Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Miewam takie momenty, ze chcialabym pracowac, ale nie ukrywam, ze komfort zycia bez pospiechu i stresu bardzo mnie urzadza....przyznaje sie nez bicia, stres mnie przerasta, moge wyjsc na kogos bez ambicji, ale boje sie odpowiedzialnosci, moze to brak wiary w siebie.

Prawie wladowalam sie sasiadowi do domu 🤢 do tego malo przyjemnego! Idac po schodach stracilam rachube, zmylil mnie kaszel z dolu...facet kaszle strasznie. Wiec jestem pietro nad "kaszlem" i widze, ze przed drzwiami nie ma wycieraczki, sobie mysle ktos zabral (?), patrze na numer mieszkania, porownuje z tym na brylkoku, ale nie moge odczytac, nie zastanawiajac sie jaki mamy numer, wladowalam klucz do zamka, ale stawil opor...zdalam sobie sprawe, ze to nie nasze drzwi 😜 czym predzej ucieklam.
Na placu zabaw Jasmina zaliczyla wypadek 🤢 na tej uskokowej zjezdzalni. Jest bardzo szeroka, wiec sie na niej latwo obrocic, tyle juz Mala zjezdzala i teraz chyba jej sie noga podwinela, zamiast zjechac na nogi, zjechala na glowe 🤢 wygladalo to okropnie, bo cale cialo na koncu sie zwalilo na glowe... W buzi i nosie kamyki, lekko zadrapala sie pod nosem, na czole ma tez kilka odduszonych kamykow.
A chcialam Was dzis pytac nawet jak radzicie sobie z zaakceptowaniem samodzielnosci Waszych dzieci, w sytuacji kiedy ucza sie czegos, probuja swoich sil, a Wy wiecie, ze ryzyko upadku czy innej kontuzji jest? Mnie duzo kosztuje wstrzymywanie oddechu i sztywnienia na widok prob sily, ale pozwalam i staram sie zbyt namolnie nie asekurowac. Staram sie jej dawac wolnosc, no i taki sais zjazd na buzie miala ☺️
U nas bardzo (!) nasilil sie etap "SAMA", wiec kiedy Jasmina usilnie wchodzila dzis na drabinki metalowe, super poslisgowe, kazde moje wsparcie (konieczne) konczylo sie wyciem i wiciem na ziemi 🤢 Sama ubiera tez buty, ale czasami ciezko przy waskich spodniach, albo gdy zamek stawia opor, sama sciaga kurtke i chuste, ktora sie prawie dusi ... kazda interwencja to placz, brak interwencji rowniez, bo nie wychodzi.... Wiec jak z jajkiem,bo Jajo od tygodnia chodzi nabuzowane.

