Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Własnie co do siadania....

Czy wasze Słodziaki też jak na przykład leżą u Was na rękach to ciągną głowę i napinają się jakby chciały właśnie usiąść ale im to jeszcze nie wychodzi?

p.s. my za rada lekarki musimy dużo leżeć na brzuszku bo brzunio nam się rozlał za bardzo. Nie jest źle ale trzeba ćwiczyć ćwiczyć ćwiczyć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam 😉

Dziękuję za gartulacje 🙂 Agisal studiuję bezpieczeństwo wewnętrzne.

Gosiu naprawdę Filip jest boski 😉
U nas wszystko dobrze. Filipek śpał mi dziś od 20 po kąpieli do 5.37;D 😁 więc można się wyspać 🙂
No i niedługo mam ślub. Zaproszenia już zamówione 😉

Pozdrawiam wszystkich 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mocno kierownicze to było zanim mnie zdegradowali, a potem byłam na średnim kierowniczym. no i wychodzi, że tam wrócę. widziałam swój "gabinet" nawet, bo się rozbudowaliśmy 😉

a do siadania to Filip normalnie się ciągnie jak cholera! ja go kładę do karmienia na rękach, a on fik! i do góry! na leżaczku często tak się dźwiga, a mnie ciary idą, że za wcześnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no to tak w temacie: usiadłem na chwilkę...

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images50.fotosik.pl/1384/900661e6885b054amed.jpg[/IMG][/URL]

i takie tam wygibasy na piłce 😉

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images43.fotosik.pl/1375/247992b53b06c655med.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello 🙂 U nas znowu Oskar po 5 rano już nie chciał spać 😞 Muszę wykorzenić z niego ten kilkudniowy nawyk, bo jak się przyzwyczai to dupa blada 😞 Nie pomogło nawet położenie go między nami w łóżku, w końcu położyłam go do łóżeczka, wrzuciłam kilka zabawek i się położyłam...po ok 20 minutach wierzgania nogami i miotaniem się jak mucha w sieci...zasnął ufff 🙂
Wczoraj kupiliśmy mu też nowy fotelik z Maxi Cosi, bo ten co mamy w komplecie z wózkiem jest jakiś mały i chyba średnio wygodny, a w końcu daleeeeka podróż przed nami, więc lepiej żeby mu było wygodnie i bezpiecznie przede wszystkim. Jutro jedziemy odebrać 🙂 A zaraz na miasto na zakupy jak co sobota 🙂

Aniu podziwiam za tak szybki powrót do pracy, bo pewnie tęsknisz za Ksawerym, a swoją drogą on ma już 4 miesiące, wow 🤪 Jak ten czas leci!!!

Gosiaq jakie fajne ćwiczonka na piłce 🙂

A te dzieciaki nasze to tak szybko się garną do wszystkiego, że chyba za miesiąc już zaczną chodzić 😁 😁 😁

No a odnośnie łóżka to zyskałam dwa tyg, bo Mój zadzwonił z pracy, żebym wycofała ogłoszenie, bo kolega z pracy się w marcu przeprowadza i chce kupić nasze łóżko + dwie komody, więc fajnie się ułożyło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie 🙂

Kuba już zdrowy ale jeszcze dwa tygodnie mamy w domu siedzieć Chyba zwariuje ale jak mus to mus
A oto moja ankieta

CO POTRAFI NASZE DZIECKO NA DZIEN DZISIEJSZY:
1. lezac na brzuszku podnosi głowke - tak
2. lezac na brzuszku podpiera sie na raczkach - tak
3.przekreca sie z brzuszka na bok - nie
4.przekreca sie z pleckow na bok - nie
5.przekreca sie z brzuszka na plecki - nie
6.przy podciaganiu za raczki trzyma ladnie glowke - tak za pierwszym razem zaczął sie przy tym pierwszy raz głośno śmiac żałuje że tego nie nagrałam
7.po wsadzeniu do raczki bawi sie grzechotka - tak przez chwilkę
8 samo bierze grzechotke do raczki - nie
9 bawi sie wlasnym raczkami - ojjj tak!
10 bwi sie wlasnymi nozkami - wywija niemi na wszystkie strony
11wyciaga raczki do pokazanego przez nas przedmiotu - nie
12 inne (podaj jakie ) - cieszy sie mega jak mąz wraca z pracy po całym dniu, guga na potęge, bawi się pieluchą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia szacun dla Filipka za piękny siad 🙂 u nas do siedzenia daleka droga....Dominik niestety nie trzyma głowy...trochę się tym martwię....wszystko przez tą cholerną ospę....po szpitalu wrócił naprawdę słaby...nawet na brzuszku pół minuty nie chciał leżeć, a wcześniej nie było z tym problemu....teraz z leżeniem na brzuszku jest już ok. ale głowy jak ciągnę go do siadu nie trzyma 😞 dostałam namiar na fizjoterapeutkę dziecięcą i po 27 mam się z Nią spotkać aby obejrzała Dominika i oceniła co i jak a przy okazji pokazała ćwiczenia wzmacniające.
Dostaliśmy wyniki z labolatorium: test na mleko krowie, kazeine, roztocze kurzu domowego, roztocze mączne i mieszanka pleśni- wszystko poniżej 0,35 IU/ml czyli NIE JEST UCZULONY
Yenefer z tym łóżkiem to Wam się udało....nie chciałabym spać ponad miesiąc na dmuchanym materacu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie


