Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

Gosiu ale cudny ten Twój Filipek. Taki wesolutki, czuprynka urocza i jakie grubiutkie rączki. Puenta zaskakująca!!

U nas na razie sytuacja z krwią w kupce się uspokoiła, ale zaczęłam podejrzewać że to przyprawy podrażniły układ pokarmowy Emi. Tak zaczęłam kojarzyć co jadłam wcześniej i by się potwierdziło, ale nie mogę skojarzyc co by jej zaszkodziło teraz? Majeranek w drobiowej wędlinie?

Poza tym strasznie się martwię o Emi, czy dobrze się rozwija i chyba wezmę jakiegos pediatrę do domu żeby porządnie się jej przyjrzał. Czy któremuś z Waszych dzieciaczków drży rączka? Zauważyłam że Emi jak się przeciąga to tak zgina nadgarstek i potrzepuje dłonią zaciśniętą wpiastę. Nie wiem na ile to drżenie a na ile jej ruchy. Pani pediatra mówiła że drżenie rączki świadczy o niedoborze witaminy B6 i nie wiem czy takie coś dla niemowląt dostanę bez recepty czy mam czekać na kolejną wizytę. To się zdarza odkąd jestem na diecie bezmlecznej więc brak białka i tłuszczu może się jakoś odbić na ilości witamin. Nawet wczoraj czytałam ze kobieta karmiąca nie powinna jeść produktów zbiałej mąki, ryżu i kasz. O rany to juz całkiem nie ma co jeść oprócz marchewki, pietruszki i ziemniaków. Przestanę szukac i czytać o tym bo chyba zwariuję.

Ogólnie jestem mega zmarwtiona i zaniepokojona czy dobrze opiekuję się Emi. Strasznie się boję żeby nie miała jakichś problemów neurologicznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Agisal ja bym chyba próbowała dostawiać do piersi. Pamiętam jak Emi jadła przez kapturki a po miesiącu zaczęłam przystawiac do piersi. Na poczatku też się denerwowała wiec nie dawalam siłą ale co jakiś cas ją oszukiwałam i dawałam bez kapturków aż w końcu załapała o co chodzi.
Wydaje mi się że z piersi wolniej leci mleczko i musi się bardziej namęczyć wiec może daj mu czas niech się pobawi sutkiem i w między czasie przytulaj, całuj, głaszcz. Ja tak robię jak Emi za wolno leci mleko pod koniec i się wypina i puszcza sutek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel mojej małej też czasem drży rączka przy przeciąganiu albo jak się denerwuje też takie dziwne nieskonsolidowane szybkie ruchy wykonuje, moja pediatra powiedziała że u niemowląt to nie jest nic nieprawidłowego więc głowa do góry i przestań się zamartwiać! Ja też strasznie martwiłam sie żeby nie miała zadnych problemów neurologicznych dlatego wezwalam fizjoterapeute aby sprawdziła czy wszystkie odruchy są prawidłowe bo ja w każdym jej ruchu widzialam coś niepokojącego i stwierdziła ze jest jak najbardziej zdrowa, pediatrzy też często ją widzieli więc myśle ze gdyby cokolwiek było nie tak na pewno któryś by to zauważyl. Dlatego przestalam się umartwiać, nie ma co na siłe sobie szukać problemow 🙂Emi tez była chyba często ogladana przez pediatrow, jak było by coś nie tak na pewno dostałabyś skierowanie do neurologa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaq - film cudo 🙂 puenta - charakterna 🙂

Marinel - jeśli się martwisz, to najlepiej skonsultuj się z lekarzem - nie ma co "gdybać". Pewnie jest wszystko w najlepszym porządku, ale dla własnego świętego spokoju ...
A swoją drogą, ostatnio rozmawiałam z moją psiapsiółą - matką 3 dzieci i doszłyśmy do wniosku, że najlepiej byłoby, gdyby każda mama kończyła medycynę - wtedy same byśmy sobie radziły i nikt by nam ani nie strajkował, ani łaski nie robił 😁

Agisal - rozmowa bliźniaków - fantastyczna 🙂 Przypomniało mi się, jak było w moim własnym domku 🙂
A co do piersi - mój brzdąc też się pręży i wrzeszczy, bo leń z niego, ale ja się poddałam już dawno i mam co chwilkę rozmans z laktatorem 🙂 Nie miałam serca go męczyć 😞 Cieniara ze mnie i tyle 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
krusyna napisał(a):
Gosiaq - film cudo 🙂 puenta - charakterna 🙂

