Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej,

A moje dziecko pod tym wzgledem jest uposledzone i bardzo mu dobrze z tym 😉
Floro nie uklada puzzli, nie lubi malowac (no chyba ze przez 5 sekund), nie lubi wycinac (chyba ze dziury w ubraniach) ani wyklejanek.
Za to uwielbia ogladac Baby TV w dowolnym jezyku (polski, angielski, hiszpanski) i wszystko co jest zwiazane z ruchem (najbardziej biegac, kopac pilke itp.) z ukladanek to tylko tory kolejowe jak sie chce pobawic w pociag albo tor do wyscigow samochodowych jak na to ma ochote.
Co do szefow sa rozni. Byly szef Aniqi zgadzam sie ze swinia i nie powinien tak sie zachowywac. Stracil swietnego pracownika to powinien sie z tym pogodzic, koniec i kropka. Natomiast jesli chodzi o szefa Agnieszki zastanowilabym sie. Wiem ze pewnie wojne moge wywolac, ale ja osobiscie tez tak czasem reaguje jesli jestem zajeta czyms innym. Juz nie raz tlumaczylam pracownika moim ze jesli przychodza z jakims problemem to bardzo prosze zeby powiedzieli ze chca pogadac, a nie na forum rozmawiali o takich sprawach (prywatnych, czy sluzbowych nie dotyczacych zepolu). Uwierzcie mi ze zupelnie innaczej jest jak szef wlasnie cos robi i przychodzi pracownik cos mu powiedziec, wiadomo odburknie cos (chcaco czy niechcaco) a inaczej jesli przyjdzie pracownik i powie, szefie mam problem potrzebuje pogadac. Moja reakacja jest wtedy inna. Jestem w stanie powiedziec chwila musze cos skonczyc i wtedy zajac sie czyms innym.
Ja rozumiem bardzo dobrze ze problem pracownika jest najwazniejszy na swiecie i czasem musi byc rozwiazany na juz, teraz. Natomiast czasem szef nie ma czasu w tej chwili i musi skonczyc cos zeby pogadac o czyms innym.
Nie mowie ze tak bylo w tym przypadku, ale jestem w stanie zrozumiec i szefa i pracownika. Zawsze sa dwie strony medalu i trzeba miec troche zrozumienia dla drugiej strony. Tak samo jak szef dla Agi tak samo Aga dla szefa.

Bycie szefem jest suuuuper jak sie na niego patrzy z boku. Natomiast zmienia sie drastycznie jak jestes juz na tym stanowisku. To jest tak samo jak kiedys pracowalam w firmie, ktora robila gry i aplikacje na komorki. Wszyscy mi zazdroscili ze ma swietna prace. Polega na graniu przez 8 godzin. No suuuuper tylko ze.... w ta samo gre trzeba bylo grac nawet 3 miesiace na roznych modelach komorek i jak bylo cos do poprawy trzeba bylo jeszcze raz to sprawdzac....

A teraz po meczacym dniu ide do domku....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Basia mój szef akurat drukował wyciągi za koleżankę. Ale to mało ważne. Bo dzisiaj byłam po południu zanieść zwolnienie i koleżanka mi powiedziala, że jest na mnie strasznie sfochowany
Dodam, że ma kto pracować, koleżanka która mnie zastępuje wręcz namawiała mnie na zwolnienie.
Więc może ok, tamta chwila "rozmowy" mogła przebiegać inaczej w innych okolicznościach. Ale ten buc jest obrażony na mnie, że jestem na zwolnieniu po operacji dziecka
Jeśli chodzi o szefów to rozmawiałam z moim tatą o tym jak może zareagować moj dyrektor. I tata, jako szef, sam mi radził iść na zwolnienie i powiedział że w takiej sytuacji nikt nie ma prawa mieć do mnue pretensji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry 🙂
Jula od dziś do żłobka wróciła... ja do roboty od jutra, ale jeszczem słabiutka... za to na L4 teraz mój M wylądował, bo go tak rozłożyło 🥴