CO POTRAFI NASZE DZIECKO NA DZIEN DZISIEJSZY:
1. lezac na brzuszku podnosi głowke - tak
2. lezac na brzuszku podpiera sie na raczkach - tak
3.przekreca sie z brzuszka na bok - nie
4.przekreca sie z pleckow na bok - nie
5.przekreca sie z brzuszka na plecki - czasami
6.przy podciaganiu za raczki trzyma ladnie glowke - tak siada a nawet wstaje
7.po wsadzeniu do raczki bawi sie grzechotka - tak
8 samo bierze grzechotke do raczki - tak-czasami
9 bawi sie wlasnym raczkami - tak!
10 bwi sie wlasnymi nozkami - kopie i włącza sobie pozytywke nóżkami
11wyciaga raczki do pokazanego przez nas przedmiotu - czasami
12 inne (podaj jakie ) - śmieje sie w głos podrzucany do góry i gdy całuję go po brzuszku, gada agugu itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaq napisał(a):
Aniu! ja jabłuszko podaję już od ponad 5 tygodni, ale ten deserek nie zastąpił mleka-dalej 6 razy na dobę 😉 daję słoiczki i próbowaliśmy już jabłko, dynię, gruszkę, brzoskwinie, banany, winogrona, marchew.... mniam! już zacieram ręce na zupiny 🙂
a Twój Ksawciu został z babcią?


Jejku wcześnie zaczełaś dokarmiać mi lekarka kazała dopiero jak skończy 4miesiące wiec jej usłuchałam zaczynam od soczku.. mimo że mały nie miał kolek wogóle...pewnie co lekarz to inaczej zaleca... Ksawery ma ok 67cm i waży ok 7,200g
I jeszcze tak z jego szczególnych osiągnięć to jak leży w leżaczku usiłuje siadać mocno unosząc główkę... Dzieciaczki dosłownie robią postępy z dnia na dzień 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka, przepraszam że się nie odzywam ale podczytuje a czasami to nawet nie mam czasu odpisać.

Co do dietki - ja podobnie jak gosiaq podaje jabłuszko - początkowo skrobałam łyżeczką tą pianeczke z góry, ale teraz już tre na tarce na najmniejszych oczkach najlepiej jak jest kwaśne to Majek strzela miny okrutne - ale pycholek otwiera bardzo żeby jej dac kolejną łyche! Jest na mleku mod. ale rano i na noc zagęszczam krupczatką, czasami dla odmiany budyniem albo waniliowym albo śmietankowym. Przez te mrozy i brak ruchu przybrało mi 2kg - od poniedziałku zaczynam chyba z jakąś dietką (ogranicze wieczorne podjadanie)
Od tygodnia bolała mnie głowa z boku obok ucha i promnieniowała na drugą strone. Po trzech dniach zaczęło nie boleć dziąsło - no i mam przyczyne tego bólu głowy. Zapalenie dziąsła. Płukanie szałwią i jakaś maść na stany zapalne - ale to nie przyniosło efektu. Dziś rano się obudziłam i poczułam lekką opuchlizne - taką bardziej wewnętrzną niż zewętrzną bo mało co ją widać. Wkurzyłam się bo mam dość łykania proszków przeciwbólowych i dziś skoczyliśmy na pogotowie rano. Mam antybiotyk 3razy dziennie. Kiedyś już tak miałąm że miałam zapalenie dziąsła które rozpoczęło się bólem gardła - no i leczyłam wtedy ''angine'' i nabawiłam się zapalenia okostnej - okropny ból , szczękościsk i w ciul antybiotyków. Teraz mało brakowało bo leczyłam ból głowy, a zastanawiałam się jeszcze nad zapaleniem ucha - moje chodzenie bez czapki..

