Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
Hej!!!
Ależ bym juz chciała być po chrzcunach ale my mamy dopiero 17 marca.

Co do smoczków gryzaczków to jak próbowałam dawać Kubie to był wrzask jak by go ktoś ze skóry obdzierał więc nie używamy Za to pcha do buzi piąstki i kciuka chociaż aktualnie najbardziej smakuje mu pielucha terowa.
Mam jeszcze pytanie Kubus miał pierwsze Usg bioderek około 6 tygodnia i wszystko dobrze Miałam sie zgłosic na kontrole w trzecim albo po trzecim miesiacu Niestety nie pamietam Byłam juz dwa razy umowiona ale mały chorował wiec nie pojechalismy Teraz mmay dopiero 5 marca i nie wiem czy to nie za pozno??? Lekarka kazała Kube jeszcze dwa tygodznie trzymac w domku po chorobie wiec nie wiem czy starac sie jechac wczesniej na bioderka czy spokojnie odczekac ???


Niech maluch spokojnie wyzdrowieje 🙂 Wiesz... wady bioderek w 70% dotyczą dziewczynek, więc Kubuś już na starcie ma wielki bonus 🙂 A jeśli się martwisz, to po prostu zadzwoń do przychodni i zapytaj, co masz robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękuję 🙂 Chyba zaczyna się Nince poprawiać, bo dziś kaszel jest bardziej mokry i troszkę cieplejszą główkę ma, czyli pewnie walczy z chorobą 🙂 I po kropelkach wczoraj przepisanych dziś ani śladu ropki na oczkach. dlatego na razie nie będę jej zapisywać do okulisty, jak tak zostanie, to sobie daruje tą wizytę, bo i tak mnóstwo teraz tego było, a zaraz znów na bioderka jedziemy...
Mam pytanie do Was, do mam, których dzieciaczki antybiotyk brały. Czy może po nim pojawić się krew w kupce? Odkąd podaje małej lek ma brzydkie, zielone kupki, a dziś pojawiły się 2 pasemka z krwią...
14A11, ja myślę, że możesz poczekać. Mi lekarz kazał wrócić po 3miesiącach. Wybrałam najwcześniejszy termin, bo pomyślałam, że im wcześniej będę miała to z głowy, tym lepiej, ale jakbym pojawiła się po 3,5 miesiącach, to nic by się nie stało.
Ja co prawda jabłuszka nie podaję, ale czasem dam Niuni coś polizać 🙂 I za pierwszym razem, kiedy próbowała jabłko, to się krzywiła, a za drugim razem już chętniej lizała. Banan jej na razie średnio smakuje, za to winogrono razem z moją ręka by do buzi włożyła 😉
A tu nasza niedawno poznana zabawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamunie i dzidziunie

w sprawie wlosow i paznokci- polecam zazywanie preparatow witaminowchy dla ciezarnych i kobiet karmiacych- zawieraja wszystko co potrzeba organizmowi, polecam zazywanie ich bez wzgledu na stan przez caly czas a wlosy i paznokcie zawsze beda piekne 🙂

jesli chodzi o testy alergiczne maluchow - to moja lekarka pediatra-alergolog powiedziala nam kiedys ze te testy wychodza niewiarygodne mniej wiecej do momentu ukonczenia 2 latek przez dziecko i rzeczywiscie, wykonalismy takie testy przed ukonczeniem roczku Mii i wyszlo w nich, ze nie ma zadnej alergii a miala 100% alergie na mleko krowie...wiec u nas to tylko niepotrzebne wydanie pieniedzy...

co do smokow to Tia miala w ustach zaledwie kilka razy, kiedy sie poddalam i bylam bezsilna kiedy mala nie chciala zasnac i sie nadzierala w nieboglosy... na szczescie takie akcje zdarzaja sie raz na miasiac 🙂 Za to usilnie pcha swojego wskazujacego palucha do ust i glosno ciamka, mlaska... Na razie z tym nie walcze bo niedlugo i tak zacznie sie etap wkladania wszystkiego co popadnie do buzi w celu "smakowania swiata" 😁

Za to choc Tia jest tlyko na piersi to ostatnio zaczela puszczac bardzo smierdzace baczki 😮 fujjj fujj a kupa raz na 4-5 dni 🤔 tez o intensywnym zapaszku fuuuuuuuuu

shelby - masakra z tak kobietka - co tam w tej PL sie dzieje do cholibci??!!! 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czy wszystkie Wasze dzieci mają kontrolne usg bioderek? My byliśmy w 6 tyg i nie kazano nam przyjść ponownie.

