Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hejka Dziewczyny 🙂
Juz jestem, czas ostatnio goni jak szalony i na nic mi go nie starcza- stąd ma nieobecność 🙂 🙂 🙂 🙂.

No to zacznę od piątku 13tego- najpierw musialam jechać po synka do przedszkola( mój caly dzien w robocie był ) stresowalam sie strasznie bo droga była okropna kasza na ulicy autem majtało jak cholera i do tego z jednej storny skaly a z drugiej woda!!!!!Jednak jakos dotarlam szczesliwie 😜 😜.
Do przedszkola wzielam Maje ze soba a tam szał dzieciaczki podbiegały nauczycielki tez wpatrzone( mysle sobie tylko mi nie zauroczcie dziecka:cheer 🙂 i w pewnym momencie Kubus moj stanął i głosno po norwesku powiedzial do wszystkich: " TYLKO OSTROŻNIE Z MOJĄ MAJĄ-UWAŻAJCIE" A mi kopara opadła -poczulam sie extra mowie wam- jaki troskliwy braciszek 😉
Wieczorem mysle sobie ee tam tyle gadaja o tym piatku 13tego ze niby taki pechowy itp. no i rano wstając patrze lodowka siadła- cieplo jak w pokoju 🤔 🤔 🤔. Cale szczescie ze na dole mamy wieksza zamrazarke to przynajmniej pochowałam rzeczy!!!! Takze kolejny wydatek przed nami.........
Majeczka rosnie i duzo sie usmiecha i guga pięknie- nie bede chwalic bo pozniej robi sie z niej diabełek 😜 😜 😜. Ostatnio Maja jak jadla to pojekiwala co jakis czas denerwowala sie i odrywała od butelki- mysle sobie o co chodzi???!!!! I tak pomyslalm, ze moze jej za słabo leci i faktycznie zmiana smoka na 3 (z trzema dziurkami) poskutkowała!!Przy pierwszych karmieniach musialam przerwy robic bo za duzo jej lecialo, ale juz sie nauczyla i sama sobei reguluje!!!! Teraz wcina po 160 ml mleczka na raz i przerwy wydłuzaja sie do 4 godzin pomiedzy 🤪
Lala- całe szczescie, ze Majuni juz przeszla goraczka- spisalas sie na medal 🙂 🙂 🙂. My mamy szczepienia 2 lutego --oj juz sie boje.......... .
Zaka- pytalas o pocenie sie- ja starsznie caly czas sie pociłam normlanie taki dyskomfort ze mowie wam co nie ubralam zaraz musialam zmienic bo pachy mokre!!!! Nic nie pomagalo, ale tesciowa kupila mi specjalny antyperspirant w aptece i po kilku dniach przeszlo!!! Mam nadzieje, ze juz nie wroci 😁 😁 😁 😁 😁
Shelby- Maksio cudny i jakie ma piekne spojrzenie!!!!witaj na facebooku 😉 😉
Jagoda- normlanie model Ci rośnie boskie fotki!!!!!W koncu najstarszy daje przykład młodszym 😆
Martka- to z Piotrusia rozrabiaka mama z aparatem lata a on pokazuje jezyczek!!! Cwaniaczek kochany 😆 😆 😆
Zaniu- Emi BOHATER Extra wyszlo!!!! Mała "Superwomen" 🙂
Cheery- super, ze zapas w lodówce zrobiony 🙂
Lenymamo- bardzo sie cieszę, że bedziesz miala gosci (wiem jak sie na nich czeka 🙂) Dołączam sie do pytania Gosi- co zamowilas z Polski??!!! Bo do nas jak ktos przyjezdza to kabanosy i ptasie mleczko jest na pierwszym miejscu 😁)
A co do Marit Bjorgen to zabardzo nie wiem co norweska prasa wypisuje, czytam tylko naszą lokalna gazete a tam nic nie wypisywali na temat jej " boskiego ciała 😁"
A kibicowalam oczywiscie JUSTYNIE i nawet nie wiesz jaka byla moja radość jak zwyciężyła 🤪 🤪 🤪.
co ja to mialam jeszcze pisac....aaaa
Nasza gosia jak zwykle mama na medal 🙂 🙂 🙂 🙂
Teraz dzieciaczki juz spia a ja czekam na meża ma przyjechac z pizza- wiec sie obeżrę 😉 😉
Pozdrawiam Was serdecznie 🙂 🙂 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeszcze miałam napisac do Mamyzuzki- kochana trzymaj sie strasznie wam wspołczuje dzielna z ciebie mamuska naprawde!!!!!! A lekarzy to ja naprawde nie rozumiem, przeciez oni sa od tego aby pomoc a nie mowic ze taka rola matki.... okropienstwo!!!!!!!!!
Duzo Zdrówka dla WAS!!!!!!!! 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziękuję Wam dziewczynki za ciepłe słowa, nawet nie wiedziałam ze są mi teraz tak bardzo potrzebne 😞moja mała wciągła własnie pierwszą butle nowego mleka, aż sama się nie mogłam nadziwić bo śmierdzi przeokrutnie, ale jak moja babcia mówi złe złym się wypędza. Nie mam daleko ale jak tylko moja mała wyzdrowieje to chyba pójde na kolana na Jasną Górę. tak bardzo się o nią boje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mamazuzki napisał(a):
dziękuję Wam dziewczynki za ciepłe słowa, nawet nie wiedziałam ze są mi teraz tak bardzo potrzebne 😞moja mała wciągła własnie pierwszą butle nowego mleka, aż sama się nie mogłam nadziwić bo śmierdzi przeokrutnie, ale jak moja babcia mówi złe złym się wypędza. Nie mam daleko ale jak tylko moja mała wyzdrowieje to chyba pójde na kolana na Jasną Górę. tak bardzo się o nią boje 😞