A swoją drogą, ostatnio rozmawiałam z moją psiapsiółą - matką 3 dzieci i doszłyśmy do wniosku, że najlepiej byłoby, gdyby każda mama kończyła medycynę - wtedy same byśmy sobie radziły i nikt by nam ani nie strajkował, ani łaski nie robił 😁


Dokładnie! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamazuzki napisał(a):
Marinel mojej małej też czasem drży rączka przy przeciąganiu albo jak się denerwuje też takie dziwne nieskonsolidowane szybkie ruchy wykonuje, moja pediatra powiedziała że u niemowląt to nie jest nic nieprawidłowego więc głowa do góry i przestań się zamartwiać! Ja też strasznie martwiłam sie żeby nie miała zadnych problemów neurologicznych dlatego wezwalam fizjoterapeute aby sprawdziła czy wszystkie odruchy są prawidłowe bo ja w każdym jej ruchu widzialam coś niepokojącego i stwierdziła ze jest jak najbardziej zdrowa, pediatrzy też często ją widzieli więc myśle ze gdyby cokolwiek było nie tak na pewno któryś by to zauważyl. Dlatego przestalam się umartwiać, nie ma co na siłe sobie szukać problemow 🙂Emi tez była chyba często ogladana przez pediatrow, jak było by coś nie tak na pewno dostałabyś skierowanie do neurologa


dzieki! Właściwie to miała juz nawet 2 razy wykonywane usg główki i wszystko tam w porządku a wydaje mi się że neurolog ocenia dziecko też po usg główki i szuka jakichś nieprawidłowości w mózgu więc jedynie to mnie uspokaja. Ale pomyslę o fizjoterapeucie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Gosia Filipek jest świetny 🙂 Hehe i zakończenia niezłe 🙂
Agisal ten filmik jest super 🙂 hehe
A poza tym dziś dosypało jeszcze śniegu... Siostry mają iść lepić bałwana... 🙂
A co do szkoły na 19 przedmiotów zostało mi 4 do zaliczenia 🤪 Ale to już w przyszłym semestrze bo od jutra już jest 2 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
krusyna napisał(a):
Agisal - rozmowa bliźniaków - fantastyczna 🙂 Przypomniało mi się, jak było w moim własnym domku 🙂
A co do piersi - mój brzdąc też się pręży i wrzeszczy, bo leń z niego, ale ja się poddałam już dawno i mam co chwilkę rozmans z laktatorem 🙂 Nie miałam serca go męczyć 😞 Cieniara ze mnie i tyle 😜


Krusyna masz rodzeństwo bliźniaków?
Co do laktatora to wolałabym jednak nie używać zbyt często...słyszałam, że jeśli używa się tylko laktatora to laktacja może szybciej się zakończyć...oczywiście nie jest to regułą ale niestety często tak bywa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale mi dziś Ninka przyjemność zrobiła i jak zasnęła 0o 21, to o 5:30 ją nakarmiłam. I co dziwne nie spała! Tylko sobie leżała, wierciła się i pomrukiwała, ale nie wołała o cyca... I z jednej strony jestem zadowolona, że się wyspałam i jeszcze w dzień mam czas dla siebie, bo mała od 3 dni dużo śpi, ale z drugiej strony martwię się, że jest coś nie tak... Ehh... bycie matką to coś strasznego! 😜
Agisal, dobrze, że już z Dominikiem jesteście w domu. I moje przypuszczenia są podobne, że się z synka leniuszek zrobił i nie chce mu się ssać 🙂
Gosiaq, ale śmieszek z Filipa! 🙂 I tak się zastanawiałam czy zakończenie będzie takie czy... pieluszkowe 😉
Marinel, mi się wydaje, że te drżenie może być przez niedojrzałość układu nerwowego i powinno z czasem zniknąć. No ale my Cię tu możemy troszkę uspokoić, a dopiero jak się specjalista na ten temat wypowie, to będziesz miała pewność, że jest ok 🙂
Gosiu734, gratuluję! 🙂 Ciężka praca się opłaciła i już masz prawie wszystko za sobą, teraz już będziesz na bieżąco z nauką, to będzie dużo lżej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 🙂
ciesze sie, ze filmik sie podoba 🙂 a jak slucham swojego glosu to jak nie ja 🙂 tez tak macie? zreszta szczebiotanie do Filipka ciezko nazwac normalnym glosem 😉 Po "o" było : o, pięknie !
czesto mi tak robi numery jak chce go nagrac 😉
Gosia 734!!! moje gratki!!! zuch dziewczyna w szkole!!! brawo! a kiedy ferie?
ManaLoa! super, ze mialas dobra nocke 😉 niech spi słodko 🙂
Marinel! jak mozesz myslec, ze robisz cos nie tak? i przestan czytac, co mozna jesc, co? jesli Cie niepokoi ta piastka, to faktycznie podpytac fizjoterapeute. bedziesz spokojniejsza 😉
Agisal! witamy w domku! probuj karmic na spiaco lub prawie na spiaco, moze wtedy sie nie kapnie, ze to piers? ja z Mackiem sciagalam kazde karmienie przez 3 tygodnie, a potem przestal juz sie na piers gniewac i jadl "z centrali" 🙂 badz dobrej mysli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal napisał(a):
krusyna napisał(a):
Agisal - rozmowa bliźniaków - fantastyczna 🙂 Przypomniało mi się, jak było w moim własnym domku 🙂
A co do piersi - mój brzdąc też się pręży i wrzeszczy, bo leń z niego, ale ja się poddałam już dawno i mam co chwilkę rozmans z laktatorem 🙂 Nie miałam serca go męczyć 😞 Cieniara ze mnie i tyle 😜


