Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Cześć 🙂
dziękuję ze wszystkie rady 🙂 byłyśmy wczoraj u pani dr, powiedziała, że to bakteryjne zapalenie skóry 😞 kurcze tak się staram pilnować zeby w porę zmieniać pieluszki i coś takiego :/no ale przypisała to co Lala polecała, nie pamiętam jak się nazywa 🙂 ) od wczoraj smaruję i mam nadzieję, że przejdzie!! Lala co do kopy, moja Zuzia dalej ma problemu ale od jakiegoś czasu jak widzę, że zaczyna stękać (rano) to kilka razy w ciągu dnia przygniatam jej nogi do brzucha ( nie kolana- uda- tak, że pupa idzie do góry i wieczorem też tak robię i wychodzi kopa 🙂 tak się cieszę, że już się dogadujemy i umiemy ze sobą współpracować 🙂
poza tym mój Aniołek wczoraj skończył 5 miesięcy 🙂 kurcze leci leci też tak mam jak Lala wczoraj byłą taka malusia a dziś już taka duża panna 🙂 ciągle na pulpicie mam zdjęcie mojej 3 tygodniowej Zuzi i wydaje mi się, że to było dopiero 🙂
miłego dnia dziewuszki i maluszki 🙂

muszę się wam jeszcze pochwalić/ pożalić odebraliśmy klucze do naszego M (hura) ale czuję się wyrodną matką jak ciągle jeżdzę tam coś załatwić albo gdzieś coś dokupić załatwić i moje maleństwo siedzi ciągle z babcią tak mi się za nią tęskni 😞 i ona też tęskni 😞 kochane moje
mam nadzieję, że już niedługo skończymy i będę mogła poświęcić się w 100% mojej córuni 🙂 narazie idę na wychowawczy więc jeszcze będziemy razem 🙂 jupi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Shelby napisał(a):
krusyna - nawet nie wiedziałam, że manna występuje w opcji dla dzieci 😁 ale bajer 😁 Maksio ma szczepienie dziś, ciekawe czy będzie dzielny, jak Twój Maksio! gdzie Wasz kotek? oby się znalazł!



Jest, jest 🙂 Miesza się ją z mlekiem jak kleiki i kaszki 🙂 Używam właśnie z mlekiem albo dodaję do gotowych obiadków, jak sama gotuję, to wsypuję zwykłą mannę.
A kociak... ech... byliśmy na święta u teściów, w domu w lesie, obok wsi. Kot jeździł z nami zawsze i chodził na spacery przy nodze - nigdy nie było z tym problemów, jak się czegoś przestraszyła to albo chowała się za naszymi nogami, albo wskakiwała na najbliższe drzewo, a tym razem zaczęła uciekać. Byłam przekonana, że pobiegła do domu, bo było bardzo blisko, ale nie... do tej pory jej nie ma. Zgubiła się nie na swoim terenie, a do tego rodzice są tam tylko w weekendy i wakacje 😞 Pociesza mnie fakt, że na razie jest ciepło, a to kot, więc powinna sobie poradzić. Cały czas mam nadzieję, że się znajdzie 😞 😞 😞

Aaagata - gratulację 🙂 Ja właśnie widzę, jak obok do bloku zaczynają się wprowadzać ludzie - i troszkę im współczuję, bo teraz urządzanie, użeranie się z majstrami itd.... nas to ponownie czeka za jakieś 2 lata 🙂 może wcześniej, a tak się zarzekaliśmy, że nigdy więcej 😁

I znowu pada.... nici ze spaceru 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta, Agisal – śliczne te wasze marchewkowe bobaski!!! Agisal – i sjesta super, śliczna mamuśka!
Lala – super spacerek, jaka Majusia już duża! A jaka różnica z tym zdjęciem zaraz po urodzeniu, szok!
Judzia – no już od dawna wiem, że Zosia to modelka prawdziwa!
Zania – Emilka tak samo, jakie ma długaśne włoski!