Przepraszam ale już nie pamięam co i do kogo miałam napisać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry napisał(a):
Heh... 😁 😁 😁

Mój synek ma mimikę rodem z południowoamerykańskiego tasiemca a to w połączeniu z pewnymi cechami boskiego Adonisa ( mamo daj cyca ja poleżę i pociumkam ) daje nam stuprocentowego brazylijsiego amanta zwanego ARMANDO 😁 😁 😁



ehhh 🙃 no i jak sie w takim nie zakochac 😉 - Armando rozmiekczacz kobiecinych serc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
Szok i niespodzianka dla mamusi od mojego małego Kubusia!!!!

Mój skarb pospał dziś od 20 do 4:40 a po przebraniu i małym dyzianiu jeszcze do 6 ale jestem wyspana


Moja Tia zasnela o 21 spala do 4 rano -przewijanko, cyc i spala do 9 rano pozniej przewjanko i cyc i spanko jeszcze do 11 🤪 wiec ja to jestem dopiero wypoczeta...
szczerze mowiac nie wyobrazam sobie jak mozna byc wyspanym o 6 rano 😮 - wiec podziwiam 😁 bo dlugi dzien macie. 6 rano to u mnie to srodek nocy... Jednak ja zwylke chodze spac kolo 1 w nocy wiec moze dlatego. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mamma-mia napisał(a):
14A11 napisał(a):
Szok i niespodzianka dla mamusi od mojego małego Kubusia!!!!

Mój skarb pospał dziś od 20 do 4:40 a po przebraniu i małym dyzianiu jeszcze do 6 ale jestem wyspana


Moja Tia zasnela o 21 spala do 4 rano -przewijanko, cyc i spala do 9 rano pozniej przewjanko i cyc i spanko jeszcze do 11 🤪 wiec ja to jestem dopiero wypoczeta...
szczerze mowiac nie wyobrazam sobie jak mozna byc wyspanym o 6 rano 😮 - wiec podziwiam 😁 bo dlugi dzien macie. 6 rano to u mnie to srodek nocy... Jednak ja zwylke chodze spac kolo 1 w nocy wiec moze dlatego. 😉


he he ja chodze spać przed 22 także do 6 mi wystarczy a porównując z tymi nocami wczesniej jak miałam pobudki o 24,2,4,6 to naprawde teraz mam super nocki Chodz zwykle sie budzi nraz koło 3 ale dzis to poszalał Mamm tak od około 2 tygodni i jestem mega szczesliwa zadowolona i wyspana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja się nie bede tu przechwalać ale puki co Ksawery śpi od ok 22-9 😁 😁 😁(ja oczywiście razem z nim) Ja to dopiero jestem wyspana 😁 😁 😁
o 21 daje mu ostatnie mleczko
Gdy karmiłam go piersią budził sie często wiec zaczełam ściągać w butelkę i wiedziałam ile zjadł a w dzień przebudzałam go co 3godziny na jedzonko i tak się nauczył ładnie spać :-D W dzień śpi ok 4-5godzin z przerwami
Dziś dałam mu 1raz tarte jabłko ale niestety nie chce go jeść-wypluł jestem ciekawa czy to kwestia przyzwyczjenia czy po prostu nie pasuje mu ten smak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie dziewczynki 😁
Ninka jest coraz bardziej zajmująca, więc nie mam za bardzo czasu tu zaglądać. W dzień śpi 4 razy po pół godziny, więc też nie mogę za wiele wtedy zrobić.
Ale co ja tam miałam... zaczynają się schody... Mamy skierowanie do okulisty, pewnie trzeba będzie te przewody odetkać. Ale na razie z pobliżu nie ma okulisty dziecięcego, w szpitalu dziecięcym w Olsztynie nie ma wolnych terminów, a bezpośrednio do gabinetu lekarza nie mogę się dodzwonić. Jak jutro się nie uda, to muszę szukać gdzie indziej.
Do tego jeszcze pojawił się kaszel... Dziś pojechaliśmy z małą do szpitala, na szczęście w płucach nic nie słychać, za to gardełko brzydkie i dostała Niunia antybiotyk. Chyba musi być paskudny w smaku, bo aż się krztusi i wymiotuje, jak go jej podaje. Nawet wymieszanie z mlekiem nie pomaga... Ale jakoś sobie radzimy i mam nadzieje, że szybko jej przejdzie 🙂 Nie wiem, kto od kogo się zaraził, ale ja też mam straszny ból gardła... Całe szczęście gorączki nie ma i przynajmniej z rana córcia ma dobry humor.
Lecę się położyć spać, bo prawie całą poprzednią noc nasłuchiwałam, czy nic się z Niną nie dzieje... Może chociaż trochę pośpię, bo dziś pewnie też nie uda mi się porządnie zasnąć...
Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...