Krusyna masz rodzeństwo bliźniaków?
Co do laktatora to wolałabym jednak nie używać zbyt często...słyszałam, że jeśli używa się tylko laktatora to laktacja może szybciej się zakończyć...oczywiście nie jest to regułą ale niestety często tak bywa 😞


Mam, ale to już wielgachni gimnazjaliści 🙂 Właśnie dlatego na pierwszym USG pierwsze pytanie mojego małżonka brzmiało, nie: "Czy zdrowe?" , ale: "Ile?" 😁 😁 😁

A co do laktatora to nie za bardzo mam wyjście; albo laktacja, albo NAN 1. A taki wybór, to nie wybór 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
krusyna napisał(a):
A co do laktatora to nie za bardzo mam wyjście; albo laktacja, albo NAN 1. A taki wybór, to nie wybór 🤢

W takim wypadku masz rację....


Ale tu dziś pustki....chyba wszyscy świętują dzień Babci i Dziadka 🙂
A my czekamy na księdza...dziś u nas kolęda...moje Chłopaki zasnęły a ja z nudów na straży księdza szperam w necie i właśnie uświadomiłam sobie, że musimy kupić matę interaktywną bo nie mamy....podoba mi się ta:
http://allegro.pl/tiny-love-interaktywna-mata-edu-move-play-nowosc-i2057264384.html
minusem jest tylko cena 😞 ale chyba się mimo wszystko zdecyduję
Wasze maluszki korzystają z maty? jak się sprawdza? Możecie coś polecić....?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas mata na razie sprawdza się słabo, ale widzę, że Nina coraz większą uwagę zwraca na wiszące nad nią zabawki i coraz więcej czasu jest w stanie spędzić leżąc na niej. Myślę, że za jakiś czas będzie to dobre miejsce do zabawy 🙂 A latem myślę, żeby wykorzystywać ją zamiast kocyka do rozłożenia na ziemi 🙂 Mamy matę z panelem dźwiękowym do kopania, ale na razie jedynie wykorzystuję do włączenia muzyczki, bo córcia nie potrafi kopnąć tak, żeby grało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal ja mam mate edukacyjną ale dość "ubogą" bez żadnych efektów dżwiękowych a zabawki też są takie sobie, małą powoli zaczyna już interesować więc myśle że jest to bardzo fajna alternatywa dla leżaczka bujaczka. Ta którą sobie upatrzyłaś jest super, musze nakłonić meża aby też pomyślał o podobnej badz takiej samej dla Zuzki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,

nie wiem nawet od czego mam zacząć....