U nas …. Znowu wiercą i kłują na całego już od 2 dni ,więc wygląda na dłuższy remont i to zawsze zaczynają w porze, kiedy Januś kładzie się niuniu. No cóż, blokersi, trza przetrwać…..
Wczoraj na orbiteka sił mi brakło ale mam ogromne wyrzuty sumienia więc jest dobrze, he, He (znaczy, będzie kontynuacja…)
U Jasia kupki po słoiczkach 2-3-4 dziennie, mam wrazenie, że małe i jakby częściowe dlatego tyle razy ale robi bez problemu, tzn często napnie się i za 1 razem zrobi to co ma zrobić.
Już niedługo wracam do pracy (22 maja) więc ciekawe jak będę funkcjonować. Czytam was na bieżąco, potem na kompie oglądam zdjęcia no i jakoś odpisuję na nie tylko. Ach, pamięć już nie ta!
Mati dziś znowu na konkursie, tym razem sportowo – ekologicznym. Nie ważne są dla nas miejsca, czy jakieś zajmuje czy nie, tylko, że ćwiczy na takich konkursach samodzielność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam witam drogie panie
ja mam cos nie tak z fifi-rifi i nie moge polaczyc sie z netem przez mojego laptopa, ale wlaczylam kompa brata i juz wszystko nadrobilam, ale oczywiscie ni pamietam co mialam komu odpisac...
zdjecia cudowne... jak te dzieci sszybko rosna... masakra, a my sie starzejemy
no to powwiem co tam u nas...
ela zjada cala miseczke kaszki na sniadanie, pozniej na obiad caly 😮 😮 😮 sloiczek, np wczoraj miala wieprzowine z warzywami i ziemniaczkami (+ziola) tak jej smakowalo, ze jak sie sloiczek skonczyl to jeszcze patrzyla no i dostala wczoraj budyn czekaladowy, tez caly sloiczek zjadla coraz wiecej je ten moj maly szkrabik moze w koncu zacznie tyc
no i nie wiem czy dobrze robie, ale jak ona zjada po calym sloiczku to dostaje codziennie cos innego dzisiaj na obiad byl kurczak z warzywami i ryzem tez +ziola - ale nie za bardzo jej wchodzilo, troszke zostawila, a jutro bedzie wolowinka z warzywami no i deserki tez jej codziennie zmieniam, bo kupilam kazdy inny sloiczek i poki co jest wszystko ok
no i fika koziolki obkreca sie jak na roznie, a jak jest na brzuchu to tak jak kacper cherry podnosi dupke do gory i przebiera nogami na kolankach, tylko wtedy glowa jej lezy na raczkach i tak sie wkurza... ze hoho no i jest placz i musze ja obrocic
dobra kobitki przypomniao mi sie o kaszce mannej - ja mam taka blyskawiczna, ale trzeba ja chwilke pogotowac na wodzie, gotuje, pozniej wlewam troche do butelki (ma konsystencje kisielu) dodaje mleka mm i dolewam wody, jest ok, tez nie wiedzialam ze sa jakies specjalne kaszki dla dzieci 🙂
no i mam pytanie, czy ktoras z was ma moze wozek spacerowke, parasolke z rozkladanym siedzeniem do pozycji lezacej, lub chociaz pollezacej? jesli tak to jakiej firmy, bo musze kupic taka, bo ela jak zasnie, zebym mogla ja polozyc, a w mojej parasolce sie nie rozklada 😞 a nie chce taszczyc do polski wielkiego wozka... bede wdzieczna za porady 🙂 i z gory dziekuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee napisał(a):
witam witam drogie panie
ja mam cos nie tak z fifi-rifi i nie moge polaczyc sie z netem przez mojego laptopa, ale wlaczylam kompa brata i juz wszystko nadrobilam, ale oczywiscie ni pamietam co mialam komu odpisac...
zdjecia cudowne... jak te dzieci sszybko rosna... masakra, a my sie starzejemy
no to powwiem co tam u nas...
ela zjada cala miseczke kaszki na sniadanie, pozniej na obiad caly 😮 😮 😮 sloiczek, np wczoraj miala wieprzowine z warzywami i ziemniaczkami (+ziola) tak jej smakowalo, ze jak sie sloiczek skonczyl to jeszcze patrzyla no i dostala wczoraj budyn czekaladowy, tez caly sloiczek zjadla coraz wiecej je ten moj maly szkrabik moze w koncu zacznie tyc
no i nie wiem czy dobrze robie, ale jak ona zjada po calym sloiczku to dostaje codziennie cos innego dzisiaj na obiad byl kurczak z warzywami i ryzem tez +ziola - ale nie za bardzo jej wchodzilo, troszke zostawila, a jutro bedzie wolowinka z warzywami no i deserki tez jej codziennie zmieniam, bo kupilam kazdy inny sloiczek i poki co jest wszystko ok
no i fika koziolki obkreca sie jak na roznie, a jak jest na brzuchu to tak jak kacper cherry podnosi dupke do gory i przebiera nogami na kolankach, tylko wtedy glowa jej lezy na raczkach i tak sie wkurza... ze hoho no i jest placz i musze ja obrocic
dobra kobitki przypomniao mi sie o kaszce mannej - ja mam taka blyskawiczna, ale trzeba ja chwilke pogotowac na wodzie, gotuje, pozniej wlewam troche do butelki (ma konsystencje kisielu) dodaje mleka mm i dolewam wody, jest ok, tez nie wiedzialam ze sa jakies specjalne kaszki dla dzieci 🙂
no i mam pytanie, czy ktoras z was ma moze wozek spacerowke, parasolke z rozkladanym siedzeniem do pozycji lezacej, lub chociaz pollezacej? jesli tak to jakiej firmy, bo musze kupic taka, bo ela jak zasnie, zebym mogla ja polozyc, a w mojej parasolce sie nie rozklada 😞 a nie chce taszczyc do polski wielkiego wozka... bede wdzieczna za porady 🙂 i z gory dziekuje 🙂


