Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
No i jest w porządku 🙂 Tzn. może nie w takim najlepszym porządku, bo katarek jest, ale w płuckach nic nie słychać. A i ta wydzielina z noska już taka zielona nie jest, więc może niedługo przejdzie... 🙂
Lala, pić, dużo pić, przynajmniej 3 litry płynów dziennie. Herbatki na laktację ja piję, ale właśnie bardziej z myślą o tym, żeby brzuszek nie bolał...
Mi pani doktor powiedziała, że zielone i śluzowate kupki mogą być kolkowe. Jeżeli dziecko je dobrze, rośnie, rozwija się to należy obserwować, ale niekoniecznie się niepokoić. U nas kupki śluzowe już od dwóch tygodni chyba i tak na zmianę zielone i pomarańczowe, a nie zauważyłam, żeby było to związane z jakimś jedzeniem (np. alergia na mleko).
Ninka dziś przy okazji była zważona i ma już 4486g 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień dobry 😆

Moje małe chłopię już każdej nocy przesypia 6 godzin!!! Rewelacja 🙂 !!!! Kupki robi codziennie - właśnie teraz z radością w pieluchę sadzi - dobrze, że tata do tej pieluchy zajrzy 😜
Mleczka mam cały czas za mało muszę się wspomagać Nan. Swoją drogą dziwne to, bo piersi mam ogromne (mam wstrętne rozstępy na nich) jakby miały wybuchnąć, a jak ściągam to wylatuje ledwo 80 - 100 ml - macie może pomysł jak to poprawić?????

Witam nową koleżankę - i jestem w ogromnym szoku, że Cie tak wymęczyli!!! Wiesz... u mnie byłoby podobnie - Maks był za duży na moją miednicę, ale położna i lekarz uparli się, żebym dokończyła naturalnie (mimo że na domiar złego wszedł w kanał tyłem główki) - po 1,5 godzinie partych skurczów, które miałam wytrzymać leżąc na boku, przyszedł jakiś przypadkowy lekarz, zajrzał mi między nogi i wrzasnął, że mają mnie natychmiast na cesarkę zabrać... Ech...strach się bać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Acha... Maks też miał pgromnego krwiaka na główce, na szczęście już sie wchłoną.... została mu jeszcze tylko żółtaczka...
Jakiś czas temu pytałam o trądzik niemowlęcy - mój maluch był koszmarnie obsypany - a teraz z dumą i radością oświadczam, że jego buźka jest znów gładka i śliczna 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczynki!

dawno mnie nie było, ponieważ nie miałam dostępu do internetu ale już nadrobiłam zaległości. Przyjemnie czytać ,że tak wszystko się rozwiązuje u waszych maluszków.

Gosiaq, aaa_aniusia śliczne maluszki (i starszaczek).

Witam Cię mamozuzi serdecznie, też dołączyłam niedawno i zostałam bardzo ciepło przyjęta, za co jeszcze raz dziękuję :-)

Ja brązową krechę mam jeszcze.

W święta mieliśmy 3 dni mega kolkę, teraz jest trochę lepiej ale już wiem od czego - zostało mi trochę NAN i dosypywałam do Bebilonu - o matko, zielone kupska i myślałam, że brzuszek mu pęknie. Głupia ze mnie matka.

Byliśmy dziś na szczepieniu 5w1, na kolejnym 5w1 i rota i pneumo. Któraś dziewczynka pytała o meningokoki - mnie lekarka powiedziała, że tym szczepi się później, chyba ok. 10 m-cy jak dobrze zapamiętałam. Ale cięszę się, że Jaś zdrowy, choć gdzieś głęboko w nosku mu gra w glutków nie widać.A potem pojechaliśmy na bioderka - pani chirurg nam sprawdzała, bo mały ma jeszcze taki dzyndzelek w dupce dlatego skierowano nas do chirurga nie ortopedy. Bioderka ok, nie kazano nam iść na usg, a dzyndzelek ma na razie z nami zostać, mamy tylko obserwować czy nie ma krwi w kupce czy śluzu.

