Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam Dziewczyny,

Długo nie pisałam, ale byliśmy wyjechani - już wiem, że na wyjazdach Maksik nie daje rady. Mimo zachowania godzin posiłków, drzemek, kąpieli i spania, inne miejsce działa na niego koszmarnie! Szczególnie w kwestii spania. Doskonale wiecie, że jeśli maluch ominie swoją porę spania, to staje się ryczącym potworkiem - no właśnie ...
Na zaległym, piątkowym szczepieniu Maksik był cudny - śmiał się podczas kłucia !!!!
🤪
A co do spacerówki, to moje dziecię niestety chce mnie oglądać, a nie może i mamy problem (brak przekładanej rączki) i musiałam zamówić kolejny - tym razem używany wózeczek, żeby go do spacerówki przyzwyczaić. Ciekawe czy to pomoże...
Aaaa... i przekonałam się do chusty (Maks waży 9400 g i moje ręcę już ledwo wytrzymują).
No i zginął mój kociak - już prawie 2 tygodnie temu i niestety na wyjeździe - jestem załamana 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja na odparzenie polecam tylko pimaucort - ten jest na recepte ale jest genialny. U nas tylko to się sprawdza - sudocremy , alantany, maści, i maść robiona w aptece nie pomogły. Więc jeśli chcesz się szybko pozbyć problemu podejdz do lekarza po recepte. U nas pomaga już w jedną noc - jeśli smaruje wieczorem to rano nie ma śladu. A uwierz moja Maja przez lekarki i ich pomysły : maści np. tormetiol i robione i 100 różnych nie pomogły a fiolet który miał wysuszyć to spalił jej skórke więc miała rane na ranie bez skórki. Aż mnie ciarki przechodzą jak to wspominam. Przestałam chodzić do mojej lekarki z tym odparzeniem i skoczyłam na pogotowie i tam właśnie przepisali nam pimaucort który sobie z tym poradził w tydzień, a jak jest tylko zaczerwienienie to pomaga w kilka godzin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
shelby goscie byli i poszli zachwyceni torcikiem i salateczkami naszej lali, przyniesli wikiemu ladne prezenciki, wybawili go w efekcie nie mogl zasnac w nocy 🙂 ale jakos dalismy rade!
mty juz po szczepieniu pneumokoki po raz pierwszy oraz zoltaczka, ale sie wkurzylam w aptece 😠 bo dalismy recepte ponad miesiac temu i zamowili nam ta szczepionke dzwonilam pare dni temu do apteki z zapytaniem ile bedzie kosztowac ta szczepionka powiedzieli ze ok 190zl, pomyslalam ok. ale jak poszlismy dzisiaj do apteki i przyszlo do placenia to powiedziano nam 320 zl 😮 😮 powiedzialam ze to niemozliwe bo dzwonilam pare dni wczesniej i powiedziano nam ze nie bedzie kosztowac wiecej niz 200 zl na to babka ze ona nie wie kto powiedzial mi takie glupoty ! jeszcze badziej sie wkurzylam powiedzialam ze sie tak nie robi podeszla jakas inne kobieta i powiedziala ze poszuka w lodowce moze jest jakas inna, w aptece zeszlo nam ponad 40 min skonczylo sie na tym ze zaplacilismy za nia 180 zl,przez to spoznilismy sie na wizyte do lekarza, a na domiar zlego porysowano mi nowe auto :/ jestemn mega zla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂
u nas dzisiaj ladna pogoda, wiec byl dluuugi spacer 🙂 i przy okazji bylam zwazyc ele... cale 6.300 chudej baby 😁 ja nie wiem, czemu ona tak malo wazy... wasze szkraby juz pod 10kg podchodza... a moja taka malutka przy waszych 😞