Wanilia odnoście tych butków na stronie producenta wyczytałam
"
W skład kolekcji “aurelka” wchodzi obuwie profilaktyczno-korekcyjne. Jest ono zalecane nie tylko dzieciom z wykrytym płaskostopiem, ale także zdrowym, jako najlepsza forma profilaktyki, skutecznie chroniąca przed tą dolegliwością. Projektując poszczególne wzory butów oparliśmy się na wiedzy z zakresu leczenia i profilaktyki płaskostopia. Współpracowaliśmy z lekarzami z Unii Europejskiej jak i z polskimi ortopedami. Dzięki temu finalny produkt sprostał normom obowiązującym w Unii Europejskiej i został dopuszczony do sprzedaży na tamtejszych rynkach oraz zdobywa coraz większe uznanie polskich lekarzy ortopedów.



Rozwój i kształtowanie się stopy dziecka przebiega inaczej w różnych okresach jego życia - od czasu, gdy dziecko zaczyna chodzić (10 - 15 miesiąc życia) do czasu zakończenia wzrostu stopy (15 - 18 rok życia). Stopa dziecka jest w tym okresie bardzo delikatna i szczególnie podatna na wpływy różnych czynników zewnętrznych, między innymi obuwia. Dlatego powinniście Państwo dbać o stopy swoich pociech od pierwszej chwili ich życia, zakładając dziecku obuwie, które zapewnia prawidłowy rozwój i funkcjonowanie stopy.
"
O recenzje książek już się nie dopominam 😎... ale możesz jeszcze raz wrzucić linka z nimi, bo nie mogę tego namierzyć, a było tam jeszcze kilka interesujących mnie pozycji... 😘
Marika nie takie to łóżko zaś małe... przypominam, że czasami sypiamy tam razem 😜
Coq pewnie mi teraz paluszkiem pogrozisz... prawdziwe banany, prawdziwe cytryny i prawdziwe limonki... z cytryny sok zużyty do wymoczenia pazurków, a reszta w śmieci poleciała 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meliska dlaczego mialabym Ci grozic paluchem? Dlatego, ze to zywnosc i powinno sie jesc, a tyle dzieci nie moze pomarzyc o bananie? Bez przesady, chyba Julka nie przygotowuje sie do pracy na poczcie i codzinnie nie robi pieczatek? 😉
Z ziemniakow tez robilam pieczatki jak bylam mala 😉 Ale przyznaje, ze mnie szkoda byloby owocu, bo u nas jednak kazdy grosz sie liczy i kazdy kes Jasminy tez, bo to niejadek.
Basia Jasmina za malowaniem rowniez nie przepada, generalnie nie rozumie jeszcze techniki, wiec tez dosc szybko rezygnuje. Ale codziennie jej proponuje rysowanie, malowanie... zachecam, chocby miala zrobic dwa kleksy, bo czasami moze dziecko zapalac checia 😉 A to, ze Floro lubi ruch wcale mnie nie dziwi 😜

Odnosnie zachowan szfow, nie zgodze sie z Toba 😜 Nigdy szefem nie bylam, wiec moge sie nie znac, moze tez mam jakies utopijne wyobrazenie, ale moim zdaniem takim mysleniem, ze ktos jest zajety to moze nic nie zmienimy... Kazdy ma swoje nastroje, firma moze nie funkcjonowac jak trzeba, klopoty osobiste itd., wiec rozumiem, ze taki szef nie siedzi sobie tylko i nie pije kawy, ale szacunek dla drugiego czlowieka trzeba miec (nie pisze tu o Tobie!!! raczej o takim typie jak Agi dyrektor). Coraz czesciej slyszy sie o malych firmach, ktorych wlasciciele otwieraja je z zalozeniem "przyjaznej pracy" gdzie maja panowac dobre stosunki, a zdrowa motywacja ma byc sposobem na sukces.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
O recenzje książek już się nie dopominam 😎... ale możesz jeszcze raz wrzucić linka z nimi, bo nie mogę tego namierzyć, a było tam jeszcze kilka interesujących mnie pozycji... 😘

