Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witajcie Moje Drogie Panie!!!!


Dziewczyny przepraszam Was Baaaardzo za moją nieobecność jednak w ostatnim czasie dopadla nas "kupa" problemów i trochę się w tym wszystkim pogubiłam.... . Po poprostu za dużo myślę i za bardzo się przejmuję wszystkim i wszystkimi dookoła.. . Jednak postanowiłam dać sobie na luz, bo jak to mówią "co nas nie zabije to nas wzmocni"
A jeszcze dzisiejsza wiadomośc od Shelby baardzo mnie ucieszyła 😘. Bardzo mi miło, że o mnie pamiętacie 😘 😘 😘.
Ale dość już o tych problemach.... .
Dziewczyny Majcia rośnie jak na drożdżach choć ostatnio coś się rozregulowała w nocy i od 4 najlepiej juz by nie spała tylko poznawała świat 🙂 😉 Dziwga się juz do siadania i leżąc w lezaczku głowe trzyma sama a jak jej obniżę oparcie to się wkurza 😉. Bardzo się ślini ostatnio i tak myślę czy to normalne??!!!
Mam nadzieję, że u Was i Maluszków wszystko dobrze zaraz siadam i nadrabiam zaległosci - bo trochę się ich uzbierało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej ja tez dzisiaj musialam wyjsc do apteki odebra masc dla maksa no i wozek jako tako jechal ale musialam zablokowac przednie kola zeby nie skrecaly bo wtedy snieg tam wlzil zlepial sie i wogole nie moglam prowadzic dramat... gdyby bylo troche odsniezone to jeszcze jako tako ale u mnie wogole bytlo po kostki sniegu na chodnikach i ciezko sie jechlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kochane to ja taka mala ankietke zrobie dotyczaca umiejetnosci naszych maluchów opowiadajcie tak albo nie(oczywiscie rozumiem ze jest rozny wiek ale tak mniej wiecej zeby sobie obraz zrobic)

CO POTRAFI NASZE DZIECKO NA DZIEN DZISIEJSZY:
1. lezac na brzuszku podnosi głowke
2. lezac na brzuszku podpiera sie na raczkach
3.przekreca sie z brzuszka na bok
4.przekreca sie z pleckow na bok
5.przekreca sie z brzuszka na plecki
6.przy podciaganiu za raczki trzyma ladnie glowke
7.po wsadzeniu do raczki bawi sie grzechotka
8 samo bierze grzechotke do raczki
9 bawi sie wlasnym raczkami
10 bwi sie wlasnymi nozkami
11wyciaga raczki do pokazanego przez nas przedmiotu
12 inne (podaj jakie )

za wszystkie odpowiedz dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Was i ja 🙂 🙂
Lenymamo!! Ja nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak to jest zobaczyć mamę "na żywo" po takim czasie 😲 ja nie widywałam mojej przez najwyżej 3 miesiące (jak mieszkałam zagranicą), a tak tęskniłam, jak mała dziewczynka!! Może dlatego, że jak wracałam czy to na święta, czy to na wakacje to właśnie mieszkałam u niej (i nadal mieszkam) 🙂 🙂

Martka! ja nawet nie doczytałam o tym, że Piotruś może mieć coś z nereczkami!!! Cieszę się, że już wszystko w porządku 🙂 🙂 Niech rośnie duży i zdrowy kawaler!! 😁 😁

Yenefer- przepadam za takimi wymyślnymi rzeczami z makaronu!! Pożyczam przepis 😁 😁

