Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej, Martka współczuję, szczekający kaszel może sugerować zapalenie krtani. U nas też szpital, Mat zainfekowany 38,4 st, był u lekarza ale póki co antybiotyku nie dostał. Choć rzadko u niego konczy się bez antybiotyku... 🤢

Ja nie mogę się wykaraskać z infekcji a zajmując się Jasiem boję sie czy on nie załapie. Czy wszystkie choroby, np. zapalenie oskrzeli u takich maluchów kończy się pobytem w szpitalu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Dziewczyny!

jejku, ale śmigacie z tymi postami! jak dam radę nadrobić to potem już nie mam czasu, żeby cokolwiek napisać, a tak się wciskać w rozmowę to bez sensu 😉

kochane jesteście, że się o mnie tak troszczycie i pamiętacie, dziękuję 😘 😘 😘

Cherry - śliczna z Ciebie mamusia, naprawdę! yenefer to samo! 😁 a Ella zaśnieżona 🙂 modelka

ja mam jutro kontrolę u gina, a średnio dwa razy w tygodniu jesteśmy z Maksiem u pediatry, bo ciągle jest kombinowanie z jego mlekiem, teraz ma podejrzenie alergii na białko i dostaje bebilon pepti

niedługo wizyta u alergologa, przez to wszystko nie wiem, kiedy pójdę go zaszczepić, bo nie daj Boże znów dostanie jakiejś wysypki to nie będę wiedziała od czego!

w niedzielę Maksiu miał chrzest - cały dzień mu się rozregulował z powodu nadmiaru ludzi na metrażu, hałasu i tego ile różnych obcych osób miało go na rękach - ale powoli dochodzi do siebie, choć wczoraj miał ciężki dzień 🙂 w czasie samej ceremonii ładnie spał i nawet woda go nie obudziła (wiecie, że była świeżo podgrzana, żeby dzieciom nie polewać zimnej 🙂? myślą o wszystkim w tym kościele :P)

widzę, że opisujecie śmieszne historyjki - u nas też była jedna - Maksiu w kąpieli - mąż do mnie - chyba trochę za mało wody w wannie, a ja na to: to co, dolewamy? a Maksiu nie czekając ani chwili puścił strumień i dolał! 😁

życzę Wam wszystkim i każdej z osobna - wiele sił, dużo samozaparcia, dobrej organizacji (Gosiaq - znów moje pokłony do Ciebie) i co najważniejsze - zdrowia - dla Was i dla Waszych maluchów 🙂
niech rosną zdrowo - niektóre mają już 2 miesiące!!! 🙂 gratulacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam pościel na 135 ale Kubuś na razie spi w spiworku

Ta ramka z glinka swietna chyba dziadki dostana na swoje swieto skopiowałam link zamieszczony wczesniej i zamieszczam jeszcze raz moze kogos zaciekawi tak jak mnie.

http://allegro.pl/imienna-ramka-z-glinka-odcisk-ramki-z-glina-i2033909454.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny zamrażałyście swoje mleko?? Właśnie szykuje mały zapas bo w sobote z mężem jedziemy wybierać kuchnie do naszego mieszkanka bo 1 marca odbieramy klucze Już sie nie mogę doczekać i właśnie sie zastanawiam jak najbezpieczniej i najszybciej rozmrozić mleko WIem ze nie radzi się rozmrażać go w microfali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby napisał(a):
ja niestety nie karmię naturalnie, więc nie pomogę


Też chyba już nie za długo pokarmie mały chyba ma skaze nie jem juz nic co lubie nawet masła i wysypka znikla także to chyba skaza Nie wiem jak długo wytrzymam na takiej diecie bo kocham sery jogurty i tym podobne Moż e z pare dni albo z miesiąc i chyba przejde na mleko inne Czuje się okropnie bo wiem już teraz że nie będe potrafiła poświęcać się do pół roku to straszne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
Shelby napisał(a):
ja niestety nie karmię naturalnie, więc nie pomogę


Też chyba już nie za długo pokarmie mały chyba ma skaze nie jem juz nic co lubie nawet masła i wysypka znikla także to chyba skaza Nie wiem jak długo wytrzymam na takiej diecie bo kocham sery jogurty i tym podobne Moż e z pare dni albo z miesiąc i chyba przejde na mleko inne Czuje się okropnie bo wiem już teraz że nie będe potrafiła poświęcać się do pół roku to straszne


też przechodziłam przez to, że czułam się winna, że Maksio nie dostaje mleka ode mnie, trzeba się z tym pogodzić i już!

ale super z tym mieszkaniem, pewnie nie możesz się doczekać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
Shelby napisał(a):
ja niestety nie karmię naturalnie, więc nie pomogę


