Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Cześć mamusie,

Zania, my stosujemy Infacoli jako jedyny środek się sprawdza!mam nadzieje ze i Wam pomoże!

My wróciłyśmy własnie od pediatry, bo znowu zaczęłam świrować że moja mała się odwadnia. Kupy dalej są ale apetyt też, przy biegunce przytyła w 4 dni 160 gram!! Zuch dziewczynka!!

Jakoś dało mi to znowu trochę pozytywnej energii, ze musi kiedyś to się skończyć!ale pierwsze co zrobie to zaszczepie ją przeciwko rotawirusom!Drugi raz tego horroru nie przeżyje!w ciągu 6 dni schudlam 6 kilo!już zadne diety nie są mi potrzebne!wystarczy że troche pomartwie się o malenstwo i kilogramy z głowy!

Pozdrawiam Was i trzymajcie kciuki za moje maleństwo aby wreszcie wyzdrowiała i więcej juz nie cierpiała 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Chery dopiero teraz miałam chwile aby przeczytać Twój post i poryczałam się jak bóbr. Domyślam sie co czułaś jak i również inne mamy na oddziale, przez ostatnie dni czułam to samo 😞
Jedyne co pozostaje to modlić się aby nigdy nie patrzeć już na swoje chore dzieci czego sobie i Wam z całego serca życzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pytanie do mam posiadających pieski 🙂
Kochane jak wasze pupile zareagowały na malucha Moja psina jest troche zazdrosna zwłaszcza gdzy biore małego na rece doskoakuje wtedy do niego ale w sumie nic mu nie robi Z drugiej strony jest opiekuncza jak tylko mał zakwili w łózeczku czy wózku a ja spie to przylatuje i szczeka na mnie zebym wstawała Nie wiem co o tym myslec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

dziękuje babeczki moje za tyle miłych słów :-)

Wczoraj byliśmy u pediatry i szczepienie mamy 25.01. Zdecydujemy się na to 6w1 i do tego pneumokoki. Nie stać nas na wszystkie dodatkowe szczepienia a rozmawialiśmy z lekarzami które lepiej wybrać to wszyscy stanowczo mówili że lepiej pneumokoki niż rotawirusy więc tez tak zrobimy.

Co do kupek nie ma co się martwić. U niektórych dzieci karmionych piersią sa przypadki gdzie jest jedna kupa na tydzień! A co do częstotliwości to położne powtarzały mi i lekarze - również na oddziale szpitalnym, że kupek może być tyle ile karmień. Więc jeśli w ciągu dnia było np. 8 karmień to może być i 8 kupek.

Dziś była u nas też drugi raz położna. obejrzała Małego in powiedziała że wszystko jest okej. Ma mała ledwie widoczną wysypkę ale to ponoć trądzik..

Aha robiłam dziś leniwe Gosiaqa pychaaaaaaaaa 🤪 🤪 🤪 wcześniej nie pozwalała mi na to cukrzyca a dziś zjadłam cały talerz...

Mam pytanie czy Wasze dzieci też jedzą tak łapczywie? Kacper czasami aż rzuca się na smoczek od butli i tak samo robi przy piersi. Je strasznie łapczywie aż się krztusi i brak mu tchu!!! W takiej sytuacji położna kazała 3 razy dmuchnąć dziecku w twarz ponoć migiem zakrztuszenie i brak tchu przechodzi. Sama łapczywość Kacperka czasami aż mnie rozbawia bo zachowuje się tak jak by był głodzony a przecież jednorazowo potrafi zjeść nawet i 200 ml!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ninka też tak miała 🙂 Rzucała się na cyca, jakby przez 3 dni nie jadła, śmiesznie to wyglądało. Krztusi się praktycznie przy każdym karmieniu, ale ja spokojnie czekam, aż kaszlnie 2-3 razy i może jeść dalej. Niestety nawet jak mam mało pokarmu, a mała zaczyna ssać, to aż tryska i to z obu piersi jednocześnie.
No to Mamozuzki się spisałaś karmiąc córcię w te ciężkie dni 🙂 Jak na biegunkę to ładnie przybiera. Przynajmniej jakaś dobra wiadomość i oby więcej takich 🙂
Ja herbatkę na laktację też piję ze względu na ziółka wspomagające trawienie i uspokajające. Kupiłam ją kiedy zaczęły się kolki, bo nie chciałam małej podawać czegoś dodatkowo poza piersią.
Mamy karmiące piersią nie powinny się za bardzo przejmować ilością kupek, bo może ich być kilka w ciągu dnia, a może być jedna na kilka dni.
Nina dzisiaj jakaś dziwna jest... Już dwa razy dziś słysząc dźwięk, na który wcześniej nie zwróciła uwagi, wystraszyła się i zaczęła mocno płakać... I teraz właśnie płacze mocno, a tata coś nie daje rady... Racja, że u mamy najlepiej, więc biegnę na ratunek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
weszczie udalo mi sie zlapac usmiech Tii - mimo iz czesto sie usmiecha to jak zobaczy aparat robi zaciekawiona smieszna mine 🙂 i nigdy nie moge trafic 😜
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/440/86286546.jpg/][IMG]http://img440.imageshack.us/img440/2694/86286546.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kochane !