ManaLoa ale świetnie mała reaguje na zabawkę. I tak się napina do niej. A jakie nóżki grubiutkie 🙂 Duża dziewczynka.

Miałam dzisiaj strasznego pecha. pierwszy raz wyjeżdzałam nowym wózkiem z Emi na spacer. No i myślałam że jak ma duże pompowane koła to zjade jakoś po schodach ale tak go powykrzywiałam żeby Emi nie wypadła że uszkodziłam przednie koło 🥴 Uszło trochę pwoietrza i cały wentylek się wykrzywił. Mam nadzieję że mąż to ajkoś naprawi bo nie chcę mieć takiego zepsutego 🤢 Dzwoniłam do sprzedawcy i przyjmą na gwarancję ale nie chcę pozostac bez wózka na kilka dni 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel_E napisał(a):
Dziewczyny czy wszystkie Wasze dzieci mają kontrolne usg bioderek? My byliśmy w 6 tyg i nie kazano nam przyjść ponownie.

ManaLoa ale świetnie mała reaguje na zabawkę. I tak się napina do niej. A jakie nóżki grubiutkie 🙂 Duża dziewczynka.

Miałam dzisiaj strasznego pecha. pierwszy raz wyjeżdzałam nowym wózkiem z Emi na spacer. No i myślałam że jak ma duże pompowane koła to zjade jakoś po schodach ale tak go powykrzywiałam żeby Emi nie wypadła że uszkodziłam przednie koło 🥴 Uszło trochę pwoietrza i cały wentylek się wykrzywił. Mam nadzieję że mąż to ajkoś naprawi bo nie chcę mieć takiego zepsutego 🤢 Dzwoniłam do sprzedawcy i przyjmą na gwarancję ale nie chcę pozostac bez wózka na kilka dni 😞


Ponoć jeśli wszystko rozwija się prawidłowo to są 2 wizyty - jedna między 6 - 8 tygodniem i kolejna 1,5 miesiąca później.

A co do wózka to strasznie mi przykro 😞 Właśnie dlatego ja wolę dźwigać mój wózek - też mam pompowane koła i boję się je uszkodzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krusyna w takim razie czemu nie kazano mi przyjść na powtórne usg bioderek? Chyba muszę zapytac o to pediatrę bo nie pytała czy byłam na kontrolnym.

Głupia jestem i tyle. Próbowałam zjechac jednym kołem po takim podjeździe dla wózków ale niestety była nad nią rampa i wózek się nie zmieścił i zaczął uderzac przednimi kołami o schody. Najbardziej boję się o Emi bo ją trochę wytrzepało a wiem że może to spowodowac mikrouszkodzenia w tak małym mózgu. Niestety nie dam rady dźwignąć tego wózka bo sam wazy 15 kg a z Emi prawie 25kg. podniosłam go samego i przez 2 dni bolał mnie kręgosłup. Następnym razem zjadę najpierw wózkiem a potem wyniosę Emilkę. Innej rady nie ma. Mam tylko nadzieję ze da się naprawić to kółko.

ManaLoa u nas też była krew w kupce ale nie po antybiotyku. Pani prediatra mi powiedziała że jak dziecko robi dużo kupek to mogą być podrażnione jelitka i stąd krew. Odkąd podaję Dicoflor kupki sa śliczne 🙂 Żółciutkie i o konsystencji pasty do zębów. Ale mija już miesiąc odkąd go podaję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!
Wczoraj Piotruś został ochrzczony. Zachowywał się jak aniołek, wpierw przespał całą mszę i częśc ceremoni chrztu a później nie odrywał wzroku od księdza.
To my już po powrocie do domu:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/23/img6526f.jpg/][IMG]http://img23.imageshack.us/img23/7861/img6526f.jpg[/IMG][/URL]

Co do USG bioderek - cała moja trójka miała tylko jedno bez konieczności ponownego badania więc jak widać nie jest ono niezbedne 😁, i jeśli pierwsze było OK to drukie to praktycznie formalność.
Marinel - ja Gabysi wózek też miałam z pompownymi kołami i jak wjeżdzałam i wyjeżdzałam z domu za kazdym razem wózkek "skakał" stopień po stopniu góra i dól i nigdy nic się nie stało - podejrzewam, ze to może wada fabryczna.
Wcześniejsze posty przyznam czytałam po łebkach w przerwach szykowania jedzonka na chrzciny i nie pamietam co jeszcze miałam dopisac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZiekuję za odpowiedzi.
MARTKA gratuluję synka!! No i wszystkiego najlepszego dla niego z okazji chrztu!
u nas chrzest dopiero 25 marca mam andzieję że Emi też będzie taka grzeczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam Was wieczorową porą 🙂 🙂
Zosia właśnie pożegnała tatusia 🙂 bo wyjechał znowu 🤨 a tak poza tym to u nas nic nowego, kupki są troszkę nieładne, bo zielone i ze śluzem, ale może to po tym Bebilonie Pepti 🤨

