Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej mamuśki 😆 Jak mnie tu dawno nie było ale nie mam czasu 😞 U nas upały 28-30 stopni przez ostatnie dni Kinia marudzi chyba z tego ciepła... Ja mam nauki w bród 😞
Kini dieta rozserzana jest z dnia na dzień jemy już jajko ziemniaczki dziś był sok z aronii rosołek pomidorowa itp I już od jakiegoś czasu staramy się przejść na mleko krowie 🙂 Na szczęście nie uczula nic się nie dzieje to dajemy coraz więcej...
No i zastanawiam się nad kupnem spacerówki ale nie mam pojęcia jaką może coś doradzicie??
A lala co do kolczyków to sama nad niki się zastanawiam dla Kini 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Lala! jesteś razem z Gosią 734 najszybsze w rozszerzaniu diety 🙂 ja nic szczególnego nie dodałam ostatnio 🙂 kupiłam owocki po 6. miesiącu, więc w warzywach nie mieszam. Daję do smakowania różne głupoty, które sama jem (ostatnio lizał cukierka). mieszam już 1 z 2 na noc i kombinuję, żeby Filip jadł z lewej piersi, bo mi się buntuje ostatnio 😞 Efekt: totalnie asymetryczny biust 😮
Ja jajko wprowadzam zgodnie z harmonogramem - w 7. miesiącu, więc za 2 tygodnie i po pół żółtka do zupki co drugi dzień. Kupuję jaja w sklepie, a nigdy nie wiem, z jakiej to kury "wypadło". Tak samo pomidorowa - jeśli koncentrat, to jednak jest nachemizowany, a jeśli na pomidorach, to na bank pryskane. Swoich brak 🙂 Ja mam straszetną alergię na pomidory (uczulenie na nikiel), więc zwykle swędzą mnie ręce jak zjem za dużo hihihhi dlatego wolę małemu na razie tego oszczędzić 😎 Ale codziennie gryzie chlebek i krążki ryżowe jabłkowe, które są co prawda po 7. miesiącu, ale moim zdaniem nic takiego w nich nie ma i są z ekologicznych upraw jabłek, więc pewnie spod Rzeszowa - tu moje mrugnięcie do Gosiaka734, bo ona stamtąd niedaleko 🙂 🙂 🙂 A Kinia cuuuudna jest w tym kapelutku 🙂
Moje Filipińskie szczęście bardzo lubi siedzieć, coraz dłużej sam i coraz mniej na "menela". Siad na menela to zwis głowy i gmeranie w stopkach - siedzi wtedy jak naprany menel buahahahahahha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A właśnie: kolczyki! pistolet jest ok - sama się tak przekłuwałam 🙂 ale chyba w upały to nie jest taki dobry pomysł, bo gorzej się goi. Chociaż z drugiej strony tylko teraz niuńki mają odsłonięte uszka, więc się wietrzą... Sama nie wiem... ale maluszki zakolczykowane wyglądają uroczo 😉 Ciekawe czy moje chłopaczyska zechcą kiedyś mieć kolczyki 😉

Aaaa Cherry! "mety" na wakacje już mi nie szukaj - dziękuję 😘 Czekam już na potwierdzenie rezerwacji w pewnej uroczej Willi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka dziewuszki 🙂
co do przeklowania uszu - ja ide z ela na 5 miesiecy, zeby do wyjazdu do pl sie zagoily 🙂 no dostala 3 pary kolczykow na chrzciny, wiec ma sie w co stroic 😁
u nas z rozszerzania diety to ho ho nie pamietam za bardzo 😁 a z tego co pamietam to tak
sniadanie:
kaszki : brzoskwiniowa, bananowa, bananowo truskawkowa (ale nie byla dobra 😁), bananowo brzoskwiniowa
owsianki: bananowa, owocowa(jablko, banan, pomarancza)
owsianka z owocami lesnymi i jogurtem
obiad:
kurczak z warzywami, wieprzowina z warzywami, wolowina z warzywami, jagniecina z warzywami (te wszystkie dania byly + ryz)
kalafior z serem, spaghetti (z wolowina), ziemniaki ze szpinakiem
podwieczorek:
owoce(pomarancza, mandarynka, winogron, mango, brzoskwinia, banan, jablko, truskawki, maliny, jezyny, jagody - oczywiscie byly roznie pomieszane, nie pamietam co z czym, ale takie sklady byly 😁)
sernik z truskawkami, pudding ryzowy, budyn czekoladowy, bydyn jajeczny

tyle pamietam 🙂 ogolnie to ela je codziennie cos innego, tylko dania z kurczakiem nie za bardzo jej smakuja 🙂ale reszta mies... wcina az jej sie uszy trzesa 🙂 tylko nie moge tu znalezc zadnego sloiczka z ryba... sa takie w ogole???

