczna, wentylacyjna i hydrauliczna, a i nawet na odkurzacz centralny sie skusilismy bo okaalo se ze przy naszym malym domu wyszlo to 800zl, czyli tyle co sredniej klasy odkurzacz.

agami- zdrowka dla Kubusia.

w ogole mialam wam pisac, na forum pazdzernikowym mialysmy taka kolezanke, urodzila w 24tc Kubusia wlasnie. i ten chlopczyk przezyl i rozwija si calkiem dobrze!!! 🙂))

meliska - fajne przebrania, nas jest bal 31.01 dla maluchow, moze tez pojdziemy 🙂

a od 4 .02 zaczynamy zajecia w skrzydaltej zyrafie. to jet gdina tygodniowo ale to takie przygotowanie do przedszkola 🙂 na poczatku z rodzicem, potem rodzic wychodzi. no zobaczymy jak to bedzi, bo moj lobuz w domu szaleje ale przy obcych to niesmialy bywa 🙂

juz zapomnialam co mialam poodbisywac 😞
coq - fajnie ze masz tak cieplo z drugiej strony fajny jest snieg, ale wiadomo oby nie do kwietnia...




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wystawione.tak mnie łeb naiwania że zaraz umrę....oj dawno mnie tak nie bolał...
Meliska Julcia śliczna taka...a mama Gejsza to już w ogóle 😁 że też Ci sie chciało przebierać a koleżanki w pracy to miały chyba niezły ubaw ,żeś sie wystroiła 😁
tyle ja tu miałam napisać i mi z głowy wyleciało 😮
świnkowi zmieniłam i do karmnika co nieco wrzuciłam przy okazji tych śmieci 🙂 mąż już wrócił z odśnieżania.od 5 był.teraz chyba będzie komin czyścił,tak słyszałam wczoraj ze trzeba a on od razu na strych pobiegł wiec oby nie spadł 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

Weekend byl pod znakiem pracy. Na szczescie nic sie nie dzialo wiec moglam sobie odpoczac 😉
Meliska stroje sliczne. Ty tez musialas sie przebrac? To widze ze masz bal przebierancow dla dzieci i rodzicow. Fajnie. U nas sa tylko dzieci, wiec nie musze kombinowac dla siebie ani zwalniac sie z pracy 😉
Chloe fajnie ze juz w pracy. Pewnie Ci tego troche brakowalo. Na kiedy planujesz parapetowke?
Asia oby ten bol szybko Ci przeszedl.
Coq jak pisalas o tych bablach to moje pierwsze skojarzenie to bylo ospa 😉 dobrze ze po kremiku to zeszlo
Aniqa niewiem czy przegapilam... kiedy zaczynasz prace? A wstawanie o 6 masakra.... oby szybko jej przeszlo.

U Nas wszytsko dobrze wczoraj bylo -12,5. Rodzice moi wzieli Flora nad jeziorko na spacer. Male juz zamarzlo wiec Floro z dziadkiem sie slizgali 😉
Ja sie czuje dobrze, jak zawsze spalabym caly dzien, ale pozatym jest spoko.