Pisałyscie coś o bioderkach, ja byłam na pierwszej wizycie, na której lekarz stwierdził dysplazję kazał się zgłosić za 8 tyg a ja nie poszłam 🥴 i nie wiem czy dobrze zrobiłam 🤨 ale mniejsza z tym 🙂

ManaLoa! właśnie obejrzałam filmik 😁 😁 świetny! a Ninka jaka szczęśliwa 🙂 🙂

Ja żadnych witamin nie zażywam, ale są i tego skutki... Włosy wypadają, ale mam tak gęste, że prawie wcale tego nie odczuwam 🙂

A w sprawie smoków- bez smoka nie wiem jak moje dziecko by się uspokoiło!! Ma go w buzi na okrągło (prawie 🙂) i używamy NUK i najmniejszy, bo jak dałam jej ten większy to zaczęła się dławić 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jejku nie pisałam już tak długo od walentynek!! Na dwa dni przyjechały do mnie dzieci mojej siostry 11 letnia Kinia i 4 letni Dawidek więc miałam co robić 🙂 Nadrobiłam już wszystko i tak:
Mana Loa filmik super, a Ninka już taka duża i jak fajnie macha języczkiem hehe
Martka śliczna z Was rodzina, a Piotruś może będzie księdzem (księciem hehe) 😁 chciałabyś? 😜
Marinel my mamy się zgłosić na kontrolne badanie bioderek tylko dlatego że nie były wystarczająco skostniałe. Pani powiedziała że mają jeszcze czas i żebyśmy przyszli to sprawdzić nie wcześniej niż za 3 miesiące czyli wypada to gdzieś pod koniec marca. Jeśli nie kazano wam przyjść ponownie to widocznie wszystko gra 🙂 A co do wózka to ja tez go często targam po schodach ale najpierw sam wózek a potem lecę po Emilkę.

Ja również zauważyłam że wypadają mi włosy. Kiedyś miałam strasznie łamliwe paznokcie i po bellissie mi się wzmocniły. Może znowu zacznę ją zażywać bo witamin już nie biorę tylko kwas Omega Dha bo dostałam takie zalecenie przy wyjściu ze szpitala.

Yenefer buty suuuuuuper i wy tacy piękni 🙂

No i nie mogę ominąć zajeeeebiaszczej fotki naszego forumowego Lwiątka Filippa 😁 Gosiaq to zdjęcie wymiata normalnie. Pokazałam go mojemu mężowi, mamie, siostrze, tacie... (mam nadzieję że mi to wybaczysz) i wszyscy byli porażeni elegancją twojego Filipka! Nie pokaże tego zdjęcia Emi bo jeszcze się zakocha a do pomorza daleko hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczeta w sprawie bioderek -po pierwsze u nas sie w ogole nie wykonuje takiego badania jak USG bioderek w Polsce jest to takie popularne na taka skale nigdzie indziej... ale mysle ze lepiej chuchac na zimne i nic nie zaszkodzi sprawdzic 🙂 Z Mia bylam prywatnie w PL jak miala okolo 7 miesiecy...lekarzp owiedzial ze to juz w sumie troche za pozno ale co tam 😜
W kazdym razie tutaj wyznacznikiem tego czy wszystko jest ok czy nie jest obserwacja fałdek na nozkach - czy sa symetrycznie rozlozone na obu nozkach - sprawdza sie kiedy dziecko lezy na pleckach a pozniej na brzuszku - fałdki, zagniotki powinny byc w tych samych miejscach i takiej samej dlugosci na obu konczynach - taka obserwacje mozna przeprowadzac samodzielnie nawet codziennie np. po kapieli masujac i balsamujac smyka... W razie jak cos tam sie nie zgadza najlepiej skonsultowac to z pediatra. wiec poobserwujcie te slodkie pulchne nóżęta i nie zapomnijcie wycalowac stopuszki-smierdziuszki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry,

Shelby z tym leżeniem coraz lepiej pilnujemy by leżał przynajmniej 3 razy dziennie po 5-6 minut bo boje sie by ten brzuszek nam się bardziej nie rozlewał. Mój Armando przy tym leżeniu główkę pięknie trzyma i do tego się tak śmiesznie do góry wybija 😮 😮 😮

