Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

witamy 🙂 u nas hmm.. zalezy ktorą nóżką Matek wstanie 😜 pobudki robi o 4.30 zdarzy sie ze zaspi i obudzi nas o 5.30. Dzisiaj akurat wstal wczesniejsza porą. a żeby mama przypadkiem nie spała to łapie mnie za wlosy i ciągnie 😁 😁 😁 a tatowi wbija nóżki w żebra 😁 😁 na kolanach juz nie chce bardzo siedziec, w gre wchodzi tylko noszenie i łapanie wszystkiego co popadnie a pozniej ładowanie do buźki. Nie moge go nawet na chwile samego zostawic na łóżku bo tak sie kreci!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martusiap, ja daję do wieczornego mleka kleik kukurydziany-na 240 ml wody+8 modyfikowane+4 miarki kleiku. jesli daje 270 ml (najczesciej) to jest 5 miarek 🙂 🙂 🙂 smakowo jest git i nie za geste... unikam gestosci na noc, bo potem malemu chce sie pic i wstajemy, wstajemy, wstajemy... ze smakowych wprowadzilam kaszke ryzowa jablkowa, zeby kupy byly zdrowe i lekko wycisniete 🙂 jablkowej daje 3 miarki i 2 miarki kleiku. jesli masz luzniejsze kupki, daj ryzowy. lub marchewke z ryzem na obiadek (juz wprowadzilas?). w dzien ostatnio dalam na gesto lyzeczka tylko jablowej (musialam wyjsc, a mleka w cycu juz nie bylo, bo sciagalam na "zaś") i bardzo mu smakowało!!! unikam troche tych kaszek smakowych, bo Maciek jadl je zapamietale, popijal soczkami, potem kubusiami i.... mial 2 lata i prochnice 😞 nie wiem czy od takiego picia/jedzenia, ale tym razem nie dam slodkosci w kaszkach czy soczkach. na razie pil moze 5 razy herbatke rumiankowa/koperkowa/jablkowa i tyle. naucze pic wode chyba 🙂
nasza nocka tez do bani 😞 wstawalam baaardzo czesto, ostatecznie po 5 nakarmilam na lezaco i zasnelismy do 8, ale wciaz jeczal i krecil sie, wiec co to za spanie 😉 chyba zabek go meczy albo zwalam na ten zab wszystkie nieszczescia swiata 🙂
Cygnee! oby kwarantanna szybko sie skonczyla 🙂 zdrowiej!
Shelby! powiedz Maksikowskiemu, ze o takiej porze to sie najlepiej spi, a nie wstaje 🙂 🙂 🙂

Jak tam wprowadzanie glutenu? ostatnio widzialam jabluszka z manna w sloiczku 🙂 z nowosci zywieniowych u nas dzisiaj brokul, czeka szyneczka do zupy, potem groszek, no a w 7 miesiacu zdaje sie wchodzi zoltko? musze odswiezyc moja wątpliwą wiedzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam dziewuszki 🙂
u nas nocka... dla mnie cala przespana - nadal spie na dole, a moj zajmuje sie ela...
ale dzisiaj jest ostatni dzien, musi w koncu do pracy wrocic 🙂