odezwe sie pozniej jak mala zasnie, bo juz marudzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Chyba mnie tu przygnałyście tym pisaniem, że coraz mniej tu Was 😉 Nie było mnie od... dawna, więc nie ma mowy o nadrabianiu, ale kilka stron przeczytałam 🙂 Strasznie mi brakuje czytania naszego forum, więc postanowiłam trochę czasu na to wygospodarować.
Ninka bardzo zajmująca jest i niestety nie można jej na zbyt długo samej zostawić. I nawet jak próbuję ją przyzwyczajać do tego, żeby się sobą trochę zajmowała, to znajdzie się ktoś, kto jej potowarzyszy... dzięki temu 5-10 minut i płacz, bo potrzebuje uwagi :/
Wy tu piszecie o ściśle określonych porach wszystkiego, a u nas każdy dzień inny od innych...Mniej więcej mam wyznaczone pory na wszystko, ale wahania są nawet 2 godzinne. Ale dzięki temu nie ma problemu z przesunięciem obiadku, kąpieli czy spania 🙂
Chociaż z jedzeniem to mamy problem okropny... Nina ogólnie ja małymi porcjami, a od jakiegoś czasu w ogóle nie chce cyca, więc cały dzień kręci się wokół tego, żeby zjadła. Butle zjada z małym marudzeniem (dostaje 150ml mm i to też przeważnie na 2 raty), zupki je z apetytem (chociaż mało, bo ok. 1/3 słoiczka), ale przy cycu pisk. Myślałam, że to przez ząbki, ale jeden wyszedł, a ona dalej to samo... a chciałabym dalej karmić piersią...
Co do jedzenia bezmlecznego to jemy tylko obiadki z glutenem 🙂 Próbowałam dać małej jabłka, ale kończyło się krzywienie i aż wstrząsało nią :P Może to i lepiej, bo jakby się do słodkiego przyzwyczaiła, to może gorzej by obiadki jadła. A dzięki tym obiadkom i porcji mm anemię pożegnałyśmy i nie muszę jej podawać żelaza 🙂
Z innych postępów, to obroty w jedną i drugą stronę Nina opanowała perfekcyjnie i przymierza się do raczkowania 🙂 Na razie przyjmuję pozycję na chwilę. Robi też ^ podpierając się na głowie i palcach stópek, czasem przekręci się na boczek i jest już tuż tuż siadania. Wymawia sylaby chyba wszystkie poza "ma"... 😞 😉
Lala, ale Twoja Majusia ma włosków... 🙂 U nas nie dość, że jaśniutkie, to jeszcze wypadają.
Ja tylko raz walczyłam z małym odparzonkiem, ale wtedy Tormentiolel smarowałam, a przede wszystkim nie używałam tych chusteczek nawilżanych, a przy każdej zmianie pieluszki przemywałam pupcię wodą. No ale to było małe odparzenie...
Ninka też drobniutka jest, bo tydzień temu niecałe 6,5kg ważyła. Ale przybiera na wadze prawidłowo, więc się nie przejmuję 🙂 A jeszcze te jej ostatnie marudzenie przy cycu... a waga jednak nie jest zła 🙂
Ok, zmykam spać, bo za 2 godziny pewnie pobudka na jedzenie... ehh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee moja Maja 2 tyg temu ważyła 6.5kg przy 68cm. 🙂

Aaagatko - jejku przepraszam za literówke ale na laptopie odpadły mi klawisze i musze mocno dociskać 🙃 drugiego laptopa mąż ma w pracy a na stacjonarnym mi sie nie chce siedzieć - bo z lapkiem chodze po całym domu. Brakuje mi t u i n m 🙂 także jak mocno przycisne to nie robie błędu. Tak chodziło mi o PIMAFUCORT maść. Ale może zobacz jak na tym co Gosiaq poleciła. Ja mam sprawdzony sposób więc nic innego nie stosuje. A na codzień używam mąki ziemniaczanej zmieszanej z pudrem nivei 2/3 mąki 1/3 pudru. Do tego pampersy dada - i nie mamy problemu. Problem pojawia się kiedy Maja się bardzo spoci albo bierze jakieś lekarstwa - wtedy się odparza.
Mam nadzieje że szybko u was się polepszy dupcia! Mi serce pękało i straciłam pokarm z tych nerwów o tą dupke. Mimo stosowania wszystkiego i przystawiania cały dzień Mai do cyca pokarmu nie odzyskałam. Jakieś 20ml na cały dzień. Wiecie że jak sobie o tym przypomne to mi smutno że nie karmie piersią. Jakoś tak mi brakuje tego. .

Z nowinek: dziś mamy 5 miesięcy 🙂 z tej okazji Maja dostała od nas pajacyk żółty w białe kropy i smoczki lovi świecące w nocy.Używaliśmy avent ale zaryzykowałam i chyba chwyciła bo śpi z tym smoczusiem. One mają jakiś ''dynamiczny kształt czy cuś' - na tej końcówce są jakieś kółka i paseczki - ale co one robią to pojęcia nie mam 🙂 Generalnie to chodzi o to że ta tarczka jest mniejsza niż w aventach i nie uciska Mai noska - a avent sensitiv który jest bardziej wykrojony odparzał policzki. No zobaczymy czy Maja lovi załapie już całkowicie.

Aaa i dziś kupiłam linke taką do roweru na kluczyk - wybrałam lepszą 😁. Koniec wnoszenia wózka u mamy na 4 piętro - kaloryfer na parterze będzie też parkingiem dla nas ( już 2 wóżki tam parkują na linkach )