Kochana trzymam kciuki aby to mleko małej pomogło i obyś jutro jutro oznajmiła nam, ze są juz efekty!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Mamozuzki, dołączam się do życzeń, aby po mleczku w końcu wszystko doszło do normy. Nie martw się, myśl pozytywnie, na pewno będą efekty, zobaczysz. A lekarzy wielu to bym pozbawiła prawa wykonywania zawodu za brak empatii. Po cholerę oni składają przysięgę Hipokratesa? Ehh, wrrrr.....
Czekamy na wieści od Ciebie i życzymy siły!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamuśki!

U nas dobrze - Maja już chyba zapomniała o szczepionce. Pytałyście czy to szczepionka z NFZ -tak.
Ogólnie Maja jest wrażliwym dzieckiem - łatwo się odparza, szybko dostaje potówek no i jak się ślini bardzo a ma smoka to też dostaje wysypki (a ja myślałam że to skaza). Polecam bardzo bardzo pampersy DADA! Jak dla nas najlepsze - nawet orginały powodowały szybsze odparzenia . Dupcie często wietrzymy i używamy tylko mąki (a nakupionych tyle kremów,pudrów ahh..) I jak jest odparzenie to dupcie przemywam w kali i smaruje pimafucortem - niestety na recepte, tylko to u nas działa. 3pudełeczka sdocremu,linomagi,bepanteny i inne leżą i czekają chyba na zbawienie 🙂

Ja kąpie małą sama od początku - bez pomocy męża,mam i innych. Mąż pomaga jedynie w ten sposób że szykuje w łazience wanienke,przewijak i kosmetyki. Potem siada na kibelku i patrzy. A całe mycie,balsamowanie itd to moja działka 🙂 Chociaż teraz czasem prosze go o potrzymanie główki Mai - a ja jej myje ciałko robiąc delikatny masażyk.

Shelby, u nas chrzciny też w domu i podobnie jak u Was - tylko rodzice,rodzeństwo chrzestni i dziadki - to już prawie 20 osób 😮

Coś miałam jeszcze napisać..
Chłopaczki wasze superanckie. Jutro mam mase roboty - zmiane pościeli, umycie okna w kuchni - pranie ,prasowanie.. Nazbierało się przez moje lenistwo, więc pewnie jutro nie będe miałą czasu podczytać nawet 🙂
A, i jeszcze padło pytanie odnośnie karmienia - moja Maja wypija średnio 90-120ml co 3 godziny, chyba że jest na dworze to przesypia pore karmienia - albo w nocy bo często karmie ją o 22.00 a potem dopiero przed 5.00 , czasem o 2albo 3 budzi się na zmiane pampika.