No, w dwie godziny udalo sie naskrobac 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej Laski 🙂
Coq jakbyś zobaczyła co Julka potrafi na swoim piętrowym łóżku to byś mogła osiwieć... ☺️ moja mama prawie zawału dostaje albo wychodzi z pokoju zwyczajnie... pomagać trzeba a przy tym trzeba dużo mówić; jak postawisz nogę tu to nie spadniesz.jak Cię przytrzymam to będziesz mogła wejść wyżej. my sie staramy żeby dziecko sobie krzywdy nie zrobiło a ono uważa że cięgle mu przeszkadzasz i nie pozwalasz robić tego co chce.każde jest inne ale nawet Milenka jak ją podkręce (też chce sie sama ubierać) to przyjmie pomoc i jeszcze się z tego cieszy jak sie wspólnie uda.musisz znaleźć na nią sposób.koniecznie żeby Jajo nie pozostało Jajem 😁 może i z tego wyrośnie ale próbuj.przekupstwo wchodzi w rachubę??
dzisiaj na sprzątaniu 3 godz-prasowanie.wyjazd po dziewczyny,powrót i ja pierdziele jaka głodna jestem.wiec rosół,kawałek wczorajszej pizzy,kawałek ciasta drożdżowego i herbata.pękam 🙃 ale pozytywnie najedzona 😁 babcia pojechała ale ma wrócić i jeszcze raz idę pracować.znowu na jakieś 3 godz.już mi sie nie chce...takie słońce za oknem... Mila rozwaliła kawałek ciasta drożdżowego na łóżku...oczywiscie tylko je jadła i wcale nie chciała zrobić łóżka drożdżowego... ooooooo.....wiecie jak mam pusto bez łóżeczka Mili???aż echo sie robi w pokoju 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane!!!
Ja po wizycie no na szczęcie nie mam rakowego nic bo się tak stresowałam!!!
To jest autoimmunologiczna choroba i ten guz powstał od stresu od różnych infekcji!!!
Mówi że za niedługo w Gliwicach izotopami mnie będzie leczyć żeby guza zniwelować!!!
Także już nie mam zachwiań!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia z jajem chodzi o to, ze takie nerwowe ostatnio, ze trzeba sie delikatnie obchodzic, zéby nié zdenerwowac 😉 Oczywiscie, do Jasminy mowie, podpowiadam...u niej obecnie zadna ingerencja nie wchodzi w gré. Nawet nic robic nie musze, aby okazala swoj sprzeciw np.na spacerze kladzie sie na chodniku, tak o, nagle (à propos rozpieszczonych dzieci 😉), bo np.nie zgodzilam sie, aby sala po metrowym murku bez reki 😉 a czasem zachodze w glwe, co jest nie tak i dlaczego moje dziecko znowu na chodniku lezy 😉
Holi ciesze sie, ze przynosisz dobre wiesci! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Holi, dobrze, że dobre wieści przynosisz 🙂
Meliska, że też zawsze sie takie gnidy znajda jak ta klientka, co na infolinie zadzwonila...jakby nie bylo większych problemów na świecie. mi by to do glowy nie przyszlo i szkoda by mi czasu bylo, zeby na jakies infolinie wydzwaniac...ehh, teraz jest dym, ale uspokoi sie, zobaczysz 🙂
Coq, ja raczej pozwalam Kali próbowac, czasami cyrki robi, że serce mi staje, no ale musi sie przecież nauczyc...jak ja mylam wieczorem to patrze na jej nogi, a tam dosłownie siniak na siniaku 🤔

Musze sie do fryzjera wybrac, bo odrosty już mam takie, że aż wstyd.
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Coq u nas etap "sama sama" dlugo juz trwa. Werka jest samodzielna bo wymusza to sytuacja, nie dam rady jej nadskakiwac z pomocna dlonia 😜 Ale jak trzeba ja asekurowac to jest bunt i piski, na szczescie poki co do przegadania a i froterowanie chodnika sie od dawna nie zdazylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczynki 🙂
Holi wszystko w porządku to fajnie 🙂
zagwozdka nam sie z mężem zrobiła bo ten 'po rodzinie' co mąż z nim pracuje chce żeby Ł. sie ubezpieczył na czas wyjazdu chociaż. a ja już ze 2 albo 3 razy ubezpieczałam go u siebie ale się okazywało ze nadal go nikt nie ubezpieczył i aż mnie głowa boli jak musze znowu sie prosić o coś co miało być zrobione ponad rok temu...byłam nawet w ZUSie i nic...ostatnio pytałam w przychodni naszej i nadal go nie ubezpieczyli!! chodzi o to że w razie W mógłby otrzymać nieodpłatną pomoc doraźną a tak to dupa po całości.a za ostry dyżur w polsce jak sie nie jest ubezpieczonym też sie płaci? bo my raz byliśmy jak mężowi do oka opiłek wpadł ale ja myślałam że on ubezpieczony...a nie chcieli żadnych dokumentów..i tak sie teraz zastanawiam czy nam rachunek nie przyjdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