gosiaq - podziwiam za tak szybkie wprowadzanie nowych produktow, mi jakos to tak nie wychodzi 😞 ela je przez 3 dni jeden sloiczek, pozniej 1-2 dni przerwy i kolejny... a sloiczkow w ogole nie ubywa... 😞 wczoraj skonczyla cos z kurczakiem, niezbyt jej to smakowalo... a jutro jakies owocki nowe 🙂 no i kiedy mam jej dawac wiecej np pol sloiczka, zeby sie najadla? tak zamiast mleka? bo u nas wyglada to tak:
+/- 1h
6.00 - mleko
10.00- kaszka smakowa - gesta podawana lyzeczka
13.00 - mleko
14.30 - jakis sloiczek
16.00 - mleko
19.00 - mleko + kleik ryzowy ( na 180 wody - 6 miarek mleka+ 3 miarki kleiku)
(pozniej pobudka po okolo 30 min i dopicie reczty mleka)
24.00 - mleko
3.00 - mleko
6.00 - mleko
nie wiem, moze ja robie cos zle... juz sama nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cygnee, chorutko nasza 🙂 ja wprowadziłam zupki już prawie 2 miesiące temu, więc nie dziw się, że już znamy parę smaków 🙂 jeśli chodzi o Twój schemat żywienia, to po mleku o 13 robiłabym dłuższą przerwę, wtedy może zje więcej niż 1/3 słoiczka 🙂 ja tak robiłam. Potem robiłam tak: pół słoiczka i reszta pierś, bo chciał... od jakiegoś miesiąca najada się zupką. ja robię sama i zjada ok 160-190 ml zupki jednorazowo, potem ma dobre 3-4 godziny przerwy (zależy jak śpi).
U nas papu wygląda tak:
7-cyc
10-cyc
12.30-zupa
16-cyc
18-owocki
20.30-modyfikowane z kleikiem
Czasem zdarza się, że je np. o 4 lub 5, bo chce mu się pić, marudzi i przy cycu lepiej zaśnie lub chce się potulić do cyca-nie bronię! bufet ma otwarty zawsze 🙂 no i kurczę woli jeść z prawej piersi, w której od zawsze miałam więcej pokarmu. Efekt jest taki, że wcina prawą 2 razy, a lewą raz i przy niej marudzi 😞 i mam asymetryczny biust hihihi mam tylko nadzieję, że to nie koniec karmienia lewą....
A! Cygnee, spróbuj wydłużać przerwy miedzy jedzeniem lub dawać więcej na noc-może będzie spała dłużej, co? buziak!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaq- kurcze czyli moge dac jej wiecej niz 1/3 sloiczka... bo ja sie balam, a czasmi jak jej cos smakuje to chce wiecej 🙂 i dlatego tak krotko po mleku i przed mlekiem, bo nie wiedzialam ze moge ☺️ ale jutro bedzie inaczej 🙂 dostanie moze zamiast mleka o 13 i wtedy zobacze jak dlugo wytrzyma... no to jutro znowu jakis kurczak z czyms tam 🙂 aaa warzywa z ryzem i kurczakiem, to dam jej o 13, ale moge tak zaraz po kaszce z lyzeczki dac jej znowu cos "stalego" ? matko ale ze mnie ciucmok ☺️ ☺️ ☺️ a moze proponujesz jakies inne rozwiazanie? ahhh

aha i kupilam takie krzeselko do karmienia http://www.youtube.com/watch?v=yaqFzfGbDSo
tylko uzywane 🙂 nowe tutaj kosztuje okolo 300 funtow, uzywane od 100-200 funow, a mi udalo sie wylicytowac za...... 🤪 🤪 🤪36 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cygnee, ale okazja!!! super! już niedługo Ela będzie taka ciekawa świata, że dobrze mieć taki sprzęt-widok z wysokości! to dopiero coś! ja też kupiłam-czekam na kuriera 🙂
A może z mlekiem zrób tak: 6-samo mleko, potem z kaszką czy tam kleikiem, potem zupa, mleko, owocki, mleko z kleikiem 🙂 no i nocka-wiadomo 🙂 nic nie przeszkadza, że dajesz łyżeczką dwa razy pod rząd 🙂 i spokojnie dawaj więcej, jeśli chce 🙂 ja też się na początku bałam, że zje za dużo i będzie go brzuszek bolał, ale dawałam zwykle przed 13, więc miałam czas na obserwację 🙂 a! możesz też dawać owocki bezpośrednio do kaszki jak dajesz z łyżeczki 🙂 moje koleżanki tak robiły, ale ja akurat oddzielam deserki co by Filip wiedział, że to inne żarełko niż kaszka 🙂 jak wrócę do pracy, to będę karmić tak: mleko rano, potem kaszka łyżeczką, zupa, mleko, owocki lub chrupaczki, mleko z kleikiem lub kaszką z butelki 🙂 zupa w świecie dziecka to główny posiłek na dłuuugie miesiące hihihi potem wejdzie ... spaghetti hihihi, widziałam w słoiczku po 8 miesiącu chyba? no i chodzę po sklepach, patrzę na skład słoiczków i montuję coś sama w domu 🙂
my już po zupie, więc zaraz spacer 🙂
i mam nadzieję, że coś pomogłam 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry – ślicznie ten nasz Armando hula!!! Mój nie przekręca się jeszcze ale też cierpliwie czekam. U was to już raczkowanie lada miesiąc!
Lala – Majeczka śliczna a ochraniacz super, może ty dziewczyno szyj i wystawiaj na allegru sie, co? Fajnie, że Majusia upodobała sobie kąpiel, a z wodą my tak samo robimy często!
Shelby, gdzieś ty? Jak tam, witaminki na włosy działają?
Lenymama, wzywam do odmeldowania się!!!!
Gosia734 – pamiętaj, że masz przy sobie największy skarb – Kinię, nic więcej się nie liczy!
Cygnee, czekamy w kraju na was! Ale fotelik super – kosmiczne jajo – czekamy na foty!
Gosiaq, co do glutenu to dałam wczoraj 2 łyżeczki mojemu, jest taka kaszka pszenno owsiana chyba nestle ze śliwkami i smak ma super, no i na kupsztale śliwki dobre.