Dzis sie za to strasznie wkurzylam. Kupilam na Citeam 5 kuponow na zdjecia 19 zl za kupon i zdjec do wywolania 100 w formacie 10x15 lub 50 w formacie 15x21. 12 stycznia wyslalismy inm zdjecia do druku a 13 stycznia kase za przesylke. Do dnia dzisiejszego nie dostalismy zadnej informacji od nich. Pisalam maile zero reakcji, dzwonilam nikt nie odbieral. W koncu dzis sie dodzwonilam i pytam co z zamowieniem a koles do mnie ze nie dopilnowalismy formalnosci w zwiazku z tym zlecenie nie zostalo zrealizowane. Pytam wiec o co chodzi to mi powiedzial ze mialam wyslac numer kuponu i kod weryfikacyjny a wyslalam tylko kod kuponu. To pytam dlaczego wczesniej o tym nic nie wspomniali ani skoro im cos brakuje czemu nie napisali maila ze cos brakuje. To Koles sie na mnie wydarl ze nie beda zatrudniac mnostwa ludzi do pisania maili ze im cos brakuje, jak klient nie wypelnia formalnosci to u nich zlecenie sie odrzuca..... Bez informacji. Myslalam ze tam zaraz wyskocze i kolesia golymi rekami udusze. W koncu laskawie sie zgodzil zeby mu doslac wszystko mailem i jak dzis to dostanie to zrealizuje zamowienie dzis i wysle zdjecia. Nie polecam tego salonu. Jak byscie mieli kiedykolwiek brac cos z FotoAS24 to omijajcie szerokim lukiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa ciesze sie ze smakował 🙂 ten jest tańszy,prostszy i jak dla mnie bardziej sernikowy...ogólnie to jest bardzo podobny do tamtego ale bez kremówki przede wszystkim a i tak puszysty.
najpierw robie ciasto kruche.
3 szkl mąki,szkl cukru,kostka masła( najlepsze jak dla mnie roślinne),3 jajka w tym jedno białko,2 łyżeczki proszku do pieczenia,2 łyżki śmietany
zagnieść,podzielić na pół i wstawić do zamrażarki.
składniki;
1kg sera z wiaderka(albo inny ale mielony)
1 i 1/3 szkl cukru
5 jajek
szkl mleka
2 budynie waniliowe(ale jak dasz śmietankowe to nic sie nie stanie)
3 łyżki oleju
żółtka ubijamy z cukrem na puszysto.dodajemy ser po trochu,olej budynie rozrobione w mleku i ubijamy pianę z białek po czym dodajemy i mieszamy już łyżką. dodałam te 2 białka wiecej co zostały z ciasta kruchego.
zamarzniętą jedną część ciasta ścieram na grubych oczkach (drugą część zostawiłam do innego ciasta-można zmniejszyć ilość składników i zrobić połowe).
na ciasto wylewam masę serową i gotowe.piecze sie długo jak to sernik więc jak będzie ser łądnie przypieczony to znaczy że już.ponad godzine w ok 180 stopniach.
na wierzch sernika rozpuściłam czekolade mleczną z 1/3 szkl mleka na parze.wylałam na ostygnięty sernik.
czekolada została sie jeszcze poświąteczna 🙂 a u nas wszyscy tacy czekoladowi ☺️
mam nadzieje że odpisałam wyczerpująco 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia, dzieki za przepis 🙂 a moge biszkopty na spod polozyc,zamiast kruchego?bo ja leniwiec jestem.... ☺️
Basia, nie dziwie sie irytacji twojej, ale wiesz, w twoim stanie to obecnie niewskazane, wiec relax 😉
A co do pracy...pozwol, ze narazie nic nie napisze, w piatek nastapila mala rewolucja i narazie na to szkolenie nie jade, ale licze, ze uda sie cos innego...narazie nie chce zapeszac,ale jak tylko bede wiedziala, to bedziecie pierwszymi, z kim sie ta nowina podziele 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
niespecjalnie z tymi kluczami.a w sklepie gdzieś nie byłaś?a zapytaj Kale czy nie wie gdzie klucze.Julka nam kiedyś numer wywinęła że srebrny łańcuszek mojego brata schowała w z zabawkach... a na spód sernika możesz położyć herbatniki też i biszkopty też.tylko z ciastem zyskujesz na ilości 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zapomniałam sie pochwalić że drzemke złapałam 🙂 z Milenką.krótką ale lepiej sie czuję i głowa mnie już wcale nie boli.mąż śpi nadal ale on po odśnieżaniu i wstał po 3 rano wiec niech tam.póki co nie pada...miałam zamiar zrobić porządek z torebkami foliowymi i wyciągnęłam je na środek kuchni i zgadnijcie co???? nadal leżą w tym samym miejscu 🤪 ścięło mnie z nóg i o jak dużo trzeba.spoko.wcisne je za szafkę z powrotem 😜
póki co to robię ewakuację i zabieram sie za jakieś prasowanie czy te terebki wcisnę...Milenka kończy jeść sernik wiec z czystym sumieniem zajmę sie robotą.
buziaki rozsyłam 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moja córka zadziwiła mnie dzisiaj 5 razy 🙂 🙂 🙂
Najpierw mówi "chce siku" (ale ja jej tam w to nie wierze, bo ona co chwila tak mowi, a nie robi), no ale zeby nie było to siadamy na nocnik i rzeczywiscie po chwili siku w nocniku wyladowalo 🙂 oczywiscie brawom i pochwałom nie bylo końca 😉 po jakichs 2 godz. kolejny raz złapane siku (wczesniej powiedziala) 🙂 🙂 No a po chwili mówi "chce puke (tzn. kupe w Kalinowym języku 😉 - mysle sobie za duzo tego dobrego, napewno ściemnia, a tu proszę pierwsza kupa zrobiona do nocnika 🤪 🤪 🤪 matka dzisiaj oszalała z radości, a dziecko nigdy tylu pochwał nie dostało 😜 czyzby przełom??? oby...
No a w między czasie rozmowa...Kalina chciała album ze zdjęciami, bobardzo lubi ogladac, mowie, że jej nie dam, bo wczoraj oderwała z niego okładke i album jest zepsuty, a moje dziecko do mnie "mama kup nowy" 😮 no zatkało mnie, jak szybko uczy sie wyciagac wnioski. A po jakims czasie wyłączyl sie telewizor (funkcja wygaszania, jak przez dłuzszy czas sie nic nie robi), a Kalina do mnie "o nie, mamo, prądu nie ma" 😁 no wtedy to myslalam, że padne, taka moja mała dziewczynka, a tyle już rozumie 🙂