Dziewczyny, mam pytanie, pewnie niektóre z was dostały już pierwszy okres - też miałyście taki mega obfity??? No szok, dobrze ,że zostały mi jeszcze podkłady z porodu a i tak je zalewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lala89 napisał(a):
ja też mam kreske 🙂

dziewczyny co zrobić żeby zwiększyć laktacje? Znów chce karmić małą moim mlekiem a ewentualnie dokarmiać bebiko bo taie mleko pije.
I jeszcze jedno mam pytanie do mamusiek które dzieciaczi karmią mlekiem modyfikowanym - jak u was z kupkami? Bo moja Maja zrobiła wczoraj rano i do dzisiaj jeszcze nic.. Dziś rano się prężyła z płaczem ale z tego wyszło kilka bączków i nic więcej.



Lala, mój Jasiek na Bebilonie robi 1 kupę dziennie, czasem zdarza się mu jeden dzień nie zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, Żaneta, jeśli masz konto na facebooku koniecznie dołącz do grupy WAMusie. Jest tam dużo mamuś z Mokotowa i często umawiają się na spacery. Ja mieszkam na Pradze Płd, chetnie bym się spotkała, ale na razie nasze spacery trwają max godzine, bo potem jest duże ryzyko wybudzenia się na karmienie, więc dalsza podróż jeszcze nie wchodzi w gre.