dobra kochane spadam spac
aha kinia sliczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cherry Kacperek w skoczku wygląda bajerancko 🙂 a od kogo to się nasłuchałaś żeby jeszcze nie rozkładać skoczka? Ważne że postawiłaś na swoim i już!!

Moja siostra jest fryzjerką ale w zakładzie przebijają uszy malutkim dzieciom. No i Emilce też będzie przebijać ale dopiero na roczek.Kolczyki już mamy prezent właśnie od mojej siostry na chrzciny! Mówiła mi, że ostatnio przebijała takiemu małemu dziecku jak nasze szkraby i według niej to za wcześnie. Ale rekordowy bobas któremu przebijała uszy miał 3 miesiące- mówiła matce, że to za wcześnie ale ona się uparła więc nie miała wyjścia.

Dziewczyny nie ma co przegrzewać maluchów!! Przecież jeśli jest taki upał to aż grzech ubierać bluzy czy rajstopy. Moja Emi codziennie ma albo rampersy albo koszulkę bądź body z krótkim rękawem i majtusie z falbankami na pampersa. I na szczęście nie ma potówek ani odparzeń a u nas codziennie temperatura około 30 stopni. Za to ja mam jakąś swędzącą wysypkę na rękach i poniżej szyi. 🤨

Yenefer cieszę się bardzo że znów jesteś z nami! Tęskniłam za zdjęciami Oskarka no i twoimi! Czekam na nową fotkę, pochwal się tymi opalonymi nogami! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aaaa i jeszcze jedno.. piszecie że wasze maluchy pijąc same sobie trzymają butelkę i wypijają spore ilości. Ja wczoraj pierwszy raz próbowałam Emilce dać coś innego do picia niż ambrozja z cyca. Najpierw wodę bo czytałam żeby między posiłkami dawać wodę, a ewentualnie wieczorem soczek ale nie więcej niż 150 ml. Moje dziecię nie piło tylko bawiło się smoczkiem.Potem wymieszałam trochę wody i soczku i też nic, zaczęła się wiercić i płakać że nie chce. Dziś jej dałam samego soczku jabłko-marchew z Hippa i troszkę pociągła może 20 ml 😞 nie wiem czy jej się pić nie chce czy może odzwyczaiła się picia z butelki? Muszę odciągnąć kiedyś mleko, żeby sprawdzić czy będzie piła z butelki bo czeka mnie wieczór panieński i dwa wesela w czerwcu więc kiepsko by było jakby nie chciała pić z butelki. Na wieczorze panieńskim po raz pierwszy chcę się napić choć piwko czy drinka, zamroziłam na razie dwie małe porcje mleka (70 i 80 ml wlałam je do słoiczków po owockach z Gerbera 🙂 ) Odciągam tylko rano z jednej piersi bo przez dzień Emi wszystko zjada.

2 czerwiec wesele w Wieliczce, 9 czerwiec dwudniowe ale to blisko w mojej rodzinnej wiosce. Nie wiem co moja siostra uczesze mi z tej resztki włosów która mi została 🥴 masakra jakaś
Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie 🙂 No dziś w końcu pobudka ciut później niż o 5, ale to tylko dlatego , że prawie cały wczorajszy dzień spędziliśmy na dworze i mały był naprawdę zmęczony, a ja w końcu nie mam oczu jak zombie 🙂
Zaniu bladość moich nóg jest powalająca i niestety nawet wczorajszy dzień na słoneczku tego nie zmienił 😞

Gosiu Kinia prześliczna!!!