A mój wózek na śniegu sprawuje się świetnie!!!! ma duże cztery 😁 😁 pompowane koła i mogę z nim jechać nawet na Syberię 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja tam boję się podnosic Zośkę za rączki... Może niechcący bym cos złego jej zrobiła
Zabawek sama też nie trzyma w rączkach, chyba że jej podam to tak trzyma je nieświadomie 🙂 🙂
ale za to śmiesznie się śmieje w głos (to jest coś takiego: hehe hehe hehe") a najbardziej to śmieje się i gaworzy do Macieja Orłosia jak prowadzi teleexpress 😁 😁 mała ogląda razem ze mną 😁 😁
i się nie przekręca 🙂 za to jest bardzo żywa i aktywna nawet przez cały dzień!!! Ijak czytam o Waszych dzieciaczkach, że same zasypiają i nie płaczą to mi się wierzyć nie chce!! 😁 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My podnosimy Oskara za rączki do pozycji siedzącej, ale bardzo wolno rzecz jasna, żeby mu krzywdy nie zrobić, ładnie przy tym dźwiga główkę i wczoraj nawet podobnie jak u Elli dwa razy lekko się dźwignął jak leżał mi na rączkach po karmieniu. Co do zabawek to trzyma pięknie w obu rączkach i sam wkłada do buzi i ssie je niemiłosiernie, a czasem to tak ciumka , że w całym pokoju słychać i śmiać nam się chce 🙂 Na brzuszku za to nie lubi zbytnio leżeć, owszem podnosi główkę i parę minut wytrzymuje, ale później już się denerwuje i cały czerwony się robi 🙂 No i jak na razie to przewraca się tylko z plecków na bok i na odwrót. No i ślini się niemiłosiernie!!!Czasem ma tak mokre ubranko u góry, że go przebrać muszę...a jego nowa umiejętność od kilku dni to pokazywanie mamie języka 🙂 Głuży też bardzo dużo i uśmiecha się, ale niestety w głos zaśmiał się na razie tylko 3 razy do dzisiaj i nad tym bardzo ubolewam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martulka ja też nie doczytałam! Wniosek taki że chyba same niezbyt uważnie czytamy nasze posty 😁 😁 😁 Też się jakiś czas temu pytałam czy qupy Waszych dzieci tak kwaśno pachną i czy to normalne to chyba tylko Zaka mi odpowiedziała....Więc ponawiam pytanie 🙂 🙂 🙂

SHELBY ZDJĘCIE FANTASTYCZNE !!!

Poniżej wstawiam zdjęcie (dla tych co nie mają fb) waniliowej Weroniczki i Kacperka

ANIU JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ ZA SOCZEK !!! WŁAŚNIE PIJĘ Z NIM HERBATKĘ 🙂 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Kochane Mamusie i Dzieciaczki 😉
W końcu mam czas żeby coś napisać 🙂 jestem po sesji i pokonałam ją w pierwszym terminie bez poprawek 😁 😁 juupi:P

Mój Malutki był 14 lutego w końcu zaszczepiony pierwszy raz bo zawsze co s stało na przeszkodzie 🙂 Waży 6620 😁 mały klopsik:P poza tym jest zdrowy. Tylko boję się bo strasznie się poci przy jedzeniu, nawet jak śpi to też się poci. Lekarz powiedział, że krzywicy nie ma.
no i strasznie się ślini. A gaduła z niego okropna. w nocy potrafi się obudzić i do siebie głużyć, po chwili zasnąć;D my jeszcze nie byliśmy na spacerku zawsze pogoda się spieprz...

Pozdrawiam;* 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaa_aniusia napisał(a):
kochane to ja taka mala ankietke zrobie dotyczaca umiejetnosci naszych maluchów opowiadajcie tak albo nie(oczywiscie rozumiem ze jest rozny wiek ale tak mniej wiecej zeby sobie obraz zrobic)