ja mam x-landera x-go. Co prawda jeszcze nie używam, ale pierwsze testy już za nami i myślę, że jest wart polecenia. Oparcie rozkłada się prawie do pozycji leżącej (jest pod minimalnym skosem), a poza tym wydaje mi się, że to jedna z najsolidnieszych parasolek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cygnee ja też dawałam różne rzeczy słoiczkowe na zmianę Niby starałam się 3 dni jedno danie ale jakos nie wychodziało do końca i wszysko ok Musze tylko unikac marchewki Obserwuj skarba i zapisuj co i kiedy dajesz wiec jakby sie cos działo to bedziesz wiedziała po czym

Aaaagata ale Ci zazdroszcze kluczy do m ja swoje dopiero w czerwcu
I pytanie czy kasza manna to to samo co grysik??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee napisał(a):
haha moj maz wrocil do domu i mowie mu, ze musimy kupic druga spacerowke i tlumacze dklaczego 🙂 a on na mnie oczy 😮 😮 😮 i mowi, ze ze mnie to jest prawdziwa blondynka 🤪 wyciagnal spacerowke ktora mamy i ciach - polozyl oparcie 😁


Hihi...nieźle 🙂 A tak na pocieszenie, to zdradzę Ci, że mój synek ma już 3 wózki 😁 w tym: ten od gondoli - masywny, kolejny masywny z przekładaną rączką (ostatni zakup), no i parasolkę na później (na wyjazdy i do cioci - opiekunki, bo trudno żeby 16. kilowy wózek dźwigała).
My blondyki wszystkich krajów łączmy się 😜

A x-landera kupiłam przez Allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Halo Babeczki 🤪

No no Judzia piękna ta Twoja córcia 
Zania super fotka 
Krusyna a może jednak się kicia znajdzie?
Cygneeeeeeee dobreee :-D
Gosiaq ja chcę mieć dziewczynkę – tym razem na wzór mamusi a co !!! 🤪 🤪

Co do planów majówkowych to za wielkich nie mamy. Bankowo odwiedzimy coroczny festyn w celu zakupienia pierwszego balona i odpustowego wiatraczka 😁 😁 😁