A to w ramach dokumentacji 🙂 Blada , ale szczęśliwa 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej... Yenefer opalisz się jeszcze to dopiero początek ciepła 🙂 Oskarek jaki dużu... 🙂
Wiecie co moja sąsiadka ma termin porodu na 1 czerwca i tak myśle kże dopiero my żeśmy tak czekały a tu już pó roczku minęło... Zazdroszcze jej troszke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witamy z rana 🙂
u nas jak codzien kupa ranna zlapana na nocnik 🙂
yen- slicznie wygladacie 🙂
gosiu- no ja mam szwagierke w ciazy (termin na 21 lipca) i ma taki piekny brzusio... tez jej zazdroszcze 🙂 ale juz niedlugo sama bede znowu w ciazy 🙂 mam nadzieje... bo starania zaczynamy we wrzesniu lub pazdzierniku- choc chcialabym zajsc w listopadzie, bo wtedy dzieciatko urodziloby sie tak jak ja w lipcu- zrobilabym sobie prezent na 30 ste urodzinki 🙂 no ale zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cygnee fajnie z tymi staraniami 🙂 Ja nie mam odwagi jeszcze - chociaż chciałabym Kubusia - ale za 3 latka dopiero 🙃
Nasza Maja po wczorajszej kąpieli i mleczku o 21 padła totalnie - i wiecie co, wstała dopiero o 8.30 😮

Zaniu - pewnie Emilka nie jest przyzwyczajona do picia z butelki i dlatego nie chce z niej pić. Tak mi się wydaje , ze jeśli często będziesz jej przystawiać butelke - nawet dla zabawy smoczkiem - to w końcu załapie że z tego też coś leci 😁

Yenefer zdjęcie super! Oskar wygląda cudnie w tych ogrodniczkach!

Gosiu Twoja Kinia to urocza dziewczynka! Oglądałam jej zdjęcia na agu- super! I jaka strojnisia! A kapelusik fajowy - tam chyba jest żabka na nim? Gdzie taki dorwałaś?

Gosiaq, Maja też dostaje i mamla to co ja wcinam. Ostatnio posmakował jej zielony ogórek- kroiłam plesterki na kanapki i dałam jej pocyckać - od tamej pory jak widzi że jest ogórek to musi go dostać bo aż się trzęsie! Frankfuterki i takie tam tarmosi równo! Jajeczko też chyba wprowadzimy w 7 miesiącu..


a i jeszcze na majówce Maja była marudna i kto ją wziął na ręce a zobaczyła że się oddala ode mnie to był ryk i wracała do mamusi. Dla mnie było to urocze że tak do mnie ciągnie - ale z czasem jak takie dni będzie mieć to może to być uciążliwe. Chociaż uśmiecha się bardzo do wszystkich i ogólnie pozwala się wszystkim nosić i bawić. Może to jednorazowe było 🙂 Pożyjemy zobaczymy 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee - w sprawie pieluch doskonale Cię rozumiem - raz próbowałam inne niż hugiessy (pampers sleep and play) i Maksio dostał wysypki :/ także huggiesy wszelkie (premium, comfort, super dry i natural fit) mu odpowiadają, a kupuję za 38-50 gr/sztukę także nie jest źle
a co do wiercenia się w czasie zmiany pieluchy - to oczywiście! 😁 w pięknych okolicach mieszkasz! super
i mam nadzieję, że nam pokażesz siebie w roli smerfetki!
ach tek kupy 😁

krusyna - teściowe chyba po to są, żeby nie było za dobrze, co? 🙂 Jeżycjada - faktycznie podstawówka 🙂 ale fajne to było 🙂 Poznań rządzi 😁

martusiap - czytałam, że dziecko do roczku nie powinno mieć bezpośredniej ekspozycji słońca na skórę; czekam na fotki Majki po zakupach 😁 pewnie coś uroczego upolowałaś 🙂

Agisal - czy letnie zakupy się udały? 😉

Cherry - piękne, urocze, cudne zdjęcia 🙂 a Kacperek jaki ma fajny sweterek (haha jaki rym 😁)
co do spacerków - my wychodziliśmy w okolicach 11 a teraz chodzimy o 8 🙂 a jaki spokój na osiedlu :P
no i piękny film! jaka radość ze światełek 😁 jak się udał sąsiedzki grill?
i koniecznie pochwal się co tam upatrzysz na siebie na te chrzcinki 🙂

lala - czy Majce coś z tego kaszelku się rozwinęło? czy to jednak była ślinka? też mi się podoba, że Maksio jednak najlepiej czuje się u Mamy 🙂

martka - urocza bystrzacha z Piotrusia 🙂

aaa_aniusia - Maksio też słabiej je od tego gorąca

yen - brakowało tu Ciebie! 🙂 dobrze, że jesteś, a mieszkanko - urocze! no i faktycznie, wyglądasz na bardzo szczęśliwą na tym zdjęciu 🙂 a Oskarek piękny!