CO POTRAFI NASZE DZIECKO NA DZIEN DZISIEJSZY:
1. lezac na brzuszku podnosi głowke - tak
2. lezac na brzuszku podpiera sie na raczkach - nie
3.przekreca sie z brzuszka na bok - nie
4.przekreca sie z pleckow na bok - tak
5.przekreca sie z brzuszka na plecki - nie
6.przy podciaganiu za raczki trzyma ladnie glowke - tak srednio
7.po wsadzeniu do raczki bawi sie grzechotka - nie, choć muszę znowy sprawdzić
8 samo bierze grzechotke do raczki - nie
9 bawi sie wlasnym raczkami- tak
10 bwi sie wlasnymi nozkami - nie
11wyciaga raczki do pokazanego przez nas przedmiotu - nie
12 inne (podaj jakie ) - potrafi zasypiec sam (choć nie zawsze ma na to ochote i wtedy na rekach) i jest bardzo ruchliwy
za wszystkie odpowiedz dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paula GRATULUJĘ!!!
Dziewczyny moje drogie nie mogłyście doczytać, że u Piotrusia z nerkami moze coś być nie tak bo o tym nie pisalam (to troche tak jakby napisanie o tym potwierdzło problem 😞 ), napisałam dopiero o tym, że jest dobrze (no prawie) .
Cherry super fotka 🙂 (zdrówka Ci życzę), Shelby twojej niestety nie moge obejrzeć 😞
Aha Piotrusiowa kupka "pachnie" normalnie - "kupkowato" 😁 - i Zaka wie co mówi później będzie gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam wszystkich w ten słodko-tłusty dzień 🙂
nazbierało sie tego troszkę wiec zaraz zabieram się do czytania.
u nas.. no właśnie co u nas... znów szczepienie zostało przesunięte gdyż wyniki znowu nie za fajne 🥴, ale wiktorek jest pogodnym dzieckiem nie widać by mu coś było, zaczyna sie coraz bardziej ślinić, nie wiem jak wasze maluszki ale mój łobuz nie chce łapać zabawek.. nie pakuje ich do buzi.. a jak mu wcisne do łapki to chwilke trzyma ale raczej tak nieświadomie.. za to jak złapie moją reke to od razu pakuje ja do buzi i głośno ciumka.. czy wasze maluszki również sie ie interesują zabawkami? bo mnie to troszke dziwi, na karuzele może sie patrzeć godzinami! dzisiaj zrobił pobudke nam o godzinie 4 rozpłakał sie kurczył nóżki a jak sobie prytnoł to jeszcze bardziej płakał.. szkoda mi tego maluszka jakoś go ululałam i usnoł, teraz sobie leżymy w łóżku i gada jak najęty.. wasze maluszki również plują tak jakby dmuchał ale z slinka..?? Wiktorek nauczył sie pare dni temu i namiętnie pluje efekt taki ze co pore godzin trzeba go przebrać..
ok zabieram sie do czytania co tam u was 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dopiero teraz zauważyłam zdjęcie Shelby!! 🙂 🙂 jest świetne! Mam nadzieję, że wycieczka się udała 😉 😜

Cherry- jaka piękna para!!! 😁 😁 cudownie razem wyglądają 🙂 🙂

Paula- gratuluję zdanych egzaminów 🙃 rzeczywiście Fifi to duży chłopczyk! 🤪 Moja Zosia też się poci przy jedzeniu, całą główkę ma mokrą i karczek 🙂 a na okrągło ma mokre i zimne stópki i rączki 🤨

A co do kwaśno pachnących kupek to ja nie wiem... Nasze kupki pachną kupkowo 😮 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie


CO POTRAFI MÓJ DOMINIK NA DZIEN DZISIEJSZY:
1. lezac na brzuszku podnosi głowke- tak
2. lezac na brzuszku podpiera sie na raczkach- nie
3.przekreca sie z brzuszka na bok- nie
4.przekreca sie z pleckow na bok- tak
5.przekreca sie z brzuszka na plecki- nie
6.przy podciaganiu za raczki trzyma ladnie glowke- czasami jak mu się chce
7.po wsadzeniu do raczki bawi sie grzechotka- tak
8 samo bierze grzechotke do raczki- nie
9 bawi sie wlasnym raczkami- taaak
10 bwi sie wlasnymi nozkami- nie
11wyciaga raczki do pokazanego przez nas przedmiotu- nie wiem, muszę to sprawdzić
12 inne (podaj jakie )- nauczył się pełzać do tyłu...wypina brzuszek, podnosi pupę i odpycha się nogami...potrafi tak przepełzać przez całą długość łóżeczka w b. szybkim czasie....Go łapię za rączki do siadu to ostatnio zamiast trzymać główkę to wypina brzuch 🤪


Trudno porównywać nasze pociechy....każda rozwija się w swoim tempie...w podręczniku "pierwszy rok życia dziecka" w rozdziale 3 miesiąc jest napisane, że:
po skończeniu 3 miesiąca Twoje dziecko powinno umieć w pozycji na brzuchu podnieść główkę pod kątem 45 stopni....a cała reszta zawarta jest w punktach twoje dziecko prawdopodobnie będzie umiało, może umieć, może nawet umieć.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Paula gratulacje zdanej sesji 🙂 (dobrze pamiętam, że jesteś na prawie?)
Martka fajnie, że u Piotrusia z nerkami oki (już nie mogę doczekać się wiosny aby móc w końcu wybrać się na wspólny spacerek)
Shelby super fotka 🙂
Cherry dzieciaczki są słodkie 🙂
U nas czasem kupki są słodkie tzn. normalne a czasem kwaśne...niestety nadal jest w nich śluz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć Mamuśki 🙂
super czytać jak to te nasze dzieciaczki szybko rosną i się rozwijają, a dopiero czytałyśmy jakie która ma objawy nadchodzącego porodu i jak która się boi 🙂 a teraz żadna nie pamięta tego tylko zakochana w swoim dzieciaczku śledzi jego rozwój 🙂
Moja Zuzia jeszcze nie przekręca się z boku na bok ale jest strasznie silna... czasem jak ją trzymam na fasolkę to tak się ciągnie do siadania, że nie mogę jej utrzymać!!