A o recenzje jakich ksiazek konkretnie sie dopominasz? Tych, ktorych linki Wanilia wstawiala jakos w listopadzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
☺️ ☺️ ☺️
Jeszcze dzis beda....no moze jutro bo nie wiem czy zdaze przed polnoca

kochana nie potrza się tak śpieszyć 😉 mi już raczej tylko o tytuły chodzi... zamówienie się tworzy... kilka tytułów mi się ulotniło, miałam notatki, ale jak widać notatki też rzecz ulotna 😜... a Twoje posty przewertowałam do września 2 razy i nie znalazłam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja uwielbiam kupować książki, zarówno dla nas jak i dla Maćka. Ale chyba muszę się już ograniczyć. Bo ma ich już mnóstwo...
Chociaż jak jakieś ciekawe tytuły to Wanilia dawaj dawaj 🙂

Dzisiaj w dzień Maciek spał u siebie w łóżeczku. A ja czuwalam i układałam sobie puzzle. 🙂 teraz na noc też usnął w łóżeczku a my id razu do góry i w sypialni nasluchujemy. No ale jak już będziemy kładli się spać to trzeba będzie przynieść Maćka do nas. Żeby nie przydreptał...

Byłam dzisiaj u dentysty i jeszcze tylko jedna wizyra i wszystko będzie tak jak trzeba. Jeden ząb coś mi podleczy, usunie kamień i gitara 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa idę na wychowawczy - przynajmniej do jesieni bo niania do dwójki dzieci to kiepski pomysł raczej. Nawet ja czasem ledwo nerwowo daję radę 😜 Od września liczę na przedszkole dla Werki i wtedy zobaczymy..
Meliska, ech....padam na pysk dziś ale chociaz część opiszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Herve Tullet: Naciśnij mnie, Turlututu akuku to ja. U nas obie robią szał i znajomi którzy mają też mówią że dzieci uwielbiają Ja czasem mam dość : mama czyta kopki, mama czyta kopki 😉
Seria Tupcio Chrupcio. Znam już na pamięć 🥴 Mnie osobiście podoba się umiarkowanie ale Werka UWIELBIA Tupcia Chrupcia i czytamy CODZIENNIE przynajmniej dwie książki przed spaniem 😉
Proszę mnie przytulić : o misiach które przytulają zwierzątka w lesie. Weronika lubi, córka koleżanki która ma tą książkę nie jest nią zainteresowana więc widać różnie. Jak dla mnie trochę małokolorowa i ....za długa 😉
Historie do schrupania przed pójściem do spania może i tak ale jeszcze nie teraz
Miasteczko Mamoko : świetne! Co prawda zero teksctu i jak ja otworzyłam to byłam rozczarowana grafiką ale to tylko pierwsze wrażenie było. Weronika przy każdej stronie robiła: hmmmyyyyy, prawie się zapowietrzyła z wrażenia 😜 W książce ileś postaci i na każdej kolejnej stronie kontynuacja historii każdej z nich. Mnóstwo szczegółów, za każdym razem można czytać inaczej - generalnie super i polecam
Koleżanka poleca Elmera, chyba kupię
No i seria o Niutusiu podobno rewelacyjna ale nie do kupienia już 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂

Tez mamy "Nacisnij mnie", ksiazke rowniez polecam. Jasmina czesto sama po nia siega. U nas plus dodatkowy, jest i po francusku 😉 Ale w moim odczuciu nie trzeba sie spieszyc z zakupem... moje dwuletnie dziecko nie uczestniczy w zabawie wykonywania polecen (ale moze to kwestia rozwoju), ale ksiazka juz teraz moze sie przydac, na rozroznianie kolorow, liczenie kropek...potem takze na nauke jak mieszaja sie kolory.
Wiec ja sie przylaczam do polecenia 🙂
Ogladal ja rowniez moj siostrzeniec 7,5 lat, ksiazka go smieszyla mimo, ze dla niego nie bylo w niej "magii", bo przeciez" tak wydrukowane" 😉

A z Twojej listy Wanilia, mamy jeszcze "Roznimisie" i ta rowniez polecam. Jasmina chyba po nia siega nawet czesciej, lubi ogladac misie i mowic jaki jest ktory. 🙂

Co do "Mamoko" ja jestem oczarowana i grafika mi sie bardzo podoba...ale nie mamy 🥴 Z tej serii warte polecenia sa, w miejszym formacie "Mam oko na litery", "Mam oko na liczby".... SWIETNE do nauki liczb i liter, w ilustracjach mozna tyle szczegolow znalesc...mojej siostry dzieci uwielbiaja.

