Skocz do zawartości

LISTOPADÓWKI 2011 | Forum dla mam


aaa_aniusia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Shelby_m

    1290

  • yenefer07_m

    1098

  • Cherry_m

    1404

  • lala89_m

    1088

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Cherry ale akcja!!! Mój mąż wymiotuje na widok, zapach kupy Emilki więc juz by jej nie wziął na ręce!!! 🤪
14A11 jakie mleko gotowałaś? Ja karmię piersią i pani doktor kazała mi zagotować 30 ml wody i dodac pół łyżeczki suchej kaszy manny a po ostygnięciu dodać do mojego mleka bo mleka kobiecego i modyfikowanego się nie gotuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel_E napisał(a):
Cherry ale akcja!!! Mój mąż wymiotuje na widok, zapach kupy Emilki więc juz by jej nie wziął na ręce!!! 🤪
14A11 jakie mleko gotowałaś? Ja karmię piersią i pani doktor kazała mi zagotować 30 ml wody i dodac pół łyżeczki suchej kaszy manny a po ostygnięciu dodać do mojego mleka bo mleka kobiecego i modyfikowanego się nie gotuje.


Modyfikowane zagotowałam??? Cholercia i co teraz i dałam znacznie wiecej tej kaszy manny co ze mnie za matka masakra ale Kubie nic nie jest to tak na pocieszenie bede juz wiedziec o tym mleku dzieki Nic sie chyab nie staie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A nie łatwiej kupić kaszkę nestle albo bobovity? Ich się nie gotuje 🙂 Ja małemu robię taką na mleku m. - 210 mleka i ok. 6 miarek kaszki. Co prawda one niby już mleko mają,ale wydają się jakieś takie wodniste, dlatego robię na mm.

Papa....lecimy na spacer, póki jeszcze nie ma upału 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam!
Krusyna i Madzia, zapraszam, zapraszam do mnie 🙂
14A11, ja też daję tę kaszkę z bobovity, którą się dodaje do mleka modyfikowanego, bez gotowania, tylko dobrze trza wstrząsnąć 🙂 myślę, że nic nie narozrabiałaś, podając w inny sposób mannę 🙂 🙂 🙂
Można też wziąć jeden posiłek taki: mleczna kaszka manna z nestle chyba, jest glutenowa plus owocki (1/2 słoiczka). To nasze drugie śniadanie na dzisiaj 🙂 i ma super smak, szkoda, że Filip zjadł wszystko 🙂 a w dodatku kot miskę wylizał, więc dla mnie już nic nie zostało hehehehe

Mojemu Filipkowi zaropiało oczko.... albo coś mu wpadło, albo zatarł sobie. Od wczoraj przemywam solą fizjologiczną i dzisiaj o niebo lepiej! oby jakaś gówniana infekcja się nie wdała 😞 lub, co gorsza, oby to nie była alergia 😞 😞 😞 bo właśnie Maciek w nią wchodzi - tradycyjnie pierwsza połowa czerwca.... i wiecie, nasza pediatra uznała, że nie muszę robić testów alergologicznych, bo z alergią musi nauczyć się żyć i będzie brał leki i już... więc idziemy prywatnie w połowie czerwca, zobaczymy, na jaką cholerę uczulony. Obstawiam trawy lub zboża.

