Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
yen - wcale się nie dziwię, że tatuś dumny, że Oskarek go tak pięknie woła! świetne te owocki, szkoda że nie są tańsze 😉
a jaki malutki w tej spacerówce 😁

14A11 - Kubuś faktycznie zdolniacha - kubek niekapek to jest to! 😁 a co do wyjazdów - to zawsze dzień później jest na odchorowanie i dojście do siebie, a Maksio nie spał jeszcze poza domem, bo mama się boi :/

martusiap - Maksio ma piżamkę - taki pajac bez stópek i śpiworek z długim rękawkiem

ManaLoa - ale zębowe bogactwo 🙂

judziu - łapanie siuśków to nie taka prosta sprawa, szczególnie u dziewczynek 😉 a jak się czuje Zosieńka bo swoich wyczynach?

lala - jaka śliczna fotka profilowa - ta kiteczka jest urocza!

krusyna - może wspólny wypad gdzieś razem? do kina? proste i banalne, ale jakże miłe 🙂

Marinel - cierpliwość ponad wszystko, wierzę, że Emilka załapie wszystko, łącznie z mlekiem 🙂

cygnee - co to za książka Cię tak wciągnęła? i jak tam Ela?

madziu_m3 - świetna ta czapa 🙂

a co do włosów, to mi już przestały wychodzić tak mocno - czyżby belissa?

gosiaq - nawet w kościele z uśmiechem! super! gratulacje dla małego Chrześcijanina 🙂 tort piękny, na pewno smaczny, mniam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dobry dzień 🙂 🙂Pochmurno u nas, ale spacer będzie 🙂 tylko, że muszę czekać na paczkę, bo zamówiłam sobie parę rzeczy w internetowym sklepie C&A 🙂 🙂
A u Zośki pediatra wykrył infekcję dróg moczowych, dlatego daję jej furagin i Cebion 🤨mam nadzieję, że to minie, bo powiedziała, że właśnie przez tą infekcje może jej się tak ulewać (bo ulewa jej się do tej pory 😮 )
Gosiaq zdjęcia fajne!! Pięknie razem wyglądacie 🙂 🙂 Ale najładniej to wygląda Fifi!! 🤪 🙃 (chyba sobie go zaklepie jako zięcia 😁 😉 ) Tort przecudny! A krzesełko świetne!!takie funkcjonalne i w rozsądnej cenie!! Aż pomyślę o nim...
Yenefer, wózek nareszcie dotarł!! 🙂 ładnie wygląda! A Oskar chyba się w nim dobrze czuje 🙃
Agisal ja też słyszałam o tych przesądach, że od dawien dawna nie bierze się ciężarnej jako chrzestnej, ale każdy robi jak mu się podoba 🙂 🙂 To jest Twoja decyzja, a jeśli przyszła chrzestna się zgodziła, to chyba nie ma problemu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
yenefer07 napisał(a):
Witam Mamusie! Mój Oskar też się przewraca w łóżeczku na brzuch, na szczęście na razie tylko wtedy kiedy się kręci przed zaśnięciem...spać na brzuchu jeszcze mu się nie zdarzyło. Oskar też nie przewraca się z brzucha na plecy, ale nie zamierzam chodzić na rehabilitację...ostatnio kogo nie spotkam to jego dziecko na rehabilitacje chodzi, to dla mnie troszkę dziwne, bo kiedyś tego nie było, a większość z nas jest zdrowa.Dla mnie to wyglada tak jakby lekarze nakręcali interes rehabilitantom...może troszkę ostro to nazwałam, ale tak to odbieram.
No i Oskar tak pokochał swoje łóżeczko, że z mamusią już nie chce spać...wzięłam go po 4 rano do siebie, bo się obudził i wiercił, ale przy mnie nadal się wiercił...położyłam go z powrotem do łóżeczka i rach ciach i zasnął 🙂

Yenefer ja tez tak sądziłam, że to przesada z tą rehabilitacją bo wychodzi na to że co drugie dziecko ma wzmożone napięcie i cos tam jeszcze więc na rehabilitację. Ale jak Weronika przestała robic postepy ruchowe i w wieku 5 m-cy nadal nie umiała chwycic porządnie zabawki to sama zaczęłam szukać lekarza. Szczerze mowiąc myslałam że mnie fizjoterapeuta wyśmieje i uspokoi że jest wszystko ok - no ale nie jest więc chodzimy na rehabilitację codziennie. Wcale mi się to nie podoba ale jak widać życie weryfikuje nasze podejście i plany....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Shelby - chciałam zabrać mężula do chińskiej restauracji i na nowy film Tima Burtona, ale on coś mi kupił i teraz troszkę mi głupio, że ja tak idę na łatwiznę 😞