O, tak sie wtracilam. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
Powtórka z poprzedniej ciąży:-(zaczęłam plamic:-( beta urosła ładnie ale jest plamienie,a mój lekarz ma dziś wolne:-(


Agami wyobrazam sobie ile to Cie stresu kosztuje, pewne chodzisz pelna obaw, ale badz dobrej mysli, bo to czasami cuda potrafi zdzialac. Bedzie dobrze!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam oko na litery też mamy i oczywiscie polecamy. Róznimisie chodzili mi po głowie, ostatecznie nie kupiłam więc nadrobię 😉 U nas Werka wykonuje polecenia w Naciśnij mnie. No i rzeczywiście etap wyrywania książek już za nami - teraz już słucha, wreszcie 😜
No i polecam tą księgarnię: http://aros.pl/szukaj/r%F3%BFnimisie/0 Spojrzcie na ceny! Dostawa szybciutka, zamawiałam dwa razy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
Wzięłam urlop na rządamnie zadzwoniłam do gina kazał jechać !a izbę bo ma dyżur dostałam luteine powiedział że mamy powtórkę z rozrywki. Ja z kuba i plamiłam i krwawilam:-( bardzo długo na luteinie byłam



dobrze będzie 😘 😘 😘 🙂 wypocznij i spróbuj się tak bardzo nie stresować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje dziecko chyba nigdy nie szalalo tak na punkcie wyjscia na dwor jak teraz 🤔 🙃
Z placu zabaw przynioslam w kieszeni kilka kamykow do malowania lub kolorowania, bo do rysowania lub namalowania czegos na nich byly zbyt male.

Zrobilam dzis pizze na obiad, Jasmina prawie nie ruszyla, powyjadala oliwki i do widzenia...czasami, az we mnie sie wzbiera jak tak nie je 🥴
Za to na sniadanie przygotowalam pankaces i jej podeszlo, dojadala na drugie sniadanie jeszcze. Wlasciwie to byly podrabiane pankaces, bo nie mialam maslanki, zrobilam wiec z mlekiem i smietana. Super, bo smazone na lekko przetartej tluszczem patelni wiec nie ociekaja tluszczem, dla dzieci tym bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Mam oko na litery też mamy i oczywiscie polecamy. Róznimisie chodzili mi po głowie, ostatecznie nie kupiłam więc nadrobię 😉 U nas Werka wykonuje polecenia w Naciśnij mnie. No i rzeczywiście etap wyrywania książek już za nami - teraz już słucha, wreszcie 😜
No i polecam tą księgarnię: http://aros.pl/szukaj/r%F3%BFnimisie/0 Spojrzcie na ceny! Dostawa szybciutka, zamawiałam dwa razy


A ja te ksiazki mialam okazje zobaczyc pod koniec naszego pobytu w Polsce, wiec juz nie mialam okazji kupic. Szkoda, teraz na polskim koncie nie mam pieniedzy, wiec pewnie dopiero latem o ile uda sie wyjazd.
Widzisz Wanilia czyli uzasadnione sa moje wypowiedzi, ze Wasze dzieci mnie zadziwiaja. Jasmina nacisnie na kropke, ale widze, ze nie rozumie o co w efekcie chodzi, z reszta ksiazka szybko przechodzi w jej rece i ja kartkuje we wszystkie strony, najczesciej w poszukiwaniu "jaja" tej wielkiej zoltej kuli z bialym otworem 😉

Czytania bardzo zazdroszcze!!! Ja biore ksiazke prawie z samym tekstem np. "Kubusia Puchatka", przeczytam trzy zdania i mam ja wyrwana; wybiore wiersze Brzechwy albo Tuwima z fantastycznymi ilustracjami, ksiazka jest wyrwana i Jasmina oglada... szkoda, bo na czytanie juz od dawna czekam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...