I w ogóle co tu taka cisza? hę??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja jestem 🙂 Położyłam małego na sjestę i patrzę na wykroje pluszaków 🙂 Mam zamiar szyć - a co tam, może się wciągnę 😉 za pół godzinki Pan Mąż kończy pracę i jedziemy z Maksiem do knajpki, a wieczorem sami do kina - dziadkowie mają pierwszy dyżur 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja się powoli z Wami żegnam 😞 dziś przenosimy się na działkę pod P-ń....właśnie jestem w ferworze walki z pakowaniem....Bąbel śpi....a u nas jak na złość wszystko się pie...y....samochód się zepsuł i na szczęście teściowa nam pożyczy swój- inaczej mąż nie mógłby dojeżdżać do pracy i nocowałby w P-niu...na działce niestety nie ma netu więc za często nie będę się pojawiała na forum ale po powrocie do domku (na koniec wakacji) na pewno do Was wrócę 🙂 🙂 obyście tu tylko jeszcze były!!!!!! będzie mi Was bardzo brakowało i tych wszystkich porad, wskazówek......och 😞
Papapapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marinel a powiedz to ma być taka zwykła kasza manna czy jakaś z Nestle? Jaką ty masz? I codziennie ściągasz swoje mleko i dodajesz tą kaszkę? Czy posiłek z glutenem musi być podawany raz dziennie? Czy można sobie opuścić np. dzień lub dwa? Ja dotychczas właśnie dawałam małej te kaszki na dobranoc z Hippa np. mleczna z biszkoptami, lub kasza manna waniliowa i tam był gluten ale to drogo wychodzi bo jeden słoiczek w Rossmanie kupuje za 5,29 a starcza na dwa dni. Kupiłam dziś kaszkę mleczno-ryżową truskawkową z Nestle ale dopiero w domu przeczytałam że tam nie ma glutenu. Zrobiłam małej tak jak pisało na opakowaniu (tylko że wody dałam 50ml zamiast 150 ml, a kaszki 2 łyżki stołowe zamiast 6, bo nie wiedziałam czy będzie to jeść) i wydało mi się takie gęste i kleiste (takie ma być????? ),że w ostateczności dolałam wody. A ona i tak tyle nie zjadła więc nie wiem które dziecko zjadłoby na raz całą michę bo z 50 ml wody wyszedł duży słoiczek. No chyba że już starsze dziecko albo jakiś głodomorek 😉

Krusyna i Madzia to może wybierzecie się na początku sierpnia wtedy co Zania z Emilką będzie w Darłowie? 😎

Martusiap współczuje Ci choroby maleństwa. Trzymam kciuki żeby jej przeszło. Może idź do lekarza do kontroli jak już Ci się antybiotyk kończy, a jej się nie polepszyło.

Agisal miłego wypoczynku i wracaj nam tu zdrowa i szczęśliwa (oczywiście to samo tyczy się Dominiczka!)

A co nowego u mnie? Dziś zarejestrowałam się w bezrobociu. Za tydzień mam już pierwszy termin do pośrednictwa pracy! Kasa marna ale zawsze coś. No i przy okazji wstąpiłam do mojego dentysty na sprawdzenie zębolów. Śmiał się ze mnie że skończyłam leczyć zęby 23 maja 2011 i przychodzę do niego równiutko za rok czyli dziś 🙂 ale mam czuja hehe no ale muszę się Wam pochwalić- WSZYSTKO ZDOWIUTKIE 🤪 ahhh jaka jestem z siebie dumna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A i w niedziele odwiedziła nas moja koleżanka grudnióweczka z synkiem Adasiem (kiedyś już zamieszczałam zdjęcie z poprzedniego spotkania). No i Emilka dostała piękną lalę interaktywną Agatkę, o taką: http://dzieciaczkowo.pl/pl/product/9048/agatka-lalka-interaktywna-bobas-new-born-baby-ha-ha-interkobo-35075

A tu zdjęcie ze spotkania. Adaś jak zwykle się zasłonił, a moja gwiazda pozowała jak modelka. Ale później Adaś pociągnął ją za włoski i był wielki płacz..

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/440/p5200015.jpg/][IMG]http://img440.imageshack.us/img440/1874/p5200015.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cygnee - widzisz, jak ładnie przybiera ta Twoja Elunia! 🙂

lala - świetne te Majkowe fotki 😁

Cherry - babcia prawdziwy zaopatrzeniowiec :P
co do okresu to ja miałam już trzy! ble!