kluczy nie znalazłam...Asia, ale Kaline pytałam, nie wygladała, jakby mi je gdzies skitrała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane!!!
Nasze dzieciaki już takie duże kurdee!!!
Nasz mały już coraz częściej kupę robi na ubikację i sika w domu do nocnika na stojąco!!
Chloe brawo mąż został sam z dziecmi a ty do pracy fajnieee!!!! I jak było
Meliska rewelacja te przebrania i jak Julka dużo ma zabaw w tym żłobku!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meliska obydwie pięknie wyglądałyście 🙂 super przebrania! 😁
no a płaszczyk Julki cudowny! 🙂

Wanilia gratuluję kredytu 🙂 teraz wszystko pójdzie jak z płatka 😉
a coś Cię tu mało ostatnio 🤔

Basieńka no ja też bym się wkurzyła na te zdjęcia. zamawiałam kiedyś jakieś kupony, no ale na szczęście nie miałam takich przejść.
no a tak poza tym to w Twoim stanie nie możesz się denerwować 😘

Aniqa no jak Kalinka załapała ładnie 🙂 to chyba my tak w tyle z tym sikaniem...
a co do rozumu naszych dzieciaków, to ja codziennie jestem czymś zadziwiona 🙂 że on tak potrafi.

Aaa... i tematy jedzeniowe się pojawiły ostatnio. co do Maćkowego jedzenia, to mleko to jest uwielbiany posiłek 🙂 ale dostaje do spania w dzień i na noc do spania. no i czasem rano jak się przebudzi. a woła co trochę, kakao mu nie smakuje, płatki z mlekiem lubi. ale nie tak prosto z jedzeniem. bo on mówi co chce jeść i jak chce jajko to będzie wołał "jajko", wczoraj było tak "mamusia daj kanapke z sejem poszeee" 🙂 no to dałam 🙂 a za chwile "i djugą jeszcze kanapkę z sejem poszeeee mamusia" 🙂

Asia u Ciebie znowu słodko 🙂 🙂 🙂

Marika a jak tam się czujesz w ogóle? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i dalsza część 🙂

Chloe no to super, że się wyrwałaś sama 🙂 ale do pracyyy??? no ja wiem, że lubisz swoją pracę 🙂 więc dobrze 🙂

