Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej mamuski 🙂
Mamy wiosne i Kingunia mnie dziś zaskoczyła... 🙂 Jak zwykla zaczęła mi zjadać palce rano a tu szok coś mnie gryzie... Zaglądam a tam żabek się do mamusi uśmiecha 🙂 Bez gorączek bez strasznych złości mamy ząbka... Miłe przywitanie wiosny 😆
Zdjęcia super... I mamusiek i dzieciaczków.....
My jutro jedziemy do szczepienia i wstąpimy do mojej szkoły bo wych. chciała Kingusie zobaczyć i wklasie mało osób ją widziało i to jeszcze w szpitalu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosia734 napisał(a):
Hehe a tera znowu szok... 🤪 Chyba 2 idą a nie 1 🤪 🤪 🤪 🤪
Jest to możliwe??


oczywiscie, ze mozliwe a nawet prawdopodobne 🙂 choc jeden sie z nich wybije pierwszy to zaraz za nim w niewielkim odstepie czasu zalsni drugi - sliczne bialusie perelki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i znowu zwymiotował 😞 I teraz ma na dodatek gorączkę 😞 Dzwoniłam do przychodni, żeby jutro rano jeszcze raz iść do lekarza, ale kazała mi zadzwonić z samego rana, a znając życie ja rano zadzwonię, to ta mi powie, że miejsc już nie ma!!! Na pogotowie nie pojadę, Mój jest w pracy,nawet nie ma jak przyjechać, bo nie jeździ swoim autem w tym tyg. Aj nic uciekam sie nim zająć... 😞

A Tobie Gosiu gratuluję pierwszych ząbków Kinguni!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yenefer mam nadzieje, że Oskarkowi się poprawi do rana.
Gosiu no to musze jeszcze jedno brawko za 2 ząbek! a to górne czy dolne? A Kinia dzielna i nie marudziła - zuch dziewczyna!
Ja ciekawa jestem kiedy u nas ząbki się pojawią. Dziś byliśmy na bioderkach i wszystko OK! Jak ja się meeega cieszę!
No i Maja dopiero dzisiaj rano zrobiła kupke a ostatnia była w niedziele też wczesnym rankiem. Taaaka gęsta że aż się nie dziwie, że wczoraj mieliśmy wielki płacz wieczorem.. Dziś ''dietka'' Maja na samym mleczku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiec byłam u mojej gin udało mi się dziś ,okres mam tak długo bo mam za cienkie endometrium dostałam hormony mam brać 4 dni poźniej bedę miała plastry antykoncep. i koniec z karmieniem i tak już miałam na 24h ok 60ml mleka to bez sensu było by mi ściągać 🥴 a bolesne współżycie spowodowane jest zrostami na bliźnie i mam maści znieczulające i jakieś tam na blizny... mam codziennie masować 😲 😲 😲a jak nie pomoże to zaproponowała mi wycinanie tych zrostów....od razu zaprotestowałam!!!! boję się!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiecie tak sobie przeglądam zdjęcia i dopiero teraz do mnie dotarło że kącik Mai był zmieniany już 4 razy! 😮 Wciąż coś mi nie pasowało, ale ostatnia wersja i się podoba i zostaje już już! JUŻ.




a teraz jest tak


(hah ale Maja śmiesznie wygląda w tym pasiaku za ''kratkami'' 🙃 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam dziewczeta 🙂
wybaczcie mi prosze ta kilkudniowa nieobecnosc, ale byla koncowka mamy wizyty i jakos tak nam zlecialo, ze nie mialam kiedy zajzec na forum... wybaczcie... teraz staram sie nadrobic zaleglosci, ale jest tego tyleeeeee, ze ho ho... mimo wszystko bede sie starac doczytac 🙂

i mialam tyle do napisania do Was, ale oczywiscie wszystko mi sie juz miesza... ale tak

lenymamo - ta ikona - swietna sprawa, mnie sie najbardziej podoba ta 2 🙂 sama o czyms takim pomysle 😜 a no i super, ze wybieracie sie do Polski 🙂trzymam kciuki, ze wypuszcza Twojego mezulka 😁

marta - gratulacje zabka!!!! szok 🤪 super

no i bylo jeszcze tyle do napisania... cholercia, chyba zaczne notatki robic, co komu odpisac i kto o czym pisal 🤨 przepraszam ☺️