Zania - wiesz, ja nie mogę się doprosić, żeby Maksio powiedział tata, bo mama, dada, baba i nawet nudy już mówił 😁 także brawko dla Was

gosiaq - Ty słyszysz mama już od kilku lat, moja droga! 🙂 MAMO! 😁 i masz podwójny dzień matki, o! chyba, że masz jeszcze dzieciaki chrzestne 😁 jak tam Filipne oko?

madziu_m3 - jak kiedyś będziemy mieli córkę, to będzie miała na imię Zuzia 😉

krusyna - rzut mokrym beretem, błahahaha! u nas jest blisko do Torunia, dosłownie rzut moherem :P jak będziesz szyć, to koniecznie się tu chwal, co i jak

Agisal - będzie nam Ciebie tu brakowało! ale wakacjujcie ile wlezie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
opowiem Wam, co u nas!

dzisiaj lekarski dzień

najpierw Maksio u pediatry - lekkie przeziębienie, osłuchowo czysty, pani doktor powiedziała, co i jak brać, oby szybko wszystko przeszło - ma jakieś krostki na brzuszku - myślałam, że to od mydła johnsons - ale pani doktor powiedziała, że to potówki - siłą rzeczy - w takie upały nie trudno się przegrzać, co nie?

potem pojechaliśmy do neurologa - okazuje się, że z Maksiem wszystko okej!!!!!! wiecie, jaka ulga!? pani doktor zaciągała, jakby z Ukrainy przyjechała i było fajnie! a naczytałam się w necie, że ona jest okropna, niemiła i niekompetentna, więc strach mnie przeleciał 😁

a później mama, czyli ja, poszła do lekarza - i na tym koniec dobrych wieści, gdyż mam ostre zapalenie gardła, zarażam i dostałam antybiotyk, uch!

więc nie wiem, co będzie z tymi wyjazdami

a mamy taki ładny prezent na urodziny dla dziadka Maksia - zrobiliśmy mu fotoobraz na płótnie - on z Maksiem, mówię Wam, cudo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a i jeszcze ciekawostka!

do szpitala, gdzie czekaliśmy na wizytę u neurologa przyjechały trojaczki: dwóch chłopców i dziewczynka, raczej młodsze od naszych dzieciaków, z obstawą mama, tata i babcia

każde dziecko fotelik innej firmy 😁

postawili je na ziemi i po kolei: najpierw jednemu mama zrobiła mleko - termos, mineralna, butelki i tak dalej, no i karmią, pozostałe siedzą dalej w fotelikach na ziemi i bawią się pluszakami

oczywiście wielka sensacja - nie tylko wśród nas, czekających pacjentów, ale również wśród szpitalnego personelu

potem kolejne mleko, butla, dziecko na opka, tym razem babcia karmi, obie trzymają dzieciaki do odbicia, dziewuszka nadal czeka na swoją kolej

jeden z chłopców wrócił do nosidełka, mama drugiego przewija

nie minęła chwila, mama bierze córcię do karmienia, a babcia mówi: o kolejna kupa!

wyobrażacie sobie! tak w kółko mają na codzień!!! 😁 trójka maluchów do ogarnięcia!

ale zauważyłam jedną prawidłowość, leżały sobie w tych fotelikach, każde ze swoim miśkiem i jakoś nie marudziły, że nikt się nimi nie zajmuje, już od malutkiego nauczone, że trzeba poczekać na swoją kolej, nie to, co mój Maksio, on by pewnie już dawno piał, że się nim nikt nie zajmuje, a on bidny leży na ziemi sam 😁

chociaż ostatnio zrobił nam miłą niespodziankę - wróciliśmy z zakupów, postawiliśmy go w korytarzu, ja zaczęłam coś robić w kuchni, mąż mówi do mnie, zostaw to, masz dziecko do nakarmienia, a po chwili: albo nie! a ja na to, co już nie mam dziecka?? a mąż: Maksio usnął :P sam, bez niczego, normalnie szok! leżał sobie w foteliku i kimnął 😁 a przynieśliśmy go nieźle rozbudzonego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agisal - będziemy czekać :* wypoczywajcie!