Tak tak - i ja też wykorzystuje pralke do przewijania - tzn kłade na niej przewijak 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie chce mi sie jeszcze spac. Mam troche spokoju bo maz i Lukaszek spia.
A ja malego kapie w kuchni. Tam jest najcieplej. W calym bloku wentylacja zamiast wyciagac to nawiewa powietrze do lazienki. Wanienke ustawiam na taboretach a przewijanie i ubieranie jest na stole. Jak zacznie sie porzadne chlapanie to przeniesiemy sie do lazienki. Bedzie trzeba jakos sobie poradzic. Na poczatku tesciowa pomagala mi kapac malego- ona go trzymala. A teraz ja go kapie. Najwazniejsze, ze lubi byc w wodzie i sie nie wierci.
Maly odparzenia mial tylko jeszcze w szpitalu jak nie moglam sie ruszac. Wiec pielegniarki go przewijaly i niczym nie smarowaly dupci. A po sudocremie ladnie poschodzilo i jak narazie jest ok.
Zdjecia super. Wogole nasze listopadowe dzieciaczki sa sliczne.
Maz sie ze mnie smieje ze malego zacaluje. A jak sie powstrzymac od calusow?!
Dobranoc kobitki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jagódka, nie martw się - każde dziecko jest inne, ważne żeby dobrze przybierało na wadze. Mój Pasibrzuch zjada teraz ok. 130-170 ml i nie przepuści 2,5-3 godzin bez mleczka. Ostatnio w nocy robi dłuższą przerwę ok.4 godzin. Są jednak dni że zjada dużo mniej jak na niego ok.110 ml.

Dzięki za życzenia ;-)

Ciekawe jak tam nasza Zuzka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki,
Jesteśmy własnie po trzeciej butli mleka ale efektów na razie nie widze. Zostałam uprzedzona że poprawa moze nastąpić w ciągu 2-3 dób jeżeli to rzeczywiscie nietolerancja laktozy więc czekam. To będą chyba najtrudniejsze doby w moim życiu. Modle się cały czas zeby to pomogło, bo nie mam już siły patrzeć jak moje dziecko cierpi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mamazuzki napisał(a):
Dziewczyny, super zdjecia Waszych pociech!wszystkie sa przeurocze 🙂

my własnie wróciłyśmy od pediatry i dostałysmy recepte na mleko nutramigen (nota bene 100 % platną więc nie wiem po co mi ta recepta:/)Proszę trzymajcie kciuki aby mojej małej po tym mleku przeszło bo trace nadzieje:/
prosiłam o skierowanie do szpitala ale nie dostalam, bo dziecko nie odwodnione. Tłumacze lekarzowi ze nie jest odwodniona bo od 16 dni nic innego nie robie tylko ją nawadniam. A on mi na to: " No cóż taka rola matki". Zamurowało mnie.Bezczel jeden ale mam nadzieje ze jego leczenie chociaż przyniesie pożadany skutek.


kochana - przyznaję, że nutramigen śmierdzi okropnie, do tego mi pani doktor powiedziała, że nie jest zbytnio smaczny dla dziecka, a jest na receptę, ponieważ jest środkiem specjalnego przeznaczenia (głównie dla dzieci ze skazą) i nie wolno go sobie dowolnie stosować, tylko pod przykazem lekarza