judziu - ale świetne foto Zośki!

jest i foto Gosiaqa - ale nie widać nowej fryzury! ale za to Filippo wystrojony uroczo! siad na menela - hahahahahahahaha! Maksio właśnie coś takiego uprawia 😁

gosia734 - Kinia urocza! 🙂 i to mleko to mnie zaskakuje 🙂

Zaniu - lepiej, żeby Emilka piła wodę, jak jest tak gorąco - dlatego próbuj, aż załapie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a u nas...
Maksio zaliczył dopiero pierwszą marchewkę - smakowała 🙂
teraz właśnie się obudził i tarmosi misia
oprócz tego uprawiamy bobslejowanie w gondoli - to znaczy jeździ na brzuchu 😁 wygląda uroczo 😁 hihi!
wczoraj byliśmy u teściów, nie było nawet tak źle, gdyby nie to, że teściowa raz palnęła, żeby nie daj Boże Maksio nie był leworęczny! yyy! a potem się jej zrobiło głupio i się wykręcała, że wcale nie pomyślała, że to będzie wstyd dla rodziny i przekleństwo dla Maksia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale korzystając jeszcze, że jestem na antenie to ... 😁

my też używamy paklanków, bo byśmy w pokoju nie wyrobili chyba 😁 ale i tak, jak się śmietnik otworzy to można paść :P dlatego teraz kupiłam worki zapachowe jan niezbędny, może pomogą, jeśli tak to Wam polecę ten sposób 😁

w ogóle mamy okna od południowej strony i jest całkiem przyciepławo w pokoju - nawet 26 stopni, mimo zasłoniętych rolet się tak nagrzewa

no i jeszcze jedno - teściowa dużo punktów nazbierała w aptece i pytała, czy chcę coś dla Maksia z katalogu i tak oto Maksio dostał miseczkę z łyżeczką, butelkę po 6 miesiącu canpola (taką na napoje), dwa smoczki po 6 miesiącu (ze świecącym uchwytem) oraz grzechotkę - w wolnej chwili wrzucę Wam foto bo ta miseczka serio jest super!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
shelby to czekamy na zdjęcie! co do kaszelku (boziu jaką Ty asz pamięć! ja sama o tym zapomniałam) to Mai ślinka musiała wpaść.
My już po pierwszym daniu - a właściwie Maja zjadła już rosołek a na drugie ziemniaczek z buraczkiem. Teraz drzemka, ale jak wstanie to prawie będzie drugie danie!
U nas burzysko - dobrze że zdążyłam wysuszyć pranie i wywietrzyć pościel 🙂 Duchota okropna, ale chyba lunie deszcz.

my mamy taki zestaw - sprawdza się super. Ten zielony:
http://allegro.pl/przykrywana-miseczka-talerz-lyzka-widelec-dzieci-i2263557196.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my zaraz na spacerek jak ela sie obudzi 🙂 no i na solarium znowu 🙂 moze nie pojade do pl taka blada 🙂
shelby - jak ty to wszystko zapamietujesz??? no ja sie pytam jak?? ja 2-3 strony przeczytam i juz mi sie w glowie miesza 😁
a ela spi juz 35 min 🙂 postep 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂 Ale fajnie że taka pogoda cąłymi dniami się wozimy z Kubusiem 🙂 Kina prześliczna Fajnie że takie ładne dziewczyny rosną bo Kubuś w przyszłości znajdzie sobie super żonke 🙂
Yenifer wasza fotka tez cudowna 🙂
Kubuś po moich dwóch piwkach dał rade Jakoś po 4 go karmiłam nie dużo wypił i nie zauważyłam różnicy za to od soboty nie było u nas kupy Wczoraj i dzis podałam śliwki ale nie pomaga i nie wiem co dalej Troche sie martwie Pomóżcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...