A u nas dziś 6 miesięcy! jej jak ten czas leci. Z tej okazji zrobiłam Mai torcik śmietanowo-truskawkowy.


Zaniu 🙂 Moja Maja na 2 śniadanko wcina 100ml mleka a w tym 5 łyżeczek kaszki. Ogólnie na 210ml mleka wsypuje 4 - wtedy ma taką do picia przez smoczuś. Najczęściej na noc jej szykuje taką pitną - ew. z 3 sucharkami . Rano o 8 dostaje zwykłą bez kaszki,kleików itp. O 10-11 wcina właśnie taką z miseczki.
Dziś nowość - żółtko w zupinie. Zobaczymy.
No i przyszły nam smoczki tommee tippee funky face! Wyparzyłam i dałam Mai z ciekawości czy załapie. Najpierw pokazałam i zadowolona bardzo bo kolorowe, sama włożyła sobie do buzi no i tak jej zostało (czyli że załapała) Fajowe są. Zrobie zdjęcie jutro to wrzuce. No i kształt tarczki dobry - nie odparzy policzków bo tarczka dużo mniejsza - ale nie zapeszam pociumkamy zobaczymy 🙃

Cherry ale opowieść 🙂 Mina taty bezcenna pewnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
shelby - niezla historyjak z tymi trojaczkami 🙂 a nasze... ahhhh przyzwyczajone, ze mamusia ciagle z nimi gada, caluje, smieje sie itp...

cherry- no kupa na tacie... 🙂 haha dobre 😁 foto jest??

agisal- bawcie sie dobrze!!! wypoczywaj 😁

co tam jeszcze... no a co u nas | 😞 i tu juz gorzej - ela znowu ma nawrot egzemy, dzisiaj znowu u lekarza, a on mi mowi, ze powinnam ja smarowac ta mascia ze sterdami nawet pol roku, zeby to wyleczyc 😮 😮 😮 wiec ja mowie, ze tylko 5 dni mozna... a on, ze jakichs lupot sie nasluchalam, a ja, ze nie, ze lekarz pediatra (!!!) (wy oczywiscie 😁) tak mi powiedzial, kazal ja znowu smarowac, wiec posmarowalam, bo zaczyna sie drapac (wiec, zeby nie cierpiala). no i mowie mu, ze potrzebuje krem z filtrem dla niej, bo nie wiem jaki kupic i czy moze taki jakis zwykly...a on na mnie oczy 😮 o takie i mowi, ze on mi juz tyle kremow przepisal... wiec ja mu tlumacze, ze bardzo goraco jest i potrzebuje cos ochronnego przed sloncem, dopiero zalapal 😁 (w sumie nie wiem czy u nich jakos sie to inaczej nie nazywa- nie sprawdzilam 🙃 ) wiec co pan doktor zrobil???? wszedl na google, wpisal "suncream for children with eczema" i gdzie o tym czytal??????????????????????????????? NA FORUM!!!!!!!!!!!!!! 🤢 🤢 🤢 takim jak nasze 😁 wiec kobiety, trzeba sie wymadrzac, bo moze jakcys lekarze biora z nas przyklad 🙂 no i wypisal jej jakis tam krem 🙂 +50, jedno opakowanie (50ml) a ja patrze na to i mowie "i to mi wystarczy na 3 miesiace???" nie, a czemu? bo jade do polski, atam jest bardzo goraco - jak na kanarach 😁 no to dal 3 opakowania 😁
ahhh no i taka nasza historia... no i zostalo mi 6 (prawie5) dni i do normalnego lekarza pojde! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
shelby jak fajnie że z tym neurologiem dobrze! Ja się tak martwiłam o bioderka.. no ale my Mamy chyba już tam mamy no nie 😁
a Tobie kochana zdrówka!

no torcik taki troche inny - dziecinny 🙂 zaprosiliśmy dziadków (z mojej strony) bo teście na wycieczke do Włoch pojechali - takim to dobrze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...