trzymam kciuki za Was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki,

jak dobrze, że Was mam. Miałam wczoraj ciężki dzień i gdy w nocy zaczęłam czytać co u Was to aż tak jakoś miło mi było, bo znamy się już nieźle i czasami takie zainteresowanie i troska są niezastąpione i takie potrzebne!
Mamo Zuzi myślę o Was! Wyobrażam sobie jaka musisz być zmęczona, a do tego to czekanie na efekty... Swoją drogą, jesteś wielka, bo panować nad dzieckiem przy biegunce panującej już tyle dni to wielki sukces! Dla Ciebie brawo. Mnie lekarz powiedział, że zmiana mleka powinna dawać efekty już po do pierwszej dobie, oby i u Was tak było. U mnie się udało. Potwierdzam Nutramigen śmierdzi wstrętnie, ale co tam, najważniejsze, żeby Zuzce służył! Trzymam kciuki za Ciebie i Zuzię, żeby rota był już tylko wspomnieniem!
Shelby - Maksiu świetny. Ale wiadomo, ma po kim! I ile troski widać w takim małym zimowym zawiniątku. Wystarczy spojrzeć do wózka i widać, że Mamunia wymościła mu tam najlepsze gniazdko na spacer!
Martka, jeżeli dobrze pamiętam, to ten ginekolog. który chciał kasę za CC? Konował, ale Shelby dobrze napisała odbębnić, zapomnieć. Jak zobaczyłam Piotrusia, pomyślałam Boziu jak już duży i taki świadomy, zupełnie nie jak Pola. A potem przyjrzałam się zdjęciu i widzę, że główka w rękach u mamy czy taty. One są jednak jeszcze takie malutkie. A Twój Piotruś do kogo podobny? A Ulka i Gabi? Synek cudny 🙂
Dobra, teraz lecę do Poli, bo popłakuje, a potem dokończę, bo mam jeszcze romans do Gosi i jadwigi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z Gabrysią zaczynam mieć mega problem - Gabi często w domu beczała z byle powodu, potrafiła udawać że nie słyszy co się do niej mówi - ale to w domu a np. w przedszkolu zachowywała się dobrze, a w piątek rozmawiałam z jej panią z przedszkola i powiedziała mi, że Gaba w przedszkolu też ma kompletną cofkę - płacz nawet bez powodu = wymuszanie płaczem, nieposłuszeństwo (ale to akturat większość jej grupy), ja ostatnio zauważyłam też cofkę językową (a mówiła szybko i bardzo ładnie) - zamiast poprosić o to co chce to np powie "piciu, piciu" jak chce pić, a ja informuję ją, że nie słyszę i czekam aż powie normalnie.
A Uleńka w miarę OK, ale bystry obserwator widzi zachowania starszej siostry i też zaczyna próbować wymuszać płaczem. A i muszę ją pochwalić mówi coraz więcej i coraz ladniej 😁

Aniu dobrze pamiętasz, to ten ginekolog. 😞 🥴
Mąż lubi małego tak trzymać ( dupka na jego kolanach, głowka na dloniach) jak chce sobie z nim "pogadać" 😁. Podobieństwo niejednoznaczne - bródka tatusia, nosek mój(taki miałam jako dziecko), wysokie czółko z zakolami mojego taty. Podobienstwa u moich dzieci przedstawia się tak: Gabi do męża, Ula jest moja (podobna do mojego dziadka) a Piotruś mieszany czyli nasz 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Może mi się uda jeszcze szybko napisać.
jadwiga roza, mnie się też wydaje, że skoro Wiko dobrze przybiera, to nie ma się czym martwić. I bardzo się cieszę, że ruszył z tymi kupami 🙂 jaka to ulga, nie tylko dla niego, co? 😁 Zdjęcia juniora bardzo fajne, czy to jakaś sesja? Czy rodzice się tak postarali?
Zaka masz pomoc przez 4 dni, a kto Ci pomaga? Mama? Teściowa? Swoją drogą, korzystaj, bo jak się nie ma tej pomocy na co dzień, to świętem jest taka okazja.
Elunia, od razu wiedziałam, że za Justyną 🙂 całusy dla Was. Masz już nową lodówkę? I jaki opiekuńczy Twój Kubuś, masz pełne prawo być bardzo dumna!
I na deser Gosia 🙂 A wiadomo, że deser to sama przyjemność 😉
Czytałam Cię wczoraj i śmiałam się w łóżku, a nie pamiętam już kiedy to robiłam. Mówię poważnie. Za KATARynki, kiełbachę, pamięć i dobrą energię buziaki i brawo. Marcin być może jeszcze w styczniu poleci do Polski. Zobaczymy czy coś z tego będzie, tzn nowa praca.
A z tym zamówieniem, to niewiele mogę, choć mam ogromną ochotę na polską szynkę, wędlinę, ale tutaj wieprzowina jest zakazana, więc odpada. Poza tym prohibicja itp... Za to ogórki kiszone i kapustę, bo chodzą za mną już od dłuższego czasu, a tu takich dobrodziejstw nie ma. I jeszcze grzyby suszone i twarożek, zwykły polski, nasz.