Bardzo przepraszam za milczenie.



Wiem, że niewiele może usprawiedliwić moją ciszę. Ale mój przypadek jest ostrzeżeniem dla Was żebyscie unikały stresu, ja miałam potworne problemy rodzinne. Efekt taki, że w jednej piersi mam teraz zastój jest twarda jak kamień i prawie nic nie leci. Lekarka powiedziała odrazu że to wina stresu. Nie chcę się już na tem temat rozwodzić...
No i jak pisalam na FB mały nawet z tek piersi z której leci odrywa się z płaczem jak oparzony...
W związku z tą sytuacją musiałam kupić wagę, żeby ważyc małego codziennie, zalecie pediatru...
Mój Kubuś mając 7 tygodni i 4 dni waży 5,2 kg. Cherry Gosiu piszecie że wasze maleństwa zjadają 200 ml odciagniętego pokarmu, mój mały Kubuś je co 2 h i zjada maksymalnie 100 ml.
Kubuś jest naprawdę słodki, śmieje się, reaguje już na karuzelę, śledząc zabawki... jeszcze nie wyciąga rączki ale to chyba za wcześnie...
Po szczepieniu 6 w 1 i pneumokokach nie było problemów, temperatura 37.6 która spadła...

Nie przeczytałam co u Was ale obiecuję, że nadrobię... przypomnijcie sobie te czasy kiedy podczas ciąży nie wiedziałyśmy co ze sobą zrobić w ostatnie dni z nudów.. a teraz dzień mija cały jakby trwał 3 h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane

ojj ale duzo napisalyscie nie dam rady nadrobic ale cherry jak czytalam twoj tekst to lzy same plynely mi z oczy u mnie w szpitlu gdzie rodzilam jest oddzial neonatologii i widzialm jak dziewczyna urodzila za pomoca cesarskiego ciecia dziecko w 28tyg ciazy dziecko wayzlo 1500 wiec nawet nie zle ale po kilku dniach niestety zmarlo nie dalo rady ylo zbyt slabe siedzialm akutrat z mezem i maksiem na korytarzu (musialm wyjsc sie przejsc zeby sie rozchodzicz oddzilu) i widze jak ta matka z lekarzem wychdzi z tmtego odzilu neonatologii jej stan poprostu nie do opisania... co musi czuc taka matka jak jej pomoc to takie przykre nie myslac wogole wzielam wstalam zabraalm dziecko i meza i poprostu ucieklam do siebie na sale niechcialm by widzial moje szczescie .... ..

dobrze a u nas wszystko ok ... naszczescie amksiu slicznie sie usmiecha rozglada sie za mna jak wychodze jest grzeczniutki i pieknie spi od 21 do 03 na karmienie i dalej do 06 ...jak na niego patrze to jestem taka dumna z siebie ze mam tak pieknaego syna i z niego ze tak slicznie sie rozwija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnez141 napisał(a):
Dzisiaj mój skarb, ma 2 misiace,i aby tak dalej była grzeczna 🙂


agnez moja córcia tak samo 🙂 widocznie ten 6 listopad to taki dzień w którym urodziły się grzeczne dzieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry mi pediatra też mówiła że ta wysypka Emi to trądzik ale po odstawieniu mleka i wszytskiego co go zawiera Emi nei ma żadnej krosteczki wiec to nie był trądzik. Poza tym nie miała nigdzie indziej krosteczek tylko na buzi wiec nietypowo jak na alergię no i brzuszek jej nie bolał.