U Nas etap "sam" juz tez od dawna. Cos robi i denerwuje to zawsze pytalam go czy mu pomoc. Jak mowil "nie" to stalam i dalej sie na niego patrzylam i pytalam co pewien czas czy pomoc. Jak w koncu mowi "Tak" to pomagam. Teraz jest na etapie sam ubiore buty i kurtke jak nie wychodzi to z mina smutna przychodzi i mowic pomoc. Jesli chodzi i jakies zabawy to nasz plac zabaw jest w miare bezpieczny. Zna go juz na pamiec i wiem ze mu sie nic nie stanie, wiec jestem z tych matek co wpuszczaja dziecko na plac zabaw siada na laweczke i patrzy jak sie dziecko bawi. U Nas plac zabaw podzielony jest na "strefy" dla malych dzieci za plotem a na reszcie terenu jest skate park i jakies drabinki, pajaczki, piramidy. Tam nie chodzimy jeszcze 😉 wiec w sumie mam spokuj.
Holi ciesze sie ze wyniki ok.
Asia to moze przejdz sie do ZUSu i NFZ i zapytaj czemu jeszcze nie ubezpieczony i jak to trzeba zrobic. Tak wogole jesli Twoj Maz pracuje na etacie to jest ubezpieczony przez pracodawce jak na umowe o dzielo, badz umowe zlecenie to sam sie musi ubezpieczyc. Jesli jest zarejestrowany jako bezrobotny to urzad pracy za niego placi. Nie orietuje sie czy sa jakies inne metody zeby sie ubezpieczyc. Najlepiej by bylo gdyby sie przeszedl tam osobiscie i sie dowiedzial co jest nie tak ze nadal nie istnieje w systemie jako ubezpieczony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ooo forum na kom mi zadziałało więc szybko piszę. kuba do zlobka chodzi i codziennie płacze odbieram go to wygląda jak by 8 godz płakał;( ja pracuje jutro na 15:45 mam wizytę i się boje..skoro forum działa odezwę się wieczorem bo w pracy pisac post na kom pod stołem masakra 😉 w pracy wiedza zareagowali ok nosza mi akta więc się nie mecze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Basia orientujesz sie w ksiazkach do nauki ang? Potrzebne mi cos bardziej biznesowego i na rozmowy kwalifikacyjne bo postanowilam ze do mojej firmy nie wracam

hmm ciezko mi cos doradzic w tej chwili. Popytam mojej mamy i kolezanki co prowadzic szkole jezyka angielskiego. Ja ogolnie ostatni raz kiedy uczylam sie angielskiego to byly studia, potem jezdzilam do anglii wiec ten jezyk stal sie dla mnie bardziej naturalny. Na kiedy potrzebujesz te ksiazki? Myslalas moze o jakiejs szkole na sam poczatek?
Moze dobrym pomyslem byloby super memo... ja sie staram z tego uczyc hiszpanskiego, ale wiem ze angielski tez jest. Wymaga to duuuuzo samozaparcia ale jak masz motywacje to dasz rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
wanilia napisał(a):
Basia orientujesz sie w ksiazkach do nauki ang? Potrzebne mi cos bardziej biznesowego i na rozmowy kwalifikacyjne bo postanowilam ze do mojej firmy nie wracam

hmm ciezko mi cos doradzic w tej chwili. Popytam mojej mamy i kolezanki co prowadzic szkole jezyka angielskiego. Ja ogolnie ostatni raz kiedy uczylam sie angielskiego to byly studia, potem jezdzilam do anglii wiec ten jezyk stal sie dla mnie bardziej naturalny. Na kiedy potrzebujesz te ksiazki? Myslalas moze o jakiejs szkole na sam poczatek?
Moze dobrym pomyslem byloby super memo... ja sie staram z tego uczyc hiszpanskiego, ale wiem ze angielski tez jest. Wymaga to duuuuzo samozaparcia ale jak masz motywacje to dasz rade 🙂

Basia ja kiedys mowilam po ang zupelnie przyzwoicie, bez problemu sie w Anglii dogadywalam. Teraz jezyk rdzewieje i musze go reanimowac i podrasowac 😉 motywacje mam ale czesto brakuje sil na nauke 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
wanilia napisał(a):
Basia orientujesz sie w ksiazkach do nauki ang? Potrzebne mi cos bardziej biznesowego i na rozmowy kwalifikacyjne bo postanowilam ze do mojej firmy nie wracam

hmm ciezko mi cos doradzic w tej chwili. Popytam mojej mamy i kolezanki co prowadzic szkole jezyka angielskiego. Ja ogolnie ostatni raz kiedy uczylam sie angielskiego to byly studia, potem jezdzilam do anglii wiec ten jezyk stal sie dla mnie bardziej naturalny. Na kiedy potrzebujesz te ksiazki? Myslalas moze o jakiejs szkole na sam poczatek?
Moze dobrym pomyslem byloby super memo... ja sie staram z tego uczyc hiszpanskiego, ale wiem ze angielski tez jest. Wymaga to duuuuzo samozaparcia ale jak masz motywacje to dasz rade 🙂