Dziewczyny, a miałyście już swoją kontrole? Ginekloga? Miałyście zlecone jakieś badania? Ja idę jutro i nie wiem czego się spodziewać, czytaj - czego się domagać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka Dziewczyny 😉
Pisałam pisałam i sie nie wkleilo 😠 😠 😠 😠.
Wiec zaczynam jeszcze raz 🙂 🙂 🙂
Mamozuzki- WIATM CIĘ BARDZO SERDECZNIE!!!! Biedna ile sie nameczylas przy porodzie ale najwazniejsze ze masz twoj maluszek jest juz z Tobą!!!!! 🙂
Gosiu734- trzymam kciuki abys wszystko pozaliczała w szkole!!!!! Wierzę,że dasz rade 😘
Lala- Śliczna Królewna z Twojej MAI 🙂 🙂 🙂 🙂
Aaa-aniusia-ja niestety nie widzialam Twojego Maksia bo zdjecie otwiera sie bardzo duze i tylko kumpla widac w pełnej okazałosci- nie wiem jak pomniejszyc 🤔 🤔.
Zaka- WOW piękna waga Twojego synka!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Cheery- super ze masz duuuuzo mleczka i ze Kacperkowi dopisuje apetyt!!!!!!! 🙂 🙂
Lenymamo- EXTRA ze zmiana mleczka pomogla!!!! Ciesze sie bardzo!!!!
Dziewczyny ja tez mam jeszcze kreche na brzuchu i czekam az zejdzie a co do okresu to ja jeszcze nie mam 😮. hmmmm po pierwszej ciazy dostalam w 6 tygodniu a teraz nic dzis mija 8 tygodni.... !!!!!!!
A ja od rana na antybiotyku wreszcie gardło mi przechodzi i moge norlanie polykac i jesc!!!!! 😁 Cale szczescie!!!!!!!!!!
Wlasnie przed chwilka kupilam na norweskim allegro 2 pary jeansow, tuniczke i kardigan dla MAI!!!! Ale sie ciesze 🤪 🤪 🤪 🤪 . Mam nadzieje ze jeszcze przyjdzie w tym roku!!!!!
Dziewczyny jeszcze mam pytanko co do lezaczkow chce kupic dla MAI wypatrzylam jeden z firmy 4baby jungle niestety niemoge wkleic linka jeszcze??!!!!! Cos mozecie mi polecic???!!!
Mam hustawke fisher price ale Maja jestjeszcze za mała wiec mysle o lezaczku??!!!! 🤔
Królewna jeszcze spi ale juz nie dlugo obudzi sie na mleczko- nasza kochana mała wiewióra 😁 😁 😁.
A jeszcze jedno - czy wyczesujecie ciemieniuche na główce- Maja ma tyle tego 😮 😮.
Macie jakies super sposoby??Ja uzywam oliwki i szczoteczki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka!
Ella! ja mam początki ciemieniuszki i robię po staremu: oliwka przed kąpielą na ok. godzinkę, potem czesanie. Na razie skóra przestała się łuszczyć mocniej, ale wyczesać z naszej czupryny to nie lada wyczyn! Ja też nie mam okresu i wcale za nim nie tęsknię 🙂 Ostatnio dostałam 5 miesięcy po porodzie, więc teraz wypadnie na wiosnę 🙂 i tego sie trzymam 🙂 do gina miałam iśc jutro, ale zapomniałam umówić się z mamą, żeby pobujała w wózku pod przychodnią Filipa 🙂 Ale że mam blisko to załatwię to jutro 🙂 i nie wiem czy coś nam przysługuje. chyba ino zajrzenie w cipuszkę 🙂 i omówienie antykoncepcji 😉 ja tradycyjnie biorę spiralę 😉
Dużo zdrówka dla wszystkich chorujących i kaszlących 🤪
A! na odparzenia pupci Filipa mam stosować clotrimazol. Powiedziały to chórem babeczki (lekarka i pielęgniarka) jak zobaczyły odparzenia, więc chyba nie jest aż tak mocne, bo antybiotyku nie kazały na razie. I też kąpanko w kali (czyli nadmanganian potasu - dla niewtajemniczonych). A kiedyś kąpałam w nim rybki w akwarium hehehe
U nas kupka już taka ciastolina. U Was też? czasem się trochę nastęka, a potem jak pruknie to aż pielucha podskakuje 😁 😁 😁 Mój domowy żarłacz błękitny wydoił 170 ml (rekord!) i jest po kąpanku, lezy sobie w łóżeczku i patrzy jak mama klika 🙂 Po szczepieniu dużo spał dzisiaj, łącznie 5,5 godziny w trzech rundach 😉 trochę popłakiwał popołudniową drzemką, ale jak na razie dajemy radę. Gorączki nie ma, nóżki nie są obrzęknięte i zaczerwienione 😉 najwyżej nocka będzie przekichana 😉 ciekawe jak wyjdzie karmienie?
Moje drugie dziecię wymęczyłam dzisiaj czytaniem, bo mu trochę słabiej idzie, ale obyło się bez krzyków, płaczu i nerwów (cud!). Trzymajcie kciukaski, żeby załapał to czytanie, bo już mi ręce opadają i brakuje pomysłów na sposoby nauki... mamy jakieś mamy szkolniaków? może coś podpowiedzą? Ospa zostawiła jakieś 200 krostek, lekko czerwonawe, ale suche raczej i gorączki już nie ma 😉
A miałam pytać: Shelby, jak Twój kręgosłup? dalej boli?
No i dziewczyny, pisac , pisać! Pauli nie ma? czy mnie się zdaje? Jadwiga roza, judzia, ania_xx też mi umknęła i kto jeszcze?
No dobrze, czas na rodzinkę.pl i czytanie starszemu. Kto nie zasnął przy czytaniu, temu życzę dobrej nocki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ella1 napisał(a):
[quote
Dziewczyny jeszcze mam pytanko co do lezaczkow chce kupic dla MAI wypatrzylam jeden z firmy 4baby jungle niestety niemoge wkleic linka jeszcze??!!!!! Cos mozecie mi polecic???!!!