Dziewczyny zjadłam wczoraj łyżkę ketchupu i moje dziecko zrobiło wczoraj wieczorem 4 wodniste ciemnozielone kupy w ciągu godziny z czego ostatnia zawierałą coś czerwonego. Obiecałam sobie że jak zrobi zaraz 5 kupkę to dzwonie do szpitala, ale nie zrobiła. Dzisiaj od rana były już 4 kupy bo 4 karmienia. Zaczęłam nerwowo szukac co wczoraj zjadłam i mąż patrzy a ketchup ma benzoesan sodu i mleko łącznie z laktozą. Co mi przyszło do głowy zjeść ten ketchup to nie wiem. Chwila nieuwagi i tyle złego. Na szczęście brzuszke nie boli i nie ma śladu odwodnienia u Emi. Gdyby jednak kupki nie ustawały zadzwonię do szpitala. Poki co nie było kupki przy południowym karmieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,

Marinel ale ja właściwie niczego z nabiału nie jadam moja dieta to praktycznie bułki z masłem i wędliną lub biszkopty czasami nawinie się jakiś obiad ale rzadko mam czas by go zrobić. Ta położna mi powiedziała, że śladowe ilości mleka (np jeśli np mleko jest w składzie pieczywa nie mają wpływu)

Szczerze to każdy mówi co innego i każde źródło podaje inaczej. Kiedyś przeczytałam też gdzieś że kolki nie powstają z powodu złej diety matki lecz w skutek nie dojrzałości układu pokarmowego.

i bądź tu mądry człowieku... 🤔 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie, a ja właśnie wybieram się zaraz do fryzjera obciąć włoski 🙂 Oby tylko mi babka grzywki nie spieprzyła, bo już nie raz to przechodziłam,grrr!

Jutro mamy pierwsze szczepienie , a i dostałam już wezwanie na kolejne, na pneumokoki, bo tutaj są za darmo, tylko termin nam nie pasuje, bo tatuś będzie miał ranne zmiany...kurde zawsze nam coś wypada na nie tych zmianach co powinno 😞

A tak w ogóle to czas tak szybko leci, że szok...jeszcze tylko 3 miesiące i będę w Polsce!!!Tatusia nam tylko szkoda, bo już widzę, jak będzie cierpiał z dala od nas...ostatnio mi ciągle gada, że mnie nie puści...biedaczek 😞 Muszę mu coś w przyszłym tyg na urodzinki zorganizować, staruch z niego, bo kończy już 35 lat! Chciałabym coś, co by mu nas przypominało, może zrobię jakiś nadruk na koszulce z naszym zdjęciem lub na kubku sama nie wiem jeszcze, tylko ciężko będzie się z małym samej do centrum wyrwać...ach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny nawet sladowe ilosci mleka moga powodowac alergie wierzcie mi! Mia miala alergie na mleko krowie teraz ma Tia a mojego brata corcia Maya tez ma i ona jako jedyna ma te alergie bardzo mocna - ma juz prawie dwa latka i nie moga jej nic mlecznego dac 😞 bo zaraz ja wysypuje nawet po odrobinie chlebka z maselkiem 😞 Wszystko zalezy o nasileniu alergii niestety... Mam nadzije, ze naszym dzieciaczkom szybko przejdzie. 🥴
Dlatego niech wejdzie wam w nawyk sprawdzenie skladu na opakowaniu spozywczych zarowno dla nas jak i pozniej w wieku 4-6-miesiaca dla dzieci (sloiczki tez zawieraja czesto mleko)
Pomidory, orzechy, grzyby, cytrusy, miod, soya i wiele innych to ciezkie alergeny z ktorymi czesto dzieciaczki nie potrafia sobie poradzic 😞 Ale na szczescie wiekszosc alergii odchodzi w niepamiec po 2 roczku zyczci - wiem, ze wydaje sie to odlegly termin ale wierzcie mi nawet sie nie obejrzycie a wasze dzieciaczki beda juz jak rezolutne przedszkolaki 🙂

Marinel - zaopatrzyj sie w Smecte lub Enterol i przy nastepnych takich rewolucjach sprobuj podac dzidzi przez butle choc troszke rozpuszczajac w wodzie.

Kolki powstaja tak jak pisze cherry z niedojrzlaosci ukladu pokarmowego jednak czesciej miewaja je dzieci karmione mlekiem modyfikowanym a nie mlekiem mamy. Jednak karmiacep owinny uwazac na diete bo ciezkostrawne potrawy i wzdymajace dostaja sie do mleka matki i powoduja wzdecia i zaparcia zarowno u mam jak i dzieciaczkow, ktorych uklady pokarmowe nie sa do konca rozwiniete...