yyyy.... chyba od tego że nie zdążyłam na filmik od Gosi... 😞 😞 😞

Chciałam Was moje drogi wszystkie przestrzec przed antykoncepcją hormonalną podczas laktacji... Moja doktor przepisałam mi tabletki dla matek karmiących Cerazzette. Niestety nie dobyło się bez wpływu na dziecko. Nieświadoma niczego tabletki zaczęłam brać we wtorek. Od środy Kacper stał się strasznie niespokojny, płaczliwy i bardzo pobudzony! Praktycznie w ogóle nie chciał spać. Ciągle telepotał łapkami i co chwile wołałam jeść! Od środy byłam strasznie wykończona bo nie miałam nawet chwili by odsapnąć. jak nie ryk to szaleństwo ... albo cyc! Dopiero zgadałam się z koleżanką która też brała te same tabletki a jej córeczka też była po nich nadpobudliwa. Powiedziała mi bym je odstawiła. Tak też zrobiłam. Dziś rano minęło 48 h od odstawienia a Moje dziecko już jest takie jak dawniej. Spokojne i w końcu śpi w ciągu dnia! Na upartego karmię dziś tylko piersią bo hormony które łykłam zdążyłam już strawić. W lodówce mam zapasu jakies 400 ml ale ich nie ruszę bo są jeszcze z dni gdy brałam tabletki! Od dziś muszę zacząć zbierać nowy - "czysty" - zapas.

Młody też miał chyba jakieś zapalenie oczek. Byłam u pediatry i dostał kropelki z antybitykiem - całe szczęście że już orzeszło.

Agisal witaj ponownie 🙂 🙂 🙂 Wspaniale że już jesteście w domku. Przystawiaj jak najczęściej Małego do piersi. Najwidoczniej Ci się rozleniwił. Z butelki tak łatwo leci a przy piersi trzeba się napracować! 🙂 🙂 🙂 My mamy problem odwrotny. Może i bym chciała częściej karmić butlą (więcej czasu by odpocząć), ale Kacper nie umie jeść. Krztusi sie non stop i zanosi. Nawet nie próbuję zmienić smoka na 2. Przy piersi tego problemu nie ma 😁

Marinel wrzuć troszkę na luz bo mam wrażenie, że nie potrzebnie chcesz się czegoś doszukać. Twoja córcia przeszłam tyle badań i uwierz że gdyby było coś nie tak to dawno by Ci o tym powiedziano i wdrożono leczenie. I zacznij jeść więcej rzeczy. Urozmaicaj dietę i obserwuj dziecko. Nie czytaj bzdur bo nie wszystko co uczula inne dzieci musi uczulać Twoje. Nie wszystkie dziec mają alergię czy też kolkę. 🙂 🙂 🙂

WIEM ŻE SIĘ MARTWISZ I PRZEŻYWASZ ALE NIE DAJ SIĘ ZWARIOWAĆ 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry dziękuję za słowa doprowadzenia mnie do porządku. Mi położna też sugerowała te tabletki ale jestem już bardzo sceptycznie nastawiona do tabletek i chyba nie będę wcale ich brać.
Emi rozwiała wczoraj wszystkie moje wątpliwości bo skończyła 11 tyg i pieknie trzymała grzechotkę w rączce i nią nawet poruszała. Ten mój Skarbek ciągle mnie zaskakuje.
Agisal mata swietna, rzeczywiście cena odstrasza bo nie wiadomo jak długo będzie się nią interesowało dziecko. Ja się zastanawiam czy kupić matę czy bujaczek. póki co sama służę za matę bo trzymam karuzelkę nad główką Emi i sobie rozmawiamy 🙂 Ale taka mata na pewno ułatwia życie i rozwija dziecko. Zapytam wujka Emilki czy chce jej taką kupić 🙂

U nas na ścianie za łóżeczkiem wyszła wilgoć. Pewnie dlatego że jest szuflada i mały dostęp powietrza. Musiałyśmy się eksmitować do drugiego pokoju i dzisiaj tutaj koczujemy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ale się zdenerwowałam!!! 😠
Wczoraj moja znajoma wpadła do mnie, a ja właśnie robiłam Zośce mleko. I tak zeszło na temat mleka, jak jej powiedziałam, że podaję Bebiko, to ona tak na mnie spojrzała i zapytała: "to najtańsze dajesz dziecku?" 😮
Ręce mi opadły....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

judzia nie przejmuj się ! Koleżanka rzeczywiście niezbyt się zachowała ale mleko nie ważne ile kosztuje ważne by dziecko dobrze je tolerowało!!! Każda z nas wolałaby dawać możliwie najtańsze bo koszt mleka i tak jest duży!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
judzia napisał(a):
No ale się zdenerwowałam!!! 😠
Wczoraj moja znajoma wpadła do mnie, a ja właśnie robiłam Zośce mleko. I tak zeszło na temat mleka, jak jej powiedziałam, że podaję Bebiko, to ona tak na mnie spojrzała i zapytała: "to najtańsze dajesz dziecku?" 😮
Ręce mi opadły....