Wanilia - w tej sytuacji bardzo dobrze zrobiłaś 🙂 Zresztą każda z nas swojego malucha bacznie obserwuje o na pewno czuje, kiedy interweniować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam dziewczynki 🙂
u nas masakra- wyladowalismy w nocy na ostrym dyzurze 😞 ela jak sie przebudzila po 22 zaczela tak strasznie plakac, krzyczec, nie wiedzielismy co jej jest, i nie dalo sie jej uspokoic. nie slyszalam jeszcze zeby kiedykolwiek tak plakala (czasami jak sie kogos wystraszy ale to trwa max minute, a wczoraj plakala tak ponad 20 min i postanowilam - szpital...) no i nie wiedzialam czemu tak placze, czy przez ta wysypke, czy po szczepieniu, czy moze jeszcze cos innego...oczywiscie swoje musielismy odczekac najpierw obajrzala ja pielegniarka, i gdy tylko dotknela wysypki, znowu placzo-krzyk, wiec najprawdopodobniej to bylo to... no i po 2 godzinach czekania lekarz - najpierw jeden - ciapaty ( 😠 )stwierdzil, ze to egzema, ale zawolal swojego kolege, zeby tez to zobaczyl, i tamten powiedzial, ze to alergia, najprawdopodobniej na proszek do prania, tylko, ze ja w tym proszku piore od urodzenia... no ale coz... powiedzial, ze mam jak najszybciej isc do lekarza (rodzinnego) zeby wypisal mi jakas masc na sterydach, a jak to nie pomoze, to "trzeba bedzie sie zastanowic nad dermatologiem" 😠 😠 😠 no i wrocilismy do domu - po 2 w nocy, wstalam rano, zadzwonilam do przychodni i mowie, ze to pilne, a ona a co sie dzieje? jak jej powiedzialam wszystko i ze potrzebuje na gwalt masci na sterydach - kazala mi zadzwonic o 13, moze wtedy znajdzie sie jakis termin 😠 😠 😠 no szlag mnie trafi chyba, albo w niedziele pojedziemy do polskiego lekarza - moze od razu do dermatologa??, albo przyspiesze swoj wyjazd do polski... kurwa, siedze i placze caly czas... juz nie wiem co robic... jak tylko mala wstanie, sniadanko i jedziemy na wyprawe po polskich sklepach moze kupimy jakis polski proszek do prania... ale jaki polecacie???bambino??? lovel??? i tak nie m czy cos znajde... dziewczyny jestem zalamana... i tak mi jej szkoda...

shelby a ksiazka to "Historyk" Elizabeth Kostova - polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie!
Ja właśnie podczutuje co u was, wcinam knopersa i pije kawke 🙂 Maja bryka na swoim placu zabaw. Moje dziecie ostatnio wstaje o 8.30 a idzie spac ok.20.00 więc śpi ślicznie.
U nas pogoda taka sobie.. pochmurno i wietrznie ale bez deszczu - więc jeszcze nie wiem czy pojdziemy na spacerek. Póki co mieszkanko się wietrzy - i chyba wezme się za jakies pranie, moze Mai zmienie posciel.. generalnie taka pogoda sprawia ze chciałoby sie cos w domu podziałac ale chyba obudził się dziś we mnie zwierz - ojj tak zdecydowanie leninwiec.

Gosiaq rodzinke masz śliczną! A chłopaszki przystojne jak nie wiem - no ale cóż mogło wyjść z takiej mieszanki no nie? Masz krzesełko bardzo podobne do tego ktore ja znalazłam. Zamówie Mai na 6 miesiecy. No i chce chodzik jej kupic z tej okazji bo krzesełko mama zapłaci 😁
Yen wózek fajny, ja chyba tez zamówie kiedys z quatro bo jestem z tej firmy zadowolona bardzo.
Cygnee moze Elusia po tym szczepieniu tak śpiocha sobie.
No ii cos jeszcze miałam..

ahha Maja tez rzadko bardzo przewraca sie z brzuszka na plecki - ale umie bo juz kilka razy ją przyłapałam wiec mnie to nie martwi. Mało to dopiero od wczora Maja intensywnie łapie się za stopy czego wcześniej nie robiła bo pampers przeszkadzał. I Yen faktycznie u mnie tez wielu znajomych chodzi z dzieciaczkami na rehabilitacje - ale coś w tym jest jak mówisz i zgadzam się że lekarze teraz dużo częściej niz kiedys wysyłają dzieci do różnych spacjalistów. Przesada?
No ale czasy się zmieniają.. wczoraj był u nas znajomy i mówi:

'' to niemozliwe że my śmiejemy się z naszych rodziców że kiedyś nie mieli tv, komputerów - że stali w makabrychnych kolejkach przed sklepem z kartkami w ręku - a nasze dzieci i dzieci naszych dzieci będą się śmiac z nas ze słuchamy mp4, gramy na laptopach ? .. ciekawe jak technika pojdzie do przodu ''

masakra no nie?
dobra dziubaski ja zmykam i zabieram sie za moje mieszkanie. A Majuś marudny bo zębole idą..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14A11 napisał(a):
Ja a mój Kuba jak mu nie pomoge to w zadna strone sie nie obraca Umowiłam sie na czwartek na rehabilitacje zobaczymy co powie dziewczyna


Maja też tak miała, do czasu kiedy przy przewijaniu położyłam chusteczki na wysokości jej główki ale tak że nie mogła sięgnąć. I co wtedy? Maja tak sie wygięła po te chusteczki że się zaraz obróciła na brzuszek. I tak jej się to spodobało że przewracała się 8 razy!
Jeszcze nie wiedziała co z rączkami zrobić bo miała jak w kaftanie, ale teraz to juz śmiga jak nie wiem! Nawet zabawki które są w zasięgu 20cm od rączki to pełza do nich - dosłownie. Ale do raczkowania jeszcze daleko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! 🙂
Lala, to Ty się ciesz, że jeszcze Maja ząbków nie ma, jak lubisz pazurki pomalować 🙂 Bo ja już przy masowaniu dziąsełek czy smarowaniu żelem miałabym lakier zgryziony... Chyba z tym hybrydowym spróbuję 😉 Chusteczki to dobra zachęta, jak widzę, bo Nina pierwsze obroty na brzuszek też w ich stronę robiła 😉 A wczoraj już zaczęło się przemieszczanie po podłodze na czterech 😉 Zaczęło się od tego, że zrobiła w tej pozycji "pa pa" dla babci i jak zauważyła, że jednak może podnieść rękę, to ganiała wieczorem za 5l butlą wody po pokoju :P
Dzisiaj Ninula śpi i śpi... może przez te zęby...
My próbujemy prawie wszystkiego... Chrupki daje małej czasami i całkiem ładnie je zjada (oczywiście ona i otoczenie jest kukurydziane 😉 ), ale poza tym to zupy daje jej spróbować, jakiegoś owoca czy coś co jem... Podobno im dziecko więcej smaków teraz pozna, tym więcej będzie jadło później i nie będzie problemu z niejadkami. A te zupki w słoiczkach, to mają wszystkie podobne smaki.
O, budzi się dzidziula, więc koniec pisania... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Yen wózek śliczny, dobrze wybrałaś! A Oskarek w nim wygląda cudnie!

Gosiaq torcik mniam, do zchrupania 😜 a te butki słodkie i dosłownie i w przenośni 😉 no i piękna z Was rodzinka!

Agisal nie przejmuj się. Jeśli twoja koleżanka zgodziła się żeby Ci nie sprawić przykrości to porozmawiaj z nią, że zrozumiesz jeśli odmówi bo boi się przesądów. Ale jeśli jej to nie przeszkadza to nic się nie martw tylko się ciesz, że Dominik będzie miał suuuperaśną chrzestną! Ja na takim miejscu zostałabym matką chrzestną mimo ciąży. Ja wierzę w Boga, a nie w przesądy i Bóg z pewnością nie skrzywdzi dziecka z tego powodu, że jego matka została chrzestną będąc w ciąży!

Znowu jestem u mojej mamy na kilka dni. Mieszkamy w odległości 14 km, a widujemy się przeważnie raz w tyg w niedziele. No ale mój mężulek jeździ znowu na tygodniowe delegacje. Zawiózł nas tu w niedziele a odbierze w piątek. Babcia szczęśliwa że ma wnuczkę chociaż przez kilka dni w miesiącu. Bo u teściów nie jest źle ale nie ma jak u mamy 😁 W sobote idę na panieński, już się boję jak Emilka wytrzyma bez mamusi. Ale będzie przy niej tatuś. No i pierwszy raz od dawien dawna planuję sobie wypić jakiegoś drinka czy piwko. Bedę się Was radzić ile mam odczekać z karmieniem Emisi, ale to zależy co i w jakiej ilości wypiję. Na razie mam 6 słoiczków zamrożonego pokarmu. No ale pewnie po jednym piwie będę mieć już fazę więc dużo nie wypiję hehe I wiecie co?......idziemy na dicho! Daaaaaawno nie byłam, oj dawno!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zania - to wybaw sie tez za mnie, i pewnie za wszystkie laski na forum 🙂

kupilam proszek lovella, zobaczymy... juz pierwsze pranie sie robi, wiec czesc powiesze na kaloryferze, zeby juz dzisiaj jej zalozyc 🙂 aha no i ela ma goraczke - 37,9 - zeby??? wczorajsze szczepienie??? ta cholerna wysypka??? czy moze znowu sie cos przypetalo????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia skoro coś Cię niepokoiło to bardzo dobrze zrobiłaś, że poszłaś do lekarza i widocznie Twojej niuni była potrzeba rehabilitacja,ale wydaje mi się , że wielu wypadkach jest to po prostu zwykłe naciąganie rodziców...bo odkąd pamiętam, to nie słyszałam ,żeby tak dużo dzieciaczków, jak teraz chodziło na rehabilitację 😮

