Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej Mamunie 🙂
Agisal - kozie mleko mozna ale z rosadkiem bo moja lekarka mowi ze w duzych ilosciach moze powodowac nieprzyswajanie niektorych niezbednych skladnikow i prowadzic do anemii. Ja jednak uzywam do budyniu, kawy zbozowej i jem "kozie" przetwory - jogurty sa obrzydliwe 😜

Dla tych ktore zastanawiaja sie nad mata edukacyjna - koniecznie sie skuscie - swietna sprawa od pierwszych dni zycia... moje corcie uwielbiaja na niej lezec obecnei razem 🙂 Mia uwielbiala jako niemowlak a teraz lezakuje z Tia 😉 Tia ma swoje ulubine zawieszki-zabawki i zaciesza do nich, i probuje uderzac - nawet jej wychodzi, czasem jak przywali to wszystkie lataja hehe 🙂
Taka mata sluzy do momentu kiedy dziecko zaczyna chodzic -polecam. Swietne sa rowniez roznego typu niemowlece "przyrzady gimnastyczne" z zawieszkami, guzikami, pokretlami, swiatelkami itp...my mamy taki http://www.inkopol.pl/p/pl/260/chicco+play+gym+duo+przyrzad+gimnastyczny+2w1.html i taki http://www.dziecko.eu/maty-do-zabawy/przyrzad-gimnastyczny---2-w-1---playskool,80102718.html - oba zachecaja dzieciaczki do zabawy na lezaco na pleckach i brzuszku, sprawdzaja sie w momencie kiedy dziecko siedzi i jak probuje wstawac, jako podporka 😉

co do brzuszkowania przyznam , ze choc Tia lubi uciac sobie drzeme na brzuszku to podnoszenia glowki na twardej powierzchni (np. macie eduk. na podlodze) nie cierpi 🤔 dlatego ja ja zwykle na brzuszku klade na łozku i wtedy troche polezy z 5 min... Ale dziewczyny nie martwcie sie jak wam dzieciaczki nie chca lezec na brzuszku oczywiscie kladzcie czesto ale nie zmuszajcie kiedy sie zloszcza... Moja Mia tez nie lubiala lezec na brzuszku - trenowalismy ale zwykle na kolanach tatusia 🙂 to starczylo aby sie rozwijala prawidlowo 🙂 Nie pamietam czy wrzucalam wam link o pielegnacji niemowlaczkow... http://www.fizjoterapia.dnx.pl/por.pdf na 18 stronie jest pokazana metoda kladzenia dziecka na brzuszku na wlasnych udach, kiedy za tym nie przepada...
skoro mowa o brzuszkowaniu to i ja wstawie fotala mojego bobala - oto brzuszkowanie Tii-Coral 😜
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/713/dscf43481024x1023.jpg/][IMG]http://img713.imageshack.us/img713/9366/dscf43481024x1023.th.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

dziewczyny tak sie zastanwiam w zwiazku ze sprawa porwania malej Madzi czy przypadkiem to wstawianie fotek naszych slodziakow nie kusi wlasnie tkaich psycholi i pedofili...
Portale typu Facebook, Nasza-Klasa sa niezlym zrodlem dla takich typow, wszyscy dumni rodzice chwala sie dziecakami, nie raz opisujac kazdy dzien, uzewnetrzniaja sie bardzo, pisza co gdzie i jak... ja osobiscie nie mam nic przeciwko ale nie sadzicie, ze to moze byc taka pozywka i przyneta dla takich psychopatow?? wyobrazcie sobie co czuja rodzice Madzi nie widzac juz jej tyle dni ja bym chyba tego nei zniosla 😞 Jestem roztrzesiona ta sprawa 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yenefer szczerze współczuję bo strata kasy zawsze denerwuje tym bardziej że przy dziecku liczy się każdy grosz.
mama-mia dzięki za poradę w sprawie maty. Długo się zasanawiałam ale chyba dzisiaj kupię.
Wczoraj zaskoczyło mnie krwawienie i nie wiem czy to juz miesiączka mimo karmienia tylko piersią czy nadwyrężyłam macicę 6 weidera? Emi znowu od 2 dni przesypia noc od 22 do 7 rano i nie wiem czy przez to nie pojawi się miesiączka. Czy u Was mamy karmiące tylko piersią pojawiło się juz jakieś krwawienie?
Cherry spory ten Twój Kacper ale on się duży urodził a teraz jeszcze tak dużo zjada więc rośnie. Ale chyba o to chodzi prawda? 🙂
14A11 długo czekacie na swoje M ale czasem warto poczekać i odebrać całkiem gotowe niz żeby później jacyś robotnicy ciągle przeszkadzali albo się okazało że coś nie działa tak jak powinno.
Chyba gosiaq nam zniknęła 🙂
U nas dzisiaj siarczysty mróz -17 stopni więc spacery musimy odpuścić. pod koniec tygodnia ma być jeszcze więcej. Az strach myśleć jak ludzie musza stać na przystankach albo pracowac na takim mrozie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej u nas wczoraj było -18 dziś też podobnie... A jeszcze w nocy krowa się ocieliła... A jest takie zimno... brrr....
U nas nocki ładnie przesypaimy... Dziś pobudka była o 4.45 🙂
A poza idę dziś do fryzjera... Szczerze powiem że jeszcze nie mam żadnych planów... Wyjdzie w trakcie... 🙂 Miłego dnia.. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry - ale chłop jak dąb 🙂 super! może rośnie następca Marcina Gortata? 🙂
najtaniej chrzciny zrobić w domu - ale to oczywiście sporo czynności organizacyjnych, no i potrzeba miejsca 😉

gdzie jest gosiaq??? gdzie ella???

zdaje się że mamazuzki też milczy?

lenymamo pozdrawiamy i czekamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
Mamusie podaje Kubusiowi antybiotyk i własnie zrobił strasznie rozwodnioną kupke Czy moze to byc reakcja na antybiotyk??


prawdopodobnie tak. obserwuj Małego a jak się powtórzy skonsultuj z pediatrą.
U nas taka reakcją były np. wymioty takimi fontannami 😁 wraz z końcem antybiotyku wymioty odeszły w niepamięć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry napisał(a):
14A11 napisał(a):
Mamusie podaje Kubusiowi antybiotyk i własnie zrobił strasznie rozwodnioną kupke Czy moze to byc reakcja na antybiotyk??


prawdopodobnie tak. obserwuj Małego a jak się powtórzy skonsultuj z pediatrą.
U nas taka reakcją były np. wymioty takimi fontannami 😁 wraz z końcem antybiotyku wymioty odeszły w niepamięć.


Dzwoniłam do lekarki i musze odstawic antybiotyk oj jak mi zal tego mojego malucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wróciłam po kilku dniach u mamy z mnóstwem wątpliwości... Ehh... nie wiem, czy nie lepiej by mi było się do niej przenieść...
A u nas zupełnie odwrotnie niż Wy tu opisywałyście... jak Ninka wcześniej nie lubiła na brzuszku leżeć i zaraz płakała, tak teraz tą pozycję całkiem polubiła, leżąc podkurcza nóżki pod siebie i pełza do przodu albo opiera się na kolanach i czole podnosi brzuch 🙂
Na spacery już od kilku dni nie wychodzimy, bo zimno strasznie... a w czwartek szczepienie i trzeba będzie w ten mróz iść... Z jednej strony może to i dobrze, bo tak ciągle w domu siedzieć, to też pewnie nie najlepsze jest.
Nie rozpisuję się, bo mały śpioszek właśnie wstał... śpi po pół godziny w ciągu dnia, więc nie mam za dużo czasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie


co do tych ubranek to idealne by były na 70 cm ponieważ 68 powoli za małe a 74 jeszcze za duże. ubranko do chrztu zamówiłam na 74 bo na 68 w marcu nie będzie juz szans... Rośnie te moje słonko jak na drożdżach juz prawie 6400 😮 😮 😮

urządzenie chrzci w domu zapewne wyjdzie najtamiej ale ja ie mam do tego ani sił ani chęci ani miejsca.... W tych 70 zł jets bardzo duży obiad z wyborem mięs, przekąski i napoje do woli więc moim zdaniem sie bardzo opłacało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Kochane 🙂
Filipek właśnie śpi 😉
Bylismy na kontroli u lekarza i Malutki jest zdrowy!!! Dostał tylko żelazo kwas foliowy i witaminę c, bo jest taki bladosek ale to normalne nie mam się czego obawiać 😉 a witamin nigdy nie za dużo;D
Majeczka sliczna dziewczynka i Kacperek również przystojniak 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cherry niezly klusek z twojego Kacperka 🙂 ale dobrze 🙂
ja uwielbiam te slodkie fałdeczki i zakamarki na ciele bobaskow - pulchniaki sa takie słodziachne - tlyko chrupac 🙂

paula - a Filipek chorowal ci wczensiej? ze przepisano ci tyle witamin? Czy tylko tak profilaktycznie?
Ja pamietam, ze Mii dawalam Multivitamine Juvit Multi tylko nie pamietam od kiedy zaczelam jej dawac ... no i oczywiscie D3 tez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zazdroszczę Wam tych przespanych nocek....Dominik budzi się co 2.5h ale nie mogę narzekać bo przynajmniej w nocy ładnie ciągnie z piersi a na tym mi zależy....w ciągu dnia cwaniak mały nie chce...no chyba, że Go mocno ululam i gdy zasypia podmienię smoczek na cyca 😜 czasami się udaje....
Niestety nadal martwią mnie Jego kupki.....cały czas podaje dicoflor (już prawie 2 tyg) a tu wczoraj pojawiły się ponownie zielone z baaaaaardzo dużą ilością śluzu a dziś pomarańczowe ze śluzem.....a już się cieszyłam, że były musztardowe z niewielką ilością śluzu 😞 No i te policzki.....całe suche, czerwone....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie, mi Oskar też pozwolił się dzisiaj wyspać, bo spał od 22 do 5, a potem od 6 do 8:30...no właśnie, obudził się o 5, wciągnął 180ml i zamiast spać , to on oczy jak 5 zł 🙂 Na to ja, że na pewno nie będę się z nim bawić o tej godz, położyłam go do naszego łóżka i poszłam umyć naczynia, bo coś musiałam robić...pomarudził, pomarudził, zobaczył , że nikt nie zwraca na niego uwagi i zasnął 🤪 To mój sprawdzony sposób 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...