no a u nas.... ho ho wiele sie wydarzylo 😁
1. w poniedzialek ela pierwszy raz obrocila sie z pleckow na brzuszek 😮 tylko raczki nie mogla spod siebie wyciagnac 🤪 a co dziwniejsze, ciagle obracala sie na prawy boczek i tak sobie lubiala polezec, ale nigdy na lewy, a tu ja ja usypiam, a ta sie bawic chce, no to lekkie wyglupy a ona mi bach na lewy bok i chyc na brzuszek 🙂
2.jablko jej nie smakuje- pluje na wszystkich, ale za to dzisiaj dostala najpierw troszeczke soku z marchewki (nie za bardzo jej podszedl), a pozniej marcheweczke ugotowana - iiiiii 😮 😮 😮 😮 😮 wcinala az jej sie uszy trzesly 🙂 wyrywala mi normalnie lyzeczke i sama do buzi wkladala 🙂 a to co na brodzie bylo wycierala palcami i pach- juz na jezyczku 😁 no ubaw dzisiaj mialam jak zadko kiedy 🙂 porobilam zdjecia, wiec zaraz postaram sie wkleic kilka, jak mi sie uda 🙂
3. dzisiaj byl pierwszy wiosenny spacerek- w spacerowce 🙂 no i do tego ubrana byla tylko w dresik (body, pajac, dres i skarpetki ), taka piekna pogoda byla 🙂 mam nadzieje, ze jutro tez tak ladnie bedzie to na dlugi spacer pojdziemy i aparat ze soba wezme 😜
4.nie wiem czy pamietacie, ale pisalam Wam, ze ela bardzo malo je - otoz od wczoraj masakra, na kazdy posilek zjada ponad 100ml. a posilki ma tak:
8.00 - cyc (jak jeszcze cos zostaje po nocy), albo butelka okolo 100ml.
11.00 - butla 140ml
14.00 - butla 130-140 ml
17.00 - butla 120ml
19.30 - butla 120-140 ml mleko z kleikiem ryzowym
pozniej budzi sie okolo 20.30 -21.00 doje jeszcze jakies 20 - 30 ml
w nocy jak sie budzi to dostaje cyca (z lenistwa mojego 😜 - ale juz ledwo co tam mam dlatego coraz czesciej rano 8.00 musze na spiku robic jej butle) i pozniej jeszcze spi tak do 10.00 i pobudka 🙂
picie - herbatki - miedzy posilkami, to roznie wypija ale najczesciej 20 -30 ml
no i dzisiejsza marchewka byla okolo 15 🙂

to chyba na razie na tyle, poczytam jeszcze i sprobuje te zdjecia wstawic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tutaj Ela miala 2 miesiace ,3tygodnie


tutaj jadla jabluszko - widac, ze jej nie smakuje 🙂
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9dae083be5a006a1][IMG]http://images40.fotosik.pl/1438/9dae083be5a006a1m.jpg[/IMG][/URL]

chrzestny stwierdzil, ze jak on jej da, to na pewno jej bedzie smakowalo 😁 - nic z tego 🙂
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=4158a4a150cfa97f][IMG]http://images50.fotosik.pl/1455/4158a4a150cfa97fm.jpg[/IMG][/URL]

golasek w kapieli 🙂


a tutaj juz marcheweczka dzisiejsza


juz nie dasz? daj jeszcze prosze... 😁


aaaaa
zapomnialam sie pochwalic - tzn Eli pochwalic - dzisiaj zaczelysmy nocnikowanie 🙂 - i malutki efekt 🙂 male siuski, uwiecznione dla potomnosci 🤪


no to pewnie macie juz dosc naszych zdjec 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosia - gratulujemy pierwszej perelki 🙂
Yen- niech maluch wraca do zdrowka szybciuchno!
marta - pierwsze sa zwykle dolne jedynki ale czasem zdarza sie, ze wychodzi na przyklad pierwsza dolna dwojka - taki maly wybryk natury 😉 - tak miala Maya mojego brata 🙂
Teoretycznie powinny sie wyrzynac w kolejnosci takiej jak na zdjeciu
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Ale w rzeczywistosci wyglada to czesto nieco inaczej choc podobnie 😉 U Mii byly najpierw jedynki dolne, pozniej jedynki gorne, dwojki dolne, dwojki gorne,czworki, dwie piatki dolne i czekamy jeszcze na dwie piatki gorne(ktore teoretycznie juz byc powinny) 😉
dobej nocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Fajowe zdjęcia.

U nas marchewka przywitana krzywą miną, ale nie ma jak na razie żadnej wysypki. Jutro zaczynamy jabłuszko.

Mój Kubuś dziś strasznie pocierał dziąsła i płakał. Nie jestem przyzwyczajona bo on raczej b. rzadko ale to rzadko płacze. Posmarowałam żelem i po 2 minutach była już radosna mina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam i ja! Nie było mnie kilka dni ale właśnie wszystko nadrobiłam.
Jeśli chodzi o włosy to mi też wypadają garściami. Aż boję się rano czesać bo przeraża mnie widok grzebienia po tym zabiegu.. nie dość, że zawsze miałam mysią kitkę zamiast kucyka to teraz boję się że wyłysieje! Jak byłyśmy na ostatnim szczepieniu zapytałam czy mogę brać Belisse (bo kiedyś tam stosowałam i pomagała szczególnie paznokcie zrobiły mi się twarde i się nie rozdwajały) to usłyszałam tak jak to napisała Zaka- że nie ma sensu bo i tak wypadną, że lepiej zainwestować w witaminy dla kobiet karmiących piersią, a Belisse zacząć brać później, może za miesiąc, dwa. Więc kupiłam Centrum Materna + DHA. Po porodzie piłam tylko i wyłącznie kwas DHA bo dostałam takie zalecenie w szpitalu, żeby zażywać dopóki karmię piersią.