No SHelby ja nie narzekałam aż tak bardzo bo z samego x-landera w sensie gondoli byłam bardzo zadowolona… Świetnie się prowadził i w ogóle super 🙂. Byłabym nadal zadowolona gdyby nie to że ostatnio nasze spacery w spacerówce przerodziły się w istną torturę. 😠 Moje dziecię ryczało piszczało a najlepiej by ktoś prowadził wózek a mama lub tat byli o krok przed wózkiem by Armando był pewny iż na pewno są!!! 😮 😮 😮 Miarka się przeprała gdy musiałam z rynku (około 2 km) wracać z małym na rękach –prowadząc przy tym wózek! 😠 😠 😠 W związku z tymi sytuacjami często się powtarzającymi znalazłam rozwiązanie. W niedzielę wystawiłam nasz wózeczek na Allegro i tego samego dnia go sprzedałam. 😁 😁 😁 Za te pieniążki kupiałam X-landera XQ - wózek głęboko spacerowy. Armando zadowolony i mamusia też więc możemy się spacerować dalej 🤪. Oczywiście przed przyjazdem nowej bryki Kacper woził swoje 4 litery w porschaku waniliowej Weronisi bo dziewczyny u nas wczoraj były… 😁Jednak obie z Anią byłyśmy w kiepskiej formie więc ja się wybieram jakoś na dniach w opolskie … 😁 😁 😁
Wychodzi słoneczko i coraz cieplej jest….yyy a propos słoneczka to właśnie dziś się skapnęłam , że mam dłonie do połowy opalone od trzymania rączki wózka hahaha 😎 😎 😎

U mojego Armanda przejawiają się cechy małego terrorysty i rozrabiaka… 😁 Więc następne lata będę miała pod tytyułam poskromienia bestyjki… 😜 😜 😜. Mamy już pierwsze płacze i okrzyki nie zadowolenie – szczególnie wtedy gdy ktoś zabiera mu przedmiot który trzymał w rączkach i straszliwie bardzo chciał go wpakować do paszczy… Do tego dziś siedzał u mamusi na kolanach a mamusia coś pstrykałam na kompie i w chwili nie uwagi Armando z hukiem przesunął kubek z zimną herbatą rozlewając na około .Było co sprzątać!!! Więc już się zaczyna 😎 😎 😎



JUTRO 24 STOPNIE !!! JAK NA TAKĄ TEMPERATURĘ UBRAĆ DZIECKO ???

POMÓŻCIE 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieeeń dobry!!!

Cherry - Ty to sobie zawsze, ze wszystkim radzisz 😁 ważne, że mama i Kacperek zadowoleni 😁 hihi! dumny jest z nowego wózka,a co!

co do ubierania to ja zawsze stosuję zasadę - to co ja +1, a potem kontroluję, czy jest okej, jeśli za ciepło lub za zimno to coś zdejmujemy lub dokładamy 🙂 chociaż doskonale rozumiem dylemat! 😁

i też mam tak ciulowato opalone ręce!! 😁 😁

krusyna - Maksio będzie mógł założyć komis wózkowy 😁 hihi

14A11 - czerwiec nastąpi szybciej niż myślisz (my w ogóle nie mamy perspektywy własnego m 😉)

cygnee - jednak wiadomo, po co nam faceci 😁

zaka - u mnie z linką to wygląda tak, że podwozie wózka przypinam do kaloryfera na dole klatki, pilnuję, żeby zewnętrzne drzwi z domofonem były zawsze zamknięte, chociaż nie powiem, stracha mam! ale póki co, stoi, gorzej będzie, jak już spacerówka będzie na stelażu, nie wiem, co wtedy będę robić, bo na wózek w komplecie może ktoś będzie chciał się połasić
o rajciu, już do pracy...