Miłego dnia, musztardowych kup, relaksujących spacerów, pustych butelek, pełnych cycków i długich drzemek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martka, to na pewno proces przejściowy i założę się, że naturalny. Lena też się cofnęła, spija z butelek po Poli, ale pozwalam jej, nie przykładam do tego jakiejś wielkiej wagi. Gorzej z płaczem i nieposłuszeństwem, bo jak rozumiem to manifest. Łatwo nie jest, oj nie. Pewnie potrzebuje uwagi i atencji, a weź znajdź je przy trójce brzdąców. Gdy Lena tak manifestuje, to mówimy jej, że jest najważniejsza, najlepsza, potrzebna i mądra. Angażuję ją do pomocy, jak wiadomo - mnie ta pomoc tylko przeszkadza, ale jej pomaga. Wiesz, nie jest tak różowo, bo zaczęła się obrażać, płakać, wychodzić z nosem na kwintę do swojego pokoju. Więc stosujemy zasadę, że idziemy po nią, tłumaczymy, tulimy, a gdy to nie pomaga, zostawiamy ją samą, żeby na głowę nam nie weszła, bo potrafi już wykorzystywać tę sytuację. Tyle Martka z moich spostrzeżeń i dokładnie rozumiem co przeżywasz, bo jak czytam o Gabi, to jakbym o Lenie myślała.
A z podobieństwem Waszych dzieci, jest jednak sprawiedliwość na tym świecie co? 🙂 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pola śpi, ja szaleję. Sterylizuję butelki, maluję z Lenką i ogólnie wszystkiego dotknę 🙂
Przed chwilą weszłam na FB, Shelby i 14A11 fajnie, że dołączyłyście 🙂
Shelby, Zosiu kochana. Po komentarzach pod Twoim zdjęciem znać, że piszą do Ciebie Matki Karmiące 🙂 Tęskno im za tymi pysznościami 🙂 A mnie ujęło miejsce i Ty. Tak jakoś wyjątkowo dobrze pasujesz do otoczenia. I to imię z nazwiskiem też tam wyjątkowo pasują i grają ze sobą! Serio. Oj wiem, wiem, zaraz odezwie się Gosia, że Nowak to ja też nie jestem 🙂 Ale uwielbiam takie klimaty, zbieram starocie, stare ramy do luster, stoły, szafy, krzesła, garnki. Na targu staroci w Wawie na Kole jestem co tydzień (oczywiście gdy tam mieszkaliśmy) i już tęsknię, żeby znowu tam buszować.
Ale Was dzisiaj zagaduję, co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mamazuzki napisał(a):
dziękuję Wam dziewczynki za ciepłe słowa, nawet nie wiedziałam ze są mi teraz tak bardzo potrzebne 😞moja mała wciągła własnie pierwszą butle nowego mleka, aż sama się nie mogłam nadziwić bo śmierdzi przeokrutnie, ale jak moja babcia mówi złe złym się wypędza. Nie mam daleko ale jak tylko moja mała wyzdrowieje to chyba pójde na kolana na Jasną Górę. tak bardzo się o nią boje 😞



Kochana mała na 100% wyzdrowieje a nawet na 200% wiec ja już z niecierpliwością czekam na fotorelacje z kolanowej piellgrzymki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny, witam was dzisiaj!
Wróciłam właśnie od lekarza, zrobiłam sobie usg po tym ataku woreczka po świętach. No i okazało się, że mam kamienie!!!! Muszę szykować się do szpitala i myśleć, jak zorganizować opiekę nad dziećmi, bo nikogo tu w Warszawie nie mamy. Ale jaja!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...