olej koniecznie! ja tez daje bebiko 🙂 np. wczoraj, bo po wieczornym karmieniu zdarzyla sie kupa gigant i tak cisnal, ze pol mleka ulal! mleczarnie byly pustawe, wiec 120 ml bebiko wsunal 🙂
cherry! no co za historia!!! zdecydowanie cykne spirale!
Marinel! powietrz dobrze! i super, ze juz nie masz "podejrzen: w stosunku do Emi 🙂 toc ona najkochansza, nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mnie też Cherry jeszcze bardziej do spirali przekonała...
Co do mleka, to moje koleżanki rok temu robiły badania na tych mlekach na obecność białek. I niby mleka humanizowane, takie żeby jak najbardziej przypominały mleko kobiety, żeby jak najmniej tych białek krowich, ale z tego co pamiętam, to Bebilon nie wypadał tam zbyt dobrze, a przecież to droższe mleko. Więc wcale nie jest powiedziane, że jak drogie to dobre, a te tańsze są gorsze.
U nas śpiochowania ciąg dalszy... i jak jedną noc udało mi się przetrzymać i przespać, tak dziś po 6 godzinach już zasnąć nie mogłam i co chwilę nasłuchiwałam, czy mała się nie budzi, a końcu wstałam, odciągnęłam trochę pokarmu, bo się nie mieściło, aż w końcu i tak Ninę na śpiocha udało mi się trochę podkarmić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie było mnie dłuższą chwilę ale mój mały nie dawał szans, żeby coś wystukać na telefonie – tylko podczytywałam. Dopiero dziś dorwałam się do telefonu. Odkąd pamiętam:
Martka, dobrze, że nic się podczas tej kolizji nie stało. Trzeba teraz uważać, za siebie i za innych kierowców, niestety.. A co do ciasta, to kiedyś mojej mamie weszła koleżanka mojej siostry – nogą centralnie w jabłecznik!!
Karolinku – gratulacje dla pierwszego formowego ząbka !!!! U nas też może być nie za długo, bo jeden rożek ząbka jest bardzo płytko w dziąseł ku. Przemywaj koniecznie – na palec gazik i przegotowaną wodą. A może już czas na silikonową nakładkę na palec, skoro ząbki zaczynają wychodzić, to będzie swędziało maleństwo?
Mamazuzki – życzę spełnienie wszystkich złożonych intencji a przede wszystkim zdrówka i tym samym spokoju dla was. Cieszę się, że z kupkami wreszczcie ok. i te e-coli są na prawidłowym poziomie.
Lala – jak tam chrzciny? Mam nadzieję, że Maja była grzeczna a przyjęcie udało się znakomicie !!! A z tym Oilatum Soft to niezły myk, i jak wygodnie !!!
Agisal – witamy z powrotem Ciebie i Dominika, dbajcie o siebie, dobrze, że pobyt w szpitalu już za wami!! Filmik u mnie zrobił furorę!! Nie weim co ci poradzić z mleczkiem, chyba tylko to, żebyś często przystawiała. Ja w ogóle jestem zwolenniczką tego, żeby dzieciątka nie męczyć. Najważniejsze zadanie, jakie on ma to przybierać na wadze = rozwijać się a drugorzędną sprawą jest sposób w jaki je. Poza tym wyzbyłam się jakiś czas już temu wyrzutów sumienia z powodu karmienia mieszanką – przy cycku trzeba naprawdę UMIEĆ dobrze się odżywiać, w sposób zróżnicowany, przy mm mamy pewność,że maluch zawsze otrzyma w 100% prawidłowe mleczko, bo pracuja nad nim tabuny naukowców, latami. Także nie martwcie się mamy, które karmią/dokarmiają mm i mają jakieś wyrzuty sumienia. Czasami tak bywa, że nie wychodzi a wiadomo, że staramy się jak najlepiej. Całe życie to sztuka wyborów…
Judzia – mojemu też się ulewa, po każdym jedzeniu, czasami aż chluśnie i czasami taki serek strawiony. Moja pediatra mnie nastraszyła,że dzieci którym się ulewa mają większą tendencję do refluksu. Zobaczymy… Prawdę mówiąc nie znam dziecka, które by nie ulewało…. A propos …Gosiaq…. świetny filmik…..puenta w temacie…..Ale jakie bujne włosy ma Filipek!!!! I jaki pogodny z niego chłopczyk!! Nie przejmuj się koleżanką, ciekawe jakie ona dawała/dawałaby mleczko!! My też przeszliśmy z bebilonu na bebiko, bo skład i firma te same a cena niższa i jest ok.!