Zaniu super , że wybierasz się na disco 🙂 Ja sama w czwartek idę z koleżanką na taki kameralny koncert do pubu...aj brakuje mi czasem tej odrobiny rozrywki 🙂

Cygnee
boshe współczuje nocki...ach Ci angielscy lekarze...nie dziwię Ci się, że masz dosyć...chyba faktycznie lepiej będzie jak pójdziesz do polskiego pediatry!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
yen- wlasnie nie wiem czy do pediatry jechac czy od razu do dermatologa - bo taki tez jest! no mowie ci, mam juz dosyc tej calej zawszonej anglii !!! kurcze jak ja chodzilam do lekarza, to mi nie przeszkadzalo, ze na wszystko dawal paracetamol - ale jak widze jak ona sie meczy, to mam ochote ich wszystkich rozszarpac!!! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej cygne współczuje ci nocki ... Lovela wg mnie nie powinna jej uczulić ale każde dziecko reaguje inaczej... Co do gorączki jak by to moja mama powiedziała nie dszukuj się czegoś czego nie ma pewnie od ząbków albo od szczeienia...

A co u nas 6 m-cy wybiło w niedziele uczymy się pić z niekapka i wczoraj zakupiliśmy "nowy" sprzęt skoczek 🙂 Nie może się co do niego przekonac ale jest coraz lepie i Dziś kupiłam Kinguni maść na ząbale bo czasem strasznie płacze... A co jeszcze to musze poczytać... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A dziś kupiłam w biedronce body 🙂 A co do chrupków kukurydzianych to miałam bawy ale jak ciotka jej dała i zaobaczyłam jak ona to zlizuje nie ma się czym zadławić to od tamtej pory jej daje 🙂 Jest cała brudna i wszystko co jest w pobliżu a bóźke później trzeaba porządnie szorować ale to nic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia nasz Kubuś pod koniec ćwiczeń się buntuje, wczoraj zasnął mi na macie .

W zupełności się zgadzam odnośnie rehabilitacji. Jednak jeżeli lekarz stwierdził jeden ( bo drugi już nie), że trzeba poćwiczyć to nie chcę mieć wyrzutów sumienia, mimo, że mam odmienne zdanie na ten temat. Przecież mu nie zaszkodzę... Fakt koszt jest, ale chcę mieć spokojne sumienie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny... egzema...
tak stwierdzil ten sam lekarz u ktorego bylam ostatnio... dal mi masc na sterydach o nazwie SYNALAR - kurcze, juz sie tyle naczytalam o kremach ze sterydami... niby pozniej w tych miejscach skora sie w ogole nie opala... a ona ma caly brzuch w tym... i policzek... jak ona bidulka bedzie wygladac... 😞 no zalamana jestem...
a moze ktoras z was uzywala na azs jakas masc na sterydach?? dzialo sie cos niepokojacego po niej???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee my na odparzenia mamy pimafucort - tam tez są sterydy a właściwie mała ilosc. Nic sie nie działo poza tym ze szybko sie goi wszystko. Kumpel stosował na twarz tą samą maść i nawet dał nam połówke bo mu została, z opalaniem nie miał problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia_m3 moja Emisia bardzi często sama obraca się na brzuszek i tak spi ale ja ją obracam bo ma strasznie odgniecioną bużkę od pieluszki lub kocyka. Jesli dziecko potrafi samo unosić główkę to jest to bezpieczna pozycja.
cygnee współczuję wysypki Eli. synek mojej kolezanki ma dokładnie takie same szorstkie plamy i kazdy lekarz mówi co innego na ten temat.
Gosiu ależ Ty masz przystojnych mężczyzn!!!!
Zaniu baw się dobrze na panieńskim. Mi w sobotę siostra zrobiłą niespodziankę i wysłala mnie z mężem do kina na NAD ŻYCIE a sama została z Emilką. Nie wiem czy już widziałyście ten film, ale dla kobiety która niedawno sama została matka jest wstrząsający. Jeszcze po powrocie do domu łzy napływały mi do oczu. Dotarło do mnie jakie mam szczęście że mogę być z Emi i się nią opiekować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cygnee, my mieliśmy z Maćkiem Elocom, też sterydy 🙂 opala się jak murzyn! moja rada: nie czytaj zbyt wiele w necie, bo większość to niestety syf i bzdury 😉
Marinel! no faktycznie, jakies przystojne te moje chłopaki 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...