My mamy Leżaczek "Cudowna Planeta" - Fisher Price i jestem z niego bardzo zadowolona....Dominik bardzo lubi w nim leżeć i nawet w nim zasypia. Myślę, że posłuży nam na długo bo jest do 18 kg- dodatkowo jest kolorystycznie bardzo ładny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Do ginekologa wybieram się w przyszłym tygodniu tzn najpierw muszę zadzwonić i się umówić- oby miał jeszcze wolne terminy w przyszłym tygodniu bo z tym bywa różnie. Okresu nie mam ale mam jeszcze czasami drobne krwawienie- wkładka higieniczna wystarcza......mam nadzieje, że skoro karmię piersią to okresu na razie nie dostanę...
Pisałyście o swojej wadze u mnie ciągle +8 i waga ani drgnie.....zaczynam się denerwować....a z tego co wiem to ćwiczyć za bardzo jeszcze nie można tzn. jedynie bieżnia i rowerek... ewentualnie jakiś pilates.....o brzuszkach podobno do 4 miesiąca można zapomnieć (po c.c do 6). nie wiem jak mam zgubić to 8 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal--- jaki sliczny Dominik na fotce 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪!!!!
Gosiuq- "Zarłacz błękitny" buahahahaha 😁 😁 😁 😁 😁SUPER OKRESLENIE!!!!!!!!
zycze powodzenia i duzo cierpliwosci dla mamusi w nauce czytania!!!!!!! niestety nie mam pojecia jakie moga byc sposoby ulatwiajace nauke czytania 🤔- ten etap dopiero przed nami!!!!!Ale Ty gosiu masz głowe pelna fajowych pomyslow wiec na pewno cos wymyslisz 😉 😉 😉 😉 😉 😉

Ja dzisiaj juz uciekam!!!
Dobranoc Mamuśki spokojnej nocki!!!
Do juterka 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja na ciemieniuszkę na brwiach u Oskara też używałam oliwki oraz szczoteczki i też pomogło, teraz pojawiła mu się na czole na linii włosów...ale skoro z brwi ładnie zeszła to z czoła też zejdzie 🙂

Byliśmy u lekarza, mały rozwija się prawidłowo i waży już 4600, przy wadze urodzeniowej 2760, tak więc ładnie przybiera 🙂
Za to u mnie nadal 5 kg do przodu, dziś wcisnęłam się w jedne spodnie sprzed ciąży, ale ledwo ledwo...mam nadzieję, że do lata zgubię zbędne kg!
No i dostałam już tabletki antykoncepcyjne, bo zamierzam za jakiś tydzień pierwszy raz po porodzie poprzytulać się z Moim 🙂
Fajne jest to w UK, że antykoncepcja jest za darmo...powiedziałam, że chcę brać te tabletki co przed ciążą, wypisał mi receptę na 3 opakowania, poszłam do apteki i dostałam 🙂 Miałam też do wyboru takie zastrzyki hormonalne raz na jakiś czas, czy taki jakby chip pod skórę, ale wolę tradycyjne metody, bo jakoś do tej pory nigdy mnie nie zawiodły. Jak pomyślę ile kasy traciłam w Polsce na tabletki, a tu są za darmo...to aż serce boli!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal a skąd masz info o brzuszkach???? Bo ja dziś zaczęłam robić... i mam przestać??? Czekać do końca 6.miesiąca??? Przecież to porażka!! Ja też mam +8/+9 (rano mniej 😜 ) i już patrzeć na siebie nie mogę (tym bardziej, że po ślubie też nadprogramowe kiloski złapałam i w sumie jest dużo za dużo... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
krusyna napisał(a):
Agisal a skąd masz info o brzuszkach????