Co do tortu tort będzie w kształcie serduszka o smaku tiramisu... 😜 😜 😜

No właśnie nasza firma.... a jak biznes plan skończyłaś...? Bo ja jestem w trakcie 😉

Co do bioderek to my mieliśmy w szpitalu - tydzień po urodzeniu (zresztą jakich on tam badań nie miał) i w książeczce mam taka adnotację biodro prawe Ia, biodro lewe Ia kontrola po 12 tygodniu w regionie. Nasza pediatra nic nie mówi a nawet nie wspomina o tej kontroli. W przypadku innych badań tego bardzo pilnuje. Być może ta kontrola nie jest aż taka konieczna. Wiem że w biodrze lewym na początku miał słabsze odwodzenie ale to juz sie wyrównało 🙂 🙂 🙂

Aha jeśli macie u siebie Textil Market to tam są półśpoiochy za 5,99 ( takie zwyczajne ale mogą być) nio i rewelacyjne bodziaki z długim rękawem za 7,99 (bardzoooooo ładneeeeeee - kupiłam aż 3 i żałuję że nie więcej)

Właśnie chciałam się Was zapytać czy wszystkie ubranka jakie kupiłyście podczas ciąży są teraz użyteczne? Bo ja chyba kupiłam za dużo przepięknych elegancki ubrań zamiast postawić na pajace, śpiochy i półśpiochy!!! Teraz muszę nadrabiać!!!

Martka gratuluję chrzcin!!! Pięknie wyglądacie razem 🙂 🙂 🙂

Zania Emilka boska 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniu Emilka jak laleczka!!!
Cherry ja zdecydowanie za dużo kupiłam spodenek. Chyba z 12 sztuk a może w 2-3 chodziła Emilka 🙂 Kupiłam jej wczoraj wiosenną kurteczkę i polarek w rozmiarach 74 i 80 bo juz ledwo się mieści w 68.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam dodac że mąż naprawił koło w wózku tylko wentylek tak brzydko wystaje. Trudno...

Wczoraj przyszla mata i jak położyłam na niej dzisiaj Emi to od razu zaczęła sięgac po wszystkie zabawki. Nie wiem tylko jak je mma wyczyścić bo zaraz zacznie brac je do bużki. Moczyć nie można wiec moze jakoś wilgotną ściereczką je przemyję bo mają w środku jakiej grajace, piszczące elementy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też nakupowłam duzo zupełnie nie przydatnych ubranek. Spodni jeansowych ogrodniczek koszul itp a głównie uzywam pajacy i kaftaników a od czasu do czasu go wystroje bo żal mi tych pieknych rzeczy Pewnie byłoby inaczej gdyby dzieci urodziły sie w porze roku bardziej sprzyjającej spacerom Wtedy by można stroić maluszki a tak pozostaje mieć nadzieje że bardziej te perełki przy drugim dziecku posłużą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dokładnie! właśnie się zastanawiam na co mi koszula z krótki rękawem w rozmiarze 68 😮 😮 😮
Spodni też mam od cholerki ale to dlatego że je dostała. Za to ciągle mi brak pajacy , kaftaników - szczególnie tych zapinanych z boku i śpiochów bo to świetnie się sparawdza np. u lekarza. Ciach prach i Armando rozebrany 😁

Co do rozmiarów to ja tylko i wyłącznie kupuję 74 - 80 mniejsze nie wchodzą w rachubę! Dobra lecimy na spacer chociaż Armando odleciał mi w bujaku 😁 😁 😁

Do później 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zania ja osobiście nie bardzo bym chciała, żeby był księdzem ale jeśli on by chciał to co ja bym miała do powiedzenia?
Trzy miesiące to już poważny wiek i poważna minka 🙂
Cherry ja też na pewno miałam za dużo spodenek – ja też dostałam 🙂
I pierwsza porcja ubranek po Piotrusiu „poszła” dalej do znajomej która niedługo będzie rodzic – co prawda dziewczynkę ale dziewczynka w spodniach to nie problem 😁
Marinel Emi na pewno będzie się świetnie bawić na macie. 🤪
Ja wyszłam z założenia, ze skoro mam tak dużo spodenek, bluzeczek itp. to na dzień go przebieram a śpiochy tylko na noc, choć dla Gabi miałam np. 2 pary spodenek i to w zupełności wystarczyło, dziewczynki na dzień zaczęłam przebierać dopiero jak przyszło lato – czyli miały ok 3-4 mce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...