My po sprawdzeniu na 6 tyg - Tia wazy 4820g 🙂 tylko na cycuchu 🙂 Moj klocuszek , teraz juz wiem ile dzwigam 😉 Za dwa tyg pierwsze szczepienie mamy 🙂 Bo tutaj chyba kalendarz szczepien wyglada inaczej niz w PL. No i dokupilam rotawirusa bo reszte szczepionek - caly komplet 6w1 tutaj dostanie.
Za tydzien przylatuje moja tesciowka 😁 Juz sien ie moge doczekac 🙂 Troche towarzystwa sie przyda i gotowanie w kuchni odpadnie 😁 oraz pomoc przy kapaniu szkrabow 😜

Tii zeszla wysypka 😁 oczywiscie dlatego, ze uwazam co jem... Za jakis czas bede rozszerzac diete i obserwoac... sprobuje z serem zoltym za jakis czas tez.
dla mam karmiacych alergikow i nie tylko - proponuje prowadzenie notatnika, w ktorym szczegolowo zapisujcie co jecie bedzie latwo wyeliminowac produkty alergizujace... wprowadzajcie do diety pojedynczo i po wprowadzeniu jednego odczekajcie 3-4 dni (po tym czasie dostaje sie do mleka mamy) i jesli nic mozna probowac nastepny... To dobry sposob, zeby wiedziec co uczula. - To sa rady mojego pediatry, ktory jest przy okazji alergologiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel_E napisał(a):
mamozuzki co podajesz swojej córce na te biegunki? zastanawiam się czy powinnam podac jakiś prebiotyk lub probiotyk.


Marinel ja podaje prebiotyk+probiotyk Lacido Baby, do tego aby nie dopuścić do odwodnienia orsalit naturalny - to jak kroplówka działa, jest tam sód, potas i glukoza (dla dzieci do 6 miesiąca życia) po każdej wodnistej kupce od 25 ml do 50 ml (podaje się 5 lub 10 ml na każdy kilogram dziecka) Warto zaopatrzyć się w te lekarstwa i w razie potrzeby podać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamma-mia a enterol nie jest na receptę?Sama chciałam go kupić bo slyszalam ze jest naprawde skuteczny ale podobno musi być na to recepta. Jak nie przejdzie mojej małej do poniedziałku biegunka to zapytam w aptece czy można podawać to takim małym niemowlakom i czy mogą mi to sprzedać bo ręce i nogi mi opadają jak widzę kolejną kupe:/przy prawie każdej płacze a moja Zuzka się śmieje bo jej chyba lżej:/ mogły by przyjść mrozy powybijaly by te wirusy:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamuśki 🙂
tutaj też zaglądam ale moja Zuzia jest baaardzo absorbująca 🙂 tzn taki troche marudek z niej więc muszę cały czas przy niej być!!
do mamusiek które borykają się z kolką... my próbowaliśmy delicol- nasza Zuzia była po nim ciągle głodna bo on wspomaga trawienie!!
mieliśmy też bobotic (polski odpowiednik niemieckiego sab cośtam tylko w polsce zaleca się mniejszą ilość kropelek) też bez szału tzn. u nas bez zmian!!
poradzić mogę tylko jedno co u nas jak narazie się sprawdza- spokój!!!!! jak dziecko czuje, że my się nie denerwujemy to i ono jest spokojniejsze. u mnie już 2 razy jak miałam do pomocy kogoś, kto się nie denerwuje to moja małą nie miała wieczornego ataku!!!!! i kąpiel w dużej ilości dobrze ciepłej wody!! leki na kolkę podobno nie pomagają!! sama jeszcze miałam wypróbować debridat ale już sobie odpuściłąm!! pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mamazuzki napisał(a):
Mamma-mia a enterol nie jest na receptę?Sama chciałam go kupić bo slyszalam ze jest naprawde skuteczny ale podobno musi być na to recepta. Jak nie przejdzie mojej małej do poniedziałku biegunka to zapytam w aptece czy można podawać to takim małym niemowlakom i czy mogą mi to sprzedać bo ręce i nogi mi opadają jak widzę kolejną kupe:/przy prawie każdej płacze a moja Zuzka się śmieje bo jej chyba lżej:/ mogły by przyjść mrozy powybijaly by te wirusy:/


wiesz ja go kupowalam dwa lata temu to nie byl teraz nie wiem 😮 Wszystko siep odobno z lekami pozmienialo w PL ale szczegolow nie znam Wiem ze mozna go stosowac u niemowlakow.
http://www.enterol.pl/pages/ulotka/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...