U nas jak jadł zupki z samych warzyw to był głodny po ok. 1,5 – 2 godz. No więc jak skończył 5 miechów, a konkretnie 4 dni przed - dałam mu zupinę z mięsem, jak prawdziwemu drwalowi, bo rąbie nóżkami ostro w fotelik! No i dopiero chłopina się najada. Wcina albo mały cały słoik (125 g) albo półtora, dziś wciągnął cały duży (190), aż łykał taki był głodny, popił sokiem przecierowym i niunia. Był tak głodny, ze gryzł łyżeczkę „na wejściu do morduli i na wyjściu”, no nie nadążałam normalnie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka babeczki!

U nas dobrze. Dziś Maja zamiast obiadku dostała mleko m z trzema sucharkami
(dorwałam takie mniejsze w bieerdonce) Skruszyłam je do mleka (chciałąm jej dać na noc ale bałam się dolegliwości brzuszkowych więc dałam w formie obiadu) Póki co nic się nie dzieje - jedynie pić się chce 😁 Jest też już po deserku a dziś pół bananka i pół jabłuszka - wydaje się być dużo ale po zmiksowaniu to wyszło na 3/4 słoiczka. Także jutro na kolacje sucharki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wow ale zasuwacie z rozszerzaniem diety!!! My dopiero co zaczęliśmy swoją przygodę ze słoiczkowym jabłkiem. Jutro przerwa a w piąteczek marchewka 🙂 🙂 🙂

p.s. jutro mamy szczepienie.

z czopkiem się udało - dwie pełne pieluchy. Trzecia kupa była wieczorem. Jednak czopek powinnam dać mniejszy - 1/4. Dałam 1/3 i Kacper aż dostał zimnych potów i tak go kręciło i płakusiał 😞 😞 😞 potem był strasznie blady i padł ze zmęczenia. Ja oczywiście byłam przerażona 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
martusiap napisał(a):
hej dziewczynki
mam troszkę może głupie pytanie ale kurcze wstydzę się zapytać. Czy rozrabiając mleko z kleikiem powinny bić w nim takie jakby płatki, bo mieszałam trząchałam a to nie chciało się rozpuścić. Tak powinno być? ☺️


Martusia, jak mieszam z kaszką tą śliwkową to są takie trocinki jakby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Podziwiam Waszą bogatą dietę. My na razie mamy za sobą marchewkę, ziemniaka, sama robiłam też zupkę z tych produktów z dodatkiem oliwy, jabłko niestety chyba uczula, dzisiaj pierwszy raz była gruszka, Kubuś zjadł ze smakiem. Co do soczków ja robię sama przecierowy z marchewek. Mój Kubuś go uwielbia. Daję jeszcze kaszkę waniliową, która smakuje też Małemu.

Cherry mój Kubuś robi dokładnie tak samo jak u Ciebie na filmiku 🙂.