Marinel – to super, że kupki bez krwi. A drżeniem się nie martw. Też uważam, że to z niedojrzałości dzidzi. Ale uspokoi cię lekarz albo fizjoterapeuta praktyk. Jasśkowi też czasami zadrżą usteczka, tak jakby mu było zimno. Staram się nie panikować ani z kupami ani a drżeniem, po prostu obserwuję, jak trwa to dłużej to wtedy myślę co dalej.
Gosia 734 – widzisz, już będzie w górki!!! BRAWO !!!! A ferie masz, czy „zleciały” na nauce?
Cherry, ale numer z tymi tabletkami. Ja chcę spiralę Mirena – lekarz powiedział, że jest skuteczniejsza bo ma hormony ale te działają tylko miejscowo, także spoko – nie powinno być żadnych rewolucji ogólnoustrojowych ani interakcji z innymi lekami ewentualnie. Tylko koszt porażający – najtańsza u nas to 650 zyla!!!! Szok!!! Mój też miał ropkę w oczkach, dostał krople z antybiotykiem i na razie spokój..
Bujaczek pożyczyła mi koleżanka i sprawdza się super, młody zainteresowany zabawkami, jeszcze ich nie łapie (co mnie oczywiście martwi…) ale myślę sobie, że każda dzidzia rozwija się w swoim tempie także czekam jeszcze.
Przy pępuszku mój Jasiem ma wgłębienie i boję się czy to nie początek przepukliny . Mało leży na brzuchu, bo : śpi, jest przed lub po jedzeniu, denerwuje się i o …. Taki skutek. Czy wasze dzieci też mają takie wgłębienie? I pępuszek jakby wybrzuszył się w połowie.
A i uważajcie dziewczyny na zdjęcia i informacje, jakie podajecie w necie, bo ja nie pisałam też jakiś czas po części dlatego, że miałam nieprzyjemności z powodu mojego byłego pracodawcy. Podejrzewam, że jest to osoba chora psychicznie, strasznie mobbingował nas wszystkich w pracy, zastraszał i szantażował i teraz do mnie napisał niewybrednych kilka maili (mam je zapisane, bo nie wiem czy mu nie wytoczyć cywilnej), że mnie odnalazł i takie tam (łącznie z moimi danymi z nowej pracy i kilka niewybrednych tekstów). Nie boję się go bo nie mam czego się bać i mam go w d…. ale zaczyna mnie to wkurzać po prostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czy śluzowate kupki to obiaw skazy??? ja wczoraj zjadłam jajako Kuba budził sie dzis o 24 2 3 4 5 6 a rano kupa ze sluzem jestem padnieta Dostałam małych nerwów spiełam sie z tesciowa wymowila mi ze mi przy małym pomaga Ja sie tak poce ze az sie ze mnie leje nawet wstydze sie pisac jakie mam mysli Jakas deprecha mnie dopadaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaka moja Emilka też ma takie wgłębienie nad pepuszkiem ale z tego co pamietam położna kazała sprawdzać czy jest wgłębienie bo wtedy jest ok chyba że cos pomyliłam. Końcówka pepuszka jest taka troszkę fioletowa. Każę się przyjrzeć pediatrze, bo oglądała ale nic o pepku nie mówiła.

Gosiaq tak Emi jest cudna. Coraz częściej chce byc na rękach i poznawać zakątki mieszkania. Musze pomysleć o bujaczku. Możecie mi jakiś polecić jeśli macie. Jest ich tyle że nie wiem na co zwrócić uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my mamy taki: http://allegro.pl/lezaczek-bujaczek-3w1-fisher-price-z-wibracjami-i2054303326.html
Aniu! pozalic sie dobra rzecz... mozesz napisac na priv, jesli tu nie chcesz 😉 po opisie kupki to faktycznie cos jest, ale niekoniecznie po jajku. poobserwuj troszkę i wtedy podpytaj lekarza lub poloznej. moze zapisuj, co zjadlas? bedzie latwiej wyeliminowac skaze 😉 uszy do gory! kazda ma pewnie gorsze dni 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...