Aaagata - nie jesteś wyrodną matką, a okres, kiedy zostawiasz córeczkę, jak sama piszesz, jest przejściowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maksianek zaszczepiony - pierwszego ukłucia jakby nie zauważył, przy drugim troszkę zapłakał, dopiero przy trzecim był ryk 😉

mierzy 68 cm, warzy 6995g (pomijam, że pielęgniarka wpisała do książeczki 6900g - ciekawe co miała z maty, bo na lekcji o zaokrąglaniu to chyba akurat była chora :P)

z maluchem wszystko dobrze, ale profilaktycznie idziemy do neurologa, ze względu na to, że ma niektóre odruchy do skontrolowania (pani doktor mówi, że jej zdaniem normalne, ale lepiej sprawdzić, dla spokoju)

ano i powiedziała, apropos wit. D - jeśli wypija na dobę 900ml mleka lub więcej, to nie trzeba podawać (no bo jest w mleku, no nie? 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby napisał(a):
Maksianek zaszczepiony - pierwszego ukłucia jakby nie zauważył, przy drugim troszkę zapłakał, dopiero przy trzecim był ryk 😉

mierzy 68 cm, warzy 6995g (pomijam, że pielęgniarka wpisała do książeczki 6900g - ciekawe co miała z maty, bo na lekcji o zaokrąglaniu to chyba akurat była chora :P)

z maluchem wszystko dobrze, ale profilaktycznie idziemy do neurologa, ze względu na to, że ma niektóre odruchy do skontrolowania (pani doktor mówi, że jej zdaniem normalne, ale lepiej sprawdzić, dla spokoju)

ano i powiedziała, apropos wit. D - jeśli wypija na dobę 900ml mleka lub więcej, to nie trzeba podawać (no bo jest w mleku, no nie? 🙂)

Shelby a o jakich odruchach mówisz? Bo nas też czeka neurolog...... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Cherry ładny kocyk 🙂 😜 Moj tez już dotarł 😉
ps. dostałyśmy wczoraj od pediatry skierowanie do neurologa i na fitness 🥴


jednak...

Ten nowy/ nowa pediatra lepsza?

na fitness? taki dla dzieci? A gdzie będziecie chodzić?

wczoraj zapomniałam napisać że lekarka na te nasze akcje z qpą przepisała syropek duphalac i mam codziennie podawać po 3 ml i powiem że działa 🤪 Akcja qupa prawie codziennie. Ostatnio falbanki nie wytrzymały i Armando obesrał się po kostki po czym jak rozbierałam go to ubrudziły się mu stopy - a że stopy sa teraz na topie to qupę miał na rękach więc musiałam wołac na ratunek męża by te dłonie nie wylądowały w paszczy 😁 😁 😁 cała akcją skończyła się kompleksowym kapaniem o 15.00 😁 😁 😁 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
Shelby a o jakich odruchach mówisz? Bo nas też czeka neurolog...... 🥴


wiesz co, on, odpychając się nózkami, jak leży na plecach, posuwa się pod górę i potrafi spać z głową wygiętą aż mniej więcej 90 stopni do tyłu
a drugie to napręża nózki, ugina rączki w łokciach i tak nimi trzęsie

ale jak zadzwoniłam do neurologa to terminy na grudzień!!! to przecież on już sam pójdzie do tego neurologa!!!
jutro zadzwonię w inne miejsce i zobaczę, co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby napisał(a):
wanilia napisał(a):
Shelby a o jakich odruchach mówisz? Bo nas też czeka neurolog...... 🥴


wiesz co, on, odpychając się nózkami, jak leży na plecach, posuwa się pod górę i potrafi spać z głową wygiętą aż mniej więcej 90 stopni do tyłu
a drugie to napręża nózki, ugina rączki w łokciach i tak nimi trzęsie

ale jak zadzwoniłam do neurologa to terminy na grudzień!!! to przecież on już sam pójdzie do tego neurologa!!!
jutro zadzwonię w inne miejsce i zobaczę, co i jak

hmmm, mnie się udało umówić na koniec maja i to na NFZ - prywatne terminy wcale nie były szybsze...moja też się tak przesuwała na pleckach odpychając się nóżkami - nie wiedzialam nawet że to jakiś zły objaw 😮
Cherry fitness czyli rehabilitacja 🙂 Metodą NDT Bobath plus masaże żeby te kciuki rozmasować. Zobaczymy co powie mi dziś rehabilitantka....A nowa pediatra super, wreszcie byłam zadowolona z wizyty. No i trochę mnie uspokoiła że takie lekkie opóźnienie ruchowe o niczym nie świadczy. Zaciśniete rączki jej też się nie podobały....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...