Też chyba już nie za długo pokarmie mały chyba ma skaze nie jem juz nic co lubie nawet masła i wysypka znikla także to chyba skaza Nie wiem jak długo wytrzymam na takiej diecie bo kocham sery jogurty i tym podobne Moż e z pare dni albo z miesiąc i chyba przejde na mleko inne Czuje się okropnie bo wiem już teraz że nie będe potrafiła poświęcać się do pół roku to straszne


no wlasnie ja przy Mii sie poswiecilam na szczescie okolo 4 miesiaca moglam popodjadac troche serow od czasu do czasu... ale nie wiem jak bedzie tym razem - jak patrze na te wedliny to mi sie jesc odechciewa 🤨 Pewnie znow schudne i bede wygladac jak szkieletor... 🤢
Jak patrze do lodowki na te sery, jogurty, mleko... achhhhhh Ostatnio sie przylapalam na tym, ze otwierajac Mii jogurt chcialam oblizac wieczko 😮 juz zamoczylam koniuszek jezyka.. 🤨 lub dojesc po niej kanapke miedzy innymi z serem jak to zwyklam robic wczesniej... Najgorzej jest kiedy przygotowuje jej budyn, ktory zwykle jadlysmy na pol a teraz druga polowa albo zostaje albo wmuszam do zjedzenia tatuskowi....

jesli chodzi o mrozenie i przechowywanie mleka to jestem zielona - nigdy jeszcze nie robilam zapasow Corunie moje zawsze otryzmywaly cieplutkie wprost z maminego kontenera 😉 - poza tym nie cierpie walczyc z laktatorem - to jakis koszmar 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby napisał(a):
14A11 napisał(a):
Shelby napisał(a):
ja niestety nie karmię naturalnie, więc nie pomogę


Też chyba już nie za długo pokarmie mały chyba ma skaze nie jem juz nic co lubie nawet masła i wysypka znikla także to chyba skaza Nie wiem jak długo wytrzymam na takiej diecie bo kocham sery jogurty i tym podobne Moż e z pare dni albo z miesiąc i chyba przejde na mleko inne Czuje się okropnie bo wiem już teraz że nie będe potrafiła poświęcać się do pół roku to straszne


też przechodziłam przez to, że czułam się winna, że Maksio nie dostaje mleka ode mnie, trzeba się z tym pogodzić i już!

ale super z tym mieszkaniem, pewnie nie możesz się doczekać!


Pewnie że nie mogę W prawdzie teściowie są pomocni zwłaszcza przy małym ale................... nie ma to jak u siebie i samemu czasami brak tej intymności no i powoli zaczynamy się dusić w tym małym pokoiku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak myśle że u swoich rodziców mimo wszystko to zawsze troche lepiej ale już te 1,5 miesiąca to wytrzymam tylko nie wiem jak sobie pózniej sama dam rade z domem dzieckiem i jeszcze z psem a meza cały dzień nie ma Nie wiem kto moja Tole vedzie w południe na spacer wyprowadzał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam gdzieć że mleko powinno sie rozmrażac pod ciepłą wodą.
Ja też nie jem już 9 dni niczego z mlekiem i jakoś się przyzwycziłam. Próbowałam zjeść budyń na kozim mleku i nie dałam rady. Nawet inka bez mleka mi smakuje. Najgorsze jest to że nie ma czym posmarować chleba oprócz dżemu 🙂
Zrobiliśmy badanie kupki Emi i nie ma żadnej bakterii więc ta ilość kupek to nie była biegunka. Teraz kupek znacznie mniej ale nadal zielone i wodniste. Mamma-mia czy Towja Tia też robi kupki bez grudek? Gdy jadłam mleko to były takie grudeczki i to chyba było nisetarwione mleko bo teraz ich nie ma, czy to możliwe?
Buźka Emi bez krostek ale od pieluszek częstp zaczerwieniona. Poczekam jeszcze do niedzieli i spróbuję zjeść coś z mlekiem, żeby sprawdzić czy to alergia była czy nie.
14a11 spróbuj się nie poddawać!!! Toje mleko jest najlepsze dla dziecka.
A mam pytanko do dziewczyn które karmią butelką? Czy za każdym razem parzycie butelki lub sterylizujecie przed użyciem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel ja butelki myje tylko w goracej wodzie z płynem, ewnentualnie od czasu do czasu przepłukuję wrzątkiem, ale zdaję sobie sprawę, że naleze do mniejszości w tym temacie - ale żadne z moich dzieci "nie narzekało". Wygotowuję tylko przed pierwszym użyciem. Nie przejmuję się nadmierną sterylnością. Moje córki jak im coś do jedzenia spadnie na ziemie to podnoszą i jedzą dalej - chyba, że kot jest szybszy i im to ukradnie - zarłok nienażarty 😁 😁 😁, .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...