Basia ja kiedys mowilam po ang zupelnie przyzwoicie, bez problemu sie w Anglii dogadywalam. Teraz jezyk rdzewieje i musze go reanimowac i podrasowac 😉 motywacje mam ale czesto brakuje sil na nauke 😞

Jesli chodzi o odswiezenie tylko jezyka to moze lepiej by bylo znalezc szkole z jezykiem angielskim gdzie pracuja native i na konsultacje sie z nimi umawiac. To Ci wiecej da anizeli jakakolwiek ksiazka. Super memo pomoze Ci w odswiezeniu Ci slownictwa i gramatyki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zapomniałam, Maćkowi przed snem zmierzyłam temperaturę bo taki ciepły mi się wydawał. No i 39, 4 😞 dałam syrop i teraz śpi, mierzylam i 37,2.
Dzwoniłam do niani i pytałam się jak się zachowywał. Ale kaszlu nie ma, kataru też, nie kicha. Ogólnie żadnych objawów oprócz gorączki. A u nas coś teraz panuje bo dzieci i nie tylko no dorośli też chorują.
Mama moja też chora, kaszel katar, strasznie źle się czuje.

No nic, mam nadzieje że zakończy się tylko na tym

Dziewczyny, gdzie Wy się podziewacie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agami pisze:
Hej

jednak wejście na forum raz ttylko się udało

Znowu nie mogę pisac

Dziś byłam u lekarza male ma 1.2 cm i wszystko.ok 😉 luteina odpoczywać i l4 🙂

jutro idę z kuba do laryngolofa

laryngologa

Było.pytanie kto.jeszcze pieluchy ma 😉 kuba ma i pieluchy i monia i spi w lozeczku u nas w sypialni.mimo ze ma swój.pokój
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry 🙂
Ja na śląsku u siostry 😜 a co.....długi weekend sobie trzasneliśmy z M piękna pogoda to trzeba korzystać 😉
Agami pieluchy jeszcze mamy ale cwiczymy spokojnie nad tym coraz lepiej nam idzie 🙂 jednak na rezygnację z nich poczekamy do cieplejszych dni .....a smoka to już od roku nie mamy......a pokój narazie tylko na zabawki ma swój ......łóżko musimy kupić i planujemy wyprowadzke od nas ok maja czerwca zrobić... 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basiu jutro lukne co to jest to supermemo - dzieki 🙂
Agami czyli jestes juz na L4? Super ze dzidzia rosnie, ciesze sie bardzo 🙂
Aaagaaa jak tam Maciej z chodzeniem, odblokowal sie troche?

U mnie psychiczna odwilz, Mlodzieniec zdecydowanie mniej placze. Dzis moj tata robil zdjecia 🙃
No i wywolalam wreszcie rok 2013, lepiej sie nie nede przyznawac ile tych zdjec wyszlo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bry 😉
Od 2 godzin próbuję coś napisać i co chwilę coś... a teraz wstał M i mnie goni 🤢
Może się wieczorkiem uda jak do pracy pójdzie...
Ja jeszcze pracuję 🥴 i papryki mi się po nocach śnią 🥴 a dziś zaś był boss i zaś znalazł 2... na szczęście mam wolne 🥴... znaczy każdemu się zdarza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agami na dzis 🙂 :
"mnie znowu rozklada znowu witaminka c i tabletki dziwnego pochodzenia z wodorostow hehe

wanila pytala czy mam l4

tak mam l4 bo brzuch mnie boli czesto

do tego z powrotem powrocil jak bumerang kregoslup

a tym razem nie wolno mi nic wziac nawet masaze w gre nie wchodza

wiec zdecydowal ze mam siedziec w domu"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...