Wiem to od dwóch moich znajomych- 1 z nich w czerwcu miała c.c. i chodzi do klubu fitness tzn. jak oni zobaczyli ją po porodzie 2 miesiące to powiedzieli, że może jedynie chodzić na bieżni i jeździć na rowerku....teraz mija już 6 miesięcy więc zaczyna ćwiczyć więcej ale musi uważać bo nadal karmi..... ja w internecie znalazłam artykuł o ćwiczeniach po ciąży i tam było napisane: Trzeci tydzień po porodzie to dobry czas na rozpoczęcie niewyczerpujących mięśni brzucha – mogą to być tradycyjne brzuszki, nożyce albo po prostu spinanie mięśni brzucha podczas wydechu
Inna koleżanka też mi mówiła, że lekarz zabronił robić jej brzuszki przez kilka miesięcy....
W przyszłym tyg. chcę iść na kontrolę do ginekologa to zapytam.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja bym polecała konsultacje ze specjalistą, trzeba zachowac duzą ostrożność.
Porozmawiac z lekarzem, jesli zezwoli na ćwiczenia to można zacząć od aerbów jak najmniej obciążających mięśnie brzucha - czyli areobik i bieganie odpadają - najlepiej obciążenia wprowadzać stopniowo, dobrym wyborem będzie rowerek treningowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, ja też słyszałam, że trzeba poczekać przynajmniej 10 tygodni.


od nowego roku wsiadam na rowerek stacjonarny, bo mam 8 kg na plusie i wcale nie chce spaść, a przed ciążą też mąż mnie porządnie dokarmił, bo uwielbia gotować :-)

Ja dziewczyny w czasie świąt miałam jeszcze dwie akcje - wylądowałam na pogotowiu z atakiem woreczka żółciowego, choć były to święta, kiedy prawie nic nie jadłam (ale wstyd, patrzyli na mnie jak na przeżartą, he, he) a potem zaatakowała mnie infekcja - skutek: biorę antybiotyk, bo padło mi na ucho. Jednak organizm wycieńczony po tej ciąży.

Weszłam na WAMusie i wcisnęłam "lubie to". kurczę, muszę się nauczyć obsługiwać facebooka.

Ehh, dziewczyny, starość nie radość - i choroby i technika...... ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal - dzięki za odp. 🙂 A co do bujaka, to ja mam coneco "lulu" i jestem z niego bardzo zadowolona - co prawda nie ma wibracji, ale z drugiej strony nie ma co dziecięcia do wibracji przyzwyczajać 🙂

Agnez - masz rację - pogadam z dr-kiem i wszystkiego się dowiem, a nie sama kombinuję 😁

Dziewczyny Wy też macie wstręt przed ginekologiem??? W trakcie ciąży tyle razy mi "tam" zaglądali, że teraz, gdy odzyskałam prywatność i intymność, to jakoś nie mogę się wybrać na wizytę, a już czas 🤢
Najchętniej postąpiłabym jak statystyczny Polak - póki nie boli, to po co ruszać 😜

Wiecie co? Mój Maksiu zaczyna coraz bardziej świadomie wymuszać! Wczoraj wieczorem położyłam go do wyrka, a on pokręcił się chwilę i zaczął ryczkować. Nie doczekał się jednak reakcji z mojej strony (stałam nad łóżeczkiem, ale mnie nie widział), więc przestał płakać, otworzył oczka, zobaczył, że nikt do niego nie podszedł, zamknął ślipka i znowu zaczął zawodzić (strasznie było to wymuszone, tak od niechcenia 😁 ). Pochlipał, pochlipał, zwątpił, popatrzył chwilę na karuzelę i zasnął - cwaniak, nie ??? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!
Gosia ja sama jestem przykładm dziecka które nie chciało się uczyć czytać ☺️ (a teraz bardzo lubię). Absolutnie nie chciałam czytać czytanek i moja nauczycielka stwierdziła, żeby mnie nie zmuszać do tego. Czytałam bajki, gazetki itp. A jak w czytaniu był długi tekst to czytałam ja jedną stronę, kolejną tata i tak na zmianę (tak zapoznałam się z krasnalem Hałabałą 🙂 🙂 🙂) A że pisanie też nie było moją pasją to mama wymyśliła rozwiązywanie krzyżówek - czyli pisanie i czytanie poprawne + zabawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...