Agami dla Kubusia zdrówka 😘 a co do niani to się nie dziwię, że nie chcesz już dalej z nią współpracować. ja też bym nie chciała. bo dla mnie to jest takie naciąganie trochę... bo potem zdejmą jej gips i może coś ją jeszcze będzie bolało. a jak nauczy się, że dostaje kasę za nic to nigdy nic nie wiadomo.
rozumiem, że mogłabyś jej płacić połowę kasy. chociaż i to jest sporo mając na uwadze, że nie zrobiła sobie tego w trakcie opieki nad Kubą no i że pracując jako opiekunka (bez umowy) to jest świadoma konsekwencji takiej pracy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejo 😉
Wanilia znam to i czasem nawet sama stosuję... zazwyczaj F... to dla dzieci też można 😮
Aniqa u nas też mleko niet 😜... matka się zawzięła i na swoim postawiła 😎... chciałam tylko wiedzieć czy po 4 razach można to uznać za sukces... jednego razu jak dostała taką lurę, zrobiła łyczka i jak ciepnęła kubkiem przez całe łóżko 😁 😁... i więcej już na mleko nie wstała 😁 😁
Nocnikowych sukcesów gratuluję... to już grubsza sprawa 🤪
Marika strój z tanioszki był tak eksploatowany na co dzień, że się koronki popsuły 😉... Jula non stop chciała się w księżniczkę przebierać 😁... supermenka z wyprzy w H&M za połowę ceny, a gejszą mnie koleżanka poratowała... jedno szczęście, że do tego sobie makijażu nie zrobiłam na jaki mnie namawiała 😁
Chloe Kubusia pamiętam 🙂... podczytywałam jego losy na forum... teraz się trochę urwało, ale rozumiem, że mama wpadła już w rytm... pieluchy i te sprawy... synek kolegi też jako taki wcześniaczek się urodził i skończy w maju już 2 latka... i ma się nieźle 🙂
I jak sobie tatuś poradził?
Holi sika na stojąco do nocnika 😁 i nie siura obok 😮
Asia pojszło 🙂... oczekiwać 🙂

Ciekawskim wyjaśniam 😉... bal ofkors był dla dzieci 😎... ale rodziców też zapraszano... z dopiskiem przebranych... i byłam jedyną mamą w przebraniu 🙃... + jeden tata w kowbojskim kapeluszu 🙃... nie nasz 😜... i jako jedyni bawiliśmy się z dziećmi... reszta ino fot wpadła nacykać pociechom...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór
Zasiadłam z ambitnym założeniem że poodpisuję Wam ale wszystkie myśli mi uleciały więc zacznę od siebie 😜
Rzeczywiście mniej mnie ostatnio ...Hubert spi mi teraz raz dziennie i to jest jedna z przyczyn, wieczorami robię zlecenia i to jest druga a jak już zostanie cokolwiek czasu kończę obrabiać zdjęcia 😉 No i w ciągu dnia staram się załatwiać częśc spraw żeby odciązyć M. I tak latam po sądach i urzędach 😜 Dziś bylismy o dentysty z dziećmi. Werka miała pierwszy przegląd i fluorowanie. Z fotela nie chciała zejśc ale w sumie się nie dziwię bo to był fotel dinozaur z widokiem na tel z bajkami 😁 Na koniec wybrala sobie nagrodę z magicznej szuflady, warto było jechać 50 km 😉 Co do Huberta to chciałam pokazać jego ząbki bo górne jedynki wyszły mu żółte 😞 Podejrzewałam wadę szkliwa i tak najprawdopodobniej jest, mamy się zgłosić do kntroli za 3 mce...Strasznie mi przykro z powodu tych zębów, jakoś nie mogę się pogodzic z wizją brzydkich zębów u mojego dziecka 🤨 Poza tym Huberta wysypało strasznie na buzi. w sumie to nie wysypka tylko takie czerwone plamy na policzkach i brodzie. Albo alergia jakaś albo przemroziłam go w piątek jak leciałam do sądu 😞 Bo za późno posmarowałam kremem przed wyjściem więc jest opcja że to moja wina 😞 Jutro idziemy do lekarza z tym bo wygląda paskudnie.
Co do budowy to oczywiście ruszy ale raczej nie z kopyta bo M nadal będzie budował sam. Twierdzi ze skoro najcięższą robotę odwalił to resztę też da radę. Chcemy się zmieścić w pierwszej transzy i nie brać drugiej a to jest możliwe tylko bez kosztów robocizny. Tak więc optymistyczne założenia są takie że święta BN u siebie a mniej optymistyczne że przyszła wiosna. Ale to i tak nieźle 🙂
Aniqa z niecierpliwością czekam na wieści o pracy. Nocnikowych sukcesów gratuluję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meliska czyli jesteś najlepszą mamą w żłobku 🙂 skoro umiesz się bawić z córcią 🙂
no i wiadomo, że nie tylko w żłobku 🙂 😜