No i nareszcie moge chodzić na piętrowe lumpki - przypne wózek do poręczy i heja!
Wydaje mi się że jakoś ułatwi nam to funkcjonowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. My w niedziele bylismy na dzialce. Maly podotykal drzewek,poszlismy na spacerek i pozniej troche spal. Wrocilismy do domu przed deszczem. Wczoraj bylam w pracy po swiadectwo i maja mi dzisiaj zrobic przelew za niewykorzystane urlopy.
U nas jesli zrobia sie odparzenia choc sa male to pomaga sudocrem, wiec nic innego nie musze kupowac.
Ostatnio wazylam sie z malym i wyszlo, ze wazy juz 6500 i na moje oko ma juz ok 70-71 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!
ManaLoa fajnie, że znów jesteś no i Krusyna się odezwała 🙂 Niestety coraz mniej nas na forum.... październik 2011 już chyba odpadł....dawno nie było tam żadnych wpisów.
Tyle miałam Wam napisać a teraz to już wszystko wyleciało mi z głowy....aha
1. Wczoraj byliśmy na kontroli u neurologa i jak się spodziewałam wszystko jest ok. Dominik rozwija się prawidłowo i mam się nie przejmować, że się nie obraca...na wszystko przyjdzie czas.
2. od kilku dni leżąc na brzuszku próbuje podnieść pupę jak Kacper- Cherry...śmiesznie wtedy stęka 😉
3. my też mamy problem z odparzeniem 😞 ale to przez moje roztrzepanie....wróciliśmy wczoraj z długiego spaceru i zaraz po przyjściu przebrałam Dominika i zaczęłam ściągać pokarm....w tym czasie on zrobił kupkę ale roztargniona mama zapomniała o tym- co więcej ubzdurałam sobie, że Go przebrałam....co najlepsze po jakimś czasie wąchałam pupę aby sprawdzić czy wszystko ok. i nic nie wyczułam....młody potem zasnął i po 3,5h dopiero został przewinięty...oczywiście pupa odparzona....jestem tak na siebie zła!!!! dziś ponad 0,5h wietrzyliśmy pupę i zobaczymy....aha ja mam w domu pimafucort więc przeczytałam post Lali i spróbowałam posmarować na noc....jest nieco lepiej ale jeszcze czerwona rana jest 😞
4. dziewczyny macie jakieś plany na długi weekend? pochwalcie się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieńdobry! U nas słoneczko, Maja właśnie dosypia, zaraz drugie śniadanko - dziś kaszka bananowa. Mi zostało tylko umyć podłogi i uciekamy na spacerek 🙂
Tak sobie myśle, że ten czas tak szybko leci. Już nasza Maja ma 5 miesięcy - nawet nie wiem kiedy mi to migło! Jeszcze ''wczoraj'' była taka malutka (zdjęcie ze szpitala)

oo musze uciekać - głodomorek wstał!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal bo ranki dłużej się leczą. Za kilka dni znknie :* używaj piamfucortu to szybko wyleczysz 🙂
przypomniałaś mi o przewrotach bo małąm napisać że wczoraj Maja załapała i jak raz jej wyszło to jej się spodobało i obracała się cały czas - chyba z 7-8 razy. Jeszcze tylko nie wie jak rączki wyciągać bo jak się przewróci na brzuszek o ma jak w katanie 😁 Zachęciłą ją do przewrotów kłądąc chuseczki obok główki - ale tak żeby ich nie mogła dosięgnąć. Ciekawość była tak mocna że się udało!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal napisał(a):
No mój bąbel też się wygina na plecach na bok ale jeszcze nie udało mu się przewrócić....pewnie niedługo mu się uda 🙂 u nas dziś wprowadzamy nowe danie: młoda marchewka z ziemniaczkami a za kilka dni dynia z ziemniaczkami 🙂


Mój Kubuś nie trawi dyni z ziemnakami normalnie pluje po tym jak głupi za to kocha rosołek drobiowo wołowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a my musimy poczekać ze spacerem, Maja chce zrobić kupke a od wczoraj nie potrafi. Ciśnie i ciśnie. Teraz kiedy ma klocuszki to czasami ciężko wychodzą. Właśnie podałam jej pół czopka żeby już się tak bardzo nie męczyła. Mam nadzieje że pomoże szybko. Miłego dnia dzieczynki bd wieczorem :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki!! Ja też się melduję po dłuższej nieobecności. Przeczytałam wszystko co naskrobałyście.
Shelby wyjazd do mamy się udał. Tak szybko zleciał tydzień. Odwiedziliśmy w tym czasie jedną grudnióweczkę Gosię i jej synka Adasia 🙂 Oto zdjęcie z tego spotkania

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/594/p4170016.jpg/][IMG]http://img594.imageshack.us/img594/907/p4170016.jpg[/IMG][/URL]

Emi waży już 8 kg!! 😁
Monia dzięki za radę ze złożeniem gondoli. Wózek zmieścił się w naszej małej ibizce.
Judzia Zosia jest śliczna!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
krusyna - nawet nie wiedziałam, że manna występuje w opcji dla dzieci 😁 ale bajer 😁 Maksio ma szczepienie dziś, ciekawe czy będzie dzielny, jak Twój Maksio! gdzie Wasz kotek? oby się znalazł!

Zaniu - Twoja Emilka to już duża dziewuszka! i śliczna! 🙂 super, że wyjazd udany 🙂

lala89 - trzymam kciuki za kupę - pewnie już zrobiona! 🙂
my żyjemy tylko dzięki lince do rowera 😁

14A11 - dzieciaczki tak, jak i my, mają swoje smaki 😁 ciekawe, co Maksio będzie lubił, a czego nie?! 🙂

Agisal - jak smakowały ziemniaczki z marchewką? dobrze, że u neurologa okej!!! plany na długi weekend? gdzie by indziej jak nie do teściów?!

ManaLoa - witaj znów! gdyby nie fejsbuk, to bym się zastanawiała, czy wszystko u Was okej! 🙂 u nas jest podobnie, Maksio nie bardzo potrafi być sam (chyba, że akurat śpi:0)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...