Ja muszę wreszcie ogarnąć dom, mam straszny bałagan 😞. Praca i opieka nad Kubusiem nie pozwala na pucowanie mieszkania, ale co tam. Byle do wakacji, wy wtedy wracacie a ja mam trochę wytchnienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pierwsza marchewka Piotrusia 😁. Baaaardzo smakowała, ale dostał tylko troszeczkę, nawet nie ćwierć słoiczka. Po tym jak Ulkę uczuliła marchew to się jej trochę boję.
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/854/img6736e.jpg/][IMG]http://img854.imageshack.us/img854/4809/img6736e.jpg[/IMG][/URL]
Dzisiaj zaczeliśmy dopiero, czekałam aż zejdzie mu z buźki wysypka po antybiotyku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze dziewczyny a ela ma takie "znamie" na szyjce, bylo troszke bardziej rozowe od skory (oczywiscie lekarz powiedzial, ze to normalne), ma to no nie wiem, chyba zaraz po urodzeniu jej to wyszlo... a dzisiaj zrobilo sie takie bardzo czerwone... i jestem przerazona 😲 ta skorka jest taka troszke jakby sucha albo cos takiego... no masakra... ja chce do Polski!!!! a tam w pierwszym tygodniu chyba wszystkich lekarzy zalicze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
CZEŚĆ Dziewczyny 🙂
U nas dziś wybiło pół roku 🙃 🙃 jak ten czas leci.... Mamy już dwa ząbki na dole.... Ksawery taki się zrobił ruchliwy że tylko w łóżeczku jest bezpieczny wciąż się przewraca z brzucha na plecy i od odwrotnie do tego kręci się w kółko. nie można go zostawić nawet na sekundę... dziś byliśmy na szczepieniu..... następne w listopadzie jak miło 😁 😁 pozdrawiam was nie mam czasu nadrobić wszystkiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wielkie gratulacje aniu na magiczną 6 😁
A u nas nocka znowu tragiczna maja budziła się praktycznie co 1,5 godziny z wielkim płaczem. Wczoraj jej podałam mleczko z kleikiem ale to nie od tego tak myślę. Kurcze może to te zęby? Jutro przed nami druga kontrola bioderek. Boże jak ja marzę żeby przespał chociaż pół nocki 🥴
dziewczyny a wy zmieniłyście już dzieciom smoczki na większe? i jeszcze jedno pytanko byłam wczoraj w aptece i kupiłam Mai smoka do butelki Aventu do pokarmów gęstych od 6 miesiąca. On ma strasznie dużą dziurkę? korzysta może któraś z takiego smoka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu gratulacje na tą 6!

Martusia, ja używam do kaszek itp smoczka z canpolu trójprzepływowy. Kleik i kaszke maja dostaje przez 1/ ale jak się ''sra'' 🙃 to przekręcam na 2. Sucharki ciągnie na trójce. ajny jest nie wiedziałam na początku że tak będzie działał. Ale dziurka jest robiona pod takim kontem że jak przekręcaz butelke to aktycznie zmienia się z mniejszej na większą.

Aaaa a ktoś kiedys pytał o słoiczki z hippa. My kupowaliśmy bobovite ale częściej gerbera - bo u nas w tesco są tzw pewniaki 3szt za 6zł. No ale że dostaliśmy paczuszke z hippa a tam słoiczek z marchewką no to spróbowaliśmy. W smaku dobry - było czuć marchewke 🙃 kolor intensywny, słodziutkie. Wszystko ok, tylko że pofarbował łyżeczke której teraz domyć się nie da i Maja zrobiła kupke w tym samym kolorze marchewki - więc pewnie jakiś barwnik tam jest bo po gerberkach i bobovitach tego nie ma. A po domowej też nie. Więc tak mi się wydaje że chyba więcej chemi tam jest. Widziałam też słoiczki z boboruta - ale jeszcze nie testowaliiśmy 🙂 Póki co to chwale sobie te ''pewniaki'' No i często jeszcze bobovita na promocju w dwupaku za 3,99


🙂 wy tak ładnie piszecie o tych ząbkach - a u nas dalej pusto 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu_xx! gratuluję półrocza!!! a dopiero co ciary mnie przeszły po Twoim smsku 🙂 🙂 🙂 Obcięłam się zgodnie z Twoimi podpowiedziami 😉 za które wielkie dzięki 😘 😘 😘
Lala! ależ pędzisz z nowościami! sucharki? no no!!! my też jedziemy na smoku trójprzepływowym-jemy z 3 najczęściej, bo Filip się denerwuje jak musi mocno ciągnąć 😉 z piersi jakoś mu to nie przeszkadza hahaha u nas też do ząbka daleko, ale pewnie każda na niego czeka niecierpliwie i "zwala" winę za marudzenie i niespokojne nocki na zęby 🙂
Martusiap, Filip wylądował u nas w łóżku już po północy 😮 😮 😮 bo też bardzo marudził, więc z lenistwa wolałam go mieć pod ręką (pod pachą hihihihi Krusyna-to do Ciebie mrugam 😎 )... dzisiejszej nocy spróbuję pobiegam dłużej, jeśli znowu będzie marudkał 😞
Zaraz spacer, bo Maciek wcześniej do szkoły 🙂 10 stopni i bez wiatru! miodzio!
MArtka! Jaki ładniusi ten Twój Piotruś! i chyba zadowolony po marchewce, co?
Cygnee, jak tam na polu walki z jedzeniem i chorobą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...