Wanilia u Ciebie nawał zajęć... co do ząbków, to my z Maćkiem jeszcze nie byliśmy, a ma krzywą dwójkę. no i byliśmy umówieni 20-go stycznia ale wtedy byłam w Krakowie. a teraz 4 lutego. ale nie wiem czy uda mi się z nim iść czy sama pójdę.
a co do Twoich zleceń to ostatnio sobie właśnie tak myślałam, że mogłabym czymś dorabiać sobie, bo suma sumarum to ja mam dość sporo czasu, jakoś tak wychodzi, M. często ugotuje jak akurat jest z Maćkiem, czasem posprząta 🙂 więc czymś mogłabym dorabiać, ale nie mam czym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia ucielas sobie drzemke z Milka, a ja usnelam po 20 z Jasmina i splam do tej pory 🤢 a mialam dzis ksiazke skonczyc.
Chloe to prawda, ze z jednej strony fajnie, ze cieplo, bo w sloncu juz naprawde przygrzewa, ale snieg by Mala cieszyl.
Wanilia mam nadzieje, ze mimo wszystko na jakis oddech czasu Ci starcza - podziwiam. Szkoda, ze Hubert cos nie tak ze szkliwem moze miec...nie znam sie na tym, wiec nie wiem nawet czy to mozna jakos leczyc, albo czy jest szansa, ze tylko dwa zabki takie beda...A dla M brawo za ambicje 🙂
Basia co za cwaniactwo z tymi zdjeciami 😠 I jeszcze ile sie tam dobijac musialas 😮
A ja tez zdjecia w koncu wywolalam, robila to na ostatnia minute w Polsce, przez internet w Rossmanie...i doszly w dzien mojego wyjazdu, jak mnie juz w domu nie bylo 🤢 wiec sa w Polsce. Nikt sie na jakosc nie skarzyl, wiec 0,29 ggr za odbitke i gratisowe przeslanie (powyzej 200 zdjec) sie oplaca 🙂

Reakcja Kalipy "kup nowy" - super 😆 nie spodziwalabym sie, aby moja corka takie wnioski potrafila juz wyciagnac.
Brawo dla Werki, ze tak na fotelu dentystycznym wysiedziala 😆 i tu znowu nie spodziewalabym sie podobnego wyczyny ze strony Jasminy 😉
Jest ktos jeszcze kto nie zaliczal z dzieckiem wizyty u dentysty? U mnie w kiazeczce zdrowia stoi, ze od 3 roku zycia trzeba sie udac na pierwsza.
Czy to oznacza, ze tylko moje dziecko zachowuje sie jak niemowle i budzi sie na mleko w nocy? 🤔
A, Kalinka drugie brawo zbiera za nocnik!!!! Coz za postep.
Aga nie sadze, ze Maciek zamyka nocnikowy peleton raczej my 😉 Wczoraj i dzis udalo mi sie ja posadzic na moment na nocnik, ale zaraz w oczach sa lzy, wiec jestem na straconej pozycji 🥴
Aniqa a klucze sie odnalazly?
Chicalam chyba o cos pytac i zapomnialam?

To dobranoc, wracam do lozka. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry 😉
Własnie odwołałam wizytę u lekarza bo buzia o niebo lepiej. Myślę że to jednak odmrożenie mogło byc więc nie wychodzimy dziś nigdzie 🤨
Tak wygladał Hubert wczoraj:
[URL=https://imageshack.com/i/nskojxj][IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/856/kojx.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...