Cherry pięknie wyglądacie z Kacperkiem!!

Agisal ty z Dominiczkiem również pięknie. Napatrzeć się na was mamuśki nie mogę no i oczywiście na wasze dzieciaczki!

Cygnee szkoda że zdjęcia takie malutkie ale widać na nich że twoja Ela to niezła aparatka 😁 szczególnie fajne są te dwa ostatnie zdjęcia z marchewkowej uczty 😉 no a siuśki w nocniku mnie rozbroiły hehe Bravko dla was!

I na koniec zostawiam sobie Yen... Kochana współczuję Ci z całego serca. Bądź silna i nie poddawaj się! Oskarkowi na pewno się polepszy głowa do góry!! Czekam jutro na wiadomość od ciebie czy zarejestrowali Was i co powiedział lekarz. No i nie myśl że Oskarek bardziej lubi zasypiać u taty! Ty pewnie jesteś bardziej poddenerwowana i on to po prostu wyczuwa. Ale mamę kocha z pewnością najmocniej jak tylko potrafi 🙂
Tak naprawdę nie zdawałam sobie sprawy co musiałyście czuć jak wasze dzieciaczki chorowały, dopóki sama się o tym nie przekonałam. Jak już wam pisałam Emi od soboty miała zaropiałe jedno oczko. Przemywałam jej rumiankiem, do tego w poniedziałek doszedł katar i kaszel ale nie wiedziałam czy krztusi się śliną czy może katarek spływa jej do noska. Podczas wczorajszej nocy budziła mi się co godzinkę lub dwie z płaczem i jak brałam ją na ręce to purkała więc chyba doszły do tego problemy z brzuszkiem (w niedziele dałam jej pierwszy raz słoiczek jabłko z marchewką Bobovity i zjadła go na trzy raty, tzn 1/3 w niedziele, poniedziałek i wtorek. Smakowało jej bardzo ale na razie wstrzymam się z owockami bo może po tym tak w nocy się męczyła). No a dziś doszła jeszcze gorączka, nie duża bo 37,7 (w pupie temp. 38,2) więc pomyślałam że musimy jechać do doktora. Akurat tylko w środy przyjmuje doktor którego wszyscy uważają za dobrego pediatrę więc pojechałyśmy z teściową i Emilka do niego. A tam... dostałam zjebkę za to że w ogóle przyjechałam!!! To są jego słowa: "Młoda mamo kiedy wystąpiła gorączka? Dziś tak? A katar jaki jest przejrzysty? No to po co panikujecie, dziecko jeszcze nie jest chore, będzie chore dopiero za dwa dni! Ma zaczerwienione gardło ale dziś nie jestem w stanie stwierdzić w jakim kierunku to pójdzie." Noo i nie wiem co wy na to ale ja się troszkę zdenerwowałam bo co mam czekać dwa dni aż dziecku się pogorszy i wtedy dopiero iść z nim do lekarza jak już katar będzie ropny i gorączka 40 stopni? Męczyła się więc chciałam jej jakoś pomóc. Ehhh.. ale i tak nie żałuję że pojechałam!! Za waszą radą zakupiłam maść majerankową pod nosek, psikam wodą morską Disne Mar i ściągam katar Fridą, psikam do buzi Tantum Verde, i podaje syropki Elofen, troszkę Drosetux i Calcium. To jest zalecenie innej doktorki u której była teściowa z jej najmłodszą 13 letnią córką, a przy okazji opowiedziała jej sytuację z Emilką. Tamten lekarz przepisał Bactrim, ale ona powiedziała, żeby na razie się z tym wstrzymać bo to jest na bazie antybiotyku i jest mocne. Emi teraz śpi, zobaczymy czy się polepszy i czy dzisiejsza noc będzie spokojniejsza.
Na dodatek mąż wrócił z delegacji i śpi chory w drugim pokoju. Ma antybiotyk i dwa dni wolnego. Więc u mnie w domu robi się powoli szpital 😞
Zatem zdrówka , zdrówka wam życzę i waszym bliskim!! Bo zdrówko najważniejsze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A i jeszcze muszę dodać, że na razie nie daje jej nic na zbicie gorączki bo nie przekracza jej 38 stopni, a podobno do 38 się nie zbija bo to jest reakcja obronna organizmu. Mam w razie czego pedicetamol ale mam nadzieję że nie będę musiała go używać. Yenefer a Oskarek jak wysoką miał temperaturę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...