judzia napisał(a):
: Moja Zosia też się poci przy jedzeniu, całą główkę ma mokrą i karczek 🙂 a na okrągło ma mokre i zimne stópki i rączki 🤨

powiem wam, że byliśmy z naszą Niuńką ostatnio u lekarza...niesamowita babka... i powiedziała mi, że:
1. zimne i wilgotne rączki i nóżki
2. pocenie się na główce
3. odruch wymiotny
4. sucha skórka na główce
5. przelewanie się w brzuszku
6. zatwardzenia i bóle brzuszka

nie wiem czy czegoś nie pominęłam... to są objawy skazy białkowej!!!! moja Zuźka nie ma krostek ani twardej skórki na buzi a jednak skazę ma 😞
ćwiczę właśnie jadłospis ... ehhh
powiedziała mi też, że mogę przy jej skazie jeść wszystkie!!!!! zupy zabielane mąką ziemniaczaną albo żytnią, mięso wieprzowe, kurczaka, indyka, królika w każdej!! postaci- smażone też!!
jeść ogórka zielonego i kiszonego, pomidora, sałatę, brokuła, fasolkę szparagową, kapustę kiszoną i czerwoną najgorszy jest dla mnie brak słodyczy i słodjkiego pieczywa 😞 😞 więc dziś z pączka nici 😞 mogę tylko chrupki kukurydziane i dżemy- żurawinowy, śliwkowy, jabłka smażone..
a jak u was z dietą skazową??
miłego dnia!!


aaaa byłąm wczoraj na spacerku z wózeczkiem całkiem nieźle się spisywał chociaż obawiałąm się bo mam steropianowe kółka, ale było git!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cherry nie tylko ty tak masz ze twoje posty znikają gdzieś pomiędzy.. a kupki wiktora "pachna" żelazem, śliczny ten twój Kacperek oraz Weronika naszej wanilli..a Kacperek taki duży dorodny 🙂 super że macie kontakt z sobą
zaka bravko za tekst "Zobaczysz jak wprowadzisz obiadki - dopiero będzie smrodek... Teraz to pachnie fiołkami..." uśmiałam sie 😁
droga lalo ile dajesz budyniu oraz do jakiej ilosci mleczka?
lenymamo zdjecia boskie. cudownie jest zobaczyć "inny świat" czekam na filmik!
zaniu Emilka to taka słodka dziewczynka a jakie włoski ma długie 🙂 taki malutki śmieszek
yenefer my również musieliśmy czekać na śmiech naszej pocieszki.. ale robiłam wszystko by znów usłyszeć jego słodki śmiech aż w końcu jakoś go rozśmieszyłam kichaniem.. 😁 a z historia z kupka to tak jak u mnie.. mi również zostawia zaszczyt zmiany kupki.. a to niedobruchy z tych naszych mężów, koniecznie poproszę o przepis na to danko, jak robisz do niego kurczaczka podsmażasz, grillujesz?
mamomii śliczne masz córeczki!
martko ja oraz mój mąż również jesteśmy leworęczni.. tzn ja pisze lewa ręką, oraz ta rękę mam silniejszą jednak cała reszte robie prawą dłonią, mężulek w sumie jest obu ręczny, jesteśmy ciekawi jak będzie z naszym synkiem, ja pisałam normalnie a mąż właśnie takie odbicie lustrzane przeszło mu z wiekiem 🙂 oraz ciesze się że z twoim synkiem i jego nereczkami wszystko ok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
shelby zdjęcie walentynkowe słodkie! Ślicznie wam razem
ja również często testuje wózek czy deszcz czy śnieg trzeba z maluszkiem do przychodni iść.. wiec maluszka do wózka opatulić i w droge.. jak na razie dajemy rade, przyznaje że nawet nawet daje sobie rade na śniegu, tylko trzeba zablokować przednie koła to wtedy dużo lepiej sie jedzie.
CO POTRAFI NASZE DZIECKO NA DZIEN DZISIEJSZY:
1. lezac na brzuszku podnosi głowke: tak
2. lezac na brzuszku podpiera sie na raczkach: tak, ale nie dłuzej niz minutke
3.przekreca sie z brzuszka na bok: nie
4.przekreca sie z pleckow na bok: tak, zwłaszcza na lewy bok
5.przekreca sie z brzuszka na plecki, rzadko kiedy
6.przy podciaganiu za raczki trzyma ladnie glowke: tak, a jak wracamy do pozycji leżącej to jest wieli ryk 😁
7.po wsadzeniu do raczki bawi sie grzechotka: tak, ale raczej robi to nieświadomie, albo jak juz widzi ze ma cos juz w raczce to stara sie włożyc to do buzi, ale jak mu sie to nie udaje to oczywiscie ryk
8 samo bierze grzechotke do raczki: moge o tym pomarzyć 😁 😁
9 bawi sie wlasnym raczkami: tak. swoimi, moimi.. uwielbia
10 bwi sie wlasnymi nozkami: nie
11wyciaga raczki do pokazanego przez nas przedmiotu: tak wyciaga, ale dopiero po jakiejs minucie a jak zobaczy swoje raczki to jest bardziej nimi zainteresowany
12 zasypia sam, chyba ze jest bardzo marudny, co rano mniej wiecej o godzinie 6, 20 wymusza by go brać do łóżka rodziców.. ale to wina mamusi.. bo tak nauczyła.

paula jot gratulacje z powodu zdanej sesjii 🙂 właśnie mój też strasznie się poci, całą główkę ma mokrą i karczek a w domu jest tylko w pajacyku i pampersie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry napisał(a):
Martulka ja też nie doczytałam! Wniosek taki że chyba same niezbyt uważnie czytamy nasze posty 😁 😁 😁 Też się jakiś czas temu pytałam czy qupy Waszych dzieci tak kwaśno pachną i czy to normalne to chyba tylko Zaka mi odpowiedziała....Więc ponawiam pytanie 🙂 🙂 🙂

SHELBY ZDJĘCIE FANTASTYCZNE !!!

Poniżej wstawiam zdjęcie (dla tych co nie mają fb) waniliowej Weroniczki i Kacperka

ANIU JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ ZA SOCZEK !!! WŁAŚNIE PIJĘ Z NIM HERBATKĘ 🙂 🙂 🙂


🙂 🙂 🙂
A co do kupek....to miałas okzaję sama poniuchać urobek Weroniki - czasem aż z nóg zwala 😮 Ale i tak za każdym razem ciesze sie ze jest kuuuupa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Mamuśki 🙂 Ta godz , a ja dopiero jem śniadanko 😮 Skoro dziś tłusty czwartek to zamarzyłam sobie pączusie z kawką na śniadanie, no i wybrałam się z małym na zakupy 🙂 A że daleko do sklepu i na dodatek musiałam się wrócić, bo zapomniałam kupić sos, to zeszło mi aż do tej pory. Na dodatek zrobiło się tak ciepło, że zgrzałam się niemiłosiernie!Za to teraz zjadam aż dwa tłuste pączusie z serem i wiórkami 🙂 🙂 🙂A co 🙂
Na dodatek mój mały orzeszko, jak wstał na karmienie o 5 rano, to ani myślał zasnąć z powrotem w swojej kołysce, dopiero jak mamusia go zabrała do wyrka to usnął po kilku minutach...ach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No troszkę doczytałam i 🙂

Paula-jot gratuluje zdanej sesji 🙂 🙂 🙂

Cherry fotka bobasków cudna!!!!! 🤪

Jadwiga-róża możesz dodać pieczonego lub gotowanego kurczaka, byle nie był za twardy, ja akurat swojego robię na parze,bo szybko i nie muszę pilnować...oczywiście najlepeij go doprawić, do tego ryż, ogórek kiszony lub konserwowy i cebulka najlepiej podsmażona na masełku...oczywiście farszyk doprawiasz jak lubisz, no i makaron też trzeba podgotować. To wszystko posypuje serem żółtym i na ok 20-30 min do piekarnika, potem polać sosikiem czoskowym, najlepeij własnej roboty 🙂


A tak z innej beczki to nie wiem jakie są wasze odczucia w tym temacie, ale jak dla mnie to kombinezony dla dzieci mogę sobie za przeproszeniem wsadzić w tyłek!Strata kasy i tyle, boshe żeby wcisnąć w to dziecko, to trzeba się tyle napocić i o mało mu rączek nie powykręcam, dodam , że mam takie co rozpinają się wzdłuż i potem przez jedna nogawkę, masakra! Jeden ubrałam dosłownie 3 razy, a drugiego ani razu! Zdecydowanie wolę ubrać na pajacyk jakieś ciepłe spodenki i kurteczkę taka milusią pluszową, no ale każda mama uczy się na własnych błędach 🙂

A i jeszcze chciałabym Wam polecić dzisiaj film na dwójce o 21:40 , jeżeli lubicie dramaty , czy thillery jak napisali w programie 🙂 Film raczej smutny, ale zaskakujący i naprawdę porusza!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ella! Nie martw się swoimi kłopotami! Zawsze kiedyś miną! I nie spinaj się mocno, odpuść 😉 Mój Filip też się mocno ślini 😉
Aniusia! Wypełniona ankietka dla Ciebie 😉
CO POTRAFI NASZE DZIECKO NA DZIEN DZISIEJSZY:
1. lezac na brzuszku podnosi głowke - tak
2. lezac na brzuszku podpiera sie na raczkach – tak, ale krótko
3.przekreca sie z brzuszka na bok – raz się udało
4.przekreca sie z pleckow na bok – próbuje na razie
5.przekreca sie z brzuszka na plecki – raz się udało
6.przy podciaganiu za raczki trzyma ladnie glowke – TAK!!! Jak podtrzymam za rączki to siada 😉
7.po wsadzeniu do raczki bawi sie grzechotka - tak
8 samo bierze grzechotke do raczki – rzadko, częściej interesują go moje włosy 😉
9 bawi sie wlasnym raczkami – TAK!!!
10 bwi sie wlasnymi nozkami – kopie jak szalony!!!
11wyciaga raczki do pokazanego przez nas przedmiotu – zależy do czego (włosy oj taaaaak)
12 inne (podaj jakie ) – wystawia jęzor 😉 zasypia sam coraz częściej, ale musi być spokój i mama też musi być spokojna, głuży dużo, śmieje się w głos, bo znalazłam łaskotki w boczku, poznaje domowników z daleka (nawet same głosy), zagryza wargę jak jest głodny i ją ciumka…
Judzia! Mój wózek też się dobrze sprawuje na śniegu! Wiadomo jak jest błotko lub słabo odśnieżone to trochę ciężej, ale dajemy radę, a wychodzimy codziennie na ok. 1,5-2 godziny.
Yen! My stosujemy śliniaki w dzień, bo też przebieram ciągle hihihi ślina leci litrami! No i ulewa też fajnie, zwłaszcza jak napompuje nogami: tak kopie szybko, że śmiejemy się, że pompuje te rzyganko i fiuuuu z buzi leci! A jeszcze nasłuchasz się tego kochanego śmiechu, gwarantuję! A z kombinezonu akurat jestem zadowolona! Mamy dwa suwaki wzdłuż z przodu od szyi po kostki. Ubieranie nie idzie nam jak po grudzie, więc mnie akurat podpasowało 😉
Paula! Gratulacje z tytułu zdanej sesji! Jak to zrobiłaś przy Filipku??? Jestem pełna podziwu! No i faktycznie klocuszek z niego! Wstawisz zdjęcie? A może spacer uda się niedługo? Bo jak dla mie wiosna za zakrętem już jest 😉
Jagoda! Mój też pluje! Robi wtedy takie balony, ale ze ślinotokiem okrutnym 😉 a ja kocham te balony 😉 najfajniej jak robi:brrrr gdy daję mu owocki – wszystko jest na moich okularach hahahaha A do łóżka ja też czasem biorę rano – żaden grzech 😉 dzisiaj przyszedł z konieczności, bo przesikał pieluszkę i prześcieradło było troszkę mokre, a nie chciałam hałasować przed 7-Maciek też musi się wyspać 😉 A nocny Wiktorek jest cudny!!!
Agisal! To już raczkowania się naumiał?? A to spryciarz! No i trzeba pilnować, co?
Agatko! A co to za dziadostwo z tą skazą? Czy to jakaś plaga? Mam nadzieję, że znajdziesz fajne produkty do jedzenia, chociaż wzdymacze też widziałam, więc może nie będzie tak skąpo…
Temat qpy tematem rzeka… nasze faktycznie trochę kwaśnawo zalatują, ale nie martwię się za bardzo 😉 a dzisiaj